'Brys vloekt weer: Kameroense bond blokkeert aanwinst'

door
'Brys vloekt weer: Kameroense bond blokkeert aanwinst'

Sinds april is Marc Brys aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar van een leien dakje loopt die opdracht allesbehalve. De ex-trainer van onder meer Beerschot en OHL leeft al sinds zijn aanstelling op gespannen voet met de Kameroense voetbalbond en vooral voorzitter Samuel Eto'o.

Brys werd immers aangesteld door de Kameroense minister van Sport en dat slikten Eto'o en de bond niet zomaar. Zij werkten de trainer bij zowat elke gelegenheid tegen en op een gegeven moment stonden Brys en Eto'o zelfs neus aan neus na een onderhoud dat volledig de mist in ging.

Brys blijft moeilijkheden ondervinden in Kameroen

De voorbije maanden waren er meermaals problemen met accreditaties voor de staff van Brys en op een gegeven moment kregen de spelers niet eens trainingsmateriaal om zich voor te bereiden op een interland. Desondanks haalt Brys wel resultaten, want van zijn zes interlands won hij er vier en speelde hij twee keer gelijk. Daardoor is Kameroen ook al zeker van kwalificatie voor de Africa Cup.

Desondanks blijft Brys echter tegengewerkt worden. Hij moet nu een nieuwe domper slikken, weet RMC Sport. Onze landgenoot kan immers ook in november geen beroep doen op Danny Namaso, een 24-jarige aanvaller die bij FC Porto uitgegroeid is tot een vaste waarde.

Bond weigert speler te laten naturaliseren

Namaso was een Engelse jeugdinternational, maar heeft een Kameroense moeder. Brys wou hem in oktober al bij de selectie halen, maar de Kameroense bond zou treuzelen met het nodige papierwerk. Noch de FIFA, noch de Engelse FA zouden al de officiële aanvraag gekregen hebben om Namaso van nationaliteit te laten wisselen.

Daardoor moet Brys het dus ook in de komende interlands tegen Namibië en Zimbabwe zonder een belangrijke troef stellen. Ook voor Namaso zelf is het een domper dat de Kameroense bond weigert in actie te schieten, want hij zou helemaal overtuigd zijn door de bondscoach en graag zijn debuut willen maken.

Zal Brys desondanks prijzen pakken met Kameroen?

Meest recent

Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

2
2
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

10
10
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

48
48
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

203
203
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

155
155
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

95
95
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

149
149
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

250
250
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

288
288
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

149
149
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

71
71
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

47
47
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

225
225
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

47
47
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

71
71
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

175
175
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

71
71
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

103
103
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

227
227
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

145
145
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

506
506
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

79
79
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

125
125
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

51
51
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

279
279

Meer sportnieuws