Hubert baalt enorm: "Mogen nooit in die situatie belanden"

252 stemmen
Hubert baalt enorm:

Anderlecht zal toch met een kater terugkeren uit Letland. De verwachting was immers dat tegen het niet al te hoog aangeschreven Rigas FS het perfecte rapport in de Europa League verdergezet zou worden, maar dat draaide anders uit. Paars-Wit slikte nog een ultieme gelijkmaker en is zijn maximum zo kwijt.

De kersverse Letse kampioen bleek een taaie noot om kraken, ook omdat Anderlecht weer zijn wisselvallige zelve was. Stroeykens leek met een heerlijke knal toch nog voor de overwinning te zorgen, maar in de slotseconden ging het toch mis. Een own-goal van N'Diaye kostte Anderlecht uiteindelijk nog twee punten.

LEES OOK: Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Hubert baalt enorm van late gelijkmaker

"We dachten dat het moeilijkste gedaan was nadat we die 0-1 gemaakt hadden", baalde David Hubert achteraf dan ook bij Het Nieuwsblad. "Daarna moeten we eigenlijk die match uitspelen, want dit was toch een moeilijk team om te ontmantelen. Dit Riga FS heeft zeker zijn plaats in de Europa League. Niemand moet denken dat dit een makkelijke tegenstander is."

Hubert wees naar het feit dat RFS eerder al Galatasaray in bedwang hield en maar nipt verloor in Frankfurt. "Toch hadden we ook zelf beter moeten doen", was hij wel eerlijk. "Uiteindelijk belanden we in de blessuretijd in een situatie waarin we niet moesten belanden. We zijn in overtal in onze eigen box, maar vinden geen rust en via een owngoal van N’Diaye wordt het nog 1-1."

Positieve dingen laten zien in Europa

Door het puntenverlies is Anderlecht zijn status als co-leider in de league phase van de Europa League kwijt. Het staat wel nog altijd op een knappe vijfde plaats, op twee punten van Lazio. De Italianen hebben als enige nog het maximum van de punten.

"Natuurlijk had ik graag op kop gestaan samen met Lazio, maar we hebben na vier Europese matchen 10 op 12. We mogen niet vergeten dat we in Europa ook al positieve dingen lieten zien", benadrukt Hubert dan ook. Anderlecht ligt immers nog steeds op koers voor rechtstreekse kwalificatie voor de achtste finales.

Moet Anderlecht zwaar tillen aan dit puntenverlies?

Meest recent

'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

30
30
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

80
80
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

220
220
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

84
84
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

381
381
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

312
312
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

170
170
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

50
50
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

29
29
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

37
37
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

154
154
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

535
535
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

200
200
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

83
83
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

155
155
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

41
41
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

725
725
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

124
124
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

139
139
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

102
102
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

526
526
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

429
429
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

456
456
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

270
270
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

382
382

Meer sportnieuws