Dubbel gevoel bij Union: "De rode draad op dit moment"

door
Dubbel gevoel bij Union:

Union is er ook in zijn vierde wedstrijd in de Europa League niet in geslaagd om te winnen. Het blijft achter met een twee op twaalf nadat het in de thuiswedstrijd tegen AS Roma vrede moest nemen met een 1-1-gelijkspel.

Dat lijkt op zich een knap resultaat, maar bij Union blijven ze toch met een dubbel gevoel achter. Op basis van de wedstrijd had er misschien toch meer ingezeten. Dat beseft ook trainer Sebastien Pocognoli.

LEES OOK: Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Union had beter kunnen doen tegen Roma

"We spelen tegen een grote naam in het Europese voetbal, die echter niet in haar beste periode zit en zeker geen geweldige match speelde", stelt hij immers vast bij RTBF. "Maar ik ben toch tevreden met de mentaliteit van mijn team. Ze hebben gestreden. Maar het is ontgoochelend dat we onze kansen niet beter hebben kunnen uitspelen."

Kwalificatie voor de play-offs lijkt stilaan een moeilijke zaak te worden voor Union. Het staat momenteel pas 30ste in de league phase met twee punten en zal dringend moeten beginnen winne om nog bij de eerste 24 te raken. Er wachten nog wedstrijden tegen FC Twente, OGC Nice, Sporting Braga en Rangers.

Kwalificatie wordt moeilijk

"We zullen alles moeten geven", beseft Pocognoli. "In onze eerste drie matchen hadden we telkens meer verdiend. Dat is een beetje de rode draad van dit moment. We moeten blijven werken, want er zijn nog veel verbeterpunten. De spelers staan daar ook open voor. De ploeg is solidair en de anciens stuwen de nieuwkomers naar een hoger niveau."

Dat hogere niveau zal Union eerst nog in de competitie moeten tonen, want ook daarin is er nog veel werk aan de winkel met een voorlopige tiende plaats. Zondag wacht de vice-kampioen een topper tegen huidige leider KRC Genk.

Zal Union nog overleven in de Europa League?

Meest recent

Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

33
33
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

3
3
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

43
43
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

178
178
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

78
78
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

238
238
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

41
41
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

138
138
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

381
381
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1230
1230
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

114
114
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

358
358
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

429
429
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

315
315
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

252
252
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

363
363
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

471
471
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

71
71
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

309
309
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

520
520
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

625
625
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

335
335
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

70
70
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

198
198
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

24
24

Meer sportnieuws