Tedesco geeft dé reden voor afwezigheid Godts

156 stemmen
Tedesco geeft dé reden voor afwezigheid Godts

Vrijdagvoormiddag maakte Domenico Tedesco de selectie bekend van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Italië en Israël in de Nations League. Voor dat tweeluik haalde hij uiteindelijk één nieuwe naam bij de selectie: Club Brugge-revelatie Joaquin Seys. Daardoor bleven heel wat fans toch ontgoocheld achter.

Vele Belgische voetballiefhebbers hadden immers graag ook Mika Godts bij de selectie gezien. De 19-jarige flankaanvaller maakt de jongste weken grote sier bij Ajax, waar hij zich donderdag nog liet zien in de Europa League tegen Maccabi Tel Aviv. Godts zit dit seizoen in totaal al aan zes goals en vijf assists.

LEES OOK: Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Tedesco wil Godts eerst bij U21 zien

Dat bleek echter niet genoeg voor een selectie voor de Rode Duivels. Domenico Tedesco gaf opnieuw de voorkeur aan Malick Fofana, die in oktober al zijn debuut mocht maken. Hij kwam echter wel met een verklaring waarom hij Godts passeerde.

"Ik wil hem zien spelen bij de U21", tekende Het Nieuwsblad op. "Hij is fantatisch bezig bij Ajax, maar we willen geen stappen overslaan en hebben hem nodig bij de beloften, waar hij in een vertrouwde omgeving speelt."

Godts wacht nog op debuut

Tedesco haalde Fofana immers pas bij de selectie nadat hij ook bij de Jonge Duivels al zijn kunnen getoond had, terwijl Godts daar nog zijn debuut moet maken. Hij moest in september en oktober telkens afhaken door lichte blessures.

Bovendien staan de Jonge Duivels deze maand ook voor een zeer belangrijke opdracht. Zij moeten in een dubbele barrage tegen Tsjechië immers een ticket voor het EK U21 van komende zomer zien af te dwingen.

Kan je de uitleg van Tedesco begrijpen?

Meest recent

Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

39
39
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

213
213
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

255
255
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

279
279
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

175
175
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

65
65
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

175
175
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

67
67
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

69
69
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

114
114
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

72
72
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

119
119
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

86
86
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

288
288
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

83
83
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

50
50
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

121
121
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

827
827
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

76
76
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

490
490
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

29
29
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

47
47
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

442
442
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

340
340

Meer sportnieuws