Engelse media zien één grote uitblinker bij Club Brugge

door
Engelse media zien één grote uitblinker bij Club Brugge

Club Brugge - Aston Villa was geen mooie partij wegens vrij matig voetbal, maar dat is van nul waarde voor de Bruggelingen. Zij wonnen, al bij al, verdiend van een pover Aston Villa. Met een 6 op 12 doet Club volop mee voor de volgende ronde en dat is al bijzonder knap. Wat zeiden de buitenlandse media over de prestatie van Club Brugge?

LEES OOK: 'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Enorme blunder van Mings

Uiteraard ging het vooral over de enorme blunder van Aston Villa bij de enige goal van de match. The Sun schreef het volgende. "Tyron Mings raapte de bal op en maakte zo een einde aan een rapport van 100 procent van Villa in de Champions League. Aston Villa betaalde de zwaarste prijs voor zijn vreemdste tegengoal in het 150 jarig bestaan van de club. Mings zal zijn Champions League-debuut nooit vergeten vanwege de verkeerde redenen. Hij maakte een van de grote blunders ooit gezien op dit niveau."

Hetzelfde verhaal bij The Telegraph. "De meest bizarre strafschop die je ooit zal zien. Het was een ware nachtmerrie voor de verdediger. Dit debuut zal hij snel willen vergeten nadat hij de tegenstander letterlijk een handje hielp."

The Daily Mail hakte ook in op Mings. "Iedereen die zijn debuut in de Champions League maakt, herinnert zich die match en Mings zal doen om alle foute redenen. Hij maakte een fout waar een schoolkind zich voor zou schamen als hij het deed in een match tegen zijn vriendjes tijdens speeltijd. Mings en Martinez konden het niet geloven toen de scheidsrechter floot. Mings had niet door wat er aan de hand was. Club Brugge was maar wat blij met het cadeau en pakte het uit. Vanaken gokte goed dat Martinez een hoek zou kiezen en legde bal in het midden binnen. Emery had de match tot in de puntjes voorbereid, maar dat helpt niet tegen een 'once-in-a-lifetime error'', klonk het

Hans Vanaken

Sky Sports haalde een reactie van Unai Emery er bij. "Zijn fout is volkomen vreemd? Het is de grootste fout die ik in mijn carrière heb gezien." De krant haalt nadien aan dat Hans Vanaken een einde maakte aan een reeks van 14 wedstrijden zonder een zege tegen een Engelse club. "Ondanks dat Villa het balbezit had, domineerde Brugge met de kansen. De Villans van Unai Emery slaagde er slechts in om één keer op doel te schieten voor rust, vergeleken met vijf pogingen van de thuisploeg." Voor Sky Sports was Hans Vanaken dé grote uitblinker en hij kreeg een 9 op 10.

BeIN Sports focuste ook op de historische zege voor Club. "Het was de eerste overwinning van Brugge op een Engels team in Europa sinds ze Chelsea versloegen in de Europacup voor bekerwinnaars in 1995. Daarmee kwam er een einde aan een reeks van 14 wedstrijden zonder overwinning tegen Engelse teams."

Was Vanaken de beste Bruggeling?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

35
35
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

22
22
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

35
35
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

45
45
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

42
42
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

14
14
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

34
34
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

310
310
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

135
135
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

36
36
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

89
89
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

414
414
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

180
180
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

31
31
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

72
72
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

374
374
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

361
361
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

296
296
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

363
363
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

501
501
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

381
381
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

129
129
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

50
50
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

736
736

Meer sportnieuws