Anderlecht krijgt stevige waarschuwing van oude bekende

door
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing van oude bekende

Om 18u45 is Club Brugge aan zet in de Champions League, donderdag is het de beurt aan de andere Belgische teams in Europa. Anderlecht prijkt in de Europa League nog steeds met een foutloos rapport na drie speeldagen en de verwachting is dat daar op speeldag vier geen verandering in zal komen.

Paars-Wit gaat immers op bezoek bij het bescheiden Rigas FS, dat tot dusver amper één punt wist te sprokkelen. Dat gebeurde wel met een knap 2-2-gelijkspel tegen Galatasaray. Verder werd er nipt verloren van Eintracht Frankfurt en kreeg het een 4-1-pandoering van het Roemeense FCSB.

LEES OOK: Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Lemajic waarschuwt Anderlecht

Wel wist Rigas FS vorig weekend de Letse titel te vieren. Dat deden ze ook met een oude bekende. Tegenwoordig is Darko Lemajic er immers actief. De boomlange Serviër was enkele jaren geleden nog een veelbesproken floptransfer bij AA Gent.

Hij laat weten dat Rigas zeker niet met een kater aan de aftrap zal verschijnen. "We hielden een zeer bescheiden feestje. Neen, we zijn niet naar de discotheek gegaan. Dat zal voor na de Europese campagne zijn", klinkt het in Het Nieuwsblad. "Mijn team wil zich zeker nog laten zien in Europa. Vooral omdat niemand verwacht had dat wij de Europa League gingen halen."

Rigas FS extra gemotiveerd voor Europa League

De motivatie is dus groot. "We beleven echt een magisch jaar. In de competitie liep alles zeer gesmeerd, maar die Europese matchen zijn pure bonus voor ons. We hebben er niets te verliezen en spelen er met veel inzet tegen clubs die veel groter zijn dan wij. Elke speler is extra gemotiveerd", verzekert Lemajic.

De targetspits, die na een blessure wellicht op de bank zal zitten, is bovendien niet de enige speler bij Rigas FS met een Belgisch verleden. In doel staat immers Fabrice Ondoa. De 28-jarige is een neef van Man Utd-doelman André Onana, heeft 53 caps voor Kameroen achter zijn naam en was van 2018 tot 2020 nog aan de slag bij KV Oostende.

Zullen ze het Anderlecht lastig kunnen maken?

Meest recent

Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

2
2
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

44
44
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

38
38
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

104
104
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

93
93
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

282
282
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

36
36
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

51
51
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

541
541
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

78
78
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

88
88
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

121
121
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

129
129
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

213
213
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

114
114
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

857
857
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

509
509
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

79
79
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

331
331
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

179
179
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

100
100
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

241
241
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

417
417
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

89
89
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

35
35

Meer sportnieuws