Anderlecht’s transferjackpot: zien we daar weer 15 miljoen?

door
Anderlecht’s transferjackpot: zien we daar weer 15 miljoen?

Anderlecht hoopte afgelopen zomer Anders Dreyer te verkopen voor minstens 10 miljoen euro, met de droom om zelfs 15 miljoen te incasseren. Maar Dreyer, vorig seizoen goed voor 21 goals en 9 assists, kampte dit jaar met een flinke vormdip. Na een druk seizoen en weinig rust speelde vermoeidheid hem parten. De komst van Samuel Edozie als concurrent moest hem uit die dip halen.

Dreyer veert op na wisselvallig seizoen Sinds oktober lijkt de Deen weer in vorm te komen. Onder coach David Hubert scoorde en assisteerde hij in vier wedstrijden zes keer, met onder andere beslissende acties tegen Ludogorets, Club Brugge, Tubeke en KV Kortrijk. Deze heropleving doet hopen op het niveau van vorig jaar – en misschien alsnog een mooie transfer.

LEES OOK: Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Anderlecht wilde Dreyer verpatsen, Fredberg hoopte op 15 miljoen

Jesper Fredberg liet Anders Dreyer vorige zomer niet voor minder dan tien miljoen euro vertrekken. L’Avenirmeldde zelfs dat de toenmalige CEO Sports ernaar streefde om de initiële investering van 4 miljoen euro zelfs te verdrievoudigen.

Sommige bronnen spraken zelfs van 15 miljoen euro. Het bestuur van Sporting hoopte toch dat Dreyer verkocht werd tijdens de zomermercato, om de cijfers in evenwicht te brengen en om een groter transferbudget te genereren.

Bovendien werd intern de vraag gesteld of hij zijn indrukwekkende cijfers van vorig seizoen (21 goals en 9 assists) zou kunnen evenaren.

Deze vraag was duidelijk gegrond, want dit seizoen dribbelt Dreyer vooral zichzelf en zijn vormpeil stond maandenlang in het rood.

Anderlecht schudt Dreyer wakker met Edozie

De stevige vormcrisis van Anders Dreyer kan deels worden verklaard door het feit dat hij na een seizoen van 40 wedstrijden slechts twee weken vakantie had in het voorbije tussenseizoen.

Dreyer was aanwezig op het EK 2024 met de Deense nationale ploeg en keerde pas op 18 juli terug naar de training, slechts negen dagen voor Anderlecht’s eerste officiële wedstrijd van het nieuwe seizoen.

De Morgen ging door de data en stelde vast dat Dreyer dit seizoen zelfs de grootste tegenvaller is bij paars-wit. Om de concurrentie voor de Deense aanvaller te versterken, heeft Anderlecht Samuel Edozie van Southampton op huurbasis binnengehaald.

Edozie, die zowel op de linker- als rechterflank kan spelen, vormt nu een directe en broodnodige concurrent voor Dreyer.

Is Dreyer terug? 6 keer beslissend in laatste vier wedstrijden

Begin oktober, na de definitieve aanstelling van David Hubert als de nieuwe hoofdcoach van Anderlecht, kwam Anders Dreyer terug wat boven water.

Hij zakte weliswaar een stapje terug in de hiërarchie door de stijgende concurrentie van Samuel Edozie en jeugdproduct Tristan Degreef, tegen Real Sociedad speelde de Deen zijn beste wedstrijd van het seizoen.

Tegen Ludogorets scoorde hij de beslissende en verlossende 2-0, ook al speelde hij niet goed. In de beker tegen Tubize was Dreyer betrokken bij drie doelpunten.

In de competitiematch tegen KV Kortrijk was de Deen weer goed voor een assist, en de week voordien eveneens tegen Club Brugge. Daarmee is Dreyer zes keer beslissend geweest in de voorbije vier wedstrijden.

Dat is een gemiddelde en regelmaat dat doet terugdenken aan vorig seizoen.

Is Dreyer opnieuw vertrokken?

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

85
85
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

65
65
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

22
22
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

17
17
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

168
168
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

60
60
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

360
360
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

148
148
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

156
156
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

355
355
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

33
33
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

361
361
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

290
290
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

113
113
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

212
212
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

535
535
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

146
146
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

114
114
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

75
75
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

252
252
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

162
162
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

130
130
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

403
403
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

296
296

Meer sportnieuws