Westerlo verrast en werkt samen met Engelse grootmacht

door
Westerlo verrast en werkt samen met Engelse grootmacht

Westerlo heeft zich dit seizoen herpakt na een lastig jaar. Na dertien speeldagen prijkt het op een knappe zevende plaats in de Jupiler Pro League en dus mag het nog dromen van Play-Off I. Dat heeft het onder meer te danken aan enkele geslaagde transfers in de zomer.

De meest in het oog springende van die transfers was ongetwijfeld die van Luka Vuskovic. De amper 17-jarige verdediger wordt gehuurd van Hajduk Split, maar tekende voor volgend seizoen al bij Tottenham. Hij groeide meteen uit tot een sterkhouder en scoorde al vier keer.

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Westerlo haalt banden met Tottenham aan

Het was niet de enige keer dat Westerlo deze zomer zaken deed met Tottenham. Ze huurden bij de Engelse topclub ook Alfie Devine, die ook snel een basisplaats wist te veroveren. De 20-jarige spelmaker kwam intussen ook al zeven keer in actie. Ook zijn uitleenbeurt is momenteel een succes.

Dat zorgt ervoor dat de banden tussen de twee clubs een stuk inniger geworden zijn. "Sinds de komst van Vuskovic en Devine staan de sportieve departementen van Tottenham en Westerlo in nauw contact. Omdat Tottenham zijn verhuurde talenten nauwlettend opvolgt, is er maandelijks een meeting om de prestaties van Luka en Alfie te bespreken", klinkt het bij Westerlo.

Nauwere samenwerking in de maak

Maar die meeting werd nu ook uitgebreid met een vergadering tussen de twee clubbesturen. Onder meer voorzitter Daniel Levy, Chief Football Officer Scott Munn en technisch directeur Jonathan Lange schoven aan in Het Kuipje.

"De indrukwekkende prestaties van Vuskovic en Devine zijn een katalysator gebleken voor Westerlo en Tottenham om ook naast het veld nauwer samen te werken", laat Westerlo immers weten. "Als een gebaar van waardering voor het huidige partnership, hebben de bestuursploegen van beide teams shirts uitgewisseld. Dit kan de eerste stap zijn richting een toekomstige uitwisseling van ideeën, spelers en middelen."

Zou een samenwerking een goede zaak zijn voor Westerlo?

Meest recent

Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

9
9
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

15
15
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

33
33
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

18
18
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

104
104
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

43
43
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

123
123
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

199
199
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

59
59
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

155
155
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

132
132
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

52
52
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

95
95
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

181
181
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

154
154
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

560
560
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

127
127
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

74
74
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

63
63
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

102
102
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

199
199
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

183
183
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

125
125
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

308
308

Meer sportnieuws