Dennis Praet: Antwerp FC’s verloren kans?

427 stemmen
Dennis Praet: Antwerp FC’s verloren kans?

Antwerp FC wilde Dennis Praet rustig opbouwen na zijn blessure en gebrek aan wedstrijdritme, maar door omstandigheden moest hij sneller aan de bak dan gepland. Trainer Jonas De Roeck hoopte dat Praet direct zijn waarde zou laten zien, maar dat liep anders. Door een gebrek aan ritme en scherpte viel zijn prestatie tegen KRC Genk tegen.

Toch blijft Antwerp geloven dat Praet zijn vorm kan hervinden en een waardevolle impact kan maken. Volgens ploeggenoot Vincent Janssen heeft hij gewoon tijd nodig om weer op niveau te komen: “Hij is een echte kwaliteitsspeler.”

LEES OOK: 'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Hoe snel kan Praet uitgroeien tot de patron?

Na twee maanden zonder club na zijn periode bij Leicester City, hield Dennis Praet vorige zomer zijn conditie op peil door onder begeleiding in Knokke te trainen. Deze inspanningen hebben hun vruchten afgeworpen: hij slaagde met vlag en wimpel voor zijn medische testen bij Antwerp FC.

Het Laatste Nieuws onthulde dat zijn fysieke resultaten tot de top drie van dit seizoen behoorden in vergelijking met de hele kern van Antwerp, wat de clubleiding aangenaam verraste. Patrick Goots noemde de transfer van Praet naar Antwerp een dikke en straffe transfer, en verwachtte dat hij snel een basisplaats zou veroveren in het elftal van Jonas De Roeck.

Franky Van der Elst voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Praet niet zomaar de selectie zal aanvullen, maar echt het verschil moet gaan maken. De vraag was alleen of hij na twee moeizame jaren snel kon uitgroeien tot de patron bij Antwerp.

Hoewel Praet indrukwekkende fysieke testen aflegde, was hij nog namelijk niet wedstrijdfit. “Er is een verschil tussen goede looptests en speelklaar zijn,” benadrukte coach De Roeck begin dit seizoen.

Antwerp wilde geen risico nemen: echt 100% fit krijgen

Jonas De Roeck waarschuwde dat we niet te snel mogen gaan met Dennis Praet. De ervaren middenvelder is gretig en hongerig, en alleen het wedstrijdritme ontbreekt nog. Qua versnellingen, tackles, intensiteit,… moet hij nog stappen zetten.

"Ik snap dat de verwachtingen groot zijn, maar we moeten realistisch blijven.” In de eerste wedstrijden van het seizoen moest Praet zijn wedstrijdritme voorzichtig en langzaamaan opbouwen met korte invalbeurten.

Door de opgebouwde intensiteit kampte hij begin oktober met een lichte blessure, waardoor hij de wedstrijd tegen Cercle Brugge miste. "Uit voorzorg", zei Jonas De Roeck. "Zeker met iemand die lang uit roulatie geweest is, willen we geen risico nemen.”

Een week later was Praet eveneens niet beschikbaar voor de match tegen OH Leuven, de stad waarvan hij afkomstig is. Hij sukkelde met een verrekking aan de adductoren. "Daar willen we echt geen enkel risico mee nemen. We willen hem echt 100 procent fit krijgen en het vooral niet erger maken”, zei De Roeck toen.

Er zit roest op de ex-Gouden Schoen

Dennis Praet viel daarna in tegen Standard, waarin hij bevestigde dat hij vrank en vrij kan spelen na zijn blessure. Het was vanaf dan - weeral - een kwestie van wedstrijdritme opdoen. In de bekerwedstrijd tegen Deinze kreeg Praet zijn eerste basisplaats van het seizoen, waarin hij zijn waarde bewees.

De ex-Gouden Schoen voelde zich goed en mentaal klaar om te starten. Vervolgens dropte Jonas De Roeck hem ook in de basis voor de wedstrijd tegen KRC Genk. Praet mocht voor het eerst starten in een competitiewedstrijd van Antwerp FC, maar hij toonde vooral dat hij ver verwijderd is van zijn beste vorm.

Praet speelde een bijzonder zwakke wedstrijd, worstelde met de bal en had moeite met het hoge tempo. "Er zit roest op de ex-Gouden Schoen", concludeerde Het Laatste Nieuws.

 "Wie grote verwachtingen had bij zijn terugkeer naar België, tempert die maar beter. Praet heeft nog veel werk." Gazet van Antwerpen stelde vast dat Praet nog geen patron is."

Antwerp in de fout: Praet moest sneller spelen dan voorzien

Jonas De Roeck stelde Dennis Praet op in de wedstrijd tegen KRC Genk omdat hij dacht dat de middenvelder zijn waarde zou hebben. De vraag wordt gesteld of de coach Praet niet te vroeg heeft gebracht, gelet op zijn dramatisch ritme, recente blessure en schaarse speelminuten dit seizoen.

De bedoeling was altijd om hem stelselmatig te brengen en met mondjesmaat laten groeien naar zijn beste niveau. "Hij is misschien ook iets sneller moeten beginnen spelen dan voorzien, maar je krijgt nu eenmaal te maken met blessures en schorsingen", moest De Roeck ook toegeven.

Het was duidelijk nog te vroeg om Praet in de basis te droppen, en hij heeft nog tijd en wedstrijden nodig om zijn ritme te vinden. Bij Antwerp FC heeft men alle geloof dat Praet nog een impact zal hebben met zijn kwaliteiten.

"Hij is gewoon een ‘kwaliteitsspeler’. Een hartstikke goede voetballer. Iedereen heeft stappen nodig als hij een tijd niet of minder heeft gespeeld"; beaamde ploegmaat Vincent Janssen na de match tegen Genk.

Wordt Praet nog de patron van Antwerp?

Meest recent

Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

101
101
'Opvolger Rodri: City reserveert 90 mil voor WK-sensatie'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

43
43
Van Bommel kiest België: vertrouweling doet boekje open

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Doorbraak Onyedika, miljoenenklepper CDK'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

203
203
'Transfers spelen Club Brugge parten: drie dossiers op tafel'

Club Brugge kende een zwakke voorbereiding voor de Supercup tegen Union SG. Blauw-Zwart incasseerde ...

451
451
Euvrard onthult: Standard gaat nog uitpakken op mercato

Standard Luik wil komend seizoen weer hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. De Rouches zijn al ...

127
127
Courtois spreekt duidelijke taal over Mark van Bommel

Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van Rudi ...

655
655
Vitor Bruno duwt plan door bij Anderlecht: harde werkwijze

Vitor Bruno moet RSC Anderlecht weer naar de top van het Belgische voetbal zien te stuwen. De ...

366
366
Weer Europese topclub voor verguisde Lukaku?

Romelu Lukaku zit in een moeilijke situatie. De aanvaller speelde vorig seizoen amper tot niets bij ...

148
148
Leko kampt met kopzorgen na zomerstage Club Brugge

Club Brugge heeft de zomerstage in Frankrijk afgewerkt met een nederlaag tegen Stade Rennes. Het ...

515
515
'Standard en KV Mechelen strijden om.... Messi'

Speelt Messi volgend seizoen op de Belgische velden? Het zou zomaar kunnen. We horen jullie al ...

180
180
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

123
123
Anderlecht heeft nood aan Saliba: Canadees moet opletten

Nathan Saliba pakte rood tegen Hammarby. De Canadese middenvelder moet stilaan gaan leren van zijn ...

329
329
Lukaku doet geruchtenmolen ontploffen met één foto

Met één opvallende foto zet Romelu Lukaku zijn volgers aan het denken. De topschutter ...

471
471
Openda heeft duidelijke boodschap voor Van Bommel

Standard verloor met 0-1 van Juventus, waar Loïs Openda niet in actie kwam. De Belgische ...

87
87
KRC Genk laat verdediger geruisloos vertrekken

KRC Genk heeft een van zijn verdedigers geruisloos laten vertrekken uit de Cegeka Arena. De ...

164
164
Aast Anderlecht op transfer à la Wilhelmsson?

RSC Anderlecht speelde een degelijke partij tegen Hammarby en wist verdiend 1-1 te spelen in Zweden. ...

487
487
Gevolgen WK: drie Rode Duivels stijgen in waarde

Rudi Garcia deed het voortreffelijk op het WK. België eindigde bij de laatste acht en dat ...

193
193
‘De Bruyne beraamt geheime transfer: Napoli in alle staten’

Kevin De Bruyne krijgt plots van twee kanten klappen. Napoli zet hem openlijk op zijn plaats, ...

217
217
Hoe een speler plots héél cruciaal is voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen Hammarby. Toch viel er na een uur voetballer iets op in Zweden. Is ...

325
325
'Charleroi ziet miljoenentransfer nog in het water vallen'

Charleroi zag deze zomer de kassa al eens rinkelen met de verkoop van Etienne Camara, die voor 4 ...

44
44
Spalletti brengt cruciale update over transfer Openda

Juventus was dit weekend te gast in België, want zaterdagavond kwam het op bezoek bij Standard. ...

81
81
'Genk zet zich schrap voor nieuw Karetsas-offensief'

KRC Genk haalde deze zomer al stevig uit op de transfermarkt door 10,5 miljoen euro neer te tellen ...

317
317
'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Er blijkt bij Club Brugge nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen, want van zijn ...

542
542
Standard slaagt er niet in te stunten tegen Juventus

Standard werkte zaterdagavond de galawedstrijd van zijn voorbereiding af. Op Sclessin kregen de ...

159
159

Meer sportnieuws