Anderlecht nog niet zonder zorgen: "Crisis trappelt in de gang"

332
Anderlecht nog niet zonder zorgen:

RSC Anderlecht won na een knappe prestatie overtuigend met 4-0 van KV Kortrijk. De volledige rust is echter nog niet terug. Wouter Vandenhaute en Olivier Renard moeten hopen dat november een topmaand wordt. Pas dan kunnen ze rustig verder werken.

Vandaag werd in de kranten vooral aangehaald dat Vandenhaute als grote winnaar uit RSCA-Kortrijk kwam. Dat is uiteraard wat kort door de bocht. Het was uiteraard opvallend dat een deel van de fans begon te fluiten toen 'Wouter buiten' werd gezongen.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Onrust is nog niet weg bij Anderlecht

De fans willen vooral rust en scandeerden bijvoorbeeld niet de naam van de voorzitter als steun. Zijn positie staat bij de aanhang wel degelijk onder druk. Als het gisteren bijvoorbeeld 0-1 stond, waren er wel meer geweest die meezongen. Nu stond het 3-0.

Het merendeel van de fans is de onrust ook wel beu. Zij willen stabiliteit en eindelijk eens succes. Herinner echter de periode onder Felice Mazzu. 'Wouter buiten' werd toen ook gezongen na het ontslag van Vincent Kompany, maar dat verstomde na de goede start van het seizoen. Toen de resultaten nadien achterbleven ging het echter snel mis. Dàt mag Anderlecht nu niet overkomen en goede resultaten zijn daarom nu héél belangrijk.

Zéér belangrijke maand

Om de rust echt helemaal terug te laten keren, moet Anderlecht goed spelen en winnen tegen Rigas, Cercle Brugge en AA Gent. Pas dan kunnen Renard en Vandenhaute rustig verder werken. Dat laat ook Peter Vandenbempt weten.

"Ik zou zeggen: de crisis is hooguit de woonkamer uit, het staat nog te trappelen in de gang. Enkel een goede reeks kan de druk echt van de ketel halen. Met duels tegen Cercle Brugge en Gent is dat niet vanzelfsprekend", klinkt het bij Sporza.

Dat David Hubert spelers als Ludwig Augustinsson en Leander Dendoncker snel ziet terugkeren, is daarbij geen overbodige luxe. Het zorgt ervoor dat hij nog meer weelde heeft. Dat is alvast heel erg welkom. 

Gaat RSCA de komende weken goede resultaten behalen?

Meest recent

"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

110
110
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

47
47
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

13
13
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

20
20
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

13
13
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

21
21
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

78
78
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

66
66
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

45
45
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

22
22
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

22
22
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

113
113
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

231
231
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

207
207
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

76
76
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

239
239
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

60
60
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

272
272

Meer sportnieuws