Schok in Frankrijk: Deschamps passeert Mbappé opnieuw

door
Schok in Frankrijk: Deschamps passeert Mbappé opnieuw

De Rode Duivels hopen deze maand nog zich te kunnen plaatsen voor de kwartfinales van de Nations League, maar daarvoor zullen ze al een mirakel nodig hebben. Ze moeten zelf hun matchen tegen Italië en Israël winnen én hopen dat Italië of Frankrijk nog helemaal instort.

De twee rivalen staan op 17 november tegenover elkaar, terwijl Les Bleus het daarvoor ook nog opnemen tegen Israël. Didier Deschamps gaf donderdag zijn selectie vrij voor dat tweeluik en zorgde daarbij voor een schok. In zijn spelerslijst was immers opnieuw geen spoor van Kylian Mbappé.

LEES OOK: Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Weer geen Mbappé bij Frankrijk

De aanvoerder was er ook in oktober al niet bij en dat zorgde toen voor heel wat controverse. Mbappé ontbrak toen wegens 'niet fit', maar stond in het weekend na de bekendmaking van de selectie wel gewoon in de basis bij Real Madrid. Tijdens de interlandbreak trok hij vervolgens op citytrip naar Stockholm, waar hij daarna beschuldigd zou zijn van verkrachting.

Opvallend detail is dat Mbappé deze keer niet afzegt, maar gewoon gepasseerd wordt. "Het is mijn beslissing", verzekerde Deschamps immers op zijn persconferentie. "Ik denk dat het beter is op deze manier. Ik ga geen argumenten geven voor mijn keuze."

Keuze van Deschamps, Mbappé wou komen

"Ik kan jullie wel twee dingen zeggen: Kylian wou komen en ik heb geen rekening gehouden met zijn extrasportieve problemen", verklaarde Deschamps ook nog. "Ik heb meermaals met hem gesproken en op basis daarvan deze beslissing genomen."

Het is een nieuwe domper voor Mbappé, die bij Real Madrid ook al zwaar onder vuur ligt omdat zijn prestaties dit seizoen tot dusver tegenvallen. Deschamps zorgde ook nog voor enkele andere verrassingen in zijn selectie. Hij haalde ervaren middenvelders Kanté en Rabiot terug bij de groep, terwijl doelman Lucas Chevalier zijn eerste oproepingsbrief krijgt.

Heb je begrip voor de keuze om Mbappé te passeren?

Meest recent

'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

0
0
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

60
60
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

34
34
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

41
41
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

12
12
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

105
105
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

59
59
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

252
252
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

235
235
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

207
207
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

104
104
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

282
282
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

248
248
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

200
200
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

84
84
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

49
49
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

521
521
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

377
377
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

629
629
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

407
407
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

118
118
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

131
131
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

486
486
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

175
175
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

283
283

Meer sportnieuws