Anderlecht krijgt stevige waarschuwing van oude bekende

door
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing van oude bekende

Om 18u45 is Club Brugge aan zet in de Champions League, donderdag is het de beurt aan de andere Belgische teams in Europa. Anderlecht prijkt in de Europa League nog steeds met een foutloos rapport na drie speeldagen en de verwachting is dat daar op speeldag vier geen verandering in zal komen.

Paars-Wit gaat immers op bezoek bij het bescheiden Rigas FS, dat tot dusver amper één punt wist te sprokkelen. Dat gebeurde wel met een knap 2-2-gelijkspel tegen Galatasaray. Verder werd er nipt verloren van Eintracht Frankfurt en kreeg het een 4-1-pandoering van het Roemeense FCSB.

LEES OOK: 'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Lemajic waarschuwt Anderlecht

Wel wist Rigas FS vorig weekend de Letse titel te vieren. Dat deden ze ook met een oude bekende. Tegenwoordig is Darko Lemajic er immers actief. De boomlange Serviër was enkele jaren geleden nog een veelbesproken floptransfer bij AA Gent.

Hij laat weten dat Rigas zeker niet met een kater aan de aftrap zal verschijnen. "We hielden een zeer bescheiden feestje. Neen, we zijn niet naar de discotheek gegaan. Dat zal voor na de Europese campagne zijn", klinkt het in Het Nieuwsblad. "Mijn team wil zich zeker nog laten zien in Europa. Vooral omdat niemand verwacht had dat wij de Europa League gingen halen."

Rigas FS extra gemotiveerd voor Europa League

De motivatie is dus groot. "We beleven echt een magisch jaar. In de competitie liep alles zeer gesmeerd, maar die Europese matchen zijn pure bonus voor ons. We hebben er niets te verliezen en spelen er met veel inzet tegen clubs die veel groter zijn dan wij. Elke speler is extra gemotiveerd", verzekert Lemajic.

De targetspits, die na een blessure wellicht op de bank zal zitten, is bovendien niet de enige speler bij Rigas FS met een Belgisch verleden. In doel staat immers Fabrice Ondoa. De 28-jarige is een neef van Man Utd-doelman André Onana, heeft 53 caps voor Kameroen achter zijn naam en was van 2018 tot 2020 nog aan de slag bij KV Oostende.

Zullen ze het Anderlecht lastig kunnen maken?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

87
87
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

92
92
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

62
62
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

137
137
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

55
55
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

88
88
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

52
52
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

124
124
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

32
32
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

216
216
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1261
1261
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

130
130
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

64
64
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

180
180
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

374
374
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

143
143
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

192
192
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

97
97
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

362
362
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws