Dubbel gevoel bij Union: "De rode draad op dit moment"

39 stemmen
Dubbel gevoel bij Union:

Union is er ook in zijn vierde wedstrijd in de Europa League niet in geslaagd om te winnen. Het blijft achter met een twee op twaalf nadat het in de thuiswedstrijd tegen AS Roma vrede moest nemen met een 1-1-gelijkspel.

Dat lijkt op zich een knap resultaat, maar bij Union blijven ze toch met een dubbel gevoel achter. Op basis van de wedstrijd had er misschien toch meer ingezeten. Dat beseft ook trainer Sebastien Pocognoli.

LEES OOK: Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Union had beter kunnen doen tegen Roma

"We spelen tegen een grote naam in het Europese voetbal, die echter niet in haar beste periode zit en zeker geen geweldige match speelde", stelt hij immers vast bij RTBF. "Maar ik ben toch tevreden met de mentaliteit van mijn team. Ze hebben gestreden. Maar het is ontgoochelend dat we onze kansen niet beter hebben kunnen uitspelen."

Kwalificatie voor de play-offs lijkt stilaan een moeilijke zaak te worden voor Union. Het staat momenteel pas 30ste in de league phase met twee punten en zal dringend moeten beginnen winne om nog bij de eerste 24 te raken. Er wachten nog wedstrijden tegen FC Twente, OGC Nice, Sporting Braga en Rangers.

Kwalificatie wordt moeilijk

"We zullen alles moeten geven", beseft Pocognoli. "In onze eerste drie matchen hadden we telkens meer verdiend. Dat is een beetje de rode draad van dit moment. We moeten blijven werken, want er zijn nog veel verbeterpunten. De spelers staan daar ook open voor. De ploeg is solidair en de anciens stuwen de nieuwkomers naar een hoger niveau."

Dat hogere niveau zal Union eerst nog in de competitie moeten tonen, want ook daarin is er nog veel werk aan de winkel met een voorlopige tiende plaats. Zondag wacht de vice-kampioen een topper tegen huidige leider KRC Genk.

Zal Union nog overleven in de Europa League?

Meest recent

Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

25
25
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

15
15
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

99
99
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

51
51
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

45
45
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

119
119
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

208
208
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

287
287
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

179
179
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

501
501
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

50
50
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

302
302
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

233
233
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

344
344
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

227
227
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

160
160
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

208
208
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

159
159
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

63
63
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

624
624
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

99
99
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

278
278
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

108
108
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

238
238

Meer sportnieuws