'David op weg naar Europese grootmacht: dit zijn de cijfers'

452 stemmen
'David op weg naar Europese grootmacht: dit zijn de cijfers'

Jonathan David is aan zijn laatste maanden bezig bij Lille OSC. De Canadese aanvaller gaat de Franse club sowieso verlaten in 2025 en heel wat clubs hengelen naar zijn handtekening. David gaat een van de meest gewilde spelers in Europa worden.

David is ondertussen 24 jaar en het is best een raadsel waarom hij nog bij Lille OSC speelt. Daar doet hij het al jaren bijzonder goed en dit seizoen is hij weer outstanding met 13 goals en 2 assists in 18 duels. Dat lokt uiteraard de nodige interesse.

LEES OOK: PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Juventus gaat voor David

Italiaanse media weten dat Juventus heel erg geïnteresseerd is in David. Ze willen hem dolgraag in januari al aantrekken, maar Lille OSC zou nog tussen de 15 à 20 miljoen euro vragen. Dat lijkt weinig, maar de aanvaller is in de zomer einde contract bij de Fransen. Het is dat of niets krijgen.

Maar Juventus zal David niet zomaar krijgen. Er is de transfersom, maar de makelaar van David zou een commissie willen van 7 à 8 miljoen euro en de voormalige speler van AA Gent wil jaarlijks 5 miljoen euro netto verdienen. Dat zijn dus stevige bedragen en financieel heeft Juventus niet heel veel marge.

Grof wild

Maar als ze hem willen aantrekken, lijkt januari de beste periode te zijn. Manchester United, Liverpool en Arsenal zien hem immers ook graag naar hen komen. Het wordt dus nog een pittige strijd om de handtekening van David.

Die was in Europa bij AA Gent en Lille OSC al heel straf op dreef. Hij speelde voor beide clubs in totaal 284 matchen en daarin schoot hij 134 keer raak en deelde hij ook nog eens 35 assists uit. Dat zijn zeer mooie cijfers.

Zal hij voor Juventus kiezen?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

26
26
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

97
97
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

47
47
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

67
67
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

351
351
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

93
93
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

139
139
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

506
506
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

61
61
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

246
246
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

368
368
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1319
1319
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

563
563
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

186
186
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

207
207
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

830
830
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

611
611
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

145
145
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

206
206
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws