Tedesco verklaart selectie Al-Dakhil, Lukaku en Seys

door
Tedesco verklaart selectie Al-Dakhil, Lukaku en Seys

Domenico Tedesco heeft zijn selectie meegedeeld voor de interlands tegen Italië en Israël. Romelu Lukaku, Joaquin Seys en Roméo Lavia zijn van de partij. De bondscoach gaf tekst en uitleg over de selecties van deze drie spelers.

LEES OOK: Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Lukaku niet moeten overtuigen

"Ik moest Romelu niet overtuigen, allerminst. Hij was heel gemotiveerd om terug te keren bij de Rode Duivels. Romelu is heel gemotiveerd." 

"Zijn uitspraken en kritiek naar de bond in een podcast? Ik heb er niet naar geluisterd, maar het is me wel verteld. Ik geloof altijd wat hij direct vertelt tegen mij en we hebben een hechte band. Zo wil ik ook verdergaan, want dat is de beste manier om vertrouwen en een relatie op te bouwen. Het is niet zo belangrijk wat er tegen anderen gezegd wordt."

Seys krijgt een bekroning voor zijn zeer straffe start van het seizoen bij Club Brugge. "Hij is een linksvoetige fullback die op de rechterkant speelt, dus hij op beide kanten uit de voeten. Hij speelde met persoonlijkheid de voorbije tijd. We overwogen hem al tijdens de voorbije interlandperiode, maar we wilden nog zien hoe hij verder evolueerde. En hij gaat de juiste richting uit. Hij heeft een heel interessant profiel."

Terugkeer Al-Dakhil

Al-Dakhil is ook van de partij. "Hij liep een blessure op in februari. Het was een moeilijke periode voor hem. Tegen Leverkusen viel hij in bij Stuttgart en hij speelde een aantal keren bij de beloften van Stuttgart. We hebben een goed contact met de club. Hij is een belangrijke speler voor ons. Een speler met veel potentieel. Met spelers als Smets en Al-Dakhil geef ik ook een duidelijk signaal", aldus Tedesco.

Smets en Al-Dakhil zijn dus spelers voor de toekomst en samen met Debast zijn zij de toekomst van de defensie van de Rode Duivels.

Gaat Seys meteen debuteren bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

10
10
'Guardiola zet zijn zinnen op sleutelpion Club Brugge'

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

69
69
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

78
78
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

202
202
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

136
136
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

42
42
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

433
433
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

438
438
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

154
154
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

312
312
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

96
96
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

630
630
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

127
127
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

136
136
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

396
396
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

490
490
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

162
162
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

590
590
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

654
654
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

226
226
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

539
539
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

84
84
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

207
207
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

976
976

Meer sportnieuws