'Brys vloekt weer: Kameroense bond blokkeert aanwinst'

83 stemmen
'Brys vloekt weer: Kameroense bond blokkeert aanwinst'

Sinds april is Marc Brys aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar van een leien dakje loopt die opdracht allesbehalve. De ex-trainer van onder meer Beerschot en OHL leeft al sinds zijn aanstelling op gespannen voet met de Kameroense voetbalbond en vooral voorzitter Samuel Eto'o.

Brys werd immers aangesteld door de Kameroense minister van Sport en dat slikten Eto'o en de bond niet zomaar. Zij werkten de trainer bij zowat elke gelegenheid tegen en op een gegeven moment stonden Brys en Eto'o zelfs neus aan neus na een onderhoud dat volledig de mist in ging.

Brys blijft moeilijkheden ondervinden in Kameroen

De voorbije maanden waren er meermaals problemen met accreditaties voor de staff van Brys en op een gegeven moment kregen de spelers niet eens trainingsmateriaal om zich voor te bereiden op een interland. Desondanks haalt Brys wel resultaten, want van zijn zes interlands won hij er vier en speelde hij twee keer gelijk. Daardoor is Kameroen ook al zeker van kwalificatie voor de Africa Cup.

Desondanks blijft Brys echter tegengewerkt worden. Hij moet nu een nieuwe domper slikken, weet RMC Sport. Onze landgenoot kan immers ook in november geen beroep doen op Danny Namaso, een 24-jarige aanvaller die bij FC Porto uitgegroeid is tot een vaste waarde.

Bond weigert speler te laten naturaliseren

Namaso was een Engelse jeugdinternational, maar heeft een Kameroense moeder. Brys wou hem in oktober al bij de selectie halen, maar de Kameroense bond zou treuzelen met het nodige papierwerk. Noch de FIFA, noch de Engelse FA zouden al de officiële aanvraag gekregen hebben om Namaso van nationaliteit te laten wisselen.

Daardoor moet Brys het dus ook in de komende interlands tegen Namibië en Zimbabwe zonder een belangrijke troef stellen. Ook voor Namaso zelf is het een domper dat de Kameroense bond weigert in actie te schieten, want hij zou helemaal overtuigd zijn door de bondscoach en graag zijn debuut willen maken.

Zal Brys desondanks prijzen pakken met Kameroen?

Meest recent

'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

47
47
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

40
40
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

38
38
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

407
407
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

127
127
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

53
53
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

80
80
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

311
311
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

459
459
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

299
299
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

588
588
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

212
212
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

301
301
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

108
108
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

80
80
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

60
60
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

453
453
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

229
229
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

282
282
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

137
137
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

174
174
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

502
502
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

299
299
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

274
274

Meer sportnieuws