AS Roma helemaal gek van twee Belgische smaakmakers

220 stemmen
AS Roma helemaal gek van twee Belgische smaakmakers

Bij AS Roma hebben ze met Mile Svilar en Alexis Saelemaekers twee Belgen in hun rangen. Die eerste speelt vanavond in Brussel, de andere is nog een tijdje out. De twee voormalige spelers van RSC Anderlecht mogen trots zijn op het parcours dat ze ondertussen toch hebben afgelegd. 

Mile Svilar stond te boek als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar hij werd heel snel ongeduldig. Mede door zijn entourage. Hij besloot om de club al 17-jarige leeftijd te verlaten en Anderlecht kon niet anders dan hem voor 2,5 miljoen euro te laten gaan naar Benfica. Dat was een makelaarskwestie, want zij duwden hem naar die richting.

LEES OOK: 'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Mile Svilar

Hij speelde in vijf jaar tijd amper 23 matchen voor de Portugese topclub. De stap van Anderlecht naar Benfica was niet de juiste geweest. Svilar was ondertussen bijna 23 jaar en zijn carrière bleef ter plaatse trappelen. Gelukkig had zijn makelaars goede contacten met José Mourinho en zo belandde hij opvallend genoeg bij AS Roma. Daar werd hij tweede doelman.

Svilar kreeg verrassend volop zijn kans nadat The Special One vertrok. Hij verraste vriend en vijand en is ondertussen al 48 matchen de nummer één van AS Roma. Dat in ruim twee jaar tijd. Chapeau, want niemand had dit gedacht. Ondertussen is Svilar 25 jaar en is zijn carrière echt van start gegaan. In de Serie A aanzien ze hem als een van de betere keepers van Italië en AS Roma wil hem een nieuw contract aanbieden om hem uit de handen van betere ploegen te houden. 

Wie weet komt die grote carrière aan de wereldtop er dan toch nog. Jammer genoeg speelde hij een keer voor Servië en kan hij daardoor geen Rode Duivel meer worden. Svilar maakte toch een aantal verkeerde keuzes (mede door zijn entourage) in zijn carrière, waardoor zijn internationale loopbaan voorlopig ‘on hold’ staat en mogelijk had hij via Anderlecht nog verder kunnen staan dan amper 71 matchen op het hoogste niveau op zijn 25ste. 

Alexis Saelemaekers

Iemand als Alexis Saelemaekers kende een omgekeerd pad. Hij brak door bij Anderlecht en na 64 matchen belandde hij voor in totaal 10 miljoen euro bij AC Milan. Hij was er verrassend nuttig en speelde er 141 duels. Zeer mooi om dat op je cv te hebben, net als de Italiaanse titel. Hij werd een jaar uitgeleend aan Bologna, waar hij 32 matchen speelde en het zeer goed deed. AS Roma huurt hem dit seizoen van AC Milan, met aankoopoptie. 

Hij toonde zich snel, maar door een blessure is hij pas binnen een maand weer fit. Saelemaekers verraste iedereen door in Italië toch al voor AC Milan en AS Roma uit te komen. Een onderschatte speler die elke trainer graag in zijn ploeg wel vanwege zijn fysiek vermogen en polyvalentie.

Svilar krijgt vanavond de kans om eindelijk in Brussel zich eens te tonen aan het Belgische publiek, Saelemaekers ligt jammer genoeg in de lappenmand. Toch zullen de (voormalige) opleiders uit Neerpede trots zijn dat ze twee voormalige talenten bij een grote club als AS Roma zagen belanden.

CR

Wie verrast jou het meest?

Meest recent

JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

8
8
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

60
60
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

172
172
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

84
84
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

395
395
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

147
147
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

371
371
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

644
644
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

200
200
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

600
600
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

507
507
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

174
174
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

338
338
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1070
1070
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

435
435
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

311
311
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

447
447
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

388
388
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

274
274
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

209
209
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

461
461
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

372
372
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

150
150
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

131
131
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

207
207

Meer sportnieuws