Gillet gaat in tegen Anderlecht-fans: "Goede zaak"

door
Gillet gaat in tegen Anderlecht-fans:

Anderlecht kan terugblikken op een goede week met ruime zeges tegen Tubize-Braine en KV Kortrijk, maar desondanks heerste er grote onvrede bij de supporters. Dat had alles te maken met wat er zich de voorbije dagen in de bestuurskamer afspeelde.

In het begin van de week kondigde Anderlecht het vertrek aan van CEO Sports Jesper Fredberg. Meteen werd als vervanger Olivier Renard binnengehaald, die de titel van sportief directeur krijgt. Die beslissing viel in slechte aarde bij de fans.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Gillet vindt Renard logische keuze voor Anderlecht

Zij zijn niet happig op Renard omwille van zijn verleden bij aartsrivaal Standard én omdat zijn komst wellicht betekent dat de verguisde voorzitter Wouter Vandenhaute opnieuw een grotere rol zal spelen. Er werd dan ook stevig geprotesteerd tegen zowel Vandenhaute als Renard.

Guillaume Gillet is het echter niet eens met hun onvrede. Hij vindt Renard een upgrade ten opzichte van Fredberg. "Olivier Renard heeft een groter netwerk dan Fredberg. Hij heeft op hoog niveau gespeeld en kent de geur van de kleedkamer", stelt de ex-speler bij RTBF. "Ik vind het dus een logische keuze. We kennen zijn verleden bij Standard, maar dat hoort erbij in het moderne voetbal."

Ook voordeel voor Hubert

Renard was als speler en technisch directeur inderdaad actief bij Standard, maar dat is intussen toch al een hele tijd geleden. Hij was bovendien ook bij vele andere clubs aan de slag als speler en werkte als technisch directeur ook voor KV Mechelen, Antwerp en Montreal.

Met al die ervaring zal Renard volgens Gillet ook David Hubert van dienst zijn. "Hubert blijft toch een jonge trainer", aldus Gillet. "Hij zal dichter bij Renard staan. Ze zijn van dezelfde generatie en hebben nog tegen elkaar gespeeld. Ze kennen elkaar en ze kennen de competitie. Met Renard zal het voor Hubert makkelijker zijn om zijn kern bij te sturen tijdens de wintermercato."

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

3
3
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

4
4
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

15
15
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

102
102
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

155
155
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

62
62
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

268
268
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

107
107
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

184
184
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

101
101
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

84
84
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

69
69
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

61
61
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

241
241
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

132
132
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

123
123
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

37
37
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

354
354
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

154
154
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

46
46
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

86
86
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

433
433
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

49
49
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

577
577
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

392
392

Meer sportnieuws