'David op weg naar Europese grootmacht: dit zijn de cijfers'

452 stemmen
'David op weg naar Europese grootmacht: dit zijn de cijfers'

Jonathan David is aan zijn laatste maanden bezig bij Lille OSC. De Canadese aanvaller gaat de Franse club sowieso verlaten in 2025 en heel wat clubs hengelen naar zijn handtekening. David gaat een van de meest gewilde spelers in Europa worden.

David is ondertussen 24 jaar en het is best een raadsel waarom hij nog bij Lille OSC speelt. Daar doet hij het al jaren bijzonder goed en dit seizoen is hij weer outstanding met 13 goals en 2 assists in 18 duels. Dat lokt uiteraard de nodige interesse.

Juventus gaat voor David

Italiaanse media weten dat Juventus heel erg geïnteresseerd is in David. Ze willen hem dolgraag in januari al aantrekken, maar Lille OSC zou nog tussen de 15 à 20 miljoen euro vragen. Dat lijkt weinig, maar de aanvaller is in de zomer einde contract bij de Fransen. Het is dat of niets krijgen.

Maar Juventus zal David niet zomaar krijgen. Er is de transfersom, maar de makelaar van David zou een commissie willen van 7 à 8 miljoen euro en de voormalige speler van AA Gent wil jaarlijks 5 miljoen euro netto verdienen. Dat zijn dus stevige bedragen en financieel heeft Juventus niet heel veel marge.

Grof wild

Maar als ze hem willen aantrekken, lijkt januari de beste periode te zijn. Manchester United, Liverpool en Arsenal zien hem immers ook graag naar hen komen. Het wordt dus nog een pittige strijd om de handtekening van David.

Die was in Europa bij AA Gent en Lille OSC al heel straf op dreef. Hij speelde voor beide clubs in totaal 284 matchen en daarin schoot hij 134 keer raak en deelde hij ook nog eens 35 assists uit. Dat zijn zeer mooie cijfers.

Zal hij voor Juventus kiezen?

Meest recent

Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

0
0
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

20
20
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

45
45
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

141
141
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

124
124
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

736
736
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

348
348
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

195
195
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

124
124
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

229
229
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

288
288
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

804
804
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

332
332
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

117
117
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

424
424
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1268
1268
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

203
203
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

133
133
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

91
91
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

378
378
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

180
180
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

354
354
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

44
44
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

112
112
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

358
358

Meer sportnieuws