Onana jubelt aan vooravond van bijzondere mijlpaal

43 stemmen
Onana jubelt aan vooravond van bijzondere mijlpaal

Woensdagavond krijgt Club Brugge in de Champions League het bezoek van Aston Villa en dat betekent dat ze enkele bekende namen tegenkomen. Bij de Engelsen zijn immers verschillende spelers actief met een Belgische link. Leon Bailey speelde nog bij Genk en Youri Tielemans en Amadou Onana zijn uiteraard vaste waardes bij de Rode Duivels.

Voor die laatste wordt de trip naar het Jan Breydelstadion overigens een bijzondere mijlpaal. Het wordt voor Onana immers zijn eerste clubwedstrijd op Belgische bodem. Hij was voordien in ons land enkel al met de Rode Duivels actief.

LEES OOK: Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Onana eerste keer op Belgisch veld

Onana kreeg immers zijn jeugdopleiding bij Anderlecht en Zulte Waregem, maar vertrok al op 16-jarige leeftijd naar Duitsland om zijn opleiding af te maken bij Hoffenheim. Hij maakte daarna zijn profdebuut bij Hamburg en kwam daarna nog uit voor Lille en Everton.

"Ik kon me geen betere match inbeelden", jubelt Onana bij Het Laatste Nieuws. "Club Brugge is een grote club en we moeten hen respecteren. Iedereen in Europa kent hen. Daarnaast ken ik ook enkele spelers zoals Maxim De Cuyper en Hans Vanaken persoonlijk van bij de nationale ploeg. Ze zijn niet te onderschatten."

Aston Villa is foutloos

In Brugge kan Aston Villa zijn foutloze parcours in de Champions League verderzetten. Het prijkt momenteel aan de leiding in de league phase na een knappe negen op negen tegen Young Boys, Bayern München en Bologna.

"Dat hadden wellicht maar weinig mensen van ons verwacht", aldus Onana. "We willen morgen die eerste plaats behouden, ook al gaat het in de Premier League misschien iets minder de laatste tijd. Of het een ideaal moment is om ons te treffen? Voor we van Bayern wonnen, hadden we ook wat mindere matchen gespeeld."

Zal Aston Villa foutloos blijven tegen Club?

Meest recent

Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

4
4
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

28
28
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

36
36
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

29
29
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

71
71
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

29
29
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

215
215
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

84
84
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

540
540
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

49
49
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

237
237
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

239
239
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

493
493
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

436
436
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

539
539
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

74
74
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

105
105
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

173
173
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

92
92
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

221
221
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

161
161
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

145
145
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

278
278
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

558
558

Meer sportnieuws