Westerlo verrast en werkt samen met Engelse grootmacht

door
Westerlo verrast en werkt samen met Engelse grootmacht

Westerlo heeft zich dit seizoen herpakt na een lastig jaar. Na dertien speeldagen prijkt het op een knappe zevende plaats in de Jupiler Pro League en dus mag het nog dromen van Play-Off I. Dat heeft het onder meer te danken aan enkele geslaagde transfers in de zomer.

De meest in het oog springende van die transfers was ongetwijfeld die van Luka Vuskovic. De amper 17-jarige verdediger wordt gehuurd van Hajduk Split, maar tekende voor volgend seizoen al bij Tottenham. Hij groeide meteen uit tot een sterkhouder en scoorde al vier keer.

LEES OOK: 'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

Westerlo haalt banden met Tottenham aan

Het was niet de enige keer dat Westerlo deze zomer zaken deed met Tottenham. Ze huurden bij de Engelse topclub ook Alfie Devine, die ook snel een basisplaats wist te veroveren. De 20-jarige spelmaker kwam intussen ook al zeven keer in actie. Ook zijn uitleenbeurt is momenteel een succes.

Dat zorgt ervoor dat de banden tussen de twee clubs een stuk inniger geworden zijn. "Sinds de komst van Vuskovic en Devine staan de sportieve departementen van Tottenham en Westerlo in nauw contact. Omdat Tottenham zijn verhuurde talenten nauwlettend opvolgt, is er maandelijks een meeting om de prestaties van Luka en Alfie te bespreken", klinkt het bij Westerlo.

Nauwere samenwerking in de maak

Maar die meeting werd nu ook uitgebreid met een vergadering tussen de twee clubbesturen. Onder meer voorzitter Daniel Levy, Chief Football Officer Scott Munn en technisch directeur Jonathan Lange schoven aan in Het Kuipje.

"De indrukwekkende prestaties van Vuskovic en Devine zijn een katalysator gebleken voor Westerlo en Tottenham om ook naast het veld nauwer samen te werken", laat Westerlo immers weten. "Als een gebaar van waardering voor het huidige partnership, hebben de bestuursploegen van beide teams shirts uitgewisseld. Dit kan de eerste stap zijn richting een toekomstige uitwisseling van ideeën, spelers en middelen."

Zou een samenwerking een goede zaak zijn voor Westerlo?

Meest recent

‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

7
7
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

21
21
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

86
86
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

55
55
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

88
88
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

283
283
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

133
133
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

262
262
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

347
347
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

410
410
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

160
160
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

306
306
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

281
281
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

514
514
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

550
550
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

79
79
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

407
407
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

275
275
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

313
313
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

364
364
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

340
340
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

595
595
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

715
715
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

525
525
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

298
298

Meer sportnieuws