Anderlecht’s transferjackpot: zien we daar weer 15 miljoen?

door
Anderlecht’s transferjackpot: zien we daar weer 15 miljoen?

Anderlecht hoopte afgelopen zomer Anders Dreyer te verkopen voor minstens 10 miljoen euro, met de droom om zelfs 15 miljoen te incasseren. Maar Dreyer, vorig seizoen goed voor 21 goals en 9 assists, kampte dit jaar met een flinke vormdip. Na een druk seizoen en weinig rust speelde vermoeidheid hem parten. De komst van Samuel Edozie als concurrent moest hem uit die dip halen.

Dreyer veert op na wisselvallig seizoen Sinds oktober lijkt de Deen weer in vorm te komen. Onder coach David Hubert scoorde en assisteerde hij in vier wedstrijden zes keer, met onder andere beslissende acties tegen Ludogorets, Club Brugge, Tubeke en KV Kortrijk. Deze heropleving doet hopen op het niveau van vorig jaar – en misschien alsnog een mooie transfer.

LEES OOK: Anderlecht dreigt opnieuw zware fout te maken

Anderlecht wilde Dreyer verpatsen, Fredberg hoopte op 15 miljoen

Jesper Fredberg liet Anders Dreyer vorige zomer niet voor minder dan tien miljoen euro vertrekken. L’Avenirmeldde zelfs dat de toenmalige CEO Sports ernaar streefde om de initiële investering van 4 miljoen euro zelfs te verdrievoudigen.

Sommige bronnen spraken zelfs van 15 miljoen euro. Het bestuur van Sporting hoopte toch dat Dreyer verkocht werd tijdens de zomermercato, om de cijfers in evenwicht te brengen en om een groter transferbudget te genereren.

Bovendien werd intern de vraag gesteld of hij zijn indrukwekkende cijfers van vorig seizoen (21 goals en 9 assists) zou kunnen evenaren.

Deze vraag was duidelijk gegrond, want dit seizoen dribbelt Dreyer vooral zichzelf en zijn vormpeil stond maandenlang in het rood.

Anderlecht schudt Dreyer wakker met Edozie

De stevige vormcrisis van Anders Dreyer kan deels worden verklaard door het feit dat hij na een seizoen van 40 wedstrijden slechts twee weken vakantie had in het voorbije tussenseizoen.

Dreyer was aanwezig op het EK 2024 met de Deense nationale ploeg en keerde pas op 18 juli terug naar de training, slechts negen dagen voor Anderlecht’s eerste officiële wedstrijd van het nieuwe seizoen.

De Morgen ging door de data en stelde vast dat Dreyer dit seizoen zelfs de grootste tegenvaller is bij paars-wit. Om de concurrentie voor de Deense aanvaller te versterken, heeft Anderlecht Samuel Edozie van Southampton op huurbasis binnengehaald.

Edozie, die zowel op de linker- als rechterflank kan spelen, vormt nu een directe en broodnodige concurrent voor Dreyer.

Is Dreyer terug? 6 keer beslissend in laatste vier wedstrijden

Begin oktober, na de definitieve aanstelling van David Hubert als de nieuwe hoofdcoach van Anderlecht, kwam Anders Dreyer terug wat boven water.

Hij zakte weliswaar een stapje terug in de hiërarchie door de stijgende concurrentie van Samuel Edozie en jeugdproduct Tristan Degreef, tegen Real Sociedad speelde de Deen zijn beste wedstrijd van het seizoen.

Tegen Ludogorets scoorde hij de beslissende en verlossende 2-0, ook al speelde hij niet goed. In de beker tegen Tubize was Dreyer betrokken bij drie doelpunten.

In de competitiematch tegen KV Kortrijk was de Deen weer goed voor een assist, en de week voordien eveneens tegen Club Brugge. Daarmee is Dreyer zes keer beslissend geweest in de voorbije vier wedstrijden.

Dat is een gemiddelde en regelmaat dat doet terugdenken aan vorig seizoen.

Is Dreyer opnieuw vertrokken?

Meest recent

Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

34
34
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

66
66
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

95
95
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

41
41
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

55
55
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

37
37
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

316
316
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

81
81
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

200
200
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

457
457
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

358
358
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

87
87
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

230
230
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

153
153
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

267
267
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

320
320
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

306
306
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

333
333
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

199
199
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

138
138
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

211
211
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

736
736
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

319
319
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

132
132
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

115
115

Meer sportnieuws