'Brys vloekt weer: Kameroense bond blokkeert aanwinst'

door
'Brys vloekt weer: Kameroense bond blokkeert aanwinst'

Sinds april is Marc Brys aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar van een leien dakje loopt die opdracht allesbehalve. De ex-trainer van onder meer Beerschot en OHL leeft al sinds zijn aanstelling op gespannen voet met de Kameroense voetbalbond en vooral voorzitter Samuel Eto'o.

Brys werd immers aangesteld door de Kameroense minister van Sport en dat slikten Eto'o en de bond niet zomaar. Zij werkten de trainer bij zowat elke gelegenheid tegen en op een gegeven moment stonden Brys en Eto'o zelfs neus aan neus na een onderhoud dat volledig de mist in ging.

Brys blijft moeilijkheden ondervinden in Kameroen

De voorbije maanden waren er meermaals problemen met accreditaties voor de staff van Brys en op een gegeven moment kregen de spelers niet eens trainingsmateriaal om zich voor te bereiden op een interland. Desondanks haalt Brys wel resultaten, want van zijn zes interlands won hij er vier en speelde hij twee keer gelijk. Daardoor is Kameroen ook al zeker van kwalificatie voor de Africa Cup.

Desondanks blijft Brys echter tegengewerkt worden. Hij moet nu een nieuwe domper slikken, weet RMC Sport. Onze landgenoot kan immers ook in november geen beroep doen op Danny Namaso, een 24-jarige aanvaller die bij FC Porto uitgegroeid is tot een vaste waarde.

Bond weigert speler te laten naturaliseren

Namaso was een Engelse jeugdinternational, maar heeft een Kameroense moeder. Brys wou hem in oktober al bij de selectie halen, maar de Kameroense bond zou treuzelen met het nodige papierwerk. Noch de FIFA, noch de Engelse FA zouden al de officiële aanvraag gekregen hebben om Namaso van nationaliteit te laten wisselen.

Daardoor moet Brys het dus ook in de komende interlands tegen Namibië en Zimbabwe zonder een belangrijke troef stellen. Ook voor Namaso zelf is het een domper dat de Kameroense bond weigert in actie te schieten, want hij zou helemaal overtuigd zijn door de bondscoach en graag zijn debuut willen maken.

Zal Brys desondanks prijzen pakken met Kameroen?

Meest recent

'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

24
24
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

13
13
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

103
103
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

61
61
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

322
322
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

131
131
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

68
68
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

133
133
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

44
44
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

310
310
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

397
397
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

127
127
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

188
188
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

73
73
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

82
82
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

153
153
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

88
88
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

262
262
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

229
229
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

145
145
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

94
94
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

72
72

Meer sportnieuws