Engelse media zien één grote uitblinker bij Club Brugge

door
Engelse media zien één grote uitblinker bij Club Brugge

Club Brugge - Aston Villa was geen mooie partij wegens vrij matig voetbal, maar dat is van nul waarde voor de Bruggelingen. Zij wonnen, al bij al, verdiend van een pover Aston Villa. Met een 6 op 12 doet Club volop mee voor de volgende ronde en dat is al bijzonder knap. Wat zeiden de buitenlandse media over de prestatie van Club Brugge?

LEES OOK: Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Enorme blunder van Mings

Uiteraard ging het vooral over de enorme blunder van Aston Villa bij de enige goal van de match. The Sun schreef het volgende. "Tyron Mings raapte de bal op en maakte zo een einde aan een rapport van 100 procent van Villa in de Champions League. Aston Villa betaalde de zwaarste prijs voor zijn vreemdste tegengoal in het 150 jarig bestaan van de club. Mings zal zijn Champions League-debuut nooit vergeten vanwege de verkeerde redenen. Hij maakte een van de grote blunders ooit gezien op dit niveau."

Hetzelfde verhaal bij The Telegraph. "De meest bizarre strafschop die je ooit zal zien. Het was een ware nachtmerrie voor de verdediger. Dit debuut zal hij snel willen vergeten nadat hij de tegenstander letterlijk een handje hielp."

The Daily Mail hakte ook in op Mings. "Iedereen die zijn debuut in de Champions League maakt, herinnert zich die match en Mings zal doen om alle foute redenen. Hij maakte een fout waar een schoolkind zich voor zou schamen als hij het deed in een match tegen zijn vriendjes tijdens speeltijd. Mings en Martinez konden het niet geloven toen de scheidsrechter floot. Mings had niet door wat er aan de hand was. Club Brugge was maar wat blij met het cadeau en pakte het uit. Vanaken gokte goed dat Martinez een hoek zou kiezen en legde bal in het midden binnen. Emery had de match tot in de puntjes voorbereid, maar dat helpt niet tegen een 'once-in-a-lifetime error'', klonk het

Hans Vanaken

Sky Sports haalde een reactie van Unai Emery er bij. "Zijn fout is volkomen vreemd? Het is de grootste fout die ik in mijn carrière heb gezien." De krant haalt nadien aan dat Hans Vanaken een einde maakte aan een reeks van 14 wedstrijden zonder een zege tegen een Engelse club. "Ondanks dat Villa het balbezit had, domineerde Brugge met de kansen. De Villans van Unai Emery slaagde er slechts in om één keer op doel te schieten voor rust, vergeleken met vijf pogingen van de thuisploeg." Voor Sky Sports was Hans Vanaken dé grote uitblinker en hij kreeg een 9 op 10.

BeIN Sports focuste ook op de historische zege voor Club. "Het was de eerste overwinning van Brugge op een Engels team in Europa sinds ze Chelsea versloegen in de Europacup voor bekerwinnaars in 1995. Daarmee kwam er een einde aan een reeks van 14 wedstrijden zonder overwinning tegen Engelse teams."

Was Vanaken de beste Bruggeling?

Meest recent

De Mil moet puzzelen: AA Gent mist twee sterkhouders

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

15
15
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

73
73
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

350
350
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

125
125
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

104
104
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

259
259
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

33
33
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

220
220
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

82
82
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

271
271
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

91
91
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

516
516
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

41
41
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

87
87
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

183
183
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

672
672
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

273
273
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

103
103
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

355
355
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

292
292
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1449
1449
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

556
556
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

155
155
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

642
642
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

349
349

Meer sportnieuws