Anderlecht nog niet zonder zorgen: "Crisis trappelt in de gang"

332
Anderlecht nog niet zonder zorgen:

RSC Anderlecht won na een knappe prestatie overtuigend met 4-0 van KV Kortrijk. De volledige rust is echter nog niet terug. Wouter Vandenhaute en Olivier Renard moeten hopen dat november een topmaand wordt. Pas dan kunnen ze rustig verder werken.

Vandaag werd in de kranten vooral aangehaald dat Vandenhaute als grote winnaar uit RSCA-Kortrijk kwam. Dat is uiteraard wat kort door de bocht. Het was uiteraard opvallend dat een deel van de fans begon te fluiten toen 'Wouter buiten' werd gezongen.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Onrust is nog niet weg bij Anderlecht

De fans willen vooral rust en scandeerden bijvoorbeeld niet de naam van de voorzitter als steun. Zijn positie staat bij de aanhang wel degelijk onder druk. Als het gisteren bijvoorbeeld 0-1 stond, waren er wel meer geweest die meezongen. Nu stond het 3-0.

Het merendeel van de fans is de onrust ook wel beu. Zij willen stabiliteit en eindelijk eens succes. Herinner echter de periode onder Felice Mazzu. 'Wouter buiten' werd toen ook gezongen na het ontslag van Vincent Kompany, maar dat verstomde na de goede start van het seizoen. Toen de resultaten nadien achterbleven ging het echter snel mis. Dàt mag Anderlecht nu niet overkomen en goede resultaten zijn daarom nu héél belangrijk.

Zéér belangrijke maand

Om de rust echt helemaal terug te laten keren, moet Anderlecht goed spelen en winnen tegen Rigas, Cercle Brugge en AA Gent. Pas dan kunnen Renard en Vandenhaute rustig verder werken. Dat laat ook Peter Vandenbempt weten.

"Ik zou zeggen: de crisis is hooguit de woonkamer uit, het staat nog te trappelen in de gang. Enkel een goede reeks kan de druk echt van de ketel halen. Met duels tegen Cercle Brugge en Gent is dat niet vanzelfsprekend", klinkt het bij Sporza.

Dat David Hubert spelers als Ludwig Augustinsson en Leander Dendoncker snel ziet terugkeren, is daarbij geen overbodige luxe. Het zorgt ervoor dat hij nog meer weelde heeft. Dat is alvast heel erg welkom. 

Gaat RSCA de komende weken goede resultaten behalen?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

16
16
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

19
19
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

27
27
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

21
21
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

62
62
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

112
112
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

113
113
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

245
245
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

246
246
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

113
113
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

120
120
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

206
206
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

171
171
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

244
244
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

306
306
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

205
205
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

226
226
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

91
91
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

249
249
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

51
51
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

137
137
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

239
239
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

952
952

Meer sportnieuws