Onana jubelt aan vooravond van bijzondere mijlpaal

43 stemmen
Onana jubelt aan vooravond van bijzondere mijlpaal

Woensdagavond krijgt Club Brugge in de Champions League het bezoek van Aston Villa en dat betekent dat ze enkele bekende namen tegenkomen. Bij de Engelsen zijn immers verschillende spelers actief met een Belgische link. Leon Bailey speelde nog bij Genk en Youri Tielemans en Amadou Onana zijn uiteraard vaste waardes bij de Rode Duivels.

Voor die laatste wordt de trip naar het Jan Breydelstadion overigens een bijzondere mijlpaal. Het wordt voor Onana immers zijn eerste clubwedstrijd op Belgische bodem. Hij was voordien in ons land enkel al met de Rode Duivels actief.

LEES OOK: Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Onana eerste keer op Belgisch veld

Onana kreeg immers zijn jeugdopleiding bij Anderlecht en Zulte Waregem, maar vertrok al op 16-jarige leeftijd naar Duitsland om zijn opleiding af te maken bij Hoffenheim. Hij maakte daarna zijn profdebuut bij Hamburg en kwam daarna nog uit voor Lille en Everton.

"Ik kon me geen betere match inbeelden", jubelt Onana bij Het Laatste Nieuws. "Club Brugge is een grote club en we moeten hen respecteren. Iedereen in Europa kent hen. Daarnaast ken ik ook enkele spelers zoals Maxim De Cuyper en Hans Vanaken persoonlijk van bij de nationale ploeg. Ze zijn niet te onderschatten."

Aston Villa is foutloos

In Brugge kan Aston Villa zijn foutloze parcours in de Champions League verderzetten. Het prijkt momenteel aan de leiding in de league phase na een knappe negen op negen tegen Young Boys, Bayern München en Bologna.

"Dat hadden wellicht maar weinig mensen van ons verwacht", aldus Onana. "We willen morgen die eerste plaats behouden, ook al gaat het in de Premier League misschien iets minder de laatste tijd. Of het een ideaal moment is om ons te treffen? Voor we van Bayern wonnen, hadden we ook wat mindere matchen gespeeld."

Zal Aston Villa foutloos blijven tegen Club?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

31
31
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

111
111
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

53
53
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

74
74
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

385
385
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

96
96
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

144
144
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

528
528
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

64
64
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

252
252
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

376
376
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1335
1335
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

568
568
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

189
189
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

209
209
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

843
843
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

618
618
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

145
145
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

209
209
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

88
88

Meer sportnieuws