'AA Gent baalt: transfer voor goudhaantje'

door
'AA Gent baalt: transfer voor goudhaantje'

AA Gent is er donderdagavond in geslaagd om zijn Europese droom in leven te houden. Het klopte Omonia met 1-0 en heeft zo een zes op negen gepakt in de Conference League. Daarmee liggen ze goed op koers voor kwalificatie. Nu moet het alleen in de competitie nog even vlot lopen.

Daar toonden de Buffalo's zich de voorbije weken immers toch eerder wisselvallig. Wouter Vrancken heeft het vooralsnog moeilijk om regelmaat te slijpen in een jong elftal, dat bovendien niet geholpen wordt door de blessure van ervaren metronoom Sven Kums. Het is bovendien niet evident om te bouwen, want Gent moet zijn smaakmakers regelmatig verkopen.

LEES OOK: Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

Brown wil vertrekken bij AA Gent

In de zomer moesten ze bijvoorbeeld nog afscheid nemen van Matias Fernandez-Pardo, Julien De Sart en Hyun-seok Hong. En de volgende sterkhouder zou al klaarstaan om te vertrekken. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Archie Brown immers zijn zinnen gezet op een vertrek in januari of ten laatste volgende zomer.

De Engelse linksachter streek zowat anderhalf jaar geleden neer in Gent en speelde zich snel in de kijker. Hij werd de voorbije maanden al gelinkt aan verschillende buitenlandse clubs, gaande van Olympique Lyon tot een handvol Engelse teams. Met een door Transfermarkt momenteel geschatte waarde van 7 miljoen euro kan hij de Buffalo's ook een stevige duit opleveren.

Gent anticipeerde al met komst Araujo

Dat zou voor Vrancken toch weer een aderlating zijn, al kan de coach zich troosten met het feit dat Gent in de zomer al anticipeerde op een transfer van Brown door Tiago Araujo weg te halen bij Estoril. De Portugees gaf tegen Omonio zijn visitekaartje af met een fraaie assist voor het enige doelpunt.

"Tiago heeft nog tijd nodig om zich helemaal aan te passen aan de Belgische competitie", ziet Vrancken wel. "De Portugese competitie is meer gericht op balbezit en controle, terwijl hier de omschakelingen belangrijk zijn. Daar moet hij nog stappen in zetten. Maar Tiago leert snel bij en heeft een goede attitude."

Is Brown al klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

31
31
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

71
71
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

56
56
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

165
165
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

215
215
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

60
60
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

320
320
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

119
119
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

767
767
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

163
163
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

680
680
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

70
70
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

186
186
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

231
231
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

89
89
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

182
182
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

589
589
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

269
269
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

570
570
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

176
176
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

150
150

Meer sportnieuws