Na stunt tegen City: Amorim tempert verwachtingen bij United

72 stemmen
Na stunt tegen City: Amorim tempert verwachtingen bij United

Vanaf 11 november gaat Ruben Amorim aan de slag als trainer van Manchester United en de Portugees heeft dinsdagavond meteen zijn visitekaartje afgegeven. In zijn laatste thuiswedstrijd als trainer van Sporting CP liet hij zijn elftal de vloer aanvegen met Manchester City, dat een 4-1 om de oren kreeg.

Dat zorgt ervoor dat de verwachtingen voor zijn aankomst in Old Trafford serieus stijgen. Dat besefte Amorim zelf ook al voor de match. "Als we winnen, zullen ze denken dat de volgende Alex Ferguson aangekomen is", liet hij toen optekenen.

LEES OOK: 'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Amorim tempert verwachtingen Man Utd

De druk zal dus moordend zijn voor de jonge Portugese coach, die aankomt bij een club die snakt naar succes na alweer een magere periode onder Erik ten Hag. Maar hij probeert de hoge verwachtingen nu al te temperen.

"Deze zege tegen Man City wil niets zeggen", zegt hij immers aan The Athletic. "United kan niet spelen zoals wij gespeeld hebben. Zij kunnen niet zo verdedigend spelen. We zullen ons moeten aanpassen. Natuurlijk is het mooi om City te verslaan, maar in Manchester zal ik in een andere wereld terechtkomen."

Stunt tegen City eenmalig

"Dit was eenmalig en het geluk stond aan onze kant", weet Amorim. "Ik neem dit mee naar de Premier League, maar in Manchester zal het helemaal anders worden. Het wordt een leuke uitdaging en ik ben er klaar voor."

Amorim neemt zondag afscheid van Sporting met een uitwedstrijd tegen Braga in de Portugese competitie. Hij stapt vervolgens tijdens de interlandbreak in bij United en krijgt zo even de tijd om zijn nieuwe club te leren kennen. Zijn debuut staat gepland voor 24 november, wanneer United in de Premier League op bezoek gaat bij Ipswich

Zal Amorim bij Man Utd snel resultaten halen?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

85
85
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

215
215
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

828
828
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

97
97
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

151
151
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

61
61
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

68
68
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

161
161
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

188
188
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

156
156
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

383
383
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

201
201
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

857
857
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

520
520
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws