Bondsparket pakt Stijnen keihard aan na fratsen in beker

door
Bondsparket pakt Stijnen keihard aan na fratsen in beker

Patro Eisden is aan een aardig seizoen bezig. Het strijdt in de Challenger Pro League mee voor een plaatsje in de play-offs en vorige week wist het ook te stunten in de Croky Cup. Het klopte Charleroi met forse 4-1-cijfers en mag daardoor in de achtste finales aan de bak tegen Club Brugge.

LEES OOK: Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

Patro 'haalde alles uit de kast' tegen Charleroi

De knappe prestatie van Patro werd wel wat overschaduwd door de manier waarop ze de wedstrijd aanpakten. Na de wedstrijd onthulde Rik De Mil immers dat zijn ploeg op weinig fraaie wijze onthaald werd in Maasmechelen. Ze kregen slechts één kleedkamer ter beschikking waarin de verwarming op 30 graden gezet was en hun toiletten werden op een gegeven moment gesloten.

Stijn Stijnen zette de klachen van De Mil achteraf weg als die van een slechte verliezer, al leek hij de aantijgingen niet echt te ontkennen. "Het is aan ons om vervelend te zijn. We willen niet dat onze tegenstander ons aangenaam vindt. We werken binnen onze mogelijkheden en hebben alles uit de kast gehaald", verkondigde hij immers.

Stijnen moet boeten voor fratsen

Maar zijn fratsen komen hem en Patro nu wel duur te staan. Het Laatste Nieuws weet dat het Bondsparket zowel Stijnen als de club wil vervolgen. Voor de trainer wordt een boete van 2.500 euro gevraagd, Patro zou dan weer 5.000 euro moeten gaan ophoesten.

"Het is een aanfluiting voor een faire voorbereiding van een wedstrijd tussen twee ploegen", motiveert het Bondsparket haar beslissing. "Alles wordt uit de kast wordt gehaald om op een onsportieve manier de tegenstrever uit evenwicht te krijgen en diens fysieke en mentale wedstrijdvoorbereiding te breken en te dwarsbomen. Het hoeft geen betoog dat dit schouwspel het imago van het Belgisch voetbal en bij uitbreiding de Koninklijke Belgische Voetbalbond en de Pro League, niet ten goede komt."

Terecht dat Stijnen en Patro vervolgd worden?

Meest recent

D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

2
2
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

17
17
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

6
6
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

210
210
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

212
212
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

117
117
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

254
254
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

262
262
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

173
173
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

64
64
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

208
208
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

209
209
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

389
389
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

436
436
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

380
380
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

190
190
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

456
456
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

1058
1058
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

136
136
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

849
849
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

634
634
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

727
727
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

83
83
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

224
224
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

186
186

Meer sportnieuws