Na stunt tegen City: Amorim tempert verwachtingen bij United

door
Na stunt tegen City: Amorim tempert verwachtingen bij United

Vanaf 11 november gaat Ruben Amorim aan de slag als trainer van Manchester United en de Portugees heeft dinsdagavond meteen zijn visitekaartje afgegeven. In zijn laatste thuiswedstrijd als trainer van Sporting CP liet hij zijn elftal de vloer aanvegen met Manchester City, dat een 4-1 om de oren kreeg.

Dat zorgt ervoor dat de verwachtingen voor zijn aankomst in Old Trafford serieus stijgen. Dat besefte Amorim zelf ook al voor de match. "Als we winnen, zullen ze denken dat de volgende Alex Ferguson aangekomen is", liet hij toen optekenen.

LEES OOK: Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

Amorim tempert verwachtingen Man Utd

De druk zal dus moordend zijn voor de jonge Portugese coach, die aankomt bij een club die snakt naar succes na alweer een magere periode onder Erik ten Hag. Maar hij probeert de hoge verwachtingen nu al te temperen.

"Deze zege tegen Man City wil niets zeggen", zegt hij immers aan The Athletic. "United kan niet spelen zoals wij gespeeld hebben. Zij kunnen niet zo verdedigend spelen. We zullen ons moeten aanpassen. Natuurlijk is het mooi om City te verslaan, maar in Manchester zal ik in een andere wereld terechtkomen."

Stunt tegen City eenmalig

"Dit was eenmalig en het geluk stond aan onze kant", weet Amorim. "Ik neem dit mee naar de Premier League, maar in Manchester zal het helemaal anders worden. Het wordt een leuke uitdaging en ik ben er klaar voor."

Amorim neemt zondag afscheid van Sporting met een uitwedstrijd tegen Braga in de Portugese competitie. Hij stapt vervolgens tijdens de interlandbreak in bij United en krijgt zo even de tijd om zijn nieuwe club te leren kennen. Zijn debuut staat gepland voor 24 november, wanneer United in de Premier League op bezoek gaat bij Ipswich

Zal Amorim bij Man Utd snel resultaten halen?

Meest recent

Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

8
8
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

69
69
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

99
99
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

63
63
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

268
268
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

353
353
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

72
72
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

23
23
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

421
421
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

104
104
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

151
151
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

245
245
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

32
32
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

69
69
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

143
143
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2232
2232
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

194
194
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

555
555
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

268
268
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

217
217
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

671
671
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

570
570
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

507
507
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

527
527

Meer sportnieuws