Anderlecht krijgt stevige waarschuwing van oude bekende

door
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing van oude bekende

Om 18u45 is Club Brugge aan zet in de Champions League, donderdag is het de beurt aan de andere Belgische teams in Europa. Anderlecht prijkt in de Europa League nog steeds met een foutloos rapport na drie speeldagen en de verwachting is dat daar op speeldag vier geen verandering in zal komen.

Paars-Wit gaat immers op bezoek bij het bescheiden Rigas FS, dat tot dusver amper één punt wist te sprokkelen. Dat gebeurde wel met een knap 2-2-gelijkspel tegen Galatasaray. Verder werd er nipt verloren van Eintracht Frankfurt en kreeg het een 4-1-pandoering van het Roemeense FCSB.

LEES OOK: ‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Lemajic waarschuwt Anderlecht

Wel wist Rigas FS vorig weekend de Letse titel te vieren. Dat deden ze ook met een oude bekende. Tegenwoordig is Darko Lemajic er immers actief. De boomlange Serviër was enkele jaren geleden nog een veelbesproken floptransfer bij AA Gent.

Hij laat weten dat Rigas zeker niet met een kater aan de aftrap zal verschijnen. "We hielden een zeer bescheiden feestje. Neen, we zijn niet naar de discotheek gegaan. Dat zal voor na de Europese campagne zijn", klinkt het in Het Nieuwsblad. "Mijn team wil zich zeker nog laten zien in Europa. Vooral omdat niemand verwacht had dat wij de Europa League gingen halen."

Rigas FS extra gemotiveerd voor Europa League

De motivatie is dus groot. "We beleven echt een magisch jaar. In de competitie liep alles zeer gesmeerd, maar die Europese matchen zijn pure bonus voor ons. We hebben er niets te verliezen en spelen er met veel inzet tegen clubs die veel groter zijn dan wij. Elke speler is extra gemotiveerd", verzekert Lemajic.

De targetspits, die na een blessure wellicht op de bank zal zitten, is bovendien niet de enige speler bij Rigas FS met een Belgisch verleden. In doel staat immers Fabrice Ondoa. De 28-jarige is een neef van Man Utd-doelman André Onana, heeft 53 caps voor Kameroen achter zijn naam en was van 2018 tot 2020 nog aan de slag bij KV Oostende.

Zullen ze het Anderlecht lastig kunnen maken?

Meest recent

Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

23
23
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

45
45
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

160
160
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

193
193
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

90
90
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

228
228
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

222
222
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

134
134
Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

96
96
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

97
97
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

77
77
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

229
229
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

452
452
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

500
500
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

73
73
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

65
65
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

335
335
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

26
26
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

200
200
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

300
300
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

371
371
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

161
161
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

84
84
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

218
218
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

120
120

Meer sportnieuws