Stroeykens verklaart waarom Anderlecht zo pover speelde

door
Stroeykens verklaart waarom Anderlecht zo pover speelde

Mario Stroeykens viel na 65 minuten in en was een lichtpunt in een match van een zéér bedenkelijk Europees niveau. De middenvelder zorgde voor bijna al het gevaar bij Paars-Wit. De middenvelder was na afloop niet tevreden. Eindelijk iemand die niet enkel ‘het positieve’ wou benadrukken.

Stroeykens is een speler die er dit seizoen ver bovenuit steekt bij Anderlecht. De 20-jarige aanvallende middenvelder toont bijna wekelijks aan dat hij klaar is voor de volgende stap. Mentaal is hij ook ijzersterk.

LEES OOK: Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Stroeykens op eenzame hoogte

Stroeykens viel in en dat zorgde voor een enorme kwaliteitsinjectie. Hij scoorde prachtig, maar dat was niet genoeg voor de zege. Zijn ploegmaats speelden op een veel lager niveau dan hem. Hij baalde dan ook terecht.

"Een 12 op 12 was het plan. Als je kijkt naar de tegenstanders die we hadden, was dit een haalbare tegenstander. Het was een wedstrijd waarin we tegen onszelf zeiden dat als we het goed deden, we een goede kans zouden hebben om de drie punten te pakken. Het is een teleurstelling, vooral als we kijken hoe we het weggeven. Het is frustrerend en teleurstellend", aldus de middenvelder. 

Gemakzuchtig Anderlecht

Stroeykens zag dat RSCA veel te traag speelde tot voor zijn invalbeurt. Nadien was er wel tempo en RSCA kreeg prompt vier kansen, waarvan één goal. Een teken dat RFS echt een zwakke tegenstander was, maar Anderlecht was dat eerste uur simpelweg te gemakzuchtig en zakte wéér door de ondergrens. Stroeykens en Edozie brachten extra kwaliteit, dat was ook duidelijk.

"Wat er ontbrak? Tempo. In de 2e helft legden we een hoger tempo aan de dag en we zagen dat ze dat niet konden volgen toen we met 1-2 balcontacten speelden. We hadden enkele duidelijke kansen, met Dreyer en Edozie. We speelden sneller naar voren, met minder balaanrakingen, dat was wat het verschil maakte.”

Is Stroeykens klaar voor de volgende stap?

Meest recent

België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

13
13
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

248
248
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

87
87
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

120
120
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

169
169
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

118
118
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

82
82
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

49
49
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

355
355
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

84
84
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

562
562
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

276
276
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

108
108
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

124
124
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

426
426
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

97
97
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

338
338
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

803
803
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

47
47
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

305
305
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

61
61
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

301
301
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

90
90
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

297
297
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

46
46

Meer sportnieuws