Eriksen en Anderlecht: realistisch of puur wishful thinking?

225
Eriksen en Anderlecht: realistisch of puur wishful thinking?

Hoewel Anderlecht afgelopen zomer droomde van een transfer van Christian Eriksen, lijkt die kans nu vrijwel nihil. De Deen speelt inmiddels een belangrijke rol bij Manchester United en verdient een salaris dat Anderlecht onmogelijk kan betalen. Bovendien heeft Eriksen aangegeven dat hij graag bij Manchester United blijft, waar hij binnenkort contractvrij is maar mogelijk een verlenging overweegt. Bij Anderlecht is de Deense invloed daarnaast flink afgenomen door het vertrek van Fredberg en Riemer, en met de komst van Olivier Renard als nieuwe sportieve baas ligt de focus nu op jongere spelers met doorverkoopwaarde.

LEES OOK: 'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Fredberg out: Eriksen-droom voorgoed voorbij?

Mario Stroeykens presteert uitstekend op het middenveld van Anderlecht, maar voor een dominante speelstijl ontbreekt het hen aan een creatieve middenvelder. Vorige zomer stond Christian Eriksen hoog op de lijst van Anderlecht, maar de Deense international kwam uiteindelijk niet naar het Lotto Park.

De 32-jarige is eind dit seizoen contractvrij bij Manchester United, waardoor de theoretische mogelijkheid bestaat dat Anderlecht Eriksen alsnog kan binnenhalen. Anderzijds is het zeer onwaarschijnlijk dat Eriksen naar Sporting zal verhuizen.

Jesper Fredberg, de grote aanjager om Eriksen te halen, werkt ondertussen niet meer bij Anderlecht. Bovendien vervult Eriksen dit seizoen tegen alle verwachtingen een belangrijke rol bij Manchester United en bovendien blijft hij een enorm dure vogel.

Monstersalaris van 8 miljoen euro per jaar

Anderlecht moest vorige zomer minstens 5 miljoen euro betalen voor de transfer en Christian Eriksen zou de grootverdiener van de club worden met zijn huidige salaris van 150.000 euro per week - bijna 8 miljoen euro per jaar.

“Die financiële mogelijkheden zijn er niet,” schreef Het Laatste Nieuws. Het was financieel onmogelijk voor Anderlecht om zowel de transfersom als het salaris van Eriksen te betalen.

Zelfs op contractvrije basis - zonder transfersom - blijft Eriksen straks een enorm dure vogel. Eriksen zou sowieso aanzienlijk moeten inleveren op zijn salaris als hij in Brussel wil komen voetballen. Hein Vanhaezebrouck was vorige zomer ook al sceptisch: “Ik betwijfel toch of hij nu al die stap terug zou zetten”, zei de analist in Het Nieuwsblad.

De kwakkel van Fredberg: Dan ben je niet goed wijs

”Eriksen gaat naar Anderlecht. Maar niet aan de cijfers die je las in de kranten over een prijs van 6 miljoen euro of dergelijke. Manchester United laat hem zo goed als gratis gaan en de Engelsen gaan een deel van zijn loon doorbetalen”, zei Silvio Proto op 5 september op RTL.

De fans droomden van zijn komst, maar toen al wist Jesper Fredberg dat Eriksen niet zou komen naar Anderlecht. Volgens De Morgen was het zelfs een kwakkel die hem de hele zomer achtervolgde. Fredberg had zoveel energie in deze deal gestoken dat het uitblijven ervan als een grote teleurstelling werd ervaren.

Eriksen werd het symbooldossier van een mislukte mercato en voor de buitenwereld had Fredberg gefaald om Eriksen te overtuigen om voor Anderlecht te kiezen. “Was Fredberg te naïef en te koppig om te lang te geloven dat Eriksen naar het Astridpark zou komen?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

“Had hij nou echt gedacht dat hij Christian Eriksen naar Anderlecht kon halen? Dan ben je niet goed wijs”, stelde Johan Boskamp in Het Belang van Limburg.

Eriksen naar Anderlecht? Kans is quasi nihil

Christian Eriksen verkoos om bij Manchester United te blijven en er voor zijn plaats te knokken. Dat pakte ook goed uit, want de jongste weken heeft de Deen weer een basisplaats op het middenveld veroverd. Daar houdt hij Casemiro en de peperdure zomeraanwinst Ugarte uit de ploeg.

Fabrizio Romano weet echter dat er momenteel geen gesprekken gaande zijn tussen Eriksen en Manchester United om zijn aflopende contract te verlengen. Eriksen hoopt echter op een verlengd verblijf op Old Trafford. "Ik heb het hier naar mijn zin. Echt, ik geniet van mijn tijd hier. Dus als er in de zomer een aanbod vanuit de club komt, dan neem ik dat zeker serieus in overweging.”

De verwachting is eerder dat Eriksen komende zomer als vrije speler de club zal verlaten, maar Anderlecht zal hoogstwaarschijnlijk geen piste meer zijn. Eriksen blijft te duur voor Anderlecht, waar de Deense enclave stevig afgebrokkeld is door het vertrek van Brian Riemer en Jesper Fredberg.

Bovendien heeft de 32-jarige amper een doorverkoopmarge en bezit de huidige selectie al genoeg van dat soort - weinig toekomstgerichte - spelers. Olivier Renard, de nieuwe sportief directeur van Anderlecht, zal zich in de komende mercato’s focussen op het halen van betaalbare spelers met een groot doorverkooppotentieel.

Anderlecht moet jongere types zoeken dan Eriksen

Meest recent

Extra troef Thorup? Uitblinker Jong Genk heeft plan

Voor KRC Genk is het seizoen niet al te best begonnen, want er wordt toch veel meer verwacht van de ...

4
4
AA Gent baalt hard na veelbelovend internationaal debuut

Dit weekend gaat de Jupiler Pro League weer van start. AA Gent zal daarbij op zijn elan willen ...

15
15
Mbappé-saga: Mourinho haalt verschroeiend uit

De laatste dagen draait de geruchtenmolen op volle toeren rond Kylian Mbappé. De ...

20
20
Ex-Rode Duivel: "Ik had naar Atletico Madrid moeten gaan"

Het kan soms hard verkeren in een carrière. In 2019 en 2020 zat hij nog drie keer op de bank ...

39
39
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

33
33
'De Jong in vizier Premier League-gigant: Barça moet vrezen'

Oranje moest het in de voorbije interlands stellen zonder Frenkie de Jong, want de 29-jarige ...

17
17
Kompany reageert voor eerst op veroordeling Man CIty

De voetbalwereld staat al weken in rep en roer nadat Manchester City door de Premier League schuldig ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van record, actie rond Olise'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

186
186
Rampscenario Duranville: wat is er aan de hand?

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

79
79
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

67
67
Haaland en Maresca doorbreken stilte na Man City-bom

Manchester City is schuldig bevonden aan meer dan honderd aanklachten voor het verbreken van de ...

77
77
Grote rel door afscheidsmatch Messi: “Een donkere vlek”

Lionel Messi kreeg bij Argentinië nog een afscheidsmatch. De sterspeler liet na het WK weten te ...

50
50
KAA Gent bindt jeugdinternational: volgende stap

KAA Gent geeft veel aandacht aan de jeugdopleiding en de Buffalo’s zetten die lijn verder. Op ...

45
45
Infantino zorgt voor verbijstering: opvallend FIFA-verdict

Na het WK kwam FIFA-baas Gianni Infantino zwaar onder vuur te liggen. De Zwitser wilde de rechten ...

137
137
Eerste evalutie Van Bommel: Mannaert ziet 3 positieve punten

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zit er sinds ...

124
124
Van Bommel getipt: Bundesliga-Belg aast op comeback

Mark van Bommel kan al bij al tevreden terugblikken op zijn eerste vier wedstrijden als bondscoach ...

121
121
Alderweireld emotioneel: “Dat is iets wat ik nog kan verbeteren"

Toby Alderweireld heeft tijdens zijn voetbalcarrière meer meegemaakt dan veel mensen ooit ...

31
31
'Mbappé zorgt voor aardbeving: Real vreest het ergste'

Real Madrid trekt zich zaterdag weer op gang met een topper tegen Villarreal. Daarin heeft de ...

176
176
Vertonghen voor verrassende carrièreswitch: “Die afspraak hebben we”

In de zomer van 2025 zette Jan Vertonghen een punt achter een indrukwekkende spelerscarrière. ...

266
266
'PSV vreest rampscenario: Ruben van Bommel in beeld'

Het zijn enkele zeer bewogen weken geweest voor de familie Van Bommel. Terwijl vader Mark zijn ...

49
49
Anderlecht kampioen? Dit denkt Biancone erover

Komende zomer zal het tien jaar geleden zijn dat Anderlecht nog eens een prijs veroverde. Dat ...

204
204
Lommel moet nog hele poos zonder prijsschutter verder

De Jupiler Pro League komt weer op gang na een pauze van drie weken. In de openingsmatch van de ...

39
39
Mannaert met straffe onthulling: “Zij vroegen mij naar Garcia”

Er is de voorbije maanden alweer heel wat veranderd bij de Belgische voetbalbond. Op het WK werd de ...

124
124
Geduld van Leko is op: drastisch besluit rond 5 Club-spelers

Zaterdag rolt de bal weer in La Louvière, dinsdag wacht Inter alweer in San Siro. Na ...

369
369
'Alarm gaat af: Duivels verliezen volgende toptalent'

De Rode Duivels namen tijdens de voorbije interlands een degelijke start onder nieuwe bondscoach ...

336
336

Meer sportnieuws