Eriksen en Anderlecht: realistisch of puur wishful thinking?

door
Eriksen en Anderlecht: realistisch of puur wishful thinking?

Hoewel Anderlecht afgelopen zomer droomde van een transfer van Christian Eriksen, lijkt die kans nu vrijwel nihil. De Deen speelt inmiddels een belangrijke rol bij Manchester United en verdient een salaris dat Anderlecht onmogelijk kan betalen. Bovendien heeft Eriksen aangegeven dat hij graag bij Manchester United blijft, waar hij binnenkort contractvrij is maar mogelijk een verlenging overweegt. Bij Anderlecht is de Deense invloed daarnaast flink afgenomen door het vertrek van Fredberg en Riemer, en met de komst van Olivier Renard als nieuwe sportieve baas ligt de focus nu op jongere spelers met doorverkoopwaarde.

LEES OOK: 'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

Fredberg out: Eriksen-droom voorgoed voorbij?

Mario Stroeykens presteert uitstekend op het middenveld van Anderlecht, maar voor een dominante speelstijl ontbreekt het hen aan een creatieve middenvelder. Vorige zomer stond Christian Eriksen hoog op de lijst van Anderlecht, maar de Deense international kwam uiteindelijk niet naar het Lotto Park.

De 32-jarige is eind dit seizoen contractvrij bij Manchester United, waardoor de theoretische mogelijkheid bestaat dat Anderlecht Eriksen alsnog kan binnenhalen. Anderzijds is het zeer onwaarschijnlijk dat Eriksen naar Sporting zal verhuizen.

Jesper Fredberg, de grote aanjager om Eriksen te halen, werkt ondertussen niet meer bij Anderlecht. Bovendien vervult Eriksen dit seizoen tegen alle verwachtingen een belangrijke rol bij Manchester United en bovendien blijft hij een enorm dure vogel.

Monstersalaris van 8 miljoen euro per jaar

Anderlecht moest vorige zomer minstens 5 miljoen euro betalen voor de transfer en Christian Eriksen zou de grootverdiener van de club worden met zijn huidige salaris van 150.000 euro per week - bijna 8 miljoen euro per jaar.

“Die financiële mogelijkheden zijn er niet,” schreef Het Laatste Nieuws. Het was financieel onmogelijk voor Anderlecht om zowel de transfersom als het salaris van Eriksen te betalen.

Zelfs op contractvrije basis - zonder transfersom - blijft Eriksen straks een enorm dure vogel. Eriksen zou sowieso aanzienlijk moeten inleveren op zijn salaris als hij in Brussel wil komen voetballen. Hein Vanhaezebrouck was vorige zomer ook al sceptisch: “Ik betwijfel toch of hij nu al die stap terug zou zetten”, zei de analist in Het Nieuwsblad.

De kwakkel van Fredberg: Dan ben je niet goed wijs

”Eriksen gaat naar Anderlecht. Maar niet aan de cijfers die je las in de kranten over een prijs van 6 miljoen euro of dergelijke. Manchester United laat hem zo goed als gratis gaan en de Engelsen gaan een deel van zijn loon doorbetalen”, zei Silvio Proto op 5 september op RTL.

De fans droomden van zijn komst, maar toen al wist Jesper Fredberg dat Eriksen niet zou komen naar Anderlecht. Volgens De Morgen was het zelfs een kwakkel die hem de hele zomer achtervolgde. Fredberg had zoveel energie in deze deal gestoken dat het uitblijven ervan als een grote teleurstelling werd ervaren.

Eriksen werd het symbooldossier van een mislukte mercato en voor de buitenwereld had Fredberg gefaald om Eriksen te overtuigen om voor Anderlecht te kiezen. “Was Fredberg te naïef en te koppig om te lang te geloven dat Eriksen naar het Astridpark zou komen?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

“Had hij nou echt gedacht dat hij Christian Eriksen naar Anderlecht kon halen? Dan ben je niet goed wijs”, stelde Johan Boskamp in Het Belang van Limburg.

Eriksen naar Anderlecht? Kans is quasi nihil

Christian Eriksen verkoos om bij Manchester United te blijven en er voor zijn plaats te knokken. Dat pakte ook goed uit, want de jongste weken heeft de Deen weer een basisplaats op het middenveld veroverd. Daar houdt hij Casemiro en de peperdure zomeraanwinst Ugarte uit de ploeg.

Fabrizio Romano weet echter dat er momenteel geen gesprekken gaande zijn tussen Eriksen en Manchester United om zijn aflopende contract te verlengen. Eriksen hoopt echter op een verlengd verblijf op Old Trafford. "Ik heb het hier naar mijn zin. Echt, ik geniet van mijn tijd hier. Dus als er in de zomer een aanbod vanuit de club komt, dan neem ik dat zeker serieus in overweging.”

De verwachting is eerder dat Eriksen komende zomer als vrije speler de club zal verlaten, maar Anderlecht zal hoogstwaarschijnlijk geen piste meer zijn. Eriksen blijft te duur voor Anderlecht, waar de Deense enclave stevig afgebrokkeld is door het vertrek van Brian Riemer en Jesper Fredberg.

Bovendien heeft de 32-jarige amper een doorverkoopmarge en bezit de huidige selectie al genoeg van dat soort - weinig toekomstgerichte - spelers. Olivier Renard, de nieuwe sportief directeur van Anderlecht, zal zich in de komende mercato’s focussen op het halen van betaalbare spelers met een groot doorverkooppotentieel.

Anderlecht moet jongere types zoeken dan Eriksen

Meest recent

'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

19
19
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

124
124
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

8
8
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

56
56
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

28
28
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

336
336
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

134
134
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

86
86
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

131
131
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

321
321
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

42
42
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

107
107
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1198
1198
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

511
511
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

612
612
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

19
19
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

218
218
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

427
427
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

333
333
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

289
289
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

237
237
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

272
272
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

111
111
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

623
623
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22

Meer sportnieuws