Stroeykens verklaart waarom Anderlecht zo pover speelde

door
Stroeykens verklaart waarom Anderlecht zo pover speelde

Mario Stroeykens viel na 65 minuten in en was een lichtpunt in een match van een zéér bedenkelijk Europees niveau. De middenvelder zorgde voor bijna al het gevaar bij Paars-Wit. De middenvelder was na afloop niet tevreden. Eindelijk iemand die niet enkel ‘het positieve’ wou benadrukken.

Stroeykens is een speler die er dit seizoen ver bovenuit steekt bij Anderlecht. De 20-jarige aanvallende middenvelder toont bijna wekelijks aan dat hij klaar is voor de volgende stap. Mentaal is hij ook ijzersterk.

LEES OOK: RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

Stroeykens op eenzame hoogte

Stroeykens viel in en dat zorgde voor een enorme kwaliteitsinjectie. Hij scoorde prachtig, maar dat was niet genoeg voor de zege. Zijn ploegmaats speelden op een veel lager niveau dan hem. Hij baalde dan ook terecht.

"Een 12 op 12 was het plan. Als je kijkt naar de tegenstanders die we hadden, was dit een haalbare tegenstander. Het was een wedstrijd waarin we tegen onszelf zeiden dat als we het goed deden, we een goede kans zouden hebben om de drie punten te pakken. Het is een teleurstelling, vooral als we kijken hoe we het weggeven. Het is frustrerend en teleurstellend", aldus de middenvelder. 

Gemakzuchtig Anderlecht

Stroeykens zag dat RSCA veel te traag speelde tot voor zijn invalbeurt. Nadien was er wel tempo en RSCA kreeg prompt vier kansen, waarvan één goal. Een teken dat RFS echt een zwakke tegenstander was, maar Anderlecht was dat eerste uur simpelweg te gemakzuchtig en zakte wéér door de ondergrens. Stroeykens en Edozie brachten extra kwaliteit, dat was ook duidelijk.

"Wat er ontbrak? Tempo. In de 2e helft legden we een hoger tempo aan de dag en we zagen dat ze dat niet konden volgen toen we met 1-2 balcontacten speelden. We hadden enkele duidelijke kansen, met Dreyer en Edozie. We speelden sneller naar voren, met minder balaanrakingen, dat was wat het verschil maakte.”

Is Stroeykens klaar voor de volgende stap?

Meest recent

Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

21
21
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

33
33
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

139
139
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

22
22
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

150
150
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

267
267
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

90
90
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

171
171
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

172
172
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

183
183
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

456
456
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

423
423
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

27
27
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

63
63
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

942
942
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

283
283
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

162
162
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

142
142
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

202
202
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

62
62
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

735
735
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

374
374
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

237
237
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

175
175
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

50
50

Meer sportnieuws