Stroeykens verklaart waarom Anderlecht zo pover speelde

door
Stroeykens verklaart waarom Anderlecht zo pover speelde

Mario Stroeykens viel na 65 minuten in en was een lichtpunt in een match van een zéér bedenkelijk Europees niveau. De middenvelder zorgde voor bijna al het gevaar bij Paars-Wit. De middenvelder was na afloop niet tevreden. Eindelijk iemand die niet enkel ‘het positieve’ wou benadrukken.

Stroeykens is een speler die er dit seizoen ver bovenuit steekt bij Anderlecht. De 20-jarige aanvallende middenvelder toont bijna wekelijks aan dat hij klaar is voor de volgende stap. Mentaal is hij ook ijzersterk.

LEES OOK: RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Stroeykens op eenzame hoogte

Stroeykens viel in en dat zorgde voor een enorme kwaliteitsinjectie. Hij scoorde prachtig, maar dat was niet genoeg voor de zege. Zijn ploegmaats speelden op een veel lager niveau dan hem. Hij baalde dan ook terecht.

"Een 12 op 12 was het plan. Als je kijkt naar de tegenstanders die we hadden, was dit een haalbare tegenstander. Het was een wedstrijd waarin we tegen onszelf zeiden dat als we het goed deden, we een goede kans zouden hebben om de drie punten te pakken. Het is een teleurstelling, vooral als we kijken hoe we het weggeven. Het is frustrerend en teleurstellend", aldus de middenvelder. 

Gemakzuchtig Anderlecht

Stroeykens zag dat RSCA veel te traag speelde tot voor zijn invalbeurt. Nadien was er wel tempo en RSCA kreeg prompt vier kansen, waarvan één goal. Een teken dat RFS echt een zwakke tegenstander was, maar Anderlecht was dat eerste uur simpelweg te gemakzuchtig en zakte wéér door de ondergrens. Stroeykens en Edozie brachten extra kwaliteit, dat was ook duidelijk.

"Wat er ontbrak? Tempo. In de 2e helft legden we een hoger tempo aan de dag en we zagen dat ze dat niet konden volgen toen we met 1-2 balcontacten speelden. We hadden enkele duidelijke kansen, met Dreyer en Edozie. We speelden sneller naar voren, met minder balaanrakingen, dat was wat het verschil maakte.”

Is Stroeykens klaar voor de volgende stap?

Meest recent

Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

4
4
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

24
24
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

52
52
Vannieuwkerke geeft inkijk in financiën: absurd unicum

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

11
11
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

83
83
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

27
27
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

27
27
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

56
56
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

87
87
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

68
68
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

63
63
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

505
505
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

50
50
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

67
67
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

252
252
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

142
142
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

52
52
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

184
184
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

197
197
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

208
208
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1359
1359
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

97
97
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

283
283

Meer sportnieuws