Referee Department geeft STVV gelijk: match herspeeld?

1629 stemmen
Referee Department geeft STVV gelijk: match herspeeld?

STVV maakte maandag bekend dat het een formele klacht indient nadat Adriano Bertaccini tegen Standard van een doelpunt werd beroofd. De vraag is nu uiteraard wat daarvan de gevolgen zullen zijn.

Op een officiele uitleg van het Referee Department blijft het voolopig nog even wachten, maar volgens Het Nieuwsblad zal Jonathan Lardot in het wekelijkse Under Review straks toegeven dat de late gelijkmaker van de Kanaries onterecht werd afgekeurd wegens voorafgaand buitenspel van Bertaccini. Tenslotte begon er een nieuwe fase na het gestuntel van Standard-doelman Matthieu Epolo.

LEES OOK: STVV geeft stevige transferplannen prijs

PRD geeft STVV gelijk

"Bij deze actie ziet de doelman de bal naar zich toe komen en probeert hij deze doelbewust onder controle te krijgen", worden de scheisrechtersbazen, die dus vinden dat de VAR ref Kevin Van Damme naar het scherm had moet roepen in plaats van op eigen houtje te beslissen, geciteerd door de krant. "Het feit dat hij de controle mist, betekent niet dat hij zijn bewegingen niet onder controle had."

"Bovendien oefent geen enkele STVV-speler op dit moment druk uit op de doelman. Wij verwachten daarom een 'On Field Review' voor de buitenspelsituatie, aangezien dit de interpretatie is en bijgevolg had het doelpunt toegekend moeten worden", luidt het verder nog. STVV mag zich dus terecht bestolen voelen in Sclessin. Of hun klacht ook veel zal uithalen is echter een ander paar mouwen.

Match niet herspeeld

Ondanks de duidelijke dwaling tegen het reglement zal de match in principe alleszins niet worden herspeeld. Na de juridische soaps rond penaltygate in Anderlecht-Genk en de onterecht afgekeurde goal van Igor Thiago in KV Mechelen-Club Brugge, die de competitie wekenlang in de ban hielden, voerde de Pro League vorig jaar namelijk een nieuwe regel in om dergelijke zaken te voorkomen.

Hoewel de beslissing van de arbitrage voortaan dus definitief is besloot STVV toch om verhaal te halen bij de voetbalbond. Nog volgens Het Nieuwsblad willen de Truienaars op die manier vooral een signaal sturen dat ze zich niet zomaar neerleggen bij arbitrale blunders die hun club benadelen, om zo te vermijden dat die zich in de toekomst herhalen. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

STVV geeft stevige transferplannen prijs
STVV geeft stevige transferplannen prijs
197

Vindt u dat de match moet worden herspeeld?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

93
93
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

36
36
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

30
30
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

25
25
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

325
325
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

53
53
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

194
194
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

226
226
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

160
160
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

107
107
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

668
668
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

168
168
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

166
166
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1048
1048
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

674
674
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

445
445
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

840
840
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

830
830
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

136
136
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

490
490
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

804
804
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

395
395

Meer sportnieuws