Wilmots wild van Anderlecht-uitblinker: "Wereldklasse"

408
Wilmots wild van Anderlecht-uitblinker:

Anderlecht is in de Europa League zijn maximum kwijt, want het bleef donderdagavond steken op een gelijkspel tegen Rigas FS. Het zal met een zeer zuur gevoel terugkeren uit Letland, nadat het de gelijkmaker nog slikte door een own-goal in de 96ste minuut.

Al moet gezegd dat Paars-Wit zeker niet zijn beste partij speelde in Riga. Het was lange tijd inspiratieloos en kwam ook een paar keer goed weg. Het was dan ook met een vergrootglas speuren naar uitblinkers, al wisten een paar jongens zich toch in positieve zin te onderscheiden.

LEES OOK: 'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

Wereldklasse van Stroeykens

Colin Coosemans pakte bijvoorbeeld weer uit met enkele belangrijke reddingen en hield zijn ploeg zo een paar keer recht. Daarnaast viel ook Mario Stroeykens sterk in. De 20-jarige kwam kort na het uur Degreef vervangen en liet zich onder meer zien met een heerlijk doelpunt.

Marc Wilmots was onder de indruk. "De wissels hebben voor meer dynamiek bij Anderlecht gezorgd. Vooral Stroeykens, die een fantastisch doelpunt maakt. Dat was echt wereldklasse", opperde de ex-bondscoach bij RTBF. "Hij creëert het helemaal zelf. Hij is de opbouw én de afwerking. Bij zijn invalbeurt zagen we een jongen die beslissende passes kan geven. We weten dat hij een goede trap heeft."

Wilmots benadrukt positieve

Het leverde Anderlecht echter niet de verhoopte zege op. Wilmots vindt echter dat ze bij Paars-Wit ook niet te zwaar aan het puntenverlies moeten gaan tillen.

"We moeten toch onderstrepen dat Anderlecht tien op twaalf pakt en zijn lot in eigen handen heeft", klinkt het. "Ze hebben kunnen roteren en er zijn geen nieuwe blessures. De trainer heeft dus de juiste keuzes gemaakt, ook al ontbreken er twee punten."

Zou Stroeykens altijd titularis moeten zijn?

Meest recent

‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

4
4
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

11
11
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

52
52
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

25
25
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

106
106
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

141
141
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

178
178
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

93
93
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

279
279
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

313
313
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

374
374
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

165
165
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

108
108
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

296
296
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

91
91
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

1185
1185
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

279
279
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

349
349
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

396
396
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

118
118
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

217
217
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

59
59
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

172
172
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

671
671
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

169
169

Meer sportnieuws