Anderlecht’s transferjackpot: zien we daar weer 15 miljoen?

door
Anderlecht’s transferjackpot: zien we daar weer 15 miljoen?

Anderlecht hoopte afgelopen zomer Anders Dreyer te verkopen voor minstens 10 miljoen euro, met de droom om zelfs 15 miljoen te incasseren. Maar Dreyer, vorig seizoen goed voor 21 goals en 9 assists, kampte dit jaar met een flinke vormdip. Na een druk seizoen en weinig rust speelde vermoeidheid hem parten. De komst van Samuel Edozie als concurrent moest hem uit die dip halen.

Dreyer veert op na wisselvallig seizoen Sinds oktober lijkt de Deen weer in vorm te komen. Onder coach David Hubert scoorde en assisteerde hij in vier wedstrijden zes keer, met onder andere beslissende acties tegen Ludogorets, Club Brugge, Tubeke en KV Kortrijk. Deze heropleving doet hopen op het niveau van vorig jaar – en misschien alsnog een mooie transfer.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

Anderlecht wilde Dreyer verpatsen, Fredberg hoopte op 15 miljoen

Jesper Fredberg liet Anders Dreyer vorige zomer niet voor minder dan tien miljoen euro vertrekken. L’Avenirmeldde zelfs dat de toenmalige CEO Sports ernaar streefde om de initiële investering van 4 miljoen euro zelfs te verdrievoudigen.

Sommige bronnen spraken zelfs van 15 miljoen euro. Het bestuur van Sporting hoopte toch dat Dreyer verkocht werd tijdens de zomermercato, om de cijfers in evenwicht te brengen en om een groter transferbudget te genereren.

Bovendien werd intern de vraag gesteld of hij zijn indrukwekkende cijfers van vorig seizoen (21 goals en 9 assists) zou kunnen evenaren.

Deze vraag was duidelijk gegrond, want dit seizoen dribbelt Dreyer vooral zichzelf en zijn vormpeil stond maandenlang in het rood.

Anderlecht schudt Dreyer wakker met Edozie

De stevige vormcrisis van Anders Dreyer kan deels worden verklaard door het feit dat hij na een seizoen van 40 wedstrijden slechts twee weken vakantie had in het voorbije tussenseizoen.

Dreyer was aanwezig op het EK 2024 met de Deense nationale ploeg en keerde pas op 18 juli terug naar de training, slechts negen dagen voor Anderlecht’s eerste officiële wedstrijd van het nieuwe seizoen.

De Morgen ging door de data en stelde vast dat Dreyer dit seizoen zelfs de grootste tegenvaller is bij paars-wit. Om de concurrentie voor de Deense aanvaller te versterken, heeft Anderlecht Samuel Edozie van Southampton op huurbasis binnengehaald.

Edozie, die zowel op de linker- als rechterflank kan spelen, vormt nu een directe en broodnodige concurrent voor Dreyer.

Is Dreyer terug? 6 keer beslissend in laatste vier wedstrijden

Begin oktober, na de definitieve aanstelling van David Hubert als de nieuwe hoofdcoach van Anderlecht, kwam Anders Dreyer terug wat boven water.

Hij zakte weliswaar een stapje terug in de hiërarchie door de stijgende concurrentie van Samuel Edozie en jeugdproduct Tristan Degreef, tegen Real Sociedad speelde de Deen zijn beste wedstrijd van het seizoen.

Tegen Ludogorets scoorde hij de beslissende en verlossende 2-0, ook al speelde hij niet goed. In de beker tegen Tubize was Dreyer betrokken bij drie doelpunten.

In de competitiematch tegen KV Kortrijk was de Deen weer goed voor een assist, en de week voordien eveneens tegen Club Brugge. Daarmee is Dreyer zes keer beslissend geweest in de voorbije vier wedstrijden.

Dat is een gemiddelde en regelmaat dat doet terugdenken aan vorig seizoen.

Is Dreyer opnieuw vertrokken?

Meest recent

Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

6
6
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

22
22
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

85
85
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

40
40
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

61
61
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

53
53
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

43
43
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

255
255
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

282
282
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

201
201
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

52
52
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

56
56
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

53
53
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

257
257
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

440
440
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

173
173
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

112
112
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

249
249
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

535
535
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

426
426
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

118
118
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

419
419
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

486
486
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

130
130

Meer sportnieuws