Tedesco verklaart selectie Al-Dakhil, Lukaku en Seys

195 stemmen
Tedesco verklaart selectie Al-Dakhil, Lukaku en Seys

Domenico Tedesco heeft zijn selectie meegedeeld voor de interlands tegen Italië en Israël. Romelu Lukaku, Joaquin Seys en Roméo Lavia zijn van de partij. De bondscoach gaf tekst en uitleg over de selecties van deze drie spelers.

LEES OOK: Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Lukaku niet moeten overtuigen

"Ik moest Romelu niet overtuigen, allerminst. Hij was heel gemotiveerd om terug te keren bij de Rode Duivels. Romelu is heel gemotiveerd." 

"Zijn uitspraken en kritiek naar de bond in een podcast? Ik heb er niet naar geluisterd, maar het is me wel verteld. Ik geloof altijd wat hij direct vertelt tegen mij en we hebben een hechte band. Zo wil ik ook verdergaan, want dat is de beste manier om vertrouwen en een relatie op te bouwen. Het is niet zo belangrijk wat er tegen anderen gezegd wordt."

Seys krijgt een bekroning voor zijn zeer straffe start van het seizoen bij Club Brugge. "Hij is een linksvoetige fullback die op de rechterkant speelt, dus hij op beide kanten uit de voeten. Hij speelde met persoonlijkheid de voorbije tijd. We overwogen hem al tijdens de voorbije interlandperiode, maar we wilden nog zien hoe hij verder evolueerde. En hij gaat de juiste richting uit. Hij heeft een heel interessant profiel."

Terugkeer Al-Dakhil

Al-Dakhil is ook van de partij. "Hij liep een blessure op in februari. Het was een moeilijke periode voor hem. Tegen Leverkusen viel hij in bij Stuttgart en hij speelde een aantal keren bij de beloften van Stuttgart. We hebben een goed contact met de club. Hij is een belangrijke speler voor ons. Een speler met veel potentieel. Met spelers als Smets en Al-Dakhil geef ik ook een duidelijk signaal", aldus Tedesco.

Smets en Al-Dakhil zijn dus spelers voor de toekomst en samen met Debast zijn zij de toekomst van de defensie van de Rode Duivels.

Gaat Seys meteen debuteren bij de Rode Duivels?

Meest recent

Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

5
5
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

131
131
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

23
23
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

132
132
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

511
511
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

266
266
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

98
98
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

797
797
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

164
164
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

65
65
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

530
530
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

187
187
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

435
435
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

219
219
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

260
260
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1109
1109
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

577
577
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

321
321
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

284
284
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

145
145
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

164
164
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

643
643
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

319
319
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

102
102
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

245
245

Meer sportnieuws