Dilemma voor Hayen: Degryse hakt Club Brugge-knoop door

door
Dilemma voor Hayen: Degryse hakt Club Brugge-knoop door

Club Brugge won zaterdag met het kleinste verschil van OH Leuven. De landskampioen leek zijn krachten vooral te sparen voor de volgende opdracht in de Champions League, waar woensdag Aston Villa op bezoek komt in Jan Breydel. Daar geraakte zopas bekend dat Nicky Hayen diep in de punt nog steeds geen beroep kan doen op Gustaf Nilsson.

Een opdoffer van formaat voor Blauw-Zwart, al zijn er met Romeo Vermant en Ferran Jutglà wel twee volwaardige alternatieven voorhanden. Die eerste kreeg in de twee voorbije competitiewedstrijden de voorkeur en bedankte voor het vertrouwen met een doelpunt tegen Anderlecht, terwijl Jutglà in de Croky Cup twee keer raak trof tegen Belisia Bilzen.

Hayen mist Nilsson

De vraag is dus wiens kaart Hayen straks zal trekken. Twee weken geleden tegen AC Milan gaf de ervaring van Jutglà alvast de doorslag. Als het van Marc Degryse afhangt kan Hayen ook nu best voor de 25-jarige Spanjaard opteren. "Ik zou starten met Jutglà en Vermant gebruiken als energieke invaller", vertelt de huisanalist aan Het Laatste Nieuws.

Nochtans lijkt Jutglà nog altijd op zoek naar zijn beste vorm, terwijl Vermant de voorbije weken wist te charmeren met zijn jeugdig enthousiasme. "Er valt voor allebei wel iets te zeggen", vindt ook Degryse. Hij merkt evenwel op hoe Kasper Dolberg bij Anderlecht ineens opnieuw vertrokken lijkt na zijn hattrick tegen Tubeke, eveneens een derdeklasser.

Jutglà of Vermant?

Wie weet geeft de beker ook Jutglà dus een boost. Bovendien bewees hij in de historische campagne van twee jaar geleden al zijn waarde op het kampioenenbal, waar het voor Vermant een te grote stap lijkt om daar al vanaf de aftrap het gewicht van de aanval te dragen. Dan lijkt een rol als joker dankbaarder voor het 20-jarig product van eigen kweek.

Dat hij beter is in de lucht, zowat de enige statistiek waarin Vermant zijn concurrent aftroeft, speelt volgens Degryse geen rol. Tenslotte lijkt hij op het vlak van duelkracht evenmin opgewassen tegen de Engelse beren achterin. "Het zal hoe dan ook een zware avond worden voor de aanvallers", luidt zijn besluit. Benieuwd of Hayen zijn advies zal opvolgen.

Wie is volgens u een betere spits?

Meest recent

‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

1
1
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

7
7
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

12
12
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

58
58
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

73
73
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

240
240
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

499
499
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

129
129
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

269
269
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

49
49
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

567
567
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

126
126
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

170
170
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

932
932
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

318
318
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

327
327
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

215
215
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

524
524
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

596
596
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

262
262
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

137
137
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

203
203
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

617
617
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

412
412
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

218
218

Meer sportnieuws