Westerlo verrast en werkt samen met Engelse grootmacht

door
Westerlo verrast en werkt samen met Engelse grootmacht

Westerlo heeft zich dit seizoen herpakt na een lastig jaar. Na dertien speeldagen prijkt het op een knappe zevende plaats in de Jupiler Pro League en dus mag het nog dromen van Play-Off I. Dat heeft het onder meer te danken aan enkele geslaagde transfers in de zomer.

De meest in het oog springende van die transfers was ongetwijfeld die van Luka Vuskovic. De amper 17-jarige verdediger wordt gehuurd van Hajduk Split, maar tekende voor volgend seizoen al bij Tottenham. Hij groeide meteen uit tot een sterkhouder en scoorde al vier keer.

LEES OOK: Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Westerlo haalt banden met Tottenham aan

Het was niet de enige keer dat Westerlo deze zomer zaken deed met Tottenham. Ze huurden bij de Engelse topclub ook Alfie Devine, die ook snel een basisplaats wist te veroveren. De 20-jarige spelmaker kwam intussen ook al zeven keer in actie. Ook zijn uitleenbeurt is momenteel een succes.

Dat zorgt ervoor dat de banden tussen de twee clubs een stuk inniger geworden zijn. "Sinds de komst van Vuskovic en Devine staan de sportieve departementen van Tottenham en Westerlo in nauw contact. Omdat Tottenham zijn verhuurde talenten nauwlettend opvolgt, is er maandelijks een meeting om de prestaties van Luka en Alfie te bespreken", klinkt het bij Westerlo.

Nauwere samenwerking in de maak

Maar die meeting werd nu ook uitgebreid met een vergadering tussen de twee clubbesturen. Onder meer voorzitter Daniel Levy, Chief Football Officer Scott Munn en technisch directeur Jonathan Lange schoven aan in Het Kuipje.

"De indrukwekkende prestaties van Vuskovic en Devine zijn een katalysator gebleken voor Westerlo en Tottenham om ook naast het veld nauwer samen te werken", laat Westerlo immers weten. "Als een gebaar van waardering voor het huidige partnership, hebben de bestuursploegen van beide teams shirts uitgewisseld. Dit kan de eerste stap zijn richting een toekomstige uitwisseling van ideeën, spelers en middelen."

Zou een samenwerking een goede zaak zijn voor Westerlo?

Meest recent

Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

16
16
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

25
25
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

30
30
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

68
68
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

204
204
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

134
134
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

198
198
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

81
81
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

155
155
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

233
233
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

484
484
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

207
207
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

173
173
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

100
100
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

369
369
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

287
287
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

277
277
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

415
415
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

94
94
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

194
194
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1250
1250
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

100
100
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

138
138
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

456
456
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

176
176

Meer sportnieuws