Eriksen en Anderlecht: realistisch of puur wishful thinking?

225
Eriksen en Anderlecht: realistisch of puur wishful thinking?

Hoewel Anderlecht afgelopen zomer droomde van een transfer van Christian Eriksen, lijkt die kans nu vrijwel nihil. De Deen speelt inmiddels een belangrijke rol bij Manchester United en verdient een salaris dat Anderlecht onmogelijk kan betalen. Bovendien heeft Eriksen aangegeven dat hij graag bij Manchester United blijft, waar hij binnenkort contractvrij is maar mogelijk een verlenging overweegt. Bij Anderlecht is de Deense invloed daarnaast flink afgenomen door het vertrek van Fredberg en Riemer, en met de komst van Olivier Renard als nieuwe sportieve baas ligt de focus nu op jongere spelers met doorverkoopwaarde.

LEES OOK: 'Crisis compleet bij Man Utd: opvolger Carrick staat klaar'

Fredberg out: Eriksen-droom voorgoed voorbij?

Mario Stroeykens presteert uitstekend op het middenveld van Anderlecht, maar voor een dominante speelstijl ontbreekt het hen aan een creatieve middenvelder. Vorige zomer stond Christian Eriksen hoog op de lijst van Anderlecht, maar de Deense international kwam uiteindelijk niet naar het Lotto Park.

De 32-jarige is eind dit seizoen contractvrij bij Manchester United, waardoor de theoretische mogelijkheid bestaat dat Anderlecht Eriksen alsnog kan binnenhalen. Anderzijds is het zeer onwaarschijnlijk dat Eriksen naar Sporting zal verhuizen.

Jesper Fredberg, de grote aanjager om Eriksen te halen, werkt ondertussen niet meer bij Anderlecht. Bovendien vervult Eriksen dit seizoen tegen alle verwachtingen een belangrijke rol bij Manchester United en bovendien blijft hij een enorm dure vogel.

Monstersalaris van 8 miljoen euro per jaar

Anderlecht moest vorige zomer minstens 5 miljoen euro betalen voor de transfer en Christian Eriksen zou de grootverdiener van de club worden met zijn huidige salaris van 150.000 euro per week - bijna 8 miljoen euro per jaar.

“Die financiële mogelijkheden zijn er niet,” schreef Het Laatste Nieuws. Het was financieel onmogelijk voor Anderlecht om zowel de transfersom als het salaris van Eriksen te betalen.

Zelfs op contractvrije basis - zonder transfersom - blijft Eriksen straks een enorm dure vogel. Eriksen zou sowieso aanzienlijk moeten inleveren op zijn salaris als hij in Brussel wil komen voetballen. Hein Vanhaezebrouck was vorige zomer ook al sceptisch: “Ik betwijfel toch of hij nu al die stap terug zou zetten”, zei de analist in Het Nieuwsblad.

De kwakkel van Fredberg: Dan ben je niet goed wijs

”Eriksen gaat naar Anderlecht. Maar niet aan de cijfers die je las in de kranten over een prijs van 6 miljoen euro of dergelijke. Manchester United laat hem zo goed als gratis gaan en de Engelsen gaan een deel van zijn loon doorbetalen”, zei Silvio Proto op 5 september op RTL.

De fans droomden van zijn komst, maar toen al wist Jesper Fredberg dat Eriksen niet zou komen naar Anderlecht. Volgens De Morgen was het zelfs een kwakkel die hem de hele zomer achtervolgde. Fredberg had zoveel energie in deze deal gestoken dat het uitblijven ervan als een grote teleurstelling werd ervaren.

Eriksen werd het symbooldossier van een mislukte mercato en voor de buitenwereld had Fredberg gefaald om Eriksen te overtuigen om voor Anderlecht te kiezen. “Was Fredberg te naïef en te koppig om te lang te geloven dat Eriksen naar het Astridpark zou komen?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

“Had hij nou echt gedacht dat hij Christian Eriksen naar Anderlecht kon halen? Dan ben je niet goed wijs”, stelde Johan Boskamp in Het Belang van Limburg.

Eriksen naar Anderlecht? Kans is quasi nihil

Christian Eriksen verkoos om bij Manchester United te blijven en er voor zijn plaats te knokken. Dat pakte ook goed uit, want de jongste weken heeft de Deen weer een basisplaats op het middenveld veroverd. Daar houdt hij Casemiro en de peperdure zomeraanwinst Ugarte uit de ploeg.

Fabrizio Romano weet echter dat er momenteel geen gesprekken gaande zijn tussen Eriksen en Manchester United om zijn aflopende contract te verlengen. Eriksen hoopt echter op een verlengd verblijf op Old Trafford. "Ik heb het hier naar mijn zin. Echt, ik geniet van mijn tijd hier. Dus als er in de zomer een aanbod vanuit de club komt, dan neem ik dat zeker serieus in overweging.”

De verwachting is eerder dat Eriksen komende zomer als vrije speler de club zal verlaten, maar Anderlecht zal hoogstwaarschijnlijk geen piste meer zijn. Eriksen blijft te duur voor Anderlecht, waar de Deense enclave stevig afgebrokkeld is door het vertrek van Brian Riemer en Jesper Fredberg.

Bovendien heeft de 32-jarige amper een doorverkoopmarge en bezit de huidige selectie al genoeg van dat soort - weinig toekomstgerichte - spelers. Olivier Renard, de nieuwe sportief directeur van Anderlecht, zal zich in de komende mercato’s focussen op het halen van betaalbare spelers met een groot doorverkooppotentieel.

Anderlecht moet jongere types zoeken dan Eriksen

Meest recent

8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

101
101
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

29
29
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

26
26
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

57
57
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

117
117
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

334
334
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

185
185
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

65
65
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

29
29
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

53
53
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

84
84
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

27
27
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

174
174
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

58
58
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

129
129
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

407
407
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

323
323
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

364
364
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

612
612
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

216
216
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

108
108
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

381
381
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

130
130
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

353
353
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

411
411

Meer sportnieuws