Westerlo verrast en werkt samen met Engelse grootmacht

door
Westerlo verrast en werkt samen met Engelse grootmacht

Westerlo heeft zich dit seizoen herpakt na een lastig jaar. Na dertien speeldagen prijkt het op een knappe zevende plaats in de Jupiler Pro League en dus mag het nog dromen van Play-Off I. Dat heeft het onder meer te danken aan enkele geslaagde transfers in de zomer.

De meest in het oog springende van die transfers was ongetwijfeld die van Luka Vuskovic. De amper 17-jarige verdediger wordt gehuurd van Hajduk Split, maar tekende voor volgend seizoen al bij Tottenham. Hij groeide meteen uit tot een sterkhouder en scoorde al vier keer.

LEES OOK: Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Westerlo haalt banden met Tottenham aan

Het was niet de enige keer dat Westerlo deze zomer zaken deed met Tottenham. Ze huurden bij de Engelse topclub ook Alfie Devine, die ook snel een basisplaats wist te veroveren. De 20-jarige spelmaker kwam intussen ook al zeven keer in actie. Ook zijn uitleenbeurt is momenteel een succes.

Dat zorgt ervoor dat de banden tussen de twee clubs een stuk inniger geworden zijn. "Sinds de komst van Vuskovic en Devine staan de sportieve departementen van Tottenham en Westerlo in nauw contact. Omdat Tottenham zijn verhuurde talenten nauwlettend opvolgt, is er maandelijks een meeting om de prestaties van Luka en Alfie te bespreken", klinkt het bij Westerlo.

Nauwere samenwerking in de maak

Maar die meeting werd nu ook uitgebreid met een vergadering tussen de twee clubbesturen. Onder meer voorzitter Daniel Levy, Chief Football Officer Scott Munn en technisch directeur Jonathan Lange schoven aan in Het Kuipje.

"De indrukwekkende prestaties van Vuskovic en Devine zijn een katalysator gebleken voor Westerlo en Tottenham om ook naast het veld nauwer samen te werken", laat Westerlo immers weten. "Als een gebaar van waardering voor het huidige partnership, hebben de bestuursploegen van beide teams shirts uitgewisseld. Dit kan de eerste stap zijn richting een toekomstige uitwisseling van ideeën, spelers en middelen."

Zou een samenwerking een goede zaak zijn voor Westerlo?

Meest recent

Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

6
6
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

27
27
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

92
92
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

17
17
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

33
33
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

40
40
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

163
163
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

164
164
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

32
32
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

127
127
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

112
112
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

304
304
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

39
39
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

206
206
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

998
998
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

389
389
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

146
146
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

134
134
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

565
565
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

382
382
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

35
35
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

515
515
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

131
131
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

92
92
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

149
149

Meer sportnieuws