Dilemma voor Hayen: Degryse hakt Club Brugge-knoop door

647
Dilemma voor Hayen: Degryse hakt Club Brugge-knoop door

Club Brugge won zaterdag met het kleinste verschil van OH Leuven. De landskampioen leek zijn krachten vooral te sparen voor de volgende opdracht in de Champions League, waar woensdag Aston Villa op bezoek komt in Jan Breydel. Daar geraakte zopas bekend dat Nicky Hayen diep in de punt nog steeds geen beroep kan doen op Gustaf Nilsson.

Een opdoffer van formaat voor Blauw-Zwart, al zijn er met Romeo Vermant en Ferran Jutglà wel twee volwaardige alternatieven voorhanden. Die eerste kreeg in de twee voorbije competitiewedstrijden de voorkeur en bedankte voor het vertrouwen met een doelpunt tegen Anderlecht, terwijl Jutglà in de Croky Cup twee keer raak trof tegen Belisia Bilzen.

Hayen mist Nilsson

De vraag is dus wiens kaart Hayen straks zal trekken. Twee weken geleden tegen AC Milan gaf de ervaring van Jutglà alvast de doorslag. Als het van Marc Degryse afhangt kan Hayen ook nu best voor de 25-jarige Spanjaard opteren. "Ik zou starten met Jutglà en Vermant gebruiken als energieke invaller", vertelt de huisanalist aan Het Laatste Nieuws.

Nochtans lijkt Jutglà nog altijd op zoek naar zijn beste vorm, terwijl Vermant de voorbije weken wist te charmeren met zijn jeugdig enthousiasme. "Er valt voor allebei wel iets te zeggen", vindt ook Degryse. Hij merkt evenwel op hoe Kasper Dolberg bij Anderlecht ineens opnieuw vertrokken lijkt na zijn hattrick tegen Tubeke, eveneens een derdeklasser.

Jutglà of Vermant?

Wie weet geeft de beker ook Jutglà dus een boost. Bovendien bewees hij in de historische campagne van twee jaar geleden al zijn waarde op het kampioenenbal, waar het voor Vermant een te grote stap lijkt om daar al vanaf de aftrap het gewicht van de aanval te dragen. Dan lijkt een rol als joker dankbaarder voor het 20-jarig product van eigen kweek.

Dat hij beter is in de lucht, zowat de enige statistiek waarin Vermant zijn concurrent aftroeft, speelt volgens Degryse geen rol. Tenslotte lijkt hij op het vlak van duelkracht evenmin opgewassen tegen de Engelse beren achterin. "Het zal hoe dan ook een zware avond worden voor de aanvallers", luidt zijn besluit. Benieuwd of Hayen zijn advies zal opvolgen.

Wie is volgens u een betere spits?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

10
10
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

19
19
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

2
2
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

32
32
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

16
16
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

83
83
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

31
31
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

16
16
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

9
9
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

25
25
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

311
311
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

76
76
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

78
78
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

57
57
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

141
141
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

268
268
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

30
30
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

312
312
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

143
143
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

54
54
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

38
38

Meer sportnieuws