'Brys vloekt weer: Kameroense bond blokkeert aanwinst'

83 stemmen
'Brys vloekt weer: Kameroense bond blokkeert aanwinst'

Sinds april is Marc Brys aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar van een leien dakje loopt die opdracht allesbehalve. De ex-trainer van onder meer Beerschot en OHL leeft al sinds zijn aanstelling op gespannen voet met de Kameroense voetbalbond en vooral voorzitter Samuel Eto'o.

Brys werd immers aangesteld door de Kameroense minister van Sport en dat slikten Eto'o en de bond niet zomaar. Zij werkten de trainer bij zowat elke gelegenheid tegen en op een gegeven moment stonden Brys en Eto'o zelfs neus aan neus na een onderhoud dat volledig de mist in ging.

Brys blijft moeilijkheden ondervinden in Kameroen

De voorbije maanden waren er meermaals problemen met accreditaties voor de staff van Brys en op een gegeven moment kregen de spelers niet eens trainingsmateriaal om zich voor te bereiden op een interland. Desondanks haalt Brys wel resultaten, want van zijn zes interlands won hij er vier en speelde hij twee keer gelijk. Daardoor is Kameroen ook al zeker van kwalificatie voor de Africa Cup.

Desondanks blijft Brys echter tegengewerkt worden. Hij moet nu een nieuwe domper slikken, weet RMC Sport. Onze landgenoot kan immers ook in november geen beroep doen op Danny Namaso, een 24-jarige aanvaller die bij FC Porto uitgegroeid is tot een vaste waarde.

Bond weigert speler te laten naturaliseren

Namaso was een Engelse jeugdinternational, maar heeft een Kameroense moeder. Brys wou hem in oktober al bij de selectie halen, maar de Kameroense bond zou treuzelen met het nodige papierwerk. Noch de FIFA, noch de Engelse FA zouden al de officiële aanvraag gekregen hebben om Namaso van nationaliteit te laten wisselen.

Daardoor moet Brys het dus ook in de komende interlands tegen Namibië en Zimbabwe zonder een belangrijke troef stellen. Ook voor Namaso zelf is het een domper dat de Kameroense bond weigert in actie te schieten, want hij zou helemaal overtuigd zijn door de bondscoach en graag zijn debuut willen maken.

Zal Brys desondanks prijzen pakken met Kameroen?

Meest recent

De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

18
18
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

55
55
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

82
82
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

251
251
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

278
278
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

271
271
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

79
79
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

556
556
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

67
67
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

249
249
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

54
54
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

98
98
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

405
405
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

134
134
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

112
112
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

74
74
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

207
207
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

629
629
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

867
867
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

700
700
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

115
115
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

509
509
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

695
695
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

278
278
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

85
85

Meer sportnieuws