Dilemma voor Hayen: Degryse hakt Club Brugge-knoop door

door
Dilemma voor Hayen: Degryse hakt Club Brugge-knoop door

Club Brugge won zaterdag met het kleinste verschil van OH Leuven. De landskampioen leek zijn krachten vooral te sparen voor de volgende opdracht in de Champions League, waar woensdag Aston Villa op bezoek komt in Jan Breydel. Daar geraakte zopas bekend dat Nicky Hayen diep in de punt nog steeds geen beroep kan doen op Gustaf Nilsson.

Een opdoffer van formaat voor Blauw-Zwart, al zijn er met Romeo Vermant en Ferran Jutglà wel twee volwaardige alternatieven voorhanden. Die eerste kreeg in de twee voorbije competitiewedstrijden de voorkeur en bedankte voor het vertrouwen met een doelpunt tegen Anderlecht, terwijl Jutglà in de Croky Cup twee keer raak trof tegen Belisia Bilzen.

Hayen mist Nilsson

De vraag is dus wiens kaart Hayen straks zal trekken. Twee weken geleden tegen AC Milan gaf de ervaring van Jutglà alvast de doorslag. Als het van Marc Degryse afhangt kan Hayen ook nu best voor de 25-jarige Spanjaard opteren. "Ik zou starten met Jutglà en Vermant gebruiken als energieke invaller", vertelt de huisanalist aan Het Laatste Nieuws.

Nochtans lijkt Jutglà nog altijd op zoek naar zijn beste vorm, terwijl Vermant de voorbije weken wist te charmeren met zijn jeugdig enthousiasme. "Er valt voor allebei wel iets te zeggen", vindt ook Degryse. Hij merkt evenwel op hoe Kasper Dolberg bij Anderlecht ineens opnieuw vertrokken lijkt na zijn hattrick tegen Tubeke, eveneens een derdeklasser.

Jutglà of Vermant?

Wie weet geeft de beker ook Jutglà dus een boost. Bovendien bewees hij in de historische campagne van twee jaar geleden al zijn waarde op het kampioenenbal, waar het voor Vermant een te grote stap lijkt om daar al vanaf de aftrap het gewicht van de aanval te dragen. Dan lijkt een rol als joker dankbaarder voor het 20-jarig product van eigen kweek.

Dat hij beter is in de lucht, zowat de enige statistiek waarin Vermant zijn concurrent aftroeft, speelt volgens Degryse geen rol. Tenslotte lijkt hij op het vlak van duelkracht evenmin opgewassen tegen de Engelse beren achterin. "Het zal hoe dan ook een zware avond worden voor de aanvallers", luidt zijn besluit. Benieuwd of Hayen zijn advies zal opvolgen.

Wie is volgens u een betere spits?

Meest recent

Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

8
8
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

86
86
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

35
35
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

216
216
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

94
94
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

174
174
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

293
293
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

148
148
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

282
282
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

116
116
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

346
346
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

660
660
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

104
104
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

104
104
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

150
150
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

222
222
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

751
751
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

96
96
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

297
297
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

99
99
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

167
167
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

921
921
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

123
123
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

270
270
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

567
567

Meer sportnieuws