Anderlecht’s transferjackpot: zien we daar weer 15 miljoen?

369 stemmen
Anderlecht’s transferjackpot: zien we daar weer 15 miljoen?

Anderlecht hoopte afgelopen zomer Anders Dreyer te verkopen voor minstens 10 miljoen euro, met de droom om zelfs 15 miljoen te incasseren. Maar Dreyer, vorig seizoen goed voor 21 goals en 9 assists, kampte dit jaar met een flinke vormdip. Na een druk seizoen en weinig rust speelde vermoeidheid hem parten. De komst van Samuel Edozie als concurrent moest hem uit die dip halen.

Dreyer veert op na wisselvallig seizoen Sinds oktober lijkt de Deen weer in vorm te komen. Onder coach David Hubert scoorde en assisteerde hij in vier wedstrijden zes keer, met onder andere beslissende acties tegen Ludogorets, Club Brugge, Tubeke en KV Kortrijk. Deze heropleving doet hopen op het niveau van vorig jaar – en misschien alsnog een mooie transfer.

LEES OOK: 'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Anderlecht wilde Dreyer verpatsen, Fredberg hoopte op 15 miljoen

Jesper Fredberg liet Anders Dreyer vorige zomer niet voor minder dan tien miljoen euro vertrekken. L’Avenirmeldde zelfs dat de toenmalige CEO Sports ernaar streefde om de initiële investering van 4 miljoen euro zelfs te verdrievoudigen.

Sommige bronnen spraken zelfs van 15 miljoen euro. Het bestuur van Sporting hoopte toch dat Dreyer verkocht werd tijdens de zomermercato, om de cijfers in evenwicht te brengen en om een groter transferbudget te genereren.

Bovendien werd intern de vraag gesteld of hij zijn indrukwekkende cijfers van vorig seizoen (21 goals en 9 assists) zou kunnen evenaren.

Deze vraag was duidelijk gegrond, want dit seizoen dribbelt Dreyer vooral zichzelf en zijn vormpeil stond maandenlang in het rood.

Anderlecht schudt Dreyer wakker met Edozie

De stevige vormcrisis van Anders Dreyer kan deels worden verklaard door het feit dat hij na een seizoen van 40 wedstrijden slechts twee weken vakantie had in het voorbije tussenseizoen.

Dreyer was aanwezig op het EK 2024 met de Deense nationale ploeg en keerde pas op 18 juli terug naar de training, slechts negen dagen voor Anderlecht’s eerste officiële wedstrijd van het nieuwe seizoen.

De Morgen ging door de data en stelde vast dat Dreyer dit seizoen zelfs de grootste tegenvaller is bij paars-wit. Om de concurrentie voor de Deense aanvaller te versterken, heeft Anderlecht Samuel Edozie van Southampton op huurbasis binnengehaald.

Edozie, die zowel op de linker- als rechterflank kan spelen, vormt nu een directe en broodnodige concurrent voor Dreyer.

Is Dreyer terug? 6 keer beslissend in laatste vier wedstrijden

Begin oktober, na de definitieve aanstelling van David Hubert als de nieuwe hoofdcoach van Anderlecht, kwam Anders Dreyer terug wat boven water.

Hij zakte weliswaar een stapje terug in de hiërarchie door de stijgende concurrentie van Samuel Edozie en jeugdproduct Tristan Degreef, tegen Real Sociedad speelde de Deen zijn beste wedstrijd van het seizoen.

Tegen Ludogorets scoorde hij de beslissende en verlossende 2-0, ook al speelde hij niet goed. In de beker tegen Tubize was Dreyer betrokken bij drie doelpunten.

In de competitiematch tegen KV Kortrijk was de Deen weer goed voor een assist, en de week voordien eveneens tegen Club Brugge. Daarmee is Dreyer zes keer beslissend geweest in de voorbije vier wedstrijden.

Dat is een gemiddelde en regelmaat dat doet terugdenken aan vorig seizoen.

Is Dreyer opnieuw vertrokken?

Meest recent

'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

7
7
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

38
38
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

104
104
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

10
10
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

32
32
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

194
194
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

104
104
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

254
254
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

209
209
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

376
376
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

382
382
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

242
242
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

72
72
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

99
99
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

175
175
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

58
58
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

63
63
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

516
516
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

181
181
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

189
189
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

938
938
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

102
102
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

254
254
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

121
121

Meer sportnieuws