Anderlecht krijgt stevige waarschuwing van oude bekende

door
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing van oude bekende

Om 18u45 is Club Brugge aan zet in de Champions League, donderdag is het de beurt aan de andere Belgische teams in Europa. Anderlecht prijkt in de Europa League nog steeds met een foutloos rapport na drie speeldagen en de verwachting is dat daar op speeldag vier geen verandering in zal komen.

Paars-Wit gaat immers op bezoek bij het bescheiden Rigas FS, dat tot dusver amper één punt wist te sprokkelen. Dat gebeurde wel met een knap 2-2-gelijkspel tegen Galatasaray. Verder werd er nipt verloren van Eintracht Frankfurt en kreeg het een 4-1-pandoering van het Roemeense FCSB.

LEES OOK: Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Lemajic waarschuwt Anderlecht

Wel wist Rigas FS vorig weekend de Letse titel te vieren. Dat deden ze ook met een oude bekende. Tegenwoordig is Darko Lemajic er immers actief. De boomlange Serviër was enkele jaren geleden nog een veelbesproken floptransfer bij AA Gent.

Hij laat weten dat Rigas zeker niet met een kater aan de aftrap zal verschijnen. "We hielden een zeer bescheiden feestje. Neen, we zijn niet naar de discotheek gegaan. Dat zal voor na de Europese campagne zijn", klinkt het in Het Nieuwsblad. "Mijn team wil zich zeker nog laten zien in Europa. Vooral omdat niemand verwacht had dat wij de Europa League gingen halen."

Rigas FS extra gemotiveerd voor Europa League

De motivatie is dus groot. "We beleven echt een magisch jaar. In de competitie liep alles zeer gesmeerd, maar die Europese matchen zijn pure bonus voor ons. We hebben er niets te verliezen en spelen er met veel inzet tegen clubs die veel groter zijn dan wij. Elke speler is extra gemotiveerd", verzekert Lemajic.

De targetspits, die na een blessure wellicht op de bank zal zitten, is bovendien niet de enige speler bij Rigas FS met een Belgisch verleden. In doel staat immers Fabrice Ondoa. De 28-jarige is een neef van Man Utd-doelman André Onana, heeft 53 caps voor Kameroen achter zijn naam en was van 2018 tot 2020 nog aan de slag bij KV Oostende.

Zullen ze het Anderlecht lastig kunnen maken?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

21
21
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

162
162
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

13
13
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

217
217
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

40
40
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

93
93
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

22
22
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

49
49
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

67
67
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

49
49
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

36
36
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

76
76
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

34
34
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

68
68
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

673
673
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

227
227
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

285
285
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

81
81
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

528
528
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

93
93
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

109
109
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

162
162
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1197
1197

Meer sportnieuws