Bondsparket pakt Stijnen keihard aan na fratsen in beker

494 stemmen
Bondsparket pakt Stijnen keihard aan na fratsen in beker

Patro Eisden is aan een aardig seizoen bezig. Het strijdt in de Challenger Pro League mee voor een plaatsje in de play-offs en vorige week wist het ook te stunten in de Croky Cup. Het klopte Charleroi met forse 4-1-cijfers en mag daardoor in de achtste finales aan de bak tegen Club Brugge.

LEES OOK: ‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

Patro 'haalde alles uit de kast' tegen Charleroi

De knappe prestatie van Patro werd wel wat overschaduwd door de manier waarop ze de wedstrijd aanpakten. Na de wedstrijd onthulde Rik De Mil immers dat zijn ploeg op weinig fraaie wijze onthaald werd in Maasmechelen. Ze kregen slechts één kleedkamer ter beschikking waarin de verwarming op 30 graden gezet was en hun toiletten werden op een gegeven moment gesloten.

Stijn Stijnen zette de klachen van De Mil achteraf weg als die van een slechte verliezer, al leek hij de aantijgingen niet echt te ontkennen. "Het is aan ons om vervelend te zijn. We willen niet dat onze tegenstander ons aangenaam vindt. We werken binnen onze mogelijkheden en hebben alles uit de kast gehaald", verkondigde hij immers.

Stijnen moet boeten voor fratsen

Maar zijn fratsen komen hem en Patro nu wel duur te staan. Het Laatste Nieuws weet dat het Bondsparket zowel Stijnen als de club wil vervolgen. Voor de trainer wordt een boete van 2.500 euro gevraagd, Patro zou dan weer 5.000 euro moeten gaan ophoesten.

"Het is een aanfluiting voor een faire voorbereiding van een wedstrijd tussen twee ploegen", motiveert het Bondsparket haar beslissing. "Alles wordt uit de kast wordt gehaald om op een onsportieve manier de tegenstrever uit evenwicht te krijgen en diens fysieke en mentale wedstrijdvoorbereiding te breken en te dwarsbomen. Het hoeft geen betoog dat dit schouwspel het imago van het Belgisch voetbal en bij uitbreiding de Koninklijke Belgische Voetbalbond en de Pro League, niet ten goede komt."

Terecht dat Stijnen en Patro vervolgd worden?

Meest recent

Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

22
22
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

21
21
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

77
77
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

256
256
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

412
412
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

401
401
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

67
67
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

375
375
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

491
491
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

234
234
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

53
53
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

218
218
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

443
443
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

262
262
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

701
701
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

212
212
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

241
241
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

552
552
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

383
383
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

723
723
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

611
611
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

222
222
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

722
722
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

179
179
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

242
242

Meer sportnieuws