Schok in Frankrijk: Deschamps passeert Mbappé opnieuw

191
Schok in Frankrijk: Deschamps passeert Mbappé opnieuw

De Rode Duivels hopen deze maand nog zich te kunnen plaatsen voor de kwartfinales van de Nations League, maar daarvoor zullen ze al een mirakel nodig hebben. Ze moeten zelf hun matchen tegen Italië en Israël winnen én hopen dat Italië of Frankrijk nog helemaal instort.

De twee rivalen staan op 17 november tegenover elkaar, terwijl Les Bleus het daarvoor ook nog opnemen tegen Israël. Didier Deschamps gaf donderdag zijn selectie vrij voor dat tweeluik en zorgde daarbij voor een schok. In zijn spelerslijst was immers opnieuw geen spoor van Kylian Mbappé.

Weer geen Mbappé bij Frankrijk

De aanvoerder was er ook in oktober al niet bij en dat zorgde toen voor heel wat controverse. Mbappé ontbrak toen wegens 'niet fit', maar stond in het weekend na de bekendmaking van de selectie wel gewoon in de basis bij Real Madrid. Tijdens de interlandbreak trok hij vervolgens op citytrip naar Stockholm, waar hij daarna beschuldigd zou zijn van verkrachting.

Opvallend detail is dat Mbappé deze keer niet afzegt, maar gewoon gepasseerd wordt. "Het is mijn beslissing", verzekerde Deschamps immers op zijn persconferentie. "Ik denk dat het beter is op deze manier. Ik ga geen argumenten geven voor mijn keuze."

Keuze van Deschamps, Mbappé wou komen

"Ik kan jullie wel twee dingen zeggen: Kylian wou komen en ik heb geen rekening gehouden met zijn extrasportieve problemen", verklaarde Deschamps ook nog. "Ik heb meermaals met hem gesproken en op basis daarvan deze beslissing genomen."

Het is een nieuwe domper voor Mbappé, die bij Real Madrid ook al zwaar onder vuur ligt omdat zijn prestaties dit seizoen tot dusver tegenvallen. Deschamps zorgde ook nog voor enkele andere verrassingen in zijn selectie. Hij haalde ervaren middenvelders Kanté en Rabiot terug bij de groep, terwijl doelman Lucas Chevalier zijn eerste oproepingsbrief krijgt.

Heb je begrip voor de keuze om Mbappé te passeren?

Meest recent

'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

19
19
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

26
26
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

10
10
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

18
18
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

26
26
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

43
43
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

73
73
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

91
91
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

44
44
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

50
50
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

248
248
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

487
487
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

61
61
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

125
125
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

74
74
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

142
142
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

170
170
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

307
307
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

590
590
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

231
231
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

190
190
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

558
558
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

95
95
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

467
467

Meer sportnieuws