Hubert baalt enorm: "Mogen nooit in die situatie belanden"

door
Hubert baalt enorm:

Anderlecht zal toch met een kater terugkeren uit Letland. De verwachting was immers dat tegen het niet al te hoog aangeschreven Rigas FS het perfecte rapport in de Europa League verdergezet zou worden, maar dat draaide anders uit. Paars-Wit slikte nog een ultieme gelijkmaker en is zijn maximum zo kwijt.

De kersverse Letse kampioen bleek een taaie noot om kraken, ook omdat Anderlecht weer zijn wisselvallige zelve was. Stroeykens leek met een heerlijke knal toch nog voor de overwinning te zorgen, maar in de slotseconden ging het toch mis. Een own-goal van N'Diaye kostte Anderlecht uiteindelijk nog twee punten.

LEES OOK: Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Hubert baalt enorm van late gelijkmaker

"We dachten dat het moeilijkste gedaan was nadat we die 0-1 gemaakt hadden", baalde David Hubert achteraf dan ook bij Het Nieuwsblad. "Daarna moeten we eigenlijk die match uitspelen, want dit was toch een moeilijk team om te ontmantelen. Dit Riga FS heeft zeker zijn plaats in de Europa League. Niemand moet denken dat dit een makkelijke tegenstander is."

Hubert wees naar het feit dat RFS eerder al Galatasaray in bedwang hield en maar nipt verloor in Frankfurt. "Toch hadden we ook zelf beter moeten doen", was hij wel eerlijk. "Uiteindelijk belanden we in de blessuretijd in een situatie waarin we niet moesten belanden. We zijn in overtal in onze eigen box, maar vinden geen rust en via een owngoal van N’Diaye wordt het nog 1-1."

Positieve dingen laten zien in Europa

Door het puntenverlies is Anderlecht zijn status als co-leider in de league phase van de Europa League kwijt. Het staat wel nog altijd op een knappe vijfde plaats, op twee punten van Lazio. De Italianen hebben als enige nog het maximum van de punten.

"Natuurlijk had ik graag op kop gestaan samen met Lazio, maar we hebben na vier Europese matchen 10 op 12. We mogen niet vergeten dat we in Europa ook al positieve dingen lieten zien", benadrukt Hubert dan ook. Anderlecht ligt immers nog steeds op koers voor rechtstreekse kwalificatie voor de achtste finales.

Moet Anderlecht zwaar tillen aan dit puntenverlies?

Meest recent

‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

22
22
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

21
21
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

337
337
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

97
97
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

294
294
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

246
246
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

166
166
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

145
145
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

475
475
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

119
119
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

195
195
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

116
116
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

69
69
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

176
176
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

524
524
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

260
260
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

788
788
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

111
111
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

480
480
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

815
815
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

279
279
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

986
986
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

186
186
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

286
286
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

348
348

Meer sportnieuws