Hubert baalt enorm: "Mogen nooit in die situatie belanden"

252 stemmen
Hubert baalt enorm:

Anderlecht zal toch met een kater terugkeren uit Letland. De verwachting was immers dat tegen het niet al te hoog aangeschreven Rigas FS het perfecte rapport in de Europa League verdergezet zou worden, maar dat draaide anders uit. Paars-Wit slikte nog een ultieme gelijkmaker en is zijn maximum zo kwijt.

De kersverse Letse kampioen bleek een taaie noot om kraken, ook omdat Anderlecht weer zijn wisselvallige zelve was. Stroeykens leek met een heerlijke knal toch nog voor de overwinning te zorgen, maar in de slotseconden ging het toch mis. Een own-goal van N'Diaye kostte Anderlecht uiteindelijk nog twee punten.

LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Hubert baalt enorm van late gelijkmaker

"We dachten dat het moeilijkste gedaan was nadat we die 0-1 gemaakt hadden", baalde David Hubert achteraf dan ook bij Het Nieuwsblad. "Daarna moeten we eigenlijk die match uitspelen, want dit was toch een moeilijk team om te ontmantelen. Dit Riga FS heeft zeker zijn plaats in de Europa League. Niemand moet denken dat dit een makkelijke tegenstander is."

Hubert wees naar het feit dat RFS eerder al Galatasaray in bedwang hield en maar nipt verloor in Frankfurt. "Toch hadden we ook zelf beter moeten doen", was hij wel eerlijk. "Uiteindelijk belanden we in de blessuretijd in een situatie waarin we niet moesten belanden. We zijn in overtal in onze eigen box, maar vinden geen rust en via een owngoal van N’Diaye wordt het nog 1-1."

Positieve dingen laten zien in Europa

Door het puntenverlies is Anderlecht zijn status als co-leider in de league phase van de Europa League kwijt. Het staat wel nog altijd op een knappe vijfde plaats, op twee punten van Lazio. De Italianen hebben als enige nog het maximum van de punten.

"Natuurlijk had ik graag op kop gestaan samen met Lazio, maar we hebben na vier Europese matchen 10 op 12. We mogen niet vergeten dat we in Europa ook al positieve dingen lieten zien", benadrukt Hubert dan ook. Anderlecht ligt immers nog steeds op koers voor rechtstreekse kwalificatie voor de achtste finales.

Moet Anderlecht zwaar tillen aan dit puntenverlies?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

12
12
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

9
9
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

24
24
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

244
244
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

261
261
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

342
342
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

311
311
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

131
131
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

76
76
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

85
85
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

454
454
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

107
107
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

102
102
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

77
77
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

72
72
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

242
242
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

236
236
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

728
728
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

332
332
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

171
171
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

176
176
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

159
159
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

189
189

Meer sportnieuws