Gillet gaat in tegen Anderlecht-fans: "Goede zaak"

door
Gillet gaat in tegen Anderlecht-fans:

Anderlecht kan terugblikken op een goede week met ruime zeges tegen Tubize-Braine en KV Kortrijk, maar desondanks heerste er grote onvrede bij de supporters. Dat had alles te maken met wat er zich de voorbije dagen in de bestuurskamer afspeelde.

In het begin van de week kondigde Anderlecht het vertrek aan van CEO Sports Jesper Fredberg. Meteen werd als vervanger Olivier Renard binnengehaald, die de titel van sportief directeur krijgt. Die beslissing viel in slechte aarde bij de fans.

LEES OOK: Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Gillet vindt Renard logische keuze voor Anderlecht

Zij zijn niet happig op Renard omwille van zijn verleden bij aartsrivaal Standard én omdat zijn komst wellicht betekent dat de verguisde voorzitter Wouter Vandenhaute opnieuw een grotere rol zal spelen. Er werd dan ook stevig geprotesteerd tegen zowel Vandenhaute als Renard.

Guillaume Gillet is het echter niet eens met hun onvrede. Hij vindt Renard een upgrade ten opzichte van Fredberg. "Olivier Renard heeft een groter netwerk dan Fredberg. Hij heeft op hoog niveau gespeeld en kent de geur van de kleedkamer", stelt de ex-speler bij RTBF. "Ik vind het dus een logische keuze. We kennen zijn verleden bij Standard, maar dat hoort erbij in het moderne voetbal."

Ook voordeel voor Hubert

Renard was als speler en technisch directeur inderdaad actief bij Standard, maar dat is intussen toch al een hele tijd geleden. Hij was bovendien ook bij vele andere clubs aan de slag als speler en werkte als technisch directeur ook voor KV Mechelen, Antwerp en Montreal.

Met al die ervaring zal Renard volgens Gillet ook David Hubert van dienst zijn. "Hubert blijft toch een jonge trainer", aldus Gillet. "Hij zal dichter bij Renard staan. Ze zijn van dezelfde generatie en hebben nog tegen elkaar gespeeld. Ze kennen elkaar en ze kennen de competitie. Met Renard zal het voor Hubert makkelijker zijn om zijn kern bij te sturen tijdens de wintermercato."

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

23
23
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

52
52
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

178
178
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

39
39
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

48
48
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

24
24
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

64
64
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

83
83
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

227
227
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

215
215
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

172
172
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

439
439
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

64
64
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

915
915
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

76
76
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

503
503
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

317
317
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

197
197
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

375
375
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

214
214
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

618
618
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

71
71
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

219
219
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

162
162

Meer sportnieuws