'David op weg naar Europese grootmacht: dit zijn de cijfers'

door
'David op weg naar Europese grootmacht: dit zijn de cijfers'

Jonathan David is aan zijn laatste maanden bezig bij Lille OSC. De Canadese aanvaller gaat de Franse club sowieso verlaten in 2025 en heel wat clubs hengelen naar zijn handtekening. David gaat een van de meest gewilde spelers in Europa worden.

David is ondertussen 24 jaar en het is best een raadsel waarom hij nog bij Lille OSC speelt. Daar doet hij het al jaren bijzonder goed en dit seizoen is hij weer outstanding met 13 goals en 2 assists in 18 duels. Dat lokt uiteraard de nodige interesse.

Juventus gaat voor David

Italiaanse media weten dat Juventus heel erg geïnteresseerd is in David. Ze willen hem dolgraag in januari al aantrekken, maar Lille OSC zou nog tussen de 15 à 20 miljoen euro vragen. Dat lijkt weinig, maar de aanvaller is in de zomer einde contract bij de Fransen. Het is dat of niets krijgen.

Maar Juventus zal David niet zomaar krijgen. Er is de transfersom, maar de makelaar van David zou een commissie willen van 7 à 8 miljoen euro en de voormalige speler van AA Gent wil jaarlijks 5 miljoen euro netto verdienen. Dat zijn dus stevige bedragen en financieel heeft Juventus niet heel veel marge.

Grof wild

Maar als ze hem willen aantrekken, lijkt januari de beste periode te zijn. Manchester United, Liverpool en Arsenal zien hem immers ook graag naar hen komen. Het wordt dus nog een pittige strijd om de handtekening van David.

Die was in Europa bij AA Gent en Lille OSC al heel straf op dreef. Hij speelde voor beide clubs in totaal 284 matchen en daarin schoot hij 134 keer raak en deelde hij ook nog eens 35 assists uit. Dat zijn zeer mooie cijfers.

Zal hij voor Juventus kiezen?

Meest recent

Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

28
28
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

128
128
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

54
54
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

111
111
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

669
669
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

137
137
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

39
39
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

37
37
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

282
282
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

251
251
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

141
141
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

370
370
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

336
336
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

213
213
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

66
66
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

361
361
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

124
124
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

71
71
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

240
240
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

398
398
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

181
181
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

416
416
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

343
343
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

404
404
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

159
159

Meer sportnieuws