Gillet gaat in tegen Anderlecht-fans: "Goede zaak"

door
Gillet gaat in tegen Anderlecht-fans:

Anderlecht kan terugblikken op een goede week met ruime zeges tegen Tubize-Braine en KV Kortrijk, maar desondanks heerste er grote onvrede bij de supporters. Dat had alles te maken met wat er zich de voorbije dagen in de bestuurskamer afspeelde.

In het begin van de week kondigde Anderlecht het vertrek aan van CEO Sports Jesper Fredberg. Meteen werd als vervanger Olivier Renard binnengehaald, die de titel van sportief directeur krijgt. Die beslissing viel in slechte aarde bij de fans.

LEES OOK: Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

Gillet vindt Renard logische keuze voor Anderlecht

Zij zijn niet happig op Renard omwille van zijn verleden bij aartsrivaal Standard én omdat zijn komst wellicht betekent dat de verguisde voorzitter Wouter Vandenhaute opnieuw een grotere rol zal spelen. Er werd dan ook stevig geprotesteerd tegen zowel Vandenhaute als Renard.

Guillaume Gillet is het echter niet eens met hun onvrede. Hij vindt Renard een upgrade ten opzichte van Fredberg. "Olivier Renard heeft een groter netwerk dan Fredberg. Hij heeft op hoog niveau gespeeld en kent de geur van de kleedkamer", stelt de ex-speler bij RTBF. "Ik vind het dus een logische keuze. We kennen zijn verleden bij Standard, maar dat hoort erbij in het moderne voetbal."

Ook voordeel voor Hubert

Renard was als speler en technisch directeur inderdaad actief bij Standard, maar dat is intussen toch al een hele tijd geleden. Hij was bovendien ook bij vele andere clubs aan de slag als speler en werkte als technisch directeur ook voor KV Mechelen, Antwerp en Montreal.

Met al die ervaring zal Renard volgens Gillet ook David Hubert van dienst zijn. "Hubert blijft toch een jonge trainer", aldus Gillet. "Hij zal dichter bij Renard staan. Ze zijn van dezelfde generatie en hebben nog tegen elkaar gespeeld. Ze kennen elkaar en ze kennen de competitie. Met Renard zal het voor Hubert makkelijker zijn om zijn kern bij te sturen tijdens de wintermercato."

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

6
6
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

62
62
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

43
43
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

190
190
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

48
48
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

162
162
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

215
215
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

124
124
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

208
208
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

525
525
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

185
185
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

25
25
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

448
448
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

189
189
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

424
424
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

61
61
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

269
269
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

276
276
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

84
84
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

287
287
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

280
280
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

127
127
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

593
593
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

399
399

Meer sportnieuws