AS Roma helemaal gek van twee Belgische smaakmakers

220 stemmen
AS Roma helemaal gek van twee Belgische smaakmakers

Bij AS Roma hebben ze met Mile Svilar en Alexis Saelemaekers twee Belgen in hun rangen. Die eerste speelt vanavond in Brussel, de andere is nog een tijdje out. De twee voormalige spelers van RSC Anderlecht mogen trots zijn op het parcours dat ze ondertussen toch hebben afgelegd. 

Mile Svilar stond te boek als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar hij werd heel snel ongeduldig. Mede door zijn entourage. Hij besloot om de club al 17-jarige leeftijd te verlaten en Anderlecht kon niet anders dan hem voor 2,5 miljoen euro te laten gaan naar Benfica. Dat was een makelaarskwestie, want zij duwden hem naar die richting.

LEES OOK: 'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Mile Svilar

Hij speelde in vijf jaar tijd amper 23 matchen voor de Portugese topclub. De stap van Anderlecht naar Benfica was niet de juiste geweest. Svilar was ondertussen bijna 23 jaar en zijn carrière bleef ter plaatse trappelen. Gelukkig had zijn makelaars goede contacten met José Mourinho en zo belandde hij opvallend genoeg bij AS Roma. Daar werd hij tweede doelman.

Svilar kreeg verrassend volop zijn kans nadat The Special One vertrok. Hij verraste vriend en vijand en is ondertussen al 48 matchen de nummer één van AS Roma. Dat in ruim twee jaar tijd. Chapeau, want niemand had dit gedacht. Ondertussen is Svilar 25 jaar en is zijn carrière echt van start gegaan. In de Serie A aanzien ze hem als een van de betere keepers van Italië en AS Roma wil hem een nieuw contract aanbieden om hem uit de handen van betere ploegen te houden. 

Wie weet komt die grote carrière aan de wereldtop er dan toch nog. Jammer genoeg speelde hij een keer voor Servië en kan hij daardoor geen Rode Duivel meer worden. Svilar maakte toch een aantal verkeerde keuzes (mede door zijn entourage) in zijn carrière, waardoor zijn internationale loopbaan voorlopig ‘on hold’ staat en mogelijk had hij via Anderlecht nog verder kunnen staan dan amper 71 matchen op het hoogste niveau op zijn 25ste. 

Alexis Saelemaekers

Iemand als Alexis Saelemaekers kende een omgekeerd pad. Hij brak door bij Anderlecht en na 64 matchen belandde hij voor in totaal 10 miljoen euro bij AC Milan. Hij was er verrassend nuttig en speelde er 141 duels. Zeer mooi om dat op je cv te hebben, net als de Italiaanse titel. Hij werd een jaar uitgeleend aan Bologna, waar hij 32 matchen speelde en het zeer goed deed. AS Roma huurt hem dit seizoen van AC Milan, met aankoopoptie. 

Hij toonde zich snel, maar door een blessure is hij pas binnen een maand weer fit. Saelemaekers verraste iedereen door in Italië toch al voor AC Milan en AS Roma uit te komen. Een onderschatte speler die elke trainer graag in zijn ploeg wel vanwege zijn fysiek vermogen en polyvalentie.

Svilar krijgt vanavond de kans om eindelijk in Brussel zich eens te tonen aan het Belgische publiek, Saelemaekers ligt jammer genoeg in de lappenmand. Toch zullen de (voormalige) opleiders uit Neerpede trots zijn dat ze twee voormalige talenten bij een grote club als AS Roma zagen belanden.

CR

Wie verrast jou het meest?

Meest recent

Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

15
15
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

95
95
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

69
69
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

45
45
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

332
332
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

515
515
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

269
269
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

58
58
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

295
295
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

737
737
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

186
186
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

293
293
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

632
632
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

387
387
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

281
281
Individuele prijzen WK 2026: géén Gouden Bal voor Messi

Het wereldkampioenschap 2026 zit er sinds zondagavond op. Na een ware marathon van liefst 104 ...

129
129
WK-finale ontspoort na affluiten: Paredes compléét over de rooie

Spanje heeft zich zondagavond voor de tweede keer tot wereldkampioen gekroond. In eenzijdige finale ...

736
736
Spanje sloopt Argentijnse muur en grijpt wereldtitel

Na een zenuwslopende WK-finale heeft Spanje zich tot wereldkampioen gekroond. De ploeg van Luis de ...

88
88
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-momentje

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

909
909
Fred Vanderbiest verrast en ziet dé sleutel tot nieuw succes

Na een historisch seizoen liggen de verwachtingen opnieuw bijzonder hoog bij KV Mechelen. Tegelijk ...

300
300
Fans gaan los op 'WK-schaamteshow': "Hele afkickkliniek?"

Niet alleen het voetbal maakt de tongen los tijdens de WK finale. De rustshow in typisch Amerikaanse ...

337
337
Donald Trump slaat iedereen met verstomming bij WK-finale

Daar is hij dan. Donald Trump verschijnt tijdens de WK finale voor het eerst in het stadion tijdens ...

328
328
Peter Vandenbempt beleeft ware nachtmerrie op WK

Al een dikke maand lang vliegt Peter Vandenbempt van het ene WK-stadion naar het andere. Vanavond ...

312
312
WK finale ontploft (nog) niet: Spanje zoekt opening

De spanning is om te snijden in de grootste voetbalwedstrijd van het jaar. Spanje en Argentinië ...

19
19

Meer sportnieuws