Dubbel gevoel bij Union: "De rode draad op dit moment"

door
Dubbel gevoel bij Union:

Union is er ook in zijn vierde wedstrijd in de Europa League niet in geslaagd om te winnen. Het blijft achter met een twee op twaalf nadat het in de thuiswedstrijd tegen AS Roma vrede moest nemen met een 1-1-gelijkspel.

Dat lijkt op zich een knap resultaat, maar bij Union blijven ze toch met een dubbel gevoel achter. Op basis van de wedstrijd had er misschien toch meer ingezeten. Dat beseft ook trainer Sebastien Pocognoli.

LEES OOK: Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Union had beter kunnen doen tegen Roma

"We spelen tegen een grote naam in het Europese voetbal, die echter niet in haar beste periode zit en zeker geen geweldige match speelde", stelt hij immers vast bij RTBF. "Maar ik ben toch tevreden met de mentaliteit van mijn team. Ze hebben gestreden. Maar het is ontgoochelend dat we onze kansen niet beter hebben kunnen uitspelen."

Kwalificatie voor de play-offs lijkt stilaan een moeilijke zaak te worden voor Union. Het staat momenteel pas 30ste in de league phase met twee punten en zal dringend moeten beginnen winne om nog bij de eerste 24 te raken. Er wachten nog wedstrijden tegen FC Twente, OGC Nice, Sporting Braga en Rangers.

Kwalificatie wordt moeilijk

"We zullen alles moeten geven", beseft Pocognoli. "In onze eerste drie matchen hadden we telkens meer verdiend. Dat is een beetje de rode draad van dit moment. We moeten blijven werken, want er zijn nog veel verbeterpunten. De spelers staan daar ook open voor. De ploeg is solidair en de anciens stuwen de nieuwkomers naar een hoger niveau."

Dat hogere niveau zal Union eerst nog in de competitie moeten tonen, want ook daarin is er nog veel werk aan de winkel met een voorlopige tiende plaats. Zondag wacht de vice-kampioen een topper tegen huidige leider KRC Genk.

Zal Union nog overleven in de Europa League?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

21
21
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

135
135
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

94
94
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

7
7
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

162
162
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

72
72
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

37
37
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

74
74
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

58
58
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

273
273
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

184
184
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

182
182
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

184
184
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

111
111
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

275
275
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

309
309
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

852
852
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

52
52
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

349
349
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

76
76
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1264
1264
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

423
423
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

146
146
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

168
168
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

399
399

Meer sportnieuws