Lang terug in Oranje, dan absolute top? "Heeft hij in zich"

door
Lang terug in Oranje, dan absolute top?

Het heeft lange tijd geduurd voor ze bij PSV echt konden genieten van Noa Lang, maar nu lijkt de flankaanvaller weer zijn beste niveau te halen. Hij was de voorbije weken meermaals beslissend, ook in de topwedstrijden. Zijn blessures lijken eindelijk achter hem te liggen.

De flamboyante ex-speler van Club Brugge zag bijna het hele vorige seizoen in rook opgaan door een vervelende kwetsuur en had dit seizoen ook enkele maanden nodig om helemaal onder stoom te raken. Hij begon het seizoen als invaller, maar nu heeft hij zijn basisplaats weer beet.

LEES OOK: 'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Noa Lang kan de absolute top nog halen

In de laatste vijf wedstrijden was hij bovendien goed voor drie goals en drie assists. Daarbij zaten ook sterke prestaties in de Champions League tegen PSG en Girona. Dat levert hem nu grote lof op van Rafael van der Vaart. "Het zal je niet verbazen dat ik erg gecharmeerd ben van de manier waarop Lang voetbalt. Lekker vrij, onverwachte acties, op snelheid uitgevoerd. Hij wordt onderschat. Nu nog wel", aldus de analist bij VI.

Hij gelooft dan ook dat Lang op zijn 25ste nog een stap hogerop kan gaan zetten. "Ik zag hem bijvoorbeeld vorig jaar in de Champions League tegen Sevilla. Lang stak er echt met kop en schouders bovenuit in die wedstrijd. Als je dat op zo’n podium kunt, dan heb je het in je om de absolute top te bereiken."

Na meer dan een jaar terug bij Oranje

Eén stap in de goede richting heeft Lang alvast gezet, want hij werd vrijdag opgenomen in de selectie van Oranje voor de Nations League-wedstrijden tegen Hongarije en Bosnië. Het is de eerste keer sinds september 2023 dat hij zich nog eens bij de nationale ploeg mag melden.

Lang is overigens niet de enige die zich na een lange afwezigheid opnieuw mag melden. Ook Frenkie de Jong is er voor de eerste keer sinds september 2023 nog een keer bij. Voor Ajax-rechtsachter Devyne Rensch was het zelfs al van september 2022 geleden dat hij geselecteerd was en zijn enige cap pakte hij nog een jaar eerder.

Zal Lang nog de absolute top halen?

Meest recent

'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

13
13
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

2
2
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

24
24
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

90
90
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

90
90
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

92
92
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

52
52
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

44
44
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

94
94
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

61
61
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

319
319
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

317
317
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

273
273
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

23
23
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

98
98
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

219
219
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

102
102
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

74
74
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

247
247
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

369
369
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

90
90
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

322
322
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

303
303
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

352
352

Meer sportnieuws