Referee Department geeft STVV gelijk: match herspeeld?

door
Referee Department geeft STVV gelijk: match herspeeld?

STVV maakte maandag bekend dat het een formele klacht indient nadat Adriano Bertaccini tegen Standard van een doelpunt werd beroofd. De vraag is nu uiteraard wat daarvan de gevolgen zullen zijn.

Op een officiele uitleg van het Referee Department blijft het voolopig nog even wachten, maar volgens Het Nieuwsblad zal Jonathan Lardot in het wekelijkse Under Review straks toegeven dat de late gelijkmaker van de Kanaries onterecht werd afgekeurd wegens voorafgaand buitenspel van Bertaccini. Tenslotte begon er een nieuwe fase na het gestuntel van Standard-doelman Matthieu Epolo.

LEES OOK: 'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

PRD geeft STVV gelijk

"Bij deze actie ziet de doelman de bal naar zich toe komen en probeert hij deze doelbewust onder controle te krijgen", worden de scheisrechtersbazen, die dus vinden dat de VAR ref Kevin Van Damme naar het scherm had moet roepen in plaats van op eigen houtje te beslissen, geciteerd door de krant. "Het feit dat hij de controle mist, betekent niet dat hij zijn bewegingen niet onder controle had."

"Bovendien oefent geen enkele STVV-speler op dit moment druk uit op de doelman. Wij verwachten daarom een 'On Field Review' voor de buitenspelsituatie, aangezien dit de interpretatie is en bijgevolg had het doelpunt toegekend moeten worden", luidt het verder nog. STVV mag zich dus terecht bestolen voelen in Sclessin. Of hun klacht ook veel zal uithalen is echter een ander paar mouwen.

Match niet herspeeld

Ondanks de duidelijke dwaling tegen het reglement zal de match in principe alleszins niet worden herspeeld. Na de juridische soaps rond penaltygate in Anderlecht-Genk en de onterecht afgekeurde goal van Igor Thiago in KV Mechelen-Club Brugge, die de competitie wekenlang in de ban hielden, voerde de Pro League vorig jaar namelijk een nieuwe regel in om dergelijke zaken te voorkomen.

Hoewel de beslissing van de arbitrage voortaan dus definitief is besloot STVV toch om verhaal te halen bij de voetbalbond. Nog volgens Het Nieuwsblad willen de Truienaars op die manier vooral een signaal sturen dat ze zich niet zomaar neerleggen bij arbitrale blunders die hun club benadelen, om zo te vermijden dat die zich in de toekomst herhalen. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Vindt u dat de match moet worden herspeeld?

Meest recent

"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

22
22
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

35
35
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

71
71
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

338
338
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

82
82
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

270
270
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

112
112
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

85
85
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

269
269
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

341
341
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

60
60
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

393
393
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

286
286
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

299
299
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

384
384
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

166
166
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

519
519
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

698
698
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

693
693
'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

359
359
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

105
105
Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

185
185
Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

138
138
'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Het belooft bij Anderlecht nog een zeer drukke wintermercato te worden. Zowel aan inkomende als ...

299
299
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

237
237

Meer sportnieuws