Dennis Praet: Antwerp FC’s verloren kans?

door
Dennis Praet: Antwerp FC’s verloren kans?

Antwerp FC wilde Dennis Praet rustig opbouwen na zijn blessure en gebrek aan wedstrijdritme, maar door omstandigheden moest hij sneller aan de bak dan gepland. Trainer Jonas De Roeck hoopte dat Praet direct zijn waarde zou laten zien, maar dat liep anders. Door een gebrek aan ritme en scherpte viel zijn prestatie tegen KRC Genk tegen.

Toch blijft Antwerp geloven dat Praet zijn vorm kan hervinden en een waardevolle impact kan maken. Volgens ploeggenoot Vincent Janssen heeft hij gewoon tijd nodig om weer op niveau te komen: “Hij is een echte kwaliteitsspeler.”

LEES OOK: Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Hoe snel kan Praet uitgroeien tot de patron?

Na twee maanden zonder club na zijn periode bij Leicester City, hield Dennis Praet vorige zomer zijn conditie op peil door onder begeleiding in Knokke te trainen. Deze inspanningen hebben hun vruchten afgeworpen: hij slaagde met vlag en wimpel voor zijn medische testen bij Antwerp FC.

Het Laatste Nieuws onthulde dat zijn fysieke resultaten tot de top drie van dit seizoen behoorden in vergelijking met de hele kern van Antwerp, wat de clubleiding aangenaam verraste. Patrick Goots noemde de transfer van Praet naar Antwerp een dikke en straffe transfer, en verwachtte dat hij snel een basisplaats zou veroveren in het elftal van Jonas De Roeck.

Franky Van der Elst voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Praet niet zomaar de selectie zal aanvullen, maar echt het verschil moet gaan maken. De vraag was alleen of hij na twee moeizame jaren snel kon uitgroeien tot de patron bij Antwerp.

Hoewel Praet indrukwekkende fysieke testen aflegde, was hij nog namelijk niet wedstrijdfit. “Er is een verschil tussen goede looptests en speelklaar zijn,” benadrukte coach De Roeck begin dit seizoen.

Antwerp wilde geen risico nemen: echt 100% fit krijgen

Jonas De Roeck waarschuwde dat we niet te snel mogen gaan met Dennis Praet. De ervaren middenvelder is gretig en hongerig, en alleen het wedstrijdritme ontbreekt nog. Qua versnellingen, tackles, intensiteit,… moet hij nog stappen zetten.

"Ik snap dat de verwachtingen groot zijn, maar we moeten realistisch blijven.” In de eerste wedstrijden van het seizoen moest Praet zijn wedstrijdritme voorzichtig en langzaamaan opbouwen met korte invalbeurten.

Door de opgebouwde intensiteit kampte hij begin oktober met een lichte blessure, waardoor hij de wedstrijd tegen Cercle Brugge miste. "Uit voorzorg", zei Jonas De Roeck. "Zeker met iemand die lang uit roulatie geweest is, willen we geen risico nemen.”

Een week later was Praet eveneens niet beschikbaar voor de match tegen OH Leuven, de stad waarvan hij afkomstig is. Hij sukkelde met een verrekking aan de adductoren. "Daar willen we echt geen enkel risico mee nemen. We willen hem echt 100 procent fit krijgen en het vooral niet erger maken”, zei De Roeck toen.

Er zit roest op de ex-Gouden Schoen

Dennis Praet viel daarna in tegen Standard, waarin hij bevestigde dat hij vrank en vrij kan spelen na zijn blessure. Het was vanaf dan - weeral - een kwestie van wedstrijdritme opdoen. In de bekerwedstrijd tegen Deinze kreeg Praet zijn eerste basisplaats van het seizoen, waarin hij zijn waarde bewees.

De ex-Gouden Schoen voelde zich goed en mentaal klaar om te starten. Vervolgens dropte Jonas De Roeck hem ook in de basis voor de wedstrijd tegen KRC Genk. Praet mocht voor het eerst starten in een competitiewedstrijd van Antwerp FC, maar hij toonde vooral dat hij ver verwijderd is van zijn beste vorm.

Praet speelde een bijzonder zwakke wedstrijd, worstelde met de bal en had moeite met het hoge tempo. "Er zit roest op de ex-Gouden Schoen", concludeerde Het Laatste Nieuws.

 "Wie grote verwachtingen had bij zijn terugkeer naar België, tempert die maar beter. Praet heeft nog veel werk." Gazet van Antwerpen stelde vast dat Praet nog geen patron is."

Antwerp in de fout: Praet moest sneller spelen dan voorzien

Jonas De Roeck stelde Dennis Praet op in de wedstrijd tegen KRC Genk omdat hij dacht dat de middenvelder zijn waarde zou hebben. De vraag wordt gesteld of de coach Praet niet te vroeg heeft gebracht, gelet op zijn dramatisch ritme, recente blessure en schaarse speelminuten dit seizoen.

De bedoeling was altijd om hem stelselmatig te brengen en met mondjesmaat laten groeien naar zijn beste niveau. "Hij is misschien ook iets sneller moeten beginnen spelen dan voorzien, maar je krijgt nu eenmaal te maken met blessures en schorsingen", moest De Roeck ook toegeven.

Het was duidelijk nog te vroeg om Praet in de basis te droppen, en hij heeft nog tijd en wedstrijden nodig om zijn ritme te vinden. Bij Antwerp FC heeft men alle geloof dat Praet nog een impact zal hebben met zijn kwaliteiten.

"Hij is gewoon een ‘kwaliteitsspeler’. Een hartstikke goede voetballer. Iedereen heeft stappen nodig als hij een tijd niet of minder heeft gespeeld"; beaamde ploegmaat Vincent Janssen na de match tegen Genk.

Wordt Praet nog de patron van Antwerp?

Meest recent

'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

12
12
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

54
54
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

33
33
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

41
41
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

117
117
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

72
72
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

305
305
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

130
130
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

61
61
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

312
312
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

11
11
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

145
145
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

568
568
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

61
61
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

83
83
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

274
274
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

226
226
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

182
182
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

157
157
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

212
212
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

314
314
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

299
299
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

89
89
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

55
55

Meer sportnieuws