AS Roma helemaal gek van twee Belgische smaakmakers

220
AS Roma helemaal gek van twee Belgische smaakmakers

Bij AS Roma hebben ze met Mile Svilar en Alexis Saelemaekers twee Belgen in hun rangen. Die eerste speelt vanavond in Brussel, de andere is nog een tijdje out. De twee voormalige spelers van RSC Anderlecht mogen trots zijn op het parcours dat ze ondertussen toch hebben afgelegd. 

Mile Svilar stond te boek als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar hij werd heel snel ongeduldig. Mede door zijn entourage. Hij besloot om de club al 17-jarige leeftijd te verlaten en Anderlecht kon niet anders dan hem voor 2,5 miljoen euro te laten gaan naar Benfica. Dat was een makelaarskwestie, want zij duwden hem naar die richting.

LEES OOK: ‘Fofana zorgt voor onrust bij Lyon: entourage zet druk’

Mile Svilar

Hij speelde in vijf jaar tijd amper 23 matchen voor de Portugese topclub. De stap van Anderlecht naar Benfica was niet de juiste geweest. Svilar was ondertussen bijna 23 jaar en zijn carrière bleef ter plaatse trappelen. Gelukkig had zijn makelaars goede contacten met José Mourinho en zo belandde hij opvallend genoeg bij AS Roma. Daar werd hij tweede doelman.

Svilar kreeg verrassend volop zijn kans nadat The Special One vertrok. Hij verraste vriend en vijand en is ondertussen al 48 matchen de nummer één van AS Roma. Dat in ruim twee jaar tijd. Chapeau, want niemand had dit gedacht. Ondertussen is Svilar 25 jaar en is zijn carrière echt van start gegaan. In de Serie A aanzien ze hem als een van de betere keepers van Italië en AS Roma wil hem een nieuw contract aanbieden om hem uit de handen van betere ploegen te houden. 

Wie weet komt die grote carrière aan de wereldtop er dan toch nog. Jammer genoeg speelde hij een keer voor Servië en kan hij daardoor geen Rode Duivel meer worden. Svilar maakte toch een aantal verkeerde keuzes (mede door zijn entourage) in zijn carrière, waardoor zijn internationale loopbaan voorlopig ‘on hold’ staat en mogelijk had hij via Anderlecht nog verder kunnen staan dan amper 71 matchen op het hoogste niveau op zijn 25ste. 

Alexis Saelemaekers

Iemand als Alexis Saelemaekers kende een omgekeerd pad. Hij brak door bij Anderlecht en na 64 matchen belandde hij voor in totaal 10 miljoen euro bij AC Milan. Hij was er verrassend nuttig en speelde er 141 duels. Zeer mooi om dat op je cv te hebben, net als de Italiaanse titel. Hij werd een jaar uitgeleend aan Bologna, waar hij 32 matchen speelde en het zeer goed deed. AS Roma huurt hem dit seizoen van AC Milan, met aankoopoptie. 

Hij toonde zich snel, maar door een blessure is hij pas binnen een maand weer fit. Saelemaekers verraste iedereen door in Italië toch al voor AC Milan en AS Roma uit te komen. Een onderschatte speler die elke trainer graag in zijn ploeg wel vanwege zijn fysiek vermogen en polyvalentie.

Svilar krijgt vanavond de kans om eindelijk in Brussel zich eens te tonen aan het Belgische publiek, Saelemaekers ligt jammer genoeg in de lappenmand. Toch zullen de (voormalige) opleiders uit Neerpede trots zijn dat ze twee voormalige talenten bij een grote club als AS Roma zagen belanden.

CR

Wie verrast jou het meest?

Meest recent

Westerlo in vieze papieren: Lommel verwent eigen publiek

Lommel SK heeft zondagnamiddag indruk gemaakt. De Limburgse promovendus haalde op eigen veld stevig ...

11
11
Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Titelverdediger Club Brugge is sterk aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Die ...

41
41
Man City ontsnapt in extra tijd; De Cuyper eist glansrol op

Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League is Manchester City goed weggekomen. Pas in de ...

41
41
'Club Brugge kijkt op: nieuwe transfertwist Tresoldi'

Club Brugge rekent ook zondagavond tegen Cercle Brugge op Nicolo Tresoldi om het verschil te maken. ...

274
274
Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

146
146
Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

Zulte Waregem kan terugblikken op een geslaagd weekend. Essevee bevestigde zaterdagnamiddag zijn ...

165
165
Als volleerde spits! De Cuyper imponeert in PL-opener

Dit weekend wordt de openingsspeeldag in de Premier League afgewerkt. Voor de Belgen was die ...

156
156
'Man City strikt 'nieuwe Rodri': deal van 100 miljoen'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

81
81
"Vreselijk" - Tielemans de grond ingeboord na United-debuut

Manchester United is met een flinke tegenvaller aan de nieuwe jaargang in de Premier League ...

237
237
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

529
529
Club Brugge krijgt cruciale tip: last-minute topaanwinst

Club Brugge rondde zaterdag de komst van zijn nieuwe linksachter Matteo Dams af. Daarmee lijkt het ...

861
861
Extra versterking Standard? Wilmots speelt open kaart

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

245
245
'Management overtuigd: Anderlecht maakt U-bocht op mercato'

RSC Anderlecht heeft nog werk in het slot van de zomerse transferperiode. Vooral aan uitgaande zijde ...

514
514
Clement met grond gelijk gemaakt: "Onmiddellijk ontslaan!"

Philippe Clement is niet goed aan het seizoen in de Championship begonnen met Norwich City. De ...

426
426
Cercle Brugge ruikt stunt tegen Club: "Derby's ..."

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

550
550
Club pakt serieus uit: publiekslieveling terug voor derby

Club Brugge wil zondagavond de leidersplaats in de Jupiler Pro League heroveren. Daarvoor moet het ...

364
364
TRANSFERUURTJE: 'In extremis jackpot Club, opdoffer Tielemans'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

345
345
Lichtpuntje KRC Genk staat op ondanks zware dobber

KRC Genk stond 1-4 voor op de Bosuil, maar Royal Antwerp FC vocht terug en maakte nog 4-4. De ...

172
172
Mo Messoudi maakt Beerschot-spelers af na zeperd

Beerschot is dit seizoen de grote favoriet in de Challenger Pro League, maar vroeg in het seizoen ...

249
249
Stijn Stijnen gaat compleet door het lint: zware straf?

Stijn Stijnen pakte vorig seizoen al een recordaantal kaarten voor een coach en dit seizoen lijkt ...

403
403
Croky Cup davert: club Vannieuwkerke met enorme verrassing

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

217
217
KRC Genk briest na ongeziene comeback Antwerp

KRC Genk gaf een 1-4 voorsprong tegen Royal Antwerp FC weg. De Limburgers leken op weg naar een ...

442
442
De Bruyne zorgt voor grote rel in Italië: “Ergste dingen ooit”

Kevin De Bruyne is terug. De middenvelder viel bij Napoli in en was meteen belangrijk tegen Genoa. ...

256
256
Nieuwe smaakmaker Standard: Vurige Stede in vuur en vlam

Standard had in principe altijd met een zes op zes aan het seizoen moeten beginnen. Tegen Cercle ...

230
230
Grote zorgen voor Coucke: ondernemer opnieuw slachtoffer

Marc Coucke heeft al vaker voor hete vuren gestaan, maar de voorbije dagen lijken de zorgen opnieuw ...

164
164

Meer sportnieuws