Schok in Frankrijk: Deschamps passeert Mbappé opnieuw

door
Schok in Frankrijk: Deschamps passeert Mbappé opnieuw

De Rode Duivels hopen deze maand nog zich te kunnen plaatsen voor de kwartfinales van de Nations League, maar daarvoor zullen ze al een mirakel nodig hebben. Ze moeten zelf hun matchen tegen Italië en Israël winnen én hopen dat Italië of Frankrijk nog helemaal instort.

De twee rivalen staan op 17 november tegenover elkaar, terwijl Les Bleus het daarvoor ook nog opnemen tegen Israël. Didier Deschamps gaf donderdag zijn selectie vrij voor dat tweeluik en zorgde daarbij voor een schok. In zijn spelerslijst was immers opnieuw geen spoor van Kylian Mbappé.

Weer geen Mbappé bij Frankrijk

De aanvoerder was er ook in oktober al niet bij en dat zorgde toen voor heel wat controverse. Mbappé ontbrak toen wegens 'niet fit', maar stond in het weekend na de bekendmaking van de selectie wel gewoon in de basis bij Real Madrid. Tijdens de interlandbreak trok hij vervolgens op citytrip naar Stockholm, waar hij daarna beschuldigd zou zijn van verkrachting.

Opvallend detail is dat Mbappé deze keer niet afzegt, maar gewoon gepasseerd wordt. "Het is mijn beslissing", verzekerde Deschamps immers op zijn persconferentie. "Ik denk dat het beter is op deze manier. Ik ga geen argumenten geven voor mijn keuze."

Keuze van Deschamps, Mbappé wou komen

"Ik kan jullie wel twee dingen zeggen: Kylian wou komen en ik heb geen rekening gehouden met zijn extrasportieve problemen", verklaarde Deschamps ook nog. "Ik heb meermaals met hem gesproken en op basis daarvan deze beslissing genomen."

Het is een nieuwe domper voor Mbappé, die bij Real Madrid ook al zwaar onder vuur ligt omdat zijn prestaties dit seizoen tot dusver tegenvallen. Deschamps zorgde ook nog voor enkele andere verrassingen in zijn selectie. Hij haalde ervaren middenvelders Kanté en Rabiot terug bij de groep, terwijl doelman Lucas Chevalier zijn eerste oproepingsbrief krijgt.

Heb je begrip voor de keuze om Mbappé te passeren?

Meest recent

Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

4
4
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

40
40
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

4
4
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

31
31
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

101
101
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

5
5
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

276
276
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

64
64
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

78
78
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

642
642
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

256
256
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

37
37
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

112
112
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

139
139
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

102
102
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1188
1188
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

287
287
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

763
763
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

219
219
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

67
67
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

204
204
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

421
421
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

148
148
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

381
381

Meer sportnieuws