AS Roma helemaal gek van twee Belgische smaakmakers

220 stemmen
AS Roma helemaal gek van twee Belgische smaakmakers

Bij AS Roma hebben ze met Mile Svilar en Alexis Saelemaekers twee Belgen in hun rangen. Die eerste speelt vanavond in Brussel, de andere is nog een tijdje out. De twee voormalige spelers van RSC Anderlecht mogen trots zijn op het parcours dat ze ondertussen toch hebben afgelegd. 

Mile Svilar stond te boek als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar hij werd heel snel ongeduldig. Mede door zijn entourage. Hij besloot om de club al 17-jarige leeftijd te verlaten en Anderlecht kon niet anders dan hem voor 2,5 miljoen euro te laten gaan naar Benfica. Dat was een makelaarskwestie, want zij duwden hem naar die richting.

LEES OOK: 'Transfers spelen Club Brugge parten: drie dossiers op tafel'

Mile Svilar

Hij speelde in vijf jaar tijd amper 23 matchen voor de Portugese topclub. De stap van Anderlecht naar Benfica was niet de juiste geweest. Svilar was ondertussen bijna 23 jaar en zijn carrière bleef ter plaatse trappelen. Gelukkig had zijn makelaars goede contacten met José Mourinho en zo belandde hij opvallend genoeg bij AS Roma. Daar werd hij tweede doelman.

Svilar kreeg verrassend volop zijn kans nadat The Special One vertrok. Hij verraste vriend en vijand en is ondertussen al 48 matchen de nummer één van AS Roma. Dat in ruim twee jaar tijd. Chapeau, want niemand had dit gedacht. Ondertussen is Svilar 25 jaar en is zijn carrière echt van start gegaan. In de Serie A aanzien ze hem als een van de betere keepers van Italië en AS Roma wil hem een nieuw contract aanbieden om hem uit de handen van betere ploegen te houden. 

Wie weet komt die grote carrière aan de wereldtop er dan toch nog. Jammer genoeg speelde hij een keer voor Servië en kan hij daardoor geen Rode Duivel meer worden. Svilar maakte toch een aantal verkeerde keuzes (mede door zijn entourage) in zijn carrière, waardoor zijn internationale loopbaan voorlopig ‘on hold’ staat en mogelijk had hij via Anderlecht nog verder kunnen staan dan amper 71 matchen op het hoogste niveau op zijn 25ste. 

Alexis Saelemaekers

Iemand als Alexis Saelemaekers kende een omgekeerd pad. Hij brak door bij Anderlecht en na 64 matchen belandde hij voor in totaal 10 miljoen euro bij AC Milan. Hij was er verrassend nuttig en speelde er 141 duels. Zeer mooi om dat op je cv te hebben, net als de Italiaanse titel. Hij werd een jaar uitgeleend aan Bologna, waar hij 32 matchen speelde en het zeer goed deed. AS Roma huurt hem dit seizoen van AC Milan, met aankoopoptie. 

Hij toonde zich snel, maar door een blessure is hij pas binnen een maand weer fit. Saelemaekers verraste iedereen door in Italië toch al voor AC Milan en AS Roma uit te komen. Een onderschatte speler die elke trainer graag in zijn ploeg wel vanwege zijn fysiek vermogen en polyvalentie.

Svilar krijgt vanavond de kans om eindelijk in Brussel zich eens te tonen aan het Belgische publiek, Saelemaekers ligt jammer genoeg in de lappenmand. Toch zullen de (voormalige) opleiders uit Neerpede trots zijn dat ze twee voormalige talenten bij een grote club als AS Roma zagen belanden.

CR

Wie verrast jou het meest?

Meest recent

Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

25
25
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

18
18
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

212
212
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

327
327
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

52
52
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

182
182
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1012
1012
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

98
98
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

193
193
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

560
560
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

917
917
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

94
94
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

688
688
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

496
496
'Opvolger Rodri: City reserveert 90 mil voor WK-sensatie'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

121
121
Van Bommel kiest België: vertrouweling doet boekje open

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

463
463
TRANSFERUURTJE: 'Doorbraak Onyedika, miljoenenklepper CDK'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

375
375
'Transfers spelen Club Brugge parten: drie dossiers op tafel'

Club Brugge kende een zwakke voorbereiding voor de Supercup tegen Union SG. Blauw-Zwart incasseerde ...

788
788
Euvrard onthult: Standard gaat nog uitpakken op mercato

Standard Luik wil komend seizoen weer hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. De Rouches zijn al ...

256
256
Courtois spreekt duidelijke taal over Mark van Bommel

Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van Rudi ...

1139
1139
Vitor Bruno duwt plan door bij Anderlecht: harde werkwijze

Vitor Bruno moet RSC Anderlecht weer naar de top van het Belgische voetbal zien te stuwen. De ...

478
478
Weer Europese topclub voor verguisde Lukaku?

Romelu Lukaku zit in een moeilijke situatie. De aanvaller speelde vorig seizoen amper tot niets bij ...

202
202
Leko kampt met kopzorgen na zomerstage Club Brugge

Club Brugge heeft de zomerstage in Frankrijk afgewerkt met een nederlaag tegen Stade Rennes. Het ...

655
655
'Standard en KV Mechelen strijden om.... Messi'

Speelt Messi volgend seizoen op de Belgische velden? Het zou zomaar kunnen. We horen jullie al ...

279
279
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

142
142

Meer sportnieuws