Wilmots wild van Anderlecht-uitblinker: "Wereldklasse"

door
Wilmots wild van Anderlecht-uitblinker:

Anderlecht is in de Europa League zijn maximum kwijt, want het bleef donderdagavond steken op een gelijkspel tegen Rigas FS. Het zal met een zeer zuur gevoel terugkeren uit Letland, nadat het de gelijkmaker nog slikte door een own-goal in de 96ste minuut.

Al moet gezegd dat Paars-Wit zeker niet zijn beste partij speelde in Riga. Het was lange tijd inspiratieloos en kwam ook een paar keer goed weg. Het was dan ook met een vergrootglas speuren naar uitblinkers, al wisten een paar jongens zich toch in positieve zin te onderscheiden.

LEES OOK: JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Wereldklasse van Stroeykens

Colin Coosemans pakte bijvoorbeeld weer uit met enkele belangrijke reddingen en hield zijn ploeg zo een paar keer recht. Daarnaast viel ook Mario Stroeykens sterk in. De 20-jarige kwam kort na het uur Degreef vervangen en liet zich onder meer zien met een heerlijk doelpunt.

Marc Wilmots was onder de indruk. "De wissels hebben voor meer dynamiek bij Anderlecht gezorgd. Vooral Stroeykens, die een fantastisch doelpunt maakt. Dat was echt wereldklasse", opperde de ex-bondscoach bij RTBF. "Hij creëert het helemaal zelf. Hij is de opbouw én de afwerking. Bij zijn invalbeurt zagen we een jongen die beslissende passes kan geven. We weten dat hij een goede trap heeft."

Wilmots benadrukt positieve

Het leverde Anderlecht echter niet de verhoopte zege op. Wilmots vindt echter dat ze bij Paars-Wit ook niet te zwaar aan het puntenverlies moeten gaan tillen.

"We moeten toch onderstrepen dat Anderlecht tien op twaalf pakt en zijn lot in eigen handen heeft", klinkt het. "Ze hebben kunnen roteren en er zijn geen nieuwe blessures. De trainer heeft dus de juiste keuzes gemaakt, ook al ontbreken er twee punten."

Zou Stroeykens altijd titularis moeten zijn?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

22
22
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

113
113
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

18
18
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

15
15
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

36
36
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

67
67
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

17
17
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

44
44
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

38
38
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

40
40
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

78
78
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

156
156
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

113
113
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

106
106
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

48
48
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

678
678
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

64
64
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

89
89
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

201
201
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

71
71
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws