Gillet gaat in tegen Anderlecht-fans: "Goede zaak"

door
Gillet gaat in tegen Anderlecht-fans:

Anderlecht kan terugblikken op een goede week met ruime zeges tegen Tubize-Braine en KV Kortrijk, maar desondanks heerste er grote onvrede bij de supporters. Dat had alles te maken met wat er zich de voorbije dagen in de bestuurskamer afspeelde.

In het begin van de week kondigde Anderlecht het vertrek aan van CEO Sports Jesper Fredberg. Meteen werd als vervanger Olivier Renard binnengehaald, die de titel van sportief directeur krijgt. Die beslissing viel in slechte aarde bij de fans.

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

Gillet vindt Renard logische keuze voor Anderlecht

Zij zijn niet happig op Renard omwille van zijn verleden bij aartsrivaal Standard én omdat zijn komst wellicht betekent dat de verguisde voorzitter Wouter Vandenhaute opnieuw een grotere rol zal spelen. Er werd dan ook stevig geprotesteerd tegen zowel Vandenhaute als Renard.

Guillaume Gillet is het echter niet eens met hun onvrede. Hij vindt Renard een upgrade ten opzichte van Fredberg. "Olivier Renard heeft een groter netwerk dan Fredberg. Hij heeft op hoog niveau gespeeld en kent de geur van de kleedkamer", stelt de ex-speler bij RTBF. "Ik vind het dus een logische keuze. We kennen zijn verleden bij Standard, maar dat hoort erbij in het moderne voetbal."

Ook voordeel voor Hubert

Renard was als speler en technisch directeur inderdaad actief bij Standard, maar dat is intussen toch al een hele tijd geleden. Hij was bovendien ook bij vele andere clubs aan de slag als speler en werkte als technisch directeur ook voor KV Mechelen, Antwerp en Montreal.

Met al die ervaring zal Renard volgens Gillet ook David Hubert van dienst zijn. "Hubert blijft toch een jonge trainer", aldus Gillet. "Hij zal dichter bij Renard staan. Ze zijn van dezelfde generatie en hebben nog tegen elkaar gespeeld. Ze kennen elkaar en ze kennen de competitie. Met Renard zal het voor Hubert makkelijker zijn om zijn kern bij te sturen tijdens de wintermercato."

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

9
9
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

26
26
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

76
76
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

101
101
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

90
90
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

209
209
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

327
327
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

53
53
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

257
257
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

391
391
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

587
587
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

257
257
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

58
58
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

183
183
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

21
21
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

131
131
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1346
1346
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

100
100
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

624
624
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

59
59
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

133
133
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

167
167
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

174
174
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

289
289
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

160
160

Meer sportnieuws