Referee Department geeft STVV gelijk: match herspeeld?

door
Referee Department geeft STVV gelijk: match herspeeld?

STVV maakte maandag bekend dat het een formele klacht indient nadat Adriano Bertaccini tegen Standard van een doelpunt werd beroofd. De vraag is nu uiteraard wat daarvan de gevolgen zullen zijn.

Op een officiele uitleg van het Referee Department blijft het voolopig nog even wachten, maar volgens Het Nieuwsblad zal Jonathan Lardot in het wekelijkse Under Review straks toegeven dat de late gelijkmaker van de Kanaries onterecht werd afgekeurd wegens voorafgaand buitenspel van Bertaccini. Tenslotte begon er een nieuwe fase na het gestuntel van Standard-doelman Matthieu Epolo.

LEES OOK: 'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

PRD geeft STVV gelijk

"Bij deze actie ziet de doelman de bal naar zich toe komen en probeert hij deze doelbewust onder controle te krijgen", worden de scheisrechtersbazen, die dus vinden dat de VAR ref Kevin Van Damme naar het scherm had moet roepen in plaats van op eigen houtje te beslissen, geciteerd door de krant. "Het feit dat hij de controle mist, betekent niet dat hij zijn bewegingen niet onder controle had."

"Bovendien oefent geen enkele STVV-speler op dit moment druk uit op de doelman. Wij verwachten daarom een 'On Field Review' voor de buitenspelsituatie, aangezien dit de interpretatie is en bijgevolg had het doelpunt toegekend moeten worden", luidt het verder nog. STVV mag zich dus terecht bestolen voelen in Sclessin. Of hun klacht ook veel zal uithalen is echter een ander paar mouwen.

Match niet herspeeld

Ondanks de duidelijke dwaling tegen het reglement zal de match in principe alleszins niet worden herspeeld. Na de juridische soaps rond penaltygate in Anderlecht-Genk en de onterecht afgekeurde goal van Igor Thiago in KV Mechelen-Club Brugge, die de competitie wekenlang in de ban hielden, voerde de Pro League vorig jaar namelijk een nieuwe regel in om dergelijke zaken te voorkomen.

Hoewel de beslissing van de arbitrage voortaan dus definitief is besloot STVV toch om verhaal te halen bij de voetbalbond. Nog volgens Het Nieuwsblad willen de Truienaars op die manier vooral een signaal sturen dat ze zich niet zomaar neerleggen bij arbitrale blunders die hun club benadelen, om zo te vermijden dat die zich in de toekomst herhalen. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Vindt u dat de match moet worden herspeeld?

Meest recent

'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

12
12
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

66
66
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

162
162
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

321
321
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

273
273
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

20
20
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

43
43
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

780
780
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

234
234
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

144
144
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

125
125
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

178
178
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

57
57
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

695
695
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

328
328
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

215
215
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

164
164
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

49
49
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

875
875
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

201
201
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

311
311
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

74
74
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

242
242
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

422
422
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

409
409

Meer sportnieuws