Dubbel gevoel bij Union: "De rode draad op dit moment"

door
Dubbel gevoel bij Union:

Union is er ook in zijn vierde wedstrijd in de Europa League niet in geslaagd om te winnen. Het blijft achter met een twee op twaalf nadat het in de thuiswedstrijd tegen AS Roma vrede moest nemen met een 1-1-gelijkspel.

Dat lijkt op zich een knap resultaat, maar bij Union blijven ze toch met een dubbel gevoel achter. Op basis van de wedstrijd had er misschien toch meer ingezeten. Dat beseft ook trainer Sebastien Pocognoli.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Union had beter kunnen doen tegen Roma

"We spelen tegen een grote naam in het Europese voetbal, die echter niet in haar beste periode zit en zeker geen geweldige match speelde", stelt hij immers vast bij RTBF. "Maar ik ben toch tevreden met de mentaliteit van mijn team. Ze hebben gestreden. Maar het is ontgoochelend dat we onze kansen niet beter hebben kunnen uitspelen."

Kwalificatie voor de play-offs lijkt stilaan een moeilijke zaak te worden voor Union. Het staat momenteel pas 30ste in de league phase met twee punten en zal dringend moeten beginnen winne om nog bij de eerste 24 te raken. Er wachten nog wedstrijden tegen FC Twente, OGC Nice, Sporting Braga en Rangers.

Kwalificatie wordt moeilijk

"We zullen alles moeten geven", beseft Pocognoli. "In onze eerste drie matchen hadden we telkens meer verdiend. Dat is een beetje de rode draad van dit moment. We moeten blijven werken, want er zijn nog veel verbeterpunten. De spelers staan daar ook open voor. De ploeg is solidair en de anciens stuwen de nieuwkomers naar een hoger niveau."

Dat hogere niveau zal Union eerst nog in de competitie moeten tonen, want ook daarin is er nog veel werk aan de winkel met een voorlopige tiende plaats. Zondag wacht de vice-kampioen een topper tegen huidige leider KRC Genk.

Zal Union nog overleven in de Europa League?

Meest recent

Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

4
4
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

87
87
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

61
61
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

29
29
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

44
44
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

286
286
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

101
101
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

22
22
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

47
47
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

254
254
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

322
322
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

96
96
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

264
264
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

342
342
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

427
427
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

329
329
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

118
118
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

609
609
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

755
755
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

243
243
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

327
327
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

72
72
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

134
134
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

343
343

Meer sportnieuws