Dennis Praet: Antwerp FC’s verloren kans?

427 stemmen
Dennis Praet: Antwerp FC’s verloren kans?

Antwerp FC wilde Dennis Praet rustig opbouwen na zijn blessure en gebrek aan wedstrijdritme, maar door omstandigheden moest hij sneller aan de bak dan gepland. Trainer Jonas De Roeck hoopte dat Praet direct zijn waarde zou laten zien, maar dat liep anders. Door een gebrek aan ritme en scherpte viel zijn prestatie tegen KRC Genk tegen.

Toch blijft Antwerp geloven dat Praet zijn vorm kan hervinden en een waardevolle impact kan maken. Volgens ploeggenoot Vincent Janssen heeft hij gewoon tijd nodig om weer op niveau te komen: “Hij is een echte kwaliteitsspeler.”

LEES OOK: Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Hoe snel kan Praet uitgroeien tot de patron?

Na twee maanden zonder club na zijn periode bij Leicester City, hield Dennis Praet vorige zomer zijn conditie op peil door onder begeleiding in Knokke te trainen. Deze inspanningen hebben hun vruchten afgeworpen: hij slaagde met vlag en wimpel voor zijn medische testen bij Antwerp FC.

Het Laatste Nieuws onthulde dat zijn fysieke resultaten tot de top drie van dit seizoen behoorden in vergelijking met de hele kern van Antwerp, wat de clubleiding aangenaam verraste. Patrick Goots noemde de transfer van Praet naar Antwerp een dikke en straffe transfer, en verwachtte dat hij snel een basisplaats zou veroveren in het elftal van Jonas De Roeck.

Franky Van der Elst voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Praet niet zomaar de selectie zal aanvullen, maar echt het verschil moet gaan maken. De vraag was alleen of hij na twee moeizame jaren snel kon uitgroeien tot de patron bij Antwerp.

Hoewel Praet indrukwekkende fysieke testen aflegde, was hij nog namelijk niet wedstrijdfit. “Er is een verschil tussen goede looptests en speelklaar zijn,” benadrukte coach De Roeck begin dit seizoen.

Antwerp wilde geen risico nemen: echt 100% fit krijgen

Jonas De Roeck waarschuwde dat we niet te snel mogen gaan met Dennis Praet. De ervaren middenvelder is gretig en hongerig, en alleen het wedstrijdritme ontbreekt nog. Qua versnellingen, tackles, intensiteit,… moet hij nog stappen zetten.

"Ik snap dat de verwachtingen groot zijn, maar we moeten realistisch blijven.” In de eerste wedstrijden van het seizoen moest Praet zijn wedstrijdritme voorzichtig en langzaamaan opbouwen met korte invalbeurten.

Door de opgebouwde intensiteit kampte hij begin oktober met een lichte blessure, waardoor hij de wedstrijd tegen Cercle Brugge miste. "Uit voorzorg", zei Jonas De Roeck. "Zeker met iemand die lang uit roulatie geweest is, willen we geen risico nemen.”

Een week later was Praet eveneens niet beschikbaar voor de match tegen OH Leuven, de stad waarvan hij afkomstig is. Hij sukkelde met een verrekking aan de adductoren. "Daar willen we echt geen enkel risico mee nemen. We willen hem echt 100 procent fit krijgen en het vooral niet erger maken”, zei De Roeck toen.

Er zit roest op de ex-Gouden Schoen

Dennis Praet viel daarna in tegen Standard, waarin hij bevestigde dat hij vrank en vrij kan spelen na zijn blessure. Het was vanaf dan - weeral - een kwestie van wedstrijdritme opdoen. In de bekerwedstrijd tegen Deinze kreeg Praet zijn eerste basisplaats van het seizoen, waarin hij zijn waarde bewees.

De ex-Gouden Schoen voelde zich goed en mentaal klaar om te starten. Vervolgens dropte Jonas De Roeck hem ook in de basis voor de wedstrijd tegen KRC Genk. Praet mocht voor het eerst starten in een competitiewedstrijd van Antwerp FC, maar hij toonde vooral dat hij ver verwijderd is van zijn beste vorm.

Praet speelde een bijzonder zwakke wedstrijd, worstelde met de bal en had moeite met het hoge tempo. "Er zit roest op de ex-Gouden Schoen", concludeerde Het Laatste Nieuws.

 "Wie grote verwachtingen had bij zijn terugkeer naar België, tempert die maar beter. Praet heeft nog veel werk." Gazet van Antwerpen stelde vast dat Praet nog geen patron is."

Antwerp in de fout: Praet moest sneller spelen dan voorzien

Jonas De Roeck stelde Dennis Praet op in de wedstrijd tegen KRC Genk omdat hij dacht dat de middenvelder zijn waarde zou hebben. De vraag wordt gesteld of de coach Praet niet te vroeg heeft gebracht, gelet op zijn dramatisch ritme, recente blessure en schaarse speelminuten dit seizoen.

De bedoeling was altijd om hem stelselmatig te brengen en met mondjesmaat laten groeien naar zijn beste niveau. "Hij is misschien ook iets sneller moeten beginnen spelen dan voorzien, maar je krijgt nu eenmaal te maken met blessures en schorsingen", moest De Roeck ook toegeven.

Het was duidelijk nog te vroeg om Praet in de basis te droppen, en hij heeft nog tijd en wedstrijden nodig om zijn ritme te vinden. Bij Antwerp FC heeft men alle geloof dat Praet nog een impact zal hebben met zijn kwaliteiten.

"Hij is gewoon een ‘kwaliteitsspeler’. Een hartstikke goede voetballer. Iedereen heeft stappen nodig als hij een tijd niet of minder heeft gespeeld"; beaamde ploegmaat Vincent Janssen na de match tegen Genk.

Wordt Praet nog de patron van Antwerp?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

26
26
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

33
33
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

210
210
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

118
118
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

223
223
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

270
270
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

126
126
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

570
570
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

179
179
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

493
493
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

144
144
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

724
724
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

237
237
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

766
766
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

525
525
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

200
200
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

375
375
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1261
1261
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

473
473
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

331
331
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

487
487
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

411
411
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws