Onana jubelt aan vooravond van bijzondere mijlpaal

door
Onana jubelt aan vooravond van bijzondere mijlpaal

Woensdagavond krijgt Club Brugge in de Champions League het bezoek van Aston Villa en dat betekent dat ze enkele bekende namen tegenkomen. Bij de Engelsen zijn immers verschillende spelers actief met een Belgische link. Leon Bailey speelde nog bij Genk en Youri Tielemans en Amadou Onana zijn uiteraard vaste waardes bij de Rode Duivels.

Voor die laatste wordt de trip naar het Jan Breydelstadion overigens een bijzondere mijlpaal. Het wordt voor Onana immers zijn eerste clubwedstrijd op Belgische bodem. Hij was voordien in ons land enkel al met de Rode Duivels actief.

LEES OOK: Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

Onana eerste keer op Belgisch veld

Onana kreeg immers zijn jeugdopleiding bij Anderlecht en Zulte Waregem, maar vertrok al op 16-jarige leeftijd naar Duitsland om zijn opleiding af te maken bij Hoffenheim. Hij maakte daarna zijn profdebuut bij Hamburg en kwam daarna nog uit voor Lille en Everton.

"Ik kon me geen betere match inbeelden", jubelt Onana bij Het Laatste Nieuws. "Club Brugge is een grote club en we moeten hen respecteren. Iedereen in Europa kent hen. Daarnaast ken ik ook enkele spelers zoals Maxim De Cuyper en Hans Vanaken persoonlijk van bij de nationale ploeg. Ze zijn niet te onderschatten."

Aston Villa is foutloos

In Brugge kan Aston Villa zijn foutloze parcours in de Champions League verderzetten. Het prijkt momenteel aan de leiding in de league phase na een knappe negen op negen tegen Young Boys, Bayern München en Bologna.

"Dat hadden wellicht maar weinig mensen van ons verwacht", aldus Onana. "We willen morgen die eerste plaats behouden, ook al gaat het in de Premier League misschien iets minder de laatste tijd. Of het een ideaal moment is om ons te treffen? Voor we van Bayern wonnen, hadden we ook wat mindere matchen gespeeld."

Zal Aston Villa foutloos blijven tegen Club?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

9
9
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

31
31
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

69
69
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

84
84
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

86
86
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

259
259
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

70
70
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

167
167
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

260
260
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

264
264
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

124
124
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

202
202
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

116
116
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

149
149
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

76
76
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

163
163
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

37
37
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

72
72
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

236
236
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1375
1375
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

136
136
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

77
77
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

219
219
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

465
465
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

87
87

Meer sportnieuws