Na stunt tegen City: Amorim tempert verwachtingen bij United

door
Na stunt tegen City: Amorim tempert verwachtingen bij United

Vanaf 11 november gaat Ruben Amorim aan de slag als trainer van Manchester United en de Portugees heeft dinsdagavond meteen zijn visitekaartje afgegeven. In zijn laatste thuiswedstrijd als trainer van Sporting CP liet hij zijn elftal de vloer aanvegen met Manchester City, dat een 4-1 om de oren kreeg.

Dat zorgt ervoor dat de verwachtingen voor zijn aankomst in Old Trafford serieus stijgen. Dat besefte Amorim zelf ook al voor de match. "Als we winnen, zullen ze denken dat de volgende Alex Ferguson aangekomen is", liet hij toen optekenen.

LEES OOK: De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

Amorim tempert verwachtingen Man Utd

De druk zal dus moordend zijn voor de jonge Portugese coach, die aankomt bij een club die snakt naar succes na alweer een magere periode onder Erik ten Hag. Maar hij probeert de hoge verwachtingen nu al te temperen.

"Deze zege tegen Man City wil niets zeggen", zegt hij immers aan The Athletic. "United kan niet spelen zoals wij gespeeld hebben. Zij kunnen niet zo verdedigend spelen. We zullen ons moeten aanpassen. Natuurlijk is het mooi om City te verslaan, maar in Manchester zal ik in een andere wereld terechtkomen."

Stunt tegen City eenmalig

"Dit was eenmalig en het geluk stond aan onze kant", weet Amorim. "Ik neem dit mee naar de Premier League, maar in Manchester zal het helemaal anders worden. Het wordt een leuke uitdaging en ik ben er klaar voor."

Amorim neemt zondag afscheid van Sporting met een uitwedstrijd tegen Braga in de Portugese competitie. Hij stapt vervolgens tijdens de interlandbreak in bij United en krijgt zo even de tijd om zijn nieuwe club te leren kennen. Zijn debuut staat gepland voor 24 november, wanneer United in de Premier League op bezoek gaat bij Ipswich

Zal Amorim bij Man Utd snel resultaten halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

110
110
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

119
119
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

75
75
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

146
146
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

68
68
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

95
95
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

134
134
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

35
35
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

65
65
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

219
219
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1282
1282
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

67
67
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

191
191
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

386
386
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

144
144
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

201
201
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

370
370
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

80
80
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws