AS Roma helemaal gek van twee Belgische smaakmakers

220 stemmen
AS Roma helemaal gek van twee Belgische smaakmakers

Bij AS Roma hebben ze met Mile Svilar en Alexis Saelemaekers twee Belgen in hun rangen. Die eerste speelt vanavond in Brussel, de andere is nog een tijdje out. De twee voormalige spelers van RSC Anderlecht mogen trots zijn op het parcours dat ze ondertussen toch hebben afgelegd. 

Mile Svilar stond te boek als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar hij werd heel snel ongeduldig. Mede door zijn entourage. Hij besloot om de club al 17-jarige leeftijd te verlaten en Anderlecht kon niet anders dan hem voor 2,5 miljoen euro te laten gaan naar Benfica. Dat was een makelaarskwestie, want zij duwden hem naar die richting.

LEES OOK: 'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Mile Svilar

Hij speelde in vijf jaar tijd amper 23 matchen voor de Portugese topclub. De stap van Anderlecht naar Benfica was niet de juiste geweest. Svilar was ondertussen bijna 23 jaar en zijn carrière bleef ter plaatse trappelen. Gelukkig had zijn makelaars goede contacten met José Mourinho en zo belandde hij opvallend genoeg bij AS Roma. Daar werd hij tweede doelman.

Svilar kreeg verrassend volop zijn kans nadat The Special One vertrok. Hij verraste vriend en vijand en is ondertussen al 48 matchen de nummer één van AS Roma. Dat in ruim twee jaar tijd. Chapeau, want niemand had dit gedacht. Ondertussen is Svilar 25 jaar en is zijn carrière echt van start gegaan. In de Serie A aanzien ze hem als een van de betere keepers van Italië en AS Roma wil hem een nieuw contract aanbieden om hem uit de handen van betere ploegen te houden. 

Wie weet komt die grote carrière aan de wereldtop er dan toch nog. Jammer genoeg speelde hij een keer voor Servië en kan hij daardoor geen Rode Duivel meer worden. Svilar maakte toch een aantal verkeerde keuzes (mede door zijn entourage) in zijn carrière, waardoor zijn internationale loopbaan voorlopig ‘on hold’ staat en mogelijk had hij via Anderlecht nog verder kunnen staan dan amper 71 matchen op het hoogste niveau op zijn 25ste. 

Alexis Saelemaekers

Iemand als Alexis Saelemaekers kende een omgekeerd pad. Hij brak door bij Anderlecht en na 64 matchen belandde hij voor in totaal 10 miljoen euro bij AC Milan. Hij was er verrassend nuttig en speelde er 141 duels. Zeer mooi om dat op je cv te hebben, net als de Italiaanse titel. Hij werd een jaar uitgeleend aan Bologna, waar hij 32 matchen speelde en het zeer goed deed. AS Roma huurt hem dit seizoen van AC Milan, met aankoopoptie. 

Hij toonde zich snel, maar door een blessure is hij pas binnen een maand weer fit. Saelemaekers verraste iedereen door in Italië toch al voor AC Milan en AS Roma uit te komen. Een onderschatte speler die elke trainer graag in zijn ploeg wel vanwege zijn fysiek vermogen en polyvalentie.

Svilar krijgt vanavond de kans om eindelijk in Brussel zich eens te tonen aan het Belgische publiek, Saelemaekers ligt jammer genoeg in de lappenmand. Toch zullen de (voormalige) opleiders uit Neerpede trots zijn dat ze twee voormalige talenten bij een grote club als AS Roma zagen belanden.

CR

Wie verrast jou het meest?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

31
31
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

47
47
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

32
32
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

104
104
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

344
344
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

489
489
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

451
451
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

76
76
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

395
395
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

525
525
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

246
246
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

65
65
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

232
232
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

460
460
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

722
722
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

246
246
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

569
569
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

393
393
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

748
748
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

625
625
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

224
224
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

734
734
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws