Onana jubelt aan vooravond van bijzondere mijlpaal

door
Onana jubelt aan vooravond van bijzondere mijlpaal

Woensdagavond krijgt Club Brugge in de Champions League het bezoek van Aston Villa en dat betekent dat ze enkele bekende namen tegenkomen. Bij de Engelsen zijn immers verschillende spelers actief met een Belgische link. Leon Bailey speelde nog bij Genk en Youri Tielemans en Amadou Onana zijn uiteraard vaste waardes bij de Rode Duivels.

Voor die laatste wordt de trip naar het Jan Breydelstadion overigens een bijzondere mijlpaal. Het wordt voor Onana immers zijn eerste clubwedstrijd op Belgische bodem. Hij was voordien in ons land enkel al met de Rode Duivels actief.

LEES OOK: ‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Onana eerste keer op Belgisch veld

Onana kreeg immers zijn jeugdopleiding bij Anderlecht en Zulte Waregem, maar vertrok al op 16-jarige leeftijd naar Duitsland om zijn opleiding af te maken bij Hoffenheim. Hij maakte daarna zijn profdebuut bij Hamburg en kwam daarna nog uit voor Lille en Everton.

"Ik kon me geen betere match inbeelden", jubelt Onana bij Het Laatste Nieuws. "Club Brugge is een grote club en we moeten hen respecteren. Iedereen in Europa kent hen. Daarnaast ken ik ook enkele spelers zoals Maxim De Cuyper en Hans Vanaken persoonlijk van bij de nationale ploeg. Ze zijn niet te onderschatten."

Aston Villa is foutloos

In Brugge kan Aston Villa zijn foutloze parcours in de Champions League verderzetten. Het prijkt momenteel aan de leiding in de league phase na een knappe negen op negen tegen Young Boys, Bayern München en Bologna.

"Dat hadden wellicht maar weinig mensen van ons verwacht", aldus Onana. "We willen morgen die eerste plaats behouden, ook al gaat het in de Premier League misschien iets minder de laatste tijd. Of het een ideaal moment is om ons te treffen? Voor we van Bayern wonnen, hadden we ook wat mindere matchen gespeeld."

Zal Aston Villa foutloos blijven tegen Club?

Meest recent

Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

1
1
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

68
68
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

119
119
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

57
57
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

76
76
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

195
195
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

134
134
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

49
49
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

290
290
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

232
232
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

115
115
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

390
390
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

87
87
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

759
759
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

266
266
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

209
209
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

159
159
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

356
356
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

137
137
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

125
125
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

82
82
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

417
417
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

87
87
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

281
281

Meer sportnieuws