Tedesco geeft dé reden voor afwezigheid Godts

156
Tedesco geeft dé reden voor afwezigheid Godts

Vrijdagvoormiddag maakte Domenico Tedesco de selectie bekend van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Italië en Israël in de Nations League. Voor dat tweeluik haalde hij uiteindelijk één nieuwe naam bij de selectie: Club Brugge-revelatie Joaquin Seys. Daardoor bleven heel wat fans toch ontgoocheld achter.

Vele Belgische voetballiefhebbers hadden immers graag ook Mika Godts bij de selectie gezien. De 19-jarige flankaanvaller maakt de jongste weken grote sier bij Ajax, waar hij zich donderdag nog liet zien in de Europa League tegen Maccabi Tel Aviv. Godts zit dit seizoen in totaal al aan zes goals en vijf assists.

LEES OOK: Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Tedesco wil Godts eerst bij U21 zien

Dat bleek echter niet genoeg voor een selectie voor de Rode Duivels. Domenico Tedesco gaf opnieuw de voorkeur aan Malick Fofana, die in oktober al zijn debuut mocht maken. Hij kwam echter wel met een verklaring waarom hij Godts passeerde.

"Ik wil hem zien spelen bij de U21", tekende Het Nieuwsblad op. "Hij is fantatisch bezig bij Ajax, maar we willen geen stappen overslaan en hebben hem nodig bij de beloften, waar hij in een vertrouwde omgeving speelt."

Godts wacht nog op debuut

Tedesco haalde Fofana immers pas bij de selectie nadat hij ook bij de Jonge Duivels al zijn kunnen getoond had, terwijl Godts daar nog zijn debuut moet maken. Hij moest in september en oktober telkens afhaken door lichte blessures.

Bovendien staan de Jonge Duivels deze maand ook voor een zeer belangrijke opdracht. Zij moeten in een dubbele barrage tegen Tsjechië immers een ticket voor het EK U21 van komende zomer zien af te dwingen.

Kan je de uitleg van Tedesco begrijpen?

Meest recent

Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

7
7
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

31
31
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

111
111
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

154
154
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

27
27
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

180
180
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

45
45
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

27
27
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

113
113
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

109
109
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

66
66
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

49
49
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

53
53
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

60
60
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

333
333
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

62
62
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

52
52
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

142
142
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

93
93
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

148
148
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

180
180
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

68
68
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

80
80
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

392
392
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1081
1081

Meer sportnieuws