Eriksen en Anderlecht: realistisch of puur wishful thinking?

door
Eriksen en Anderlecht: realistisch of puur wishful thinking?

Hoewel Anderlecht afgelopen zomer droomde van een transfer van Christian Eriksen, lijkt die kans nu vrijwel nihil. De Deen speelt inmiddels een belangrijke rol bij Manchester United en verdient een salaris dat Anderlecht onmogelijk kan betalen. Bovendien heeft Eriksen aangegeven dat hij graag bij Manchester United blijft, waar hij binnenkort contractvrij is maar mogelijk een verlenging overweegt. Bij Anderlecht is de Deense invloed daarnaast flink afgenomen door het vertrek van Fredberg en Riemer, en met de komst van Olivier Renard als nieuwe sportieve baas ligt de focus nu op jongere spelers met doorverkoopwaarde.

LEES OOK: 'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

Fredberg out: Eriksen-droom voorgoed voorbij?

Mario Stroeykens presteert uitstekend op het middenveld van Anderlecht, maar voor een dominante speelstijl ontbreekt het hen aan een creatieve middenvelder. Vorige zomer stond Christian Eriksen hoog op de lijst van Anderlecht, maar de Deense international kwam uiteindelijk niet naar het Lotto Park.

De 32-jarige is eind dit seizoen contractvrij bij Manchester United, waardoor de theoretische mogelijkheid bestaat dat Anderlecht Eriksen alsnog kan binnenhalen. Anderzijds is het zeer onwaarschijnlijk dat Eriksen naar Sporting zal verhuizen.

Jesper Fredberg, de grote aanjager om Eriksen te halen, werkt ondertussen niet meer bij Anderlecht. Bovendien vervult Eriksen dit seizoen tegen alle verwachtingen een belangrijke rol bij Manchester United en bovendien blijft hij een enorm dure vogel.

Monstersalaris van 8 miljoen euro per jaar

Anderlecht moest vorige zomer minstens 5 miljoen euro betalen voor de transfer en Christian Eriksen zou de grootverdiener van de club worden met zijn huidige salaris van 150.000 euro per week - bijna 8 miljoen euro per jaar.

“Die financiële mogelijkheden zijn er niet,” schreef Het Laatste Nieuws. Het was financieel onmogelijk voor Anderlecht om zowel de transfersom als het salaris van Eriksen te betalen.

Zelfs op contractvrije basis - zonder transfersom - blijft Eriksen straks een enorm dure vogel. Eriksen zou sowieso aanzienlijk moeten inleveren op zijn salaris als hij in Brussel wil komen voetballen. Hein Vanhaezebrouck was vorige zomer ook al sceptisch: “Ik betwijfel toch of hij nu al die stap terug zou zetten”, zei de analist in Het Nieuwsblad.

De kwakkel van Fredberg: Dan ben je niet goed wijs

”Eriksen gaat naar Anderlecht. Maar niet aan de cijfers die je las in de kranten over een prijs van 6 miljoen euro of dergelijke. Manchester United laat hem zo goed als gratis gaan en de Engelsen gaan een deel van zijn loon doorbetalen”, zei Silvio Proto op 5 september op RTL.

De fans droomden van zijn komst, maar toen al wist Jesper Fredberg dat Eriksen niet zou komen naar Anderlecht. Volgens De Morgen was het zelfs een kwakkel die hem de hele zomer achtervolgde. Fredberg had zoveel energie in deze deal gestoken dat het uitblijven ervan als een grote teleurstelling werd ervaren.

Eriksen werd het symbooldossier van een mislukte mercato en voor de buitenwereld had Fredberg gefaald om Eriksen te overtuigen om voor Anderlecht te kiezen. “Was Fredberg te naïef en te koppig om te lang te geloven dat Eriksen naar het Astridpark zou komen?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

“Had hij nou echt gedacht dat hij Christian Eriksen naar Anderlecht kon halen? Dan ben je niet goed wijs”, stelde Johan Boskamp in Het Belang van Limburg.

Eriksen naar Anderlecht? Kans is quasi nihil

Christian Eriksen verkoos om bij Manchester United te blijven en er voor zijn plaats te knokken. Dat pakte ook goed uit, want de jongste weken heeft de Deen weer een basisplaats op het middenveld veroverd. Daar houdt hij Casemiro en de peperdure zomeraanwinst Ugarte uit de ploeg.

Fabrizio Romano weet echter dat er momenteel geen gesprekken gaande zijn tussen Eriksen en Manchester United om zijn aflopende contract te verlengen. Eriksen hoopt echter op een verlengd verblijf op Old Trafford. "Ik heb het hier naar mijn zin. Echt, ik geniet van mijn tijd hier. Dus als er in de zomer een aanbod vanuit de club komt, dan neem ik dat zeker serieus in overweging.”

De verwachting is eerder dat Eriksen komende zomer als vrije speler de club zal verlaten, maar Anderlecht zal hoogstwaarschijnlijk geen piste meer zijn. Eriksen blijft te duur voor Anderlecht, waar de Deense enclave stevig afgebrokkeld is door het vertrek van Brian Riemer en Jesper Fredberg.

Bovendien heeft de 32-jarige amper een doorverkoopmarge en bezit de huidige selectie al genoeg van dat soort - weinig toekomstgerichte - spelers. Olivier Renard, de nieuwe sportief directeur van Anderlecht, zal zich in de komende mercato’s focussen op het halen van betaalbare spelers met een groot doorverkooppotentieel.

Anderlecht moet jongere types zoeken dan Eriksen

Meest recent

'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

3
3
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

9
9
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

25
25
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

130
130
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

142
142
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

227
227
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

208
208
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

388
388
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

38
38
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

339
339
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

101
101
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

68
68
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

278
278
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

170
170
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

248
248
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

144
144
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

400
400
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

284
284
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

430
430
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

150
150
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

33
33
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

331
331
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

424
424
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

310
310

Meer sportnieuws