Tedesco verklaart selectie Al-Dakhil, Lukaku en Seys

door
Tedesco verklaart selectie Al-Dakhil, Lukaku en Seys

Domenico Tedesco heeft zijn selectie meegedeeld voor de interlands tegen Italië en Israël. Romelu Lukaku, Joaquin Seys en Roméo Lavia zijn van de partij. De bondscoach gaf tekst en uitleg over de selecties van deze drie spelers.

LEES OOK: Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

Lukaku niet moeten overtuigen

"Ik moest Romelu niet overtuigen, allerminst. Hij was heel gemotiveerd om terug te keren bij de Rode Duivels. Romelu is heel gemotiveerd." 

"Zijn uitspraken en kritiek naar de bond in een podcast? Ik heb er niet naar geluisterd, maar het is me wel verteld. Ik geloof altijd wat hij direct vertelt tegen mij en we hebben een hechte band. Zo wil ik ook verdergaan, want dat is de beste manier om vertrouwen en een relatie op te bouwen. Het is niet zo belangrijk wat er tegen anderen gezegd wordt."

Seys krijgt een bekroning voor zijn zeer straffe start van het seizoen bij Club Brugge. "Hij is een linksvoetige fullback die op de rechterkant speelt, dus hij op beide kanten uit de voeten. Hij speelde met persoonlijkheid de voorbije tijd. We overwogen hem al tijdens de voorbije interlandperiode, maar we wilden nog zien hoe hij verder evolueerde. En hij gaat de juiste richting uit. Hij heeft een heel interessant profiel."

Terugkeer Al-Dakhil

Al-Dakhil is ook van de partij. "Hij liep een blessure op in februari. Het was een moeilijke periode voor hem. Tegen Leverkusen viel hij in bij Stuttgart en hij speelde een aantal keren bij de beloften van Stuttgart. We hebben een goed contact met de club. Hij is een belangrijke speler voor ons. Een speler met veel potentieel. Met spelers als Smets en Al-Dakhil geef ik ook een duidelijk signaal", aldus Tedesco.

Smets en Al-Dakhil zijn dus spelers voor de toekomst en samen met Debast zijn zij de toekomst van de defensie van de Rode Duivels.

Gaat Seys meteen debuteren bij de Rode Duivels?

Meest recent

‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

8
8
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

62
62
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

43
43
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

103
103
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

238
238
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

100
100
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

267
267
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

98
98
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

159
159
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

136
136
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

234
234
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

559
559
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

139
139
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

250
250
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

63
63
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

208
208
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

97
97
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

153
153
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

326
326
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

290
290
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

148
148
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

335
335
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

250
250
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

256
256
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

948
948

Meer sportnieuws