Eriksen en Anderlecht: realistisch of puur wishful thinking?

225
Eriksen en Anderlecht: realistisch of puur wishful thinking?

Hoewel Anderlecht afgelopen zomer droomde van een transfer van Christian Eriksen, lijkt die kans nu vrijwel nihil. De Deen speelt inmiddels een belangrijke rol bij Manchester United en verdient een salaris dat Anderlecht onmogelijk kan betalen. Bovendien heeft Eriksen aangegeven dat hij graag bij Manchester United blijft, waar hij binnenkort contractvrij is maar mogelijk een verlenging overweegt. Bij Anderlecht is de Deense invloed daarnaast flink afgenomen door het vertrek van Fredberg en Riemer, en met de komst van Olivier Renard als nieuwe sportieve baas ligt de focus nu op jongere spelers met doorverkoopwaarde.

LEES OOK: 'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

Fredberg out: Eriksen-droom voorgoed voorbij?

Mario Stroeykens presteert uitstekend op het middenveld van Anderlecht, maar voor een dominante speelstijl ontbreekt het hen aan een creatieve middenvelder. Vorige zomer stond Christian Eriksen hoog op de lijst van Anderlecht, maar de Deense international kwam uiteindelijk niet naar het Lotto Park.

De 32-jarige is eind dit seizoen contractvrij bij Manchester United, waardoor de theoretische mogelijkheid bestaat dat Anderlecht Eriksen alsnog kan binnenhalen. Anderzijds is het zeer onwaarschijnlijk dat Eriksen naar Sporting zal verhuizen.

Jesper Fredberg, de grote aanjager om Eriksen te halen, werkt ondertussen niet meer bij Anderlecht. Bovendien vervult Eriksen dit seizoen tegen alle verwachtingen een belangrijke rol bij Manchester United en bovendien blijft hij een enorm dure vogel.

Monstersalaris van 8 miljoen euro per jaar

Anderlecht moest vorige zomer minstens 5 miljoen euro betalen voor de transfer en Christian Eriksen zou de grootverdiener van de club worden met zijn huidige salaris van 150.000 euro per week - bijna 8 miljoen euro per jaar.

“Die financiële mogelijkheden zijn er niet,” schreef Het Laatste Nieuws. Het was financieel onmogelijk voor Anderlecht om zowel de transfersom als het salaris van Eriksen te betalen.

Zelfs op contractvrije basis - zonder transfersom - blijft Eriksen straks een enorm dure vogel. Eriksen zou sowieso aanzienlijk moeten inleveren op zijn salaris als hij in Brussel wil komen voetballen. Hein Vanhaezebrouck was vorige zomer ook al sceptisch: “Ik betwijfel toch of hij nu al die stap terug zou zetten”, zei de analist in Het Nieuwsblad.

De kwakkel van Fredberg: Dan ben je niet goed wijs

”Eriksen gaat naar Anderlecht. Maar niet aan de cijfers die je las in de kranten over een prijs van 6 miljoen euro of dergelijke. Manchester United laat hem zo goed als gratis gaan en de Engelsen gaan een deel van zijn loon doorbetalen”, zei Silvio Proto op 5 september op RTL.

De fans droomden van zijn komst, maar toen al wist Jesper Fredberg dat Eriksen niet zou komen naar Anderlecht. Volgens De Morgen was het zelfs een kwakkel die hem de hele zomer achtervolgde. Fredberg had zoveel energie in deze deal gestoken dat het uitblijven ervan als een grote teleurstelling werd ervaren.

Eriksen werd het symbooldossier van een mislukte mercato en voor de buitenwereld had Fredberg gefaald om Eriksen te overtuigen om voor Anderlecht te kiezen. “Was Fredberg te naïef en te koppig om te lang te geloven dat Eriksen naar het Astridpark zou komen?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

“Had hij nou echt gedacht dat hij Christian Eriksen naar Anderlecht kon halen? Dan ben je niet goed wijs”, stelde Johan Boskamp in Het Belang van Limburg.

Eriksen naar Anderlecht? Kans is quasi nihil

Christian Eriksen verkoos om bij Manchester United te blijven en er voor zijn plaats te knokken. Dat pakte ook goed uit, want de jongste weken heeft de Deen weer een basisplaats op het middenveld veroverd. Daar houdt hij Casemiro en de peperdure zomeraanwinst Ugarte uit de ploeg.

Fabrizio Romano weet echter dat er momenteel geen gesprekken gaande zijn tussen Eriksen en Manchester United om zijn aflopende contract te verlengen. Eriksen hoopt echter op een verlengd verblijf op Old Trafford. "Ik heb het hier naar mijn zin. Echt, ik geniet van mijn tijd hier. Dus als er in de zomer een aanbod vanuit de club komt, dan neem ik dat zeker serieus in overweging.”

De verwachting is eerder dat Eriksen komende zomer als vrije speler de club zal verlaten, maar Anderlecht zal hoogstwaarschijnlijk geen piste meer zijn. Eriksen blijft te duur voor Anderlecht, waar de Deense enclave stevig afgebrokkeld is door het vertrek van Brian Riemer en Jesper Fredberg.

Bovendien heeft de 32-jarige amper een doorverkoopmarge en bezit de huidige selectie al genoeg van dat soort - weinig toekomstgerichte - spelers. Olivier Renard, de nieuwe sportief directeur van Anderlecht, zal zich in de komende mercato’s focussen op het halen van betaalbare spelers met een groot doorverkooppotentieel.

Anderlecht moet jongere types zoeken dan Eriksen

Meest recent

Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

104
104
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

12
12
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

31
31
Oranje ontsnapt aan Griekse tragedie; eerste zege voor Klopp

Nederland heeft zijn eerste nederlaag onder bondscoach Xavi Hernandez nipt kunnen voorkomen. Tegen ...

77
77
Deschacht doorbreekt stilte na rel: "Ben toch geen monster?"

Olivier Deschacht heeft zich de nodige woede op de hals gehaald. De analist deed enkele bedenkelijke ...

69
69
Ongeziene basiself tegen Turkije? Van Bommel dropt hint

De Rode Duivels zijn behoorlijk goed begonnen aan hun Nations League-campagne. Maar om in de running ...

166
166
'Bayern profiteert bij City: Kompany lonkt naar ex-ploegmaat'

Nu het schuldig is bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving in het ...

215
215
Bruno baalt: Anderlecht slikt tegenvaller uit ziekenboeg

RSC Anderlecht heeft een meer dan behoorlijk eerste luik van het seizoen achter de rug. Maar vlak na ...

276
276
Verrassing imponeert bij Duivels: "Basisplaats afgedwongen"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

425
425
"Gênant" - Deschacht grond ingeboord na ophefmakende uitspraken

In de Womens Champions League neemt OH Leuven het donderdagavond op tegen Paris Saint-Germain. Die ...

108
108
‘Stankovic terug naar Brugge? Club broedt op straf plan’

Bij Inter krijgt Aleksandar Stankovic amper speeltijd, in Brugge missen ze hem elke week. Een ...

1033
1033
Onthuld: deze topbondscoach vangt het dikste jaarsalaris

Met Mark van Bommel kregen de Rode Duivels een nieuwe bondscoach met internationale weerklank. Maar ...

89
89
Duivel moet vrezen: "Dan heeft hij écht een probleem"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

427
427
POLL: Welke Duivels-spits aan de aftrap tegen Turkije?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond in Luik op tegen Turkije. De verwachting is dat bondscoach ...

342
342
Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

393
393
Keiharde conclusie Lukaku: "Tegen de toplanden ..."

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

364
364
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

52
52
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

136
136
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

28
28
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

175
175
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

46
46
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

84
84
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

141
141
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

183
183
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

125
125

Meer sportnieuws