Anderlecht’s transferjackpot: zien we daar weer 15 miljoen?

369 stemmen
Anderlecht’s transferjackpot: zien we daar weer 15 miljoen?

Anderlecht hoopte afgelopen zomer Anders Dreyer te verkopen voor minstens 10 miljoen euro, met de droom om zelfs 15 miljoen te incasseren. Maar Dreyer, vorig seizoen goed voor 21 goals en 9 assists, kampte dit jaar met een flinke vormdip. Na een druk seizoen en weinig rust speelde vermoeidheid hem parten. De komst van Samuel Edozie als concurrent moest hem uit die dip halen.

Dreyer veert op na wisselvallig seizoen Sinds oktober lijkt de Deen weer in vorm te komen. Onder coach David Hubert scoorde en assisteerde hij in vier wedstrijden zes keer, met onder andere beslissende acties tegen Ludogorets, Club Brugge, Tubeke en KV Kortrijk. Deze heropleving doet hopen op het niveau van vorig jaar – en misschien alsnog een mooie transfer.

LEES OOK: Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Anderlecht wilde Dreyer verpatsen, Fredberg hoopte op 15 miljoen

Jesper Fredberg liet Anders Dreyer vorige zomer niet voor minder dan tien miljoen euro vertrekken. L’Avenirmeldde zelfs dat de toenmalige CEO Sports ernaar streefde om de initiële investering van 4 miljoen euro zelfs te verdrievoudigen.

Sommige bronnen spraken zelfs van 15 miljoen euro. Het bestuur van Sporting hoopte toch dat Dreyer verkocht werd tijdens de zomermercato, om de cijfers in evenwicht te brengen en om een groter transferbudget te genereren.

Bovendien werd intern de vraag gesteld of hij zijn indrukwekkende cijfers van vorig seizoen (21 goals en 9 assists) zou kunnen evenaren.

Deze vraag was duidelijk gegrond, want dit seizoen dribbelt Dreyer vooral zichzelf en zijn vormpeil stond maandenlang in het rood.

Anderlecht schudt Dreyer wakker met Edozie

De stevige vormcrisis van Anders Dreyer kan deels worden verklaard door het feit dat hij na een seizoen van 40 wedstrijden slechts twee weken vakantie had in het voorbije tussenseizoen.

Dreyer was aanwezig op het EK 2024 met de Deense nationale ploeg en keerde pas op 18 juli terug naar de training, slechts negen dagen voor Anderlecht’s eerste officiële wedstrijd van het nieuwe seizoen.

De Morgen ging door de data en stelde vast dat Dreyer dit seizoen zelfs de grootste tegenvaller is bij paars-wit. Om de concurrentie voor de Deense aanvaller te versterken, heeft Anderlecht Samuel Edozie van Southampton op huurbasis binnengehaald.

Edozie, die zowel op de linker- als rechterflank kan spelen, vormt nu een directe en broodnodige concurrent voor Dreyer.

Is Dreyer terug? 6 keer beslissend in laatste vier wedstrijden

Begin oktober, na de definitieve aanstelling van David Hubert als de nieuwe hoofdcoach van Anderlecht, kwam Anders Dreyer terug wat boven water.

Hij zakte weliswaar een stapje terug in de hiërarchie door de stijgende concurrentie van Samuel Edozie en jeugdproduct Tristan Degreef, tegen Real Sociedad speelde de Deen zijn beste wedstrijd van het seizoen.

Tegen Ludogorets scoorde hij de beslissende en verlossende 2-0, ook al speelde hij niet goed. In de beker tegen Tubize was Dreyer betrokken bij drie doelpunten.

In de competitiematch tegen KV Kortrijk was de Deen weer goed voor een assist, en de week voordien eveneens tegen Club Brugge. Daarmee is Dreyer zes keer beslissend geweest in de voorbije vier wedstrijden.

Dat is een gemiddelde en regelmaat dat doet terugdenken aan vorig seizoen.

Is Dreyer opnieuw vertrokken?

Meest recent

Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

2
2
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

8
8
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

84
84
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

50
50
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

448
448
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

30
30
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

187
187
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

174
174
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

401
401
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

391
391
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

373
373
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

70
70
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

98
98
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

161
161
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

83
83
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

88
88
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

200
200
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

159
159
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

132
132
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

258
258
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

521
521
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

324
324
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

32
32

Meer sportnieuws