Dennis Praet: Antwerp FC’s verloren kans?

door
Dennis Praet: Antwerp FC’s verloren kans?

Antwerp FC wilde Dennis Praet rustig opbouwen na zijn blessure en gebrek aan wedstrijdritme, maar door omstandigheden moest hij sneller aan de bak dan gepland. Trainer Jonas De Roeck hoopte dat Praet direct zijn waarde zou laten zien, maar dat liep anders. Door een gebrek aan ritme en scherpte viel zijn prestatie tegen KRC Genk tegen.

Toch blijft Antwerp geloven dat Praet zijn vorm kan hervinden en een waardevolle impact kan maken. Volgens ploeggenoot Vincent Janssen heeft hij gewoon tijd nodig om weer op niveau te komen: “Hij is een echte kwaliteitsspeler.”

LEES OOK: Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Hoe snel kan Praet uitgroeien tot de patron?

Na twee maanden zonder club na zijn periode bij Leicester City, hield Dennis Praet vorige zomer zijn conditie op peil door onder begeleiding in Knokke te trainen. Deze inspanningen hebben hun vruchten afgeworpen: hij slaagde met vlag en wimpel voor zijn medische testen bij Antwerp FC.

Het Laatste Nieuws onthulde dat zijn fysieke resultaten tot de top drie van dit seizoen behoorden in vergelijking met de hele kern van Antwerp, wat de clubleiding aangenaam verraste. Patrick Goots noemde de transfer van Praet naar Antwerp een dikke en straffe transfer, en verwachtte dat hij snel een basisplaats zou veroveren in het elftal van Jonas De Roeck.

Franky Van der Elst voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Praet niet zomaar de selectie zal aanvullen, maar echt het verschil moet gaan maken. De vraag was alleen of hij na twee moeizame jaren snel kon uitgroeien tot de patron bij Antwerp.

Hoewel Praet indrukwekkende fysieke testen aflegde, was hij nog namelijk niet wedstrijdfit. “Er is een verschil tussen goede looptests en speelklaar zijn,” benadrukte coach De Roeck begin dit seizoen.

Antwerp wilde geen risico nemen: echt 100% fit krijgen

Jonas De Roeck waarschuwde dat we niet te snel mogen gaan met Dennis Praet. De ervaren middenvelder is gretig en hongerig, en alleen het wedstrijdritme ontbreekt nog. Qua versnellingen, tackles, intensiteit,… moet hij nog stappen zetten.

"Ik snap dat de verwachtingen groot zijn, maar we moeten realistisch blijven.” In de eerste wedstrijden van het seizoen moest Praet zijn wedstrijdritme voorzichtig en langzaamaan opbouwen met korte invalbeurten.

Door de opgebouwde intensiteit kampte hij begin oktober met een lichte blessure, waardoor hij de wedstrijd tegen Cercle Brugge miste. "Uit voorzorg", zei Jonas De Roeck. "Zeker met iemand die lang uit roulatie geweest is, willen we geen risico nemen.”

Een week later was Praet eveneens niet beschikbaar voor de match tegen OH Leuven, de stad waarvan hij afkomstig is. Hij sukkelde met een verrekking aan de adductoren. "Daar willen we echt geen enkel risico mee nemen. We willen hem echt 100 procent fit krijgen en het vooral niet erger maken”, zei De Roeck toen.

Er zit roest op de ex-Gouden Schoen

Dennis Praet viel daarna in tegen Standard, waarin hij bevestigde dat hij vrank en vrij kan spelen na zijn blessure. Het was vanaf dan - weeral - een kwestie van wedstrijdritme opdoen. In de bekerwedstrijd tegen Deinze kreeg Praet zijn eerste basisplaats van het seizoen, waarin hij zijn waarde bewees.

De ex-Gouden Schoen voelde zich goed en mentaal klaar om te starten. Vervolgens dropte Jonas De Roeck hem ook in de basis voor de wedstrijd tegen KRC Genk. Praet mocht voor het eerst starten in een competitiewedstrijd van Antwerp FC, maar hij toonde vooral dat hij ver verwijderd is van zijn beste vorm.

Praet speelde een bijzonder zwakke wedstrijd, worstelde met de bal en had moeite met het hoge tempo. "Er zit roest op de ex-Gouden Schoen", concludeerde Het Laatste Nieuws.

 "Wie grote verwachtingen had bij zijn terugkeer naar België, tempert die maar beter. Praet heeft nog veel werk." Gazet van Antwerpen stelde vast dat Praet nog geen patron is."

Antwerp in de fout: Praet moest sneller spelen dan voorzien

Jonas De Roeck stelde Dennis Praet op in de wedstrijd tegen KRC Genk omdat hij dacht dat de middenvelder zijn waarde zou hebben. De vraag wordt gesteld of de coach Praet niet te vroeg heeft gebracht, gelet op zijn dramatisch ritme, recente blessure en schaarse speelminuten dit seizoen.

De bedoeling was altijd om hem stelselmatig te brengen en met mondjesmaat laten groeien naar zijn beste niveau. "Hij is misschien ook iets sneller moeten beginnen spelen dan voorzien, maar je krijgt nu eenmaal te maken met blessures en schorsingen", moest De Roeck ook toegeven.

Het was duidelijk nog te vroeg om Praet in de basis te droppen, en hij heeft nog tijd en wedstrijden nodig om zijn ritme te vinden. Bij Antwerp FC heeft men alle geloof dat Praet nog een impact zal hebben met zijn kwaliteiten.

"Hij is gewoon een ‘kwaliteitsspeler’. Een hartstikke goede voetballer. Iedereen heeft stappen nodig als hij een tijd niet of minder heeft gespeeld"; beaamde ploegmaat Vincent Janssen na de match tegen Genk.

Wordt Praet nog de patron van Antwerp?

Meest recent

'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

52
52
'Vermant vs. Tresoldi: Leko hakt spitsenknoop door'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

86
86
De Mil moet puzzelen: blessuretol loopt op bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

68
68
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

204
204
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

106
106
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

69
69
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

185
185
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

29
29
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

70
70
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

116
116
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

180
180
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

55
55
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

90
90
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

46
46
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

36
36
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

107
107
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

360
360
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

264
264
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

214
214
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

45
45
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

220
220
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

102
102
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

76
76
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

413
413
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

74
74

Meer sportnieuws