Dennis Praet: Antwerp FC’s verloren kans?

427
Dennis Praet: Antwerp FC’s verloren kans?

Antwerp FC wilde Dennis Praet rustig opbouwen na zijn blessure en gebrek aan wedstrijdritme, maar door omstandigheden moest hij sneller aan de bak dan gepland. Trainer Jonas De Roeck hoopte dat Praet direct zijn waarde zou laten zien, maar dat liep anders. Door een gebrek aan ritme en scherpte viel zijn prestatie tegen KRC Genk tegen.

Toch blijft Antwerp geloven dat Praet zijn vorm kan hervinden en een waardevolle impact kan maken. Volgens ploeggenoot Vincent Janssen heeft hij gewoon tijd nodig om weer op niveau te komen: “Hij is een echte kwaliteitsspeler.”

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Hoe snel kan Praet uitgroeien tot de patron?

Na twee maanden zonder club na zijn periode bij Leicester City, hield Dennis Praet vorige zomer zijn conditie op peil door onder begeleiding in Knokke te trainen. Deze inspanningen hebben hun vruchten afgeworpen: hij slaagde met vlag en wimpel voor zijn medische testen bij Antwerp FC.

Het Laatste Nieuws onthulde dat zijn fysieke resultaten tot de top drie van dit seizoen behoorden in vergelijking met de hele kern van Antwerp, wat de clubleiding aangenaam verraste. Patrick Goots noemde de transfer van Praet naar Antwerp een dikke en straffe transfer, en verwachtte dat hij snel een basisplaats zou veroveren in het elftal van Jonas De Roeck.

Franky Van der Elst voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Praet niet zomaar de selectie zal aanvullen, maar echt het verschil moet gaan maken. De vraag was alleen of hij na twee moeizame jaren snel kon uitgroeien tot de patron bij Antwerp.

Hoewel Praet indrukwekkende fysieke testen aflegde, was hij nog namelijk niet wedstrijdfit. “Er is een verschil tussen goede looptests en speelklaar zijn,” benadrukte coach De Roeck begin dit seizoen.

Antwerp wilde geen risico nemen: echt 100% fit krijgen

Jonas De Roeck waarschuwde dat we niet te snel mogen gaan met Dennis Praet. De ervaren middenvelder is gretig en hongerig, en alleen het wedstrijdritme ontbreekt nog. Qua versnellingen, tackles, intensiteit,… moet hij nog stappen zetten.

"Ik snap dat de verwachtingen groot zijn, maar we moeten realistisch blijven.” In de eerste wedstrijden van het seizoen moest Praet zijn wedstrijdritme voorzichtig en langzaamaan opbouwen met korte invalbeurten.

Door de opgebouwde intensiteit kampte hij begin oktober met een lichte blessure, waardoor hij de wedstrijd tegen Cercle Brugge miste. "Uit voorzorg", zei Jonas De Roeck. "Zeker met iemand die lang uit roulatie geweest is, willen we geen risico nemen.”

Een week later was Praet eveneens niet beschikbaar voor de match tegen OH Leuven, de stad waarvan hij afkomstig is. Hij sukkelde met een verrekking aan de adductoren. "Daar willen we echt geen enkel risico mee nemen. We willen hem echt 100 procent fit krijgen en het vooral niet erger maken”, zei De Roeck toen.

Er zit roest op de ex-Gouden Schoen

Dennis Praet viel daarna in tegen Standard, waarin hij bevestigde dat hij vrank en vrij kan spelen na zijn blessure. Het was vanaf dan - weeral - een kwestie van wedstrijdritme opdoen. In de bekerwedstrijd tegen Deinze kreeg Praet zijn eerste basisplaats van het seizoen, waarin hij zijn waarde bewees.

De ex-Gouden Schoen voelde zich goed en mentaal klaar om te starten. Vervolgens dropte Jonas De Roeck hem ook in de basis voor de wedstrijd tegen KRC Genk. Praet mocht voor het eerst starten in een competitiewedstrijd van Antwerp FC, maar hij toonde vooral dat hij ver verwijderd is van zijn beste vorm.

Praet speelde een bijzonder zwakke wedstrijd, worstelde met de bal en had moeite met het hoge tempo. "Er zit roest op de ex-Gouden Schoen", concludeerde Het Laatste Nieuws.

 "Wie grote verwachtingen had bij zijn terugkeer naar België, tempert die maar beter. Praet heeft nog veel werk." Gazet van Antwerpen stelde vast dat Praet nog geen patron is."

Antwerp in de fout: Praet moest sneller spelen dan voorzien

Jonas De Roeck stelde Dennis Praet op in de wedstrijd tegen KRC Genk omdat hij dacht dat de middenvelder zijn waarde zou hebben. De vraag wordt gesteld of de coach Praet niet te vroeg heeft gebracht, gelet op zijn dramatisch ritme, recente blessure en schaarse speelminuten dit seizoen.

De bedoeling was altijd om hem stelselmatig te brengen en met mondjesmaat laten groeien naar zijn beste niveau. "Hij is misschien ook iets sneller moeten beginnen spelen dan voorzien, maar je krijgt nu eenmaal te maken met blessures en schorsingen", moest De Roeck ook toegeven.

Het was duidelijk nog te vroeg om Praet in de basis te droppen, en hij heeft nog tijd en wedstrijden nodig om zijn ritme te vinden. Bij Antwerp FC heeft men alle geloof dat Praet nog een impact zal hebben met zijn kwaliteiten.

"Hij is gewoon een ‘kwaliteitsspeler’. Een hartstikke goede voetballer. Iedereen heeft stappen nodig als hij een tijd niet of minder heeft gespeeld"; beaamde ploegmaat Vincent Janssen na de match tegen Genk.

Wordt Praet nog de patron van Antwerp?

Meest recent

Van Bommel kondigt al minstens twee wijzigingen aan

Vrijdag om 20u45 staan de Rode Duivels al voor hun derde opdracht in de Nations League. Daarin komt ...

28
28
'Wissel van de wacht bij Bayern: Kompany stelt één eis'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München de Duitse dubbel en strandde in de halve ...

12
12
'Rode Duivels kunnen doodsteek geven aan Turken'

De Rode Duivels begonnen hun campagne in de Nations League met een drie op zes, na winst in ...

22
22
Van kwaad naar erger: KV Kortrijk krijgt nieuwe mokerslag

Na zeven speeldagen zitten enkele teams al zwaar in de problemen in de Jupiler Pro League. Zo is er ...

75
75
'Raskin heeft keuze te over: 8 clubs op de loer'

De voorbije zomermercato was voor de Rode Duivels een zeer drukke periode. Heel wat landgenoten ...

36
36
Courtois: "Hij moet de Gouden Bal winnen"

Na de interlandbreak gaat het vizier weer op het clubvoetbal, maar ook op dé belangrijkste ...

72
72
Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

82
82
Van Bommel krijgt dubbele opsteker daags voor Turkije

De wedstrijden blijven elkaar in sneltempo opvolgen voor de Rode Duivels. Maandag gingen ze nog met ...

227
227
TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

91
91
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

47
47
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

99
99
Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

146
146
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

210
210
'Standard schrikt: titanenstrijd om verrassend talent'

Standard lijkt dit seizoen sportief een stap vooruit gezet te hebben en hoopt mee te kunnen strijden ...

103
103
'Antwerp sluit verloren zoon weer in de armen'

Voor Antwerp is het seizoensbegin er één met twee gezichten geworden. De Great Old ...

173
173
'Pikante transfer Doku na dramatisch City-verdict'

De Rode Duivels doen het in deze Nations League voorlopig zonder Jérémy Doku, die een ...

226
226
Courtois speelt open kaart: Rode Duivels én Van Bommel

De Rode Duivels zijn de voorbije dagen begonnen aan hun nieuwe campagne in de Nations League. De ...

295
295
Tresoldi ligt op recordkoers: "Hopelijk in volgende match"

Bij Club Brugge zullen ze zich in de handen wrijven, want tijdens deze interlandbreak lijkt Nicolo ...

98
98
Defour ziet luxeprobleem bij België: “Hij verdient basisplaats”

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Turkije. Een partij waarin de Belgen grote favoriet ...

149
149
Stijnen hakt knoop door: Patro krijgt nieuw gezicht

Stijn Stijnen heeft de pers uitgenodigd voor een persmoment. En dat zorgt meteen voor de nodige ...

76
76
Bom barst compleet: hierdoor verliet Ronaldo selectie

De spanningen tussen Cristiano Ronaldo en Jorge Jesus zouden na een opvallend incident achter de ...

234
234
Vermant goudeerlijk: "Niet makkelijk bij Club Brugge"

Romeo Vermant is momenteel aan de slag bij de Belgische beloften. Daar is de aanvaller wel een ...

280
280
Deschacht vindt vrouwenvoetbal niet om aan te zien: “Sydney Sweeney erbij?”

In Ongefilterd zorgt een gesprek over vrouwenvoetbal meteen voor opvallende reacties. Het populaire ...

149
149
Van Bommel breekt zijn woord en vernedert Rode Duivel

Mark van Bommel beloofde dat hij iedereen aan het werk wilde zien. Twee wedstrijden later heeft ...

263
263
Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Turkije is een team dat de afgelopen maanden niet overtuigde. Een zwak WK en in de Nations League ...

60
60

Meer sportnieuws