Tedesco verklaart selectie Al-Dakhil, Lukaku en Seys

195 stemmen
Tedesco verklaart selectie Al-Dakhil, Lukaku en Seys

Domenico Tedesco heeft zijn selectie meegedeeld voor de interlands tegen Italië en Israël. Romelu Lukaku, Joaquin Seys en Roméo Lavia zijn van de partij. De bondscoach gaf tekst en uitleg over de selecties van deze drie spelers.

LEES OOK: Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Lukaku niet moeten overtuigen

"Ik moest Romelu niet overtuigen, allerminst. Hij was heel gemotiveerd om terug te keren bij de Rode Duivels. Romelu is heel gemotiveerd." 

"Zijn uitspraken en kritiek naar de bond in een podcast? Ik heb er niet naar geluisterd, maar het is me wel verteld. Ik geloof altijd wat hij direct vertelt tegen mij en we hebben een hechte band. Zo wil ik ook verdergaan, want dat is de beste manier om vertrouwen en een relatie op te bouwen. Het is niet zo belangrijk wat er tegen anderen gezegd wordt."

Seys krijgt een bekroning voor zijn zeer straffe start van het seizoen bij Club Brugge. "Hij is een linksvoetige fullback die op de rechterkant speelt, dus hij op beide kanten uit de voeten. Hij speelde met persoonlijkheid de voorbije tijd. We overwogen hem al tijdens de voorbije interlandperiode, maar we wilden nog zien hoe hij verder evolueerde. En hij gaat de juiste richting uit. Hij heeft een heel interessant profiel."

Terugkeer Al-Dakhil

Al-Dakhil is ook van de partij. "Hij liep een blessure op in februari. Het was een moeilijke periode voor hem. Tegen Leverkusen viel hij in bij Stuttgart en hij speelde een aantal keren bij de beloften van Stuttgart. We hebben een goed contact met de club. Hij is een belangrijke speler voor ons. Een speler met veel potentieel. Met spelers als Smets en Al-Dakhil geef ik ook een duidelijk signaal", aldus Tedesco.

Smets en Al-Dakhil zijn dus spelers voor de toekomst en samen met Debast zijn zij de toekomst van de defensie van de Rode Duivels.

Gaat Seys meteen debuteren bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

18
18
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

3
3
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

13
13
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

35
35
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

177
177
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

30
30
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

281
281
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

533
533
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

97
97
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

81
81
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

254
254
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

101
101
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

38
38
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

75
75
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

174
174
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

345
345
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

33
33
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

207
207
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

45
45
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

393
393
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

513
513
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

408
408
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

789
789
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

280
280

Meer sportnieuws