Onana jubelt aan vooravond van bijzondere mijlpaal

door
Onana jubelt aan vooravond van bijzondere mijlpaal

Woensdagavond krijgt Club Brugge in de Champions League het bezoek van Aston Villa en dat betekent dat ze enkele bekende namen tegenkomen. Bij de Engelsen zijn immers verschillende spelers actief met een Belgische link. Leon Bailey speelde nog bij Genk en Youri Tielemans en Amadou Onana zijn uiteraard vaste waardes bij de Rode Duivels.

Voor die laatste wordt de trip naar het Jan Breydelstadion overigens een bijzondere mijlpaal. Het wordt voor Onana immers zijn eerste clubwedstrijd op Belgische bodem. Hij was voordien in ons land enkel al met de Rode Duivels actief.

LEES OOK: Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

Onana eerste keer op Belgisch veld

Onana kreeg immers zijn jeugdopleiding bij Anderlecht en Zulte Waregem, maar vertrok al op 16-jarige leeftijd naar Duitsland om zijn opleiding af te maken bij Hoffenheim. Hij maakte daarna zijn profdebuut bij Hamburg en kwam daarna nog uit voor Lille en Everton.

"Ik kon me geen betere match inbeelden", jubelt Onana bij Het Laatste Nieuws. "Club Brugge is een grote club en we moeten hen respecteren. Iedereen in Europa kent hen. Daarnaast ken ik ook enkele spelers zoals Maxim De Cuyper en Hans Vanaken persoonlijk van bij de nationale ploeg. Ze zijn niet te onderschatten."

Aston Villa is foutloos

In Brugge kan Aston Villa zijn foutloze parcours in de Champions League verderzetten. Het prijkt momenteel aan de leiding in de league phase na een knappe negen op negen tegen Young Boys, Bayern München en Bologna.

"Dat hadden wellicht maar weinig mensen van ons verwacht", aldus Onana. "We willen morgen die eerste plaats behouden, ook al gaat het in de Premier League misschien iets minder de laatste tijd. Of het een ideaal moment is om ons te treffen? Voor we van Bayern wonnen, hadden we ook wat mindere matchen gespeeld."

Zal Aston Villa foutloos blijven tegen Club?

Meest recent

'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

18
18
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

56
56
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

89
89
Anderlecht houdt hart vast: Taravel houdt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

128
128
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

23
23
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

66
66
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

218
218
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

142
142
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

239
239
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

455
455
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

153
153
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

45
45
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

264
264
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

371
371
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

372
372
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

143
143
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

359
359
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

142
142
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

49
49
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

96
96
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

443
443

Meer sportnieuws