'Union krijgt driedubbele opsteker voor Europese kraker'

door
'Union krijgt driedubbele opsteker voor Europese kraker'

Voor Union is de campagne in de Europa League tot dusver nog geen al te groot succes gebleken. In hun eerste drie wedstrijden konden ze amper één puntje sprokkelen, dankzij een gelijkspel thuis tegen Bodø/Glimt. In de uitwedstrijden tegen Fenerbahçe en FC Midtjylland werd telkens verloren.

Er staat dan ook de nodige druk op de wedstrijd van donderdag, maar die belooft een zeer zware opgave te worden. Dan komt in het Koning Boudewijnstadion immers AS Roma op bezoek. Op papier zijn de Italianen de zwaarste tegenstander in deze campagne.

LEES OOK: Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Union wacht kraker tegen AS Roma

Al moet gezegd dat Roma niet bepaald door een goede periode gaat. Het rommelt in de bestuurskamers van de club en ook de sportieve resultaten vallen tot dusver tegen. In de Serie A staat Roma pas twaalfde en in de Europa League pakten ze vier op negen. Ze wonnen van Dynamo Kiev en speelden gelijk tegen Athletic Bilbao, maar gingen verrassend onderuit bij Elfsborg.

Op dat vlak is het voor Union dus misschien geen slecht moment om de Romeinen te treffen. Bovendien krijgen ze zelf ook uitstekend nieuws met het oog op donderdagavond.

Drie sterkhouders keren terug

La Dernière Heure zag dat op de laatste training op woensdag drie spelers hun wederoptreden maakten. Mathias Rasmussen moest vorig weekend in Mechelen nog door ziekte verstek laten gaan, maar is nu terug beschikbaar. Daarnaast konden ook Kevin Mac Allister en Sofiane Boufal na hun blessures weer meetrainen.

Dat is uitstekend nieuws, want in de Europa League is de spoeling dun voor Union. Spelers als François, Lazare, Lapoussin, Terho en David konden niet ingeschreven worden omdat Union slechts 21 spelers mocht registreren. Zij ontbreken donderdag dus zeker, terwijl ook Castro-Montes en Teklab nog altijd in de lappenmand liggen.

Kan Union stunten tegen AS Roma?

Meest recent

'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

49
49
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

95
95
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

207
207
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

51
51
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

104
104
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

163
163
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

164
164
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

42
42
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

262
262
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

84
84
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

61
61
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

23
23
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

213
213
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

432
432
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

150
150
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

162
162
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

87
87
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

148
148
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

516
516
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

180
180
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

105
105
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

689
689
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

199
199
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

53
53
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

1007
1007

Meer sportnieuws