Dubbel gevoel bij Union: "De rode draad op dit moment"

door
Dubbel gevoel bij Union:

Union is er ook in zijn vierde wedstrijd in de Europa League niet in geslaagd om te winnen. Het blijft achter met een twee op twaalf nadat het in de thuiswedstrijd tegen AS Roma vrede moest nemen met een 1-1-gelijkspel.

Dat lijkt op zich een knap resultaat, maar bij Union blijven ze toch met een dubbel gevoel achter. Op basis van de wedstrijd had er misschien toch meer ingezeten. Dat beseft ook trainer Sebastien Pocognoli.

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Union had beter kunnen doen tegen Roma

"We spelen tegen een grote naam in het Europese voetbal, die echter niet in haar beste periode zit en zeker geen geweldige match speelde", stelt hij immers vast bij RTBF. "Maar ik ben toch tevreden met de mentaliteit van mijn team. Ze hebben gestreden. Maar het is ontgoochelend dat we onze kansen niet beter hebben kunnen uitspelen."

Kwalificatie voor de play-offs lijkt stilaan een moeilijke zaak te worden voor Union. Het staat momenteel pas 30ste in de league phase met twee punten en zal dringend moeten beginnen winne om nog bij de eerste 24 te raken. Er wachten nog wedstrijden tegen FC Twente, OGC Nice, Sporting Braga en Rangers.

Kwalificatie wordt moeilijk

"We zullen alles moeten geven", beseft Pocognoli. "In onze eerste drie matchen hadden we telkens meer verdiend. Dat is een beetje de rode draad van dit moment. We moeten blijven werken, want er zijn nog veel verbeterpunten. De spelers staan daar ook open voor. De ploeg is solidair en de anciens stuwen de nieuwkomers naar een hoger niveau."

Dat hogere niveau zal Union eerst nog in de competitie moeten tonen, want ook daarin is er nog veel werk aan de winkel met een voorlopige tiende plaats. Zondag wacht de vice-kampioen een topper tegen huidige leider KRC Genk.

Zal Union nog overleven in de Europa League?

Meest recent

Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

151
151
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

410
410
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

198
198
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

171
171
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

117
117
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

188
188
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

370
370
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

40
40
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

232
232
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

161
161
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

217
217
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

318
318
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

638
638
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

194
194
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

328
328
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1980
1980
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

244
244
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

352
352
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

631
631
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

183
183
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

323
323
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

384
384
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

87
87
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

646
646
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

581
581

Meer sportnieuws