Dilemma voor Hayen: Degryse hakt Club Brugge-knoop door

647 stemmen
Dilemma voor Hayen: Degryse hakt Club Brugge-knoop door

Club Brugge won zaterdag met het kleinste verschil van OH Leuven. De landskampioen leek zijn krachten vooral te sparen voor de volgende opdracht in de Champions League, waar woensdag Aston Villa op bezoek komt in Jan Breydel. Daar geraakte zopas bekend dat Nicky Hayen diep in de punt nog steeds geen beroep kan doen op Gustaf Nilsson.

Een opdoffer van formaat voor Blauw-Zwart, al zijn er met Romeo Vermant en Ferran Jutglà wel twee volwaardige alternatieven voorhanden. Die eerste kreeg in de twee voorbije competitiewedstrijden de voorkeur en bedankte voor het vertrouwen met een doelpunt tegen Anderlecht, terwijl Jutglà in de Croky Cup twee keer raak trof tegen Belisia Bilzen.

Hayen mist Nilsson

De vraag is dus wiens kaart Hayen straks zal trekken. Twee weken geleden tegen AC Milan gaf de ervaring van Jutglà alvast de doorslag. Als het van Marc Degryse afhangt kan Hayen ook nu best voor de 25-jarige Spanjaard opteren. "Ik zou starten met Jutglà en Vermant gebruiken als energieke invaller", vertelt de huisanalist aan Het Laatste Nieuws.

Nochtans lijkt Jutglà nog altijd op zoek naar zijn beste vorm, terwijl Vermant de voorbije weken wist te charmeren met zijn jeugdig enthousiasme. "Er valt voor allebei wel iets te zeggen", vindt ook Degryse. Hij merkt evenwel op hoe Kasper Dolberg bij Anderlecht ineens opnieuw vertrokken lijkt na zijn hattrick tegen Tubeke, eveneens een derdeklasser.

Jutglà of Vermant?

Wie weet geeft de beker ook Jutglà dus een boost. Bovendien bewees hij in de historische campagne van twee jaar geleden al zijn waarde op het kampioenenbal, waar het voor Vermant een te grote stap lijkt om daar al vanaf de aftrap het gewicht van de aanval te dragen. Dan lijkt een rol als joker dankbaarder voor het 20-jarig product van eigen kweek.

Dat hij beter is in de lucht, zowat de enige statistiek waarin Vermant zijn concurrent aftroeft, speelt volgens Degryse geen rol. Tenslotte lijkt hij op het vlak van duelkracht evenmin opgewassen tegen de Engelse beren achterin. "Het zal hoe dan ook een zware avond worden voor de aanvallers", luidt zijn besluit. Benieuwd of Hayen zijn advies zal opvolgen.

Wie is volgens u een betere spits?

Meest recent

'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

63
63
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

100
100
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

39
39
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

258
258
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

99
99
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

297
297
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

180
180
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

226
226
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

803
803
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

480
480
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

292
292
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

264
264
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

121
121
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

150
150
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

600
600
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

305
305
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

93
93
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

232
232
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

121
121
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

405
405
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

97
97
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

47
47
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

649
649
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

678
678

Meer sportnieuws