'Brys vloekt weer: Kameroense bond blokkeert aanwinst'

door
'Brys vloekt weer: Kameroense bond blokkeert aanwinst'

Sinds april is Marc Brys aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar van een leien dakje loopt die opdracht allesbehalve. De ex-trainer van onder meer Beerschot en OHL leeft al sinds zijn aanstelling op gespannen voet met de Kameroense voetbalbond en vooral voorzitter Samuel Eto'o.

Brys werd immers aangesteld door de Kameroense minister van Sport en dat slikten Eto'o en de bond niet zomaar. Zij werkten de trainer bij zowat elke gelegenheid tegen en op een gegeven moment stonden Brys en Eto'o zelfs neus aan neus na een onderhoud dat volledig de mist in ging.

Brys blijft moeilijkheden ondervinden in Kameroen

De voorbije maanden waren er meermaals problemen met accreditaties voor de staff van Brys en op een gegeven moment kregen de spelers niet eens trainingsmateriaal om zich voor te bereiden op een interland. Desondanks haalt Brys wel resultaten, want van zijn zes interlands won hij er vier en speelde hij twee keer gelijk. Daardoor is Kameroen ook al zeker van kwalificatie voor de Africa Cup.

Desondanks blijft Brys echter tegengewerkt worden. Hij moet nu een nieuwe domper slikken, weet RMC Sport. Onze landgenoot kan immers ook in november geen beroep doen op Danny Namaso, een 24-jarige aanvaller die bij FC Porto uitgegroeid is tot een vaste waarde.

Bond weigert speler te laten naturaliseren

Namaso was een Engelse jeugdinternational, maar heeft een Kameroense moeder. Brys wou hem in oktober al bij de selectie halen, maar de Kameroense bond zou treuzelen met het nodige papierwerk. Noch de FIFA, noch de Engelse FA zouden al de officiële aanvraag gekregen hebben om Namaso van nationaliteit te laten wisselen.

Daardoor moet Brys het dus ook in de komende interlands tegen Namibië en Zimbabwe zonder een belangrijke troef stellen. Ook voor Namaso zelf is het een domper dat de Kameroense bond weigert in actie te schieten, want hij zou helemaal overtuigd zijn door de bondscoach en graag zijn debuut willen maken.

Zal Brys desondanks prijzen pakken met Kameroen?

Meest recent

Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

10
10
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

41
41
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

113
113
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

101
101
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

148
148
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

126
126
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

87
87
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

30
30
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

527
527
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

298
298
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

125
125
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1141
1141
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

676
676
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

57
57
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

596
596
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1313
1313
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

549
549
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

576
576
'El Ouahdi richting exit: Genk drukt door voor opvolger'

In het zog van Mike Penders en Christopher Bonsu Baah bereidt KRC Genk zich voor op nog meer ...

265
265
'AA Gent rolt spierballen met peperdure middenvelder'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis. Ivan ...

484
484
'Bom bij Club Brugge: opvolger Mannaert al richting exit?'

Na de hoogconjunctuur onder Vincent Mannaert dreigde diens vertrek Club Brugge met een kater van ...

1084
1084
‘Fink gaat overstag: Genk op ramkoers voor versterking’

KRC Genk haalde met Daan Heymans tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar daar ...

410
410
'Anderlecht en Antwerp lopen blauwtje op transfermarkt'

Zowel bij RSC Anderlecht als bij Antwerp is vers bloed in het defensief compartiment. Beide ploegen ...

334
334
'Done deal: Club Brugge op zucht van derde zomeraanwinst'

Club Brugge haalde met Nicolo Tresoldi en Ludovit Reis tot dusver twee nieuwkomers in huis. Die ...

851
851
Voorbereiding: Genk speelt gelijk, Charleroi klopt Beveren

Binnen minder dan drie weken gaat de bal alweer aan het rollen in de Jupiler Pro League. Onze ...

104
104

Meer sportnieuws