Bondsparket pakt Stijnen keihard aan na fratsen in beker

494 stemmen
Bondsparket pakt Stijnen keihard aan na fratsen in beker

Patro Eisden is aan een aardig seizoen bezig. Het strijdt in de Challenger Pro League mee voor een plaatsje in de play-offs en vorige week wist het ook te stunten in de Croky Cup. Het klopte Charleroi met forse 4-1-cijfers en mag daardoor in de achtste finales aan de bak tegen Club Brugge.

LEES OOK: Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro 'haalde alles uit de kast' tegen Charleroi

De knappe prestatie van Patro werd wel wat overschaduwd door de manier waarop ze de wedstrijd aanpakten. Na de wedstrijd onthulde Rik De Mil immers dat zijn ploeg op weinig fraaie wijze onthaald werd in Maasmechelen. Ze kregen slechts één kleedkamer ter beschikking waarin de verwarming op 30 graden gezet was en hun toiletten werden op een gegeven moment gesloten.

Stijn Stijnen zette de klachen van De Mil achteraf weg als die van een slechte verliezer, al leek hij de aantijgingen niet echt te ontkennen. "Het is aan ons om vervelend te zijn. We willen niet dat onze tegenstander ons aangenaam vindt. We werken binnen onze mogelijkheden en hebben alles uit de kast gehaald", verkondigde hij immers.

Stijnen moet boeten voor fratsen

Maar zijn fratsen komen hem en Patro nu wel duur te staan. Het Laatste Nieuws weet dat het Bondsparket zowel Stijnen als de club wil vervolgen. Voor de trainer wordt een boete van 2.500 euro gevraagd, Patro zou dan weer 5.000 euro moeten gaan ophoesten.

"Het is een aanfluiting voor een faire voorbereiding van een wedstrijd tussen twee ploegen", motiveert het Bondsparket haar beslissing. "Alles wordt uit de kast wordt gehaald om op een onsportieve manier de tegenstrever uit evenwicht te krijgen en diens fysieke en mentale wedstrijdvoorbereiding te breken en te dwarsbomen. Het hoeft geen betoog dat dit schouwspel het imago van het Belgisch voetbal en bij uitbreiding de Koninklijke Belgische Voetbalbond en de Pro League, niet ten goede komt."

Terecht dat Stijnen en Patro vervolgd worden?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

25
25
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

23
23
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

64
64
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

156
156
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

66
66
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

154
154
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

409
409
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

97
97
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

504
504
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

298
298
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

636
636
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

158
158
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

398
398
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

180
180
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

74
74
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

117
117
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

112
112
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

292
292
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

318
318
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

445
445
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

484
484
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

502
502
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

177
177
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

214
214
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws