Anderlecht krijgt stevige waarschuwing van oude bekende

door
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing van oude bekende

Om 18u45 is Club Brugge aan zet in de Champions League, donderdag is het de beurt aan de andere Belgische teams in Europa. Anderlecht prijkt in de Europa League nog steeds met een foutloos rapport na drie speeldagen en de verwachting is dat daar op speeldag vier geen verandering in zal komen.

Paars-Wit gaat immers op bezoek bij het bescheiden Rigas FS, dat tot dusver amper één punt wist te sprokkelen. Dat gebeurde wel met een knap 2-2-gelijkspel tegen Galatasaray. Verder werd er nipt verloren van Eintracht Frankfurt en kreeg het een 4-1-pandoering van het Roemeense FCSB.

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Lemajic waarschuwt Anderlecht

Wel wist Rigas FS vorig weekend de Letse titel te vieren. Dat deden ze ook met een oude bekende. Tegenwoordig is Darko Lemajic er immers actief. De boomlange Serviër was enkele jaren geleden nog een veelbesproken floptransfer bij AA Gent.

Hij laat weten dat Rigas zeker niet met een kater aan de aftrap zal verschijnen. "We hielden een zeer bescheiden feestje. Neen, we zijn niet naar de discotheek gegaan. Dat zal voor na de Europese campagne zijn", klinkt het in Het Nieuwsblad. "Mijn team wil zich zeker nog laten zien in Europa. Vooral omdat niemand verwacht had dat wij de Europa League gingen halen."

Rigas FS extra gemotiveerd voor Europa League

De motivatie is dus groot. "We beleven echt een magisch jaar. In de competitie liep alles zeer gesmeerd, maar die Europese matchen zijn pure bonus voor ons. We hebben er niets te verliezen en spelen er met veel inzet tegen clubs die veel groter zijn dan wij. Elke speler is extra gemotiveerd", verzekert Lemajic.

De targetspits, die na een blessure wellicht op de bank zal zitten, is bovendien niet de enige speler bij Rigas FS met een Belgisch verleden. In doel staat immers Fabrice Ondoa. De 28-jarige is een neef van Man Utd-doelman André Onana, heeft 53 caps voor Kameroen achter zijn naam en was van 2018 tot 2020 nog aan de slag bij KV Oostende.

Zullen ze het Anderlecht lastig kunnen maken?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

234
234
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

86
86
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

13
13
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

68
68
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

52
52
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

71
71
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

269
269
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

41
41
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

421
421
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

266
266
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

359
359
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

28
28
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

35
35
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

69
69
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

121
121
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

73
73
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

451
451
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

169
169
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

340
340
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

131
131
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

483
483
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

299
299
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

244
244
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

190
190

Meer sportnieuws