Engelse media zien één grote uitblinker bij Club Brugge

door
Engelse media zien één grote uitblinker bij Club Brugge

Club Brugge - Aston Villa was geen mooie partij wegens vrij matig voetbal, maar dat is van nul waarde voor de Bruggelingen. Zij wonnen, al bij al, verdiend van een pover Aston Villa. Met een 6 op 12 doet Club volop mee voor de volgende ronde en dat is al bijzonder knap. Wat zeiden de buitenlandse media over de prestatie van Club Brugge?

LEES OOK: 'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Enorme blunder van Mings

Uiteraard ging het vooral over de enorme blunder van Aston Villa bij de enige goal van de match. The Sun schreef het volgende. "Tyron Mings raapte de bal op en maakte zo een einde aan een rapport van 100 procent van Villa in de Champions League. Aston Villa betaalde de zwaarste prijs voor zijn vreemdste tegengoal in het 150 jarig bestaan van de club. Mings zal zijn Champions League-debuut nooit vergeten vanwege de verkeerde redenen. Hij maakte een van de grote blunders ooit gezien op dit niveau."

Hetzelfde verhaal bij The Telegraph. "De meest bizarre strafschop die je ooit zal zien. Het was een ware nachtmerrie voor de verdediger. Dit debuut zal hij snel willen vergeten nadat hij de tegenstander letterlijk een handje hielp."

The Daily Mail hakte ook in op Mings. "Iedereen die zijn debuut in de Champions League maakt, herinnert zich die match en Mings zal doen om alle foute redenen. Hij maakte een fout waar een schoolkind zich voor zou schamen als hij het deed in een match tegen zijn vriendjes tijdens speeltijd. Mings en Martinez konden het niet geloven toen de scheidsrechter floot. Mings had niet door wat er aan de hand was. Club Brugge was maar wat blij met het cadeau en pakte het uit. Vanaken gokte goed dat Martinez een hoek zou kiezen en legde bal in het midden binnen. Emery had de match tot in de puntjes voorbereid, maar dat helpt niet tegen een 'once-in-a-lifetime error'', klonk het

Hans Vanaken

Sky Sports haalde een reactie van Unai Emery er bij. "Zijn fout is volkomen vreemd? Het is de grootste fout die ik in mijn carrière heb gezien." De krant haalt nadien aan dat Hans Vanaken een einde maakte aan een reeks van 14 wedstrijden zonder een zege tegen een Engelse club. "Ondanks dat Villa het balbezit had, domineerde Brugge met de kansen. De Villans van Unai Emery slaagde er slechts in om één keer op doel te schieten voor rust, vergeleken met vijf pogingen van de thuisploeg." Voor Sky Sports was Hans Vanaken dé grote uitblinker en hij kreeg een 9 op 10.

BeIN Sports focuste ook op de historische zege voor Club. "Het was de eerste overwinning van Brugge op een Engels team in Europa sinds ze Chelsea versloegen in de Europacup voor bekerwinnaars in 1995. Daarmee kwam er een einde aan een reeks van 14 wedstrijden zonder overwinning tegen Engelse teams."

Was Vanaken de beste Bruggeling?

Meest recent

'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

4
4
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

14
14
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

61
61
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

10
10
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

57
57
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

151
151
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

43
43
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

110
110
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

27
27
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

176
176
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

623
623
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

696
696
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

169
169
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

320
320
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

116
116
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

124
124
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

334
334
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

374
374
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

112
112
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

112
112
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

143
143
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

256
256
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

191
191
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

179
179

Meer sportnieuws