'David op weg naar Europese grootmacht: dit zijn de cijfers'

door
'David op weg naar Europese grootmacht: dit zijn de cijfers'

Jonathan David is aan zijn laatste maanden bezig bij Lille OSC. De Canadese aanvaller gaat de Franse club sowieso verlaten in 2025 en heel wat clubs hengelen naar zijn handtekening. David gaat een van de meest gewilde spelers in Europa worden.

David is ondertussen 24 jaar en het is best een raadsel waarom hij nog bij Lille OSC speelt. Daar doet hij het al jaren bijzonder goed en dit seizoen is hij weer outstanding met 13 goals en 2 assists in 18 duels. Dat lokt uiteraard de nodige interesse.

LEES OOK: Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

Juventus gaat voor David

Italiaanse media weten dat Juventus heel erg geïnteresseerd is in David. Ze willen hem dolgraag in januari al aantrekken, maar Lille OSC zou nog tussen de 15 à 20 miljoen euro vragen. Dat lijkt weinig, maar de aanvaller is in de zomer einde contract bij de Fransen. Het is dat of niets krijgen.

Maar Juventus zal David niet zomaar krijgen. Er is de transfersom, maar de makelaar van David zou een commissie willen van 7 à 8 miljoen euro en de voormalige speler van AA Gent wil jaarlijks 5 miljoen euro netto verdienen. Dat zijn dus stevige bedragen en financieel heeft Juventus niet heel veel marge.

Grof wild

Maar als ze hem willen aantrekken, lijkt januari de beste periode te zijn. Manchester United, Liverpool en Arsenal zien hem immers ook graag naar hen komen. Het wordt dus nog een pittige strijd om de handtekening van David.

Die was in Europa bij AA Gent en Lille OSC al heel straf op dreef. Hij speelde voor beide clubs in totaal 284 matchen en daarin schoot hij 134 keer raak en deelde hij ook nog eens 35 assists uit. Dat zijn zeer mooie cijfers.

Zal hij voor Juventus kiezen?

Meest recent

Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

21
21
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

111
111
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

164
164
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

49
49
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

426
426
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

117
117
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

420
420
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

226
226
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

159
159
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

606
606
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

72
72
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

141
141
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

387
387
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

44
44
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

80
80
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

399
399
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

183
183
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

52
52
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

211
211
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

235
235
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

346
346
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

306
306
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

49
49
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

120
120
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

134
134

Meer sportnieuws