Gillet gaat in tegen Anderlecht-fans: "Goede zaak"

door
Gillet gaat in tegen Anderlecht-fans:

Anderlecht kan terugblikken op een goede week met ruime zeges tegen Tubize-Braine en KV Kortrijk, maar desondanks heerste er grote onvrede bij de supporters. Dat had alles te maken met wat er zich de voorbije dagen in de bestuurskamer afspeelde.

In het begin van de week kondigde Anderlecht het vertrek aan van CEO Sports Jesper Fredberg. Meteen werd als vervanger Olivier Renard binnengehaald, die de titel van sportief directeur krijgt. Die beslissing viel in slechte aarde bij de fans.

LEES OOK: Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Gillet vindt Renard logische keuze voor Anderlecht

Zij zijn niet happig op Renard omwille van zijn verleden bij aartsrivaal Standard én omdat zijn komst wellicht betekent dat de verguisde voorzitter Wouter Vandenhaute opnieuw een grotere rol zal spelen. Er werd dan ook stevig geprotesteerd tegen zowel Vandenhaute als Renard.

Guillaume Gillet is het echter niet eens met hun onvrede. Hij vindt Renard een upgrade ten opzichte van Fredberg. "Olivier Renard heeft een groter netwerk dan Fredberg. Hij heeft op hoog niveau gespeeld en kent de geur van de kleedkamer", stelt de ex-speler bij RTBF. "Ik vind het dus een logische keuze. We kennen zijn verleden bij Standard, maar dat hoort erbij in het moderne voetbal."

Ook voordeel voor Hubert

Renard was als speler en technisch directeur inderdaad actief bij Standard, maar dat is intussen toch al een hele tijd geleden. Hij was bovendien ook bij vele andere clubs aan de slag als speler en werkte als technisch directeur ook voor KV Mechelen, Antwerp en Montreal.

Met al die ervaring zal Renard volgens Gillet ook David Hubert van dienst zijn. "Hubert blijft toch een jonge trainer", aldus Gillet. "Hij zal dichter bij Renard staan. Ze zijn van dezelfde generatie en hebben nog tegen elkaar gespeeld. Ze kennen elkaar en ze kennen de competitie. Met Renard zal het voor Hubert makkelijker zijn om zijn kern bij te sturen tijdens de wintermercato."

Ben je het eens met hem?

Meest recent

‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

24
24
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

54
54
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

149
149
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

248
248
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

12
12
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

132
132
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

35
35
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

271
271
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

308
308
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

46
46
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

309
309
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

365
365
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

614
614
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

620
620
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

945
945
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

169
169
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

47
47
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1061
1061
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

292
292
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

346
346
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

171
171
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

202
202
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

637
637
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

607
607
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

340
340

Meer sportnieuws