Tedesco twijfelt: 4 debutanten en comeback bij Rode Duivels?

375 stemmen
Tedesco twijfelt: 4 debutanten en comeback bij Rode Duivels?

Nu er voor de Rode Duivels nog maar weinig te winnen valt beschouwt Domenico Tedesco de Nations League wellicht meer dan ooit als het ideale platform om nieuwe dingen uit te proberen. Schudt hij voor de volgende interlandbreak dus weer enkele debutanten uit zijn mouw?

De kans lijkt alvast groot van wel, want eerder geraakte al bekend dat Killian Sardella deel uitmaakt van de voorselectie. De rechtsback van Anderlecht is evenwel niet de enige die in aanmerking komt om er voor het eerst bij te zijn, want hier en daar worden nog enkele namen naar voren geschoven.

LEES OOK: UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Seys, Dams of Sardella?

Joaquin Seys bijvoorbeeld, dé revelatie bij Club Brugge en wie weet een concurrent voor Sardella om de vacature rechts achterin te vullen. Al speelt Seys van nature wel aan de overkant, waar Matteo Dams met zijn prestaties bij PSV volgens Sporza dan weer eveneens solliciteert bij de bondscoach.

Vorige keer gunde Tedesco met Malick Fofana, Cyril Ngonge en Matte Smets alleszins al drie nieuwkomers hun kans. Die laatste lijkt een blijver centraal achterin, maar voor dat eerste duo zijn er tal van alternatieven voorhanden. Mika Godts bijvoorbeeld, die dit seizoen helemaal doorbreekt bij Ajax.

Jonge Duivels spelbreker

Of laat Tedesco hem samen met Arthur Vermeeren, Aster Vranckx en Samuel Mbangula bij de beloften, die zich in een cruciaal tweeluik tegen Tsjechië moeten kwalificeren voor het EK U21? Daarom moet mogelijk ook Sardella nog even geduld koesteren. Seys en Dams zijn nog geen Jonge Duivels.

Voor hen lijkt het dan ook wat vroeg om meteen al de stap naar de A-ploeg te wagen. Benieuwd in welke mate Tedesco, die in de selectie die hij vrijdag bekendmaakt wellicht ook voor Romeo Lavia opnieuw een plekje veil heeft, precies durft om te experimenteren tegen Italië en Israël. Wordt vervolgd.

Welke nieuwkomer moet er zeker bij zijn?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

44
44
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

201
201
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

57
57
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

58
58
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

492
492
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

143
143
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

60
60
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

109
109
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

326
326
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

513
513
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

306
306
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

623
623
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

236
236
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

317
317
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

116
116
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

469
469
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

235
235
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

291
291
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

141
141
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

183
183
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

518
518
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

306
306

Meer sportnieuws