Sensationele transferplot bij AA Gent: na één jaar naar exit

door
Sensationele transferplot bij AA Gent: na één jaar naar exit

Na amper één jaar bij AA Gent gaat Daniel Schmidt op zoek naar een nieuwe club. Na een zwakke wedstrijd tegen Standard vorig seizoen, waarin de Japanner geen goede beurt maakte, verloor hij zijn basisplek aan Davy Roef.

Schmidt, die door ex-STVV coach Bernd Hollerbach als een van de beste keepers in België wordt beschouwd, begon veelbelovend bij Gent met acht wedstrijden als starter, maar kon de vele tegendoelpunten niet voorkomen. Schmidt lijkt dus op weg naar de uitgang, en dat na slechts één jaar bij de Buffalo’s.

LEES OOK: De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

AA Gent fixt sportieve én financiële superdeal met Schmidt

Na de zware blessure van Paul Nardi vorige winter had AA Gent enkel Davy Roef over als eerste doelman. In januari ging de club daarom op zoek naar een nieuwe doelman die de wisselvallige Roef kon uitdagen.

Sint-Truiden had een dringende behoefte om Daniel Schmidt van de hand te doen, aangezien zijn zwaar loon al een tijdje van de salarisbudgetten had moeten worden geschrapt.

Om die reden had STVV toen al geanticipeerd op Schmidt's vertrek door de veelbelovende Zion Suzuki aan te trekken als nieuwe eerste doelman. Hierdoor belandde Schmidt als vierde doelman in Limburg en verkommerde hij in de B-kern.

Op deze manier slaagde AA Gent erin om Schmidt transfervrij aan te trekken, aangezien Sint-Truiden instemde met een onderlinge overeenkomst om zijn contract te ontbinden.

Schmidt zet langverwachte stap hogerop

Voor Daniel Schmidt was het wellicht een van zijn laatste kansen om zo'n mooie transfer te maken. In de zomer van 2023 toonde Club Brugge interesse om de Japanse doelman binnen te halen als back-up voor Simon Mignolet.

Club Brugge nam contact op met Sint-Truiden om een transfer te bespreken, maar de vraagprijs bleek toen een probleem te zijn. Bij AA Gent kon Schmidt eindelijk - op 31-jarige leeftijd - zijn langverwachte stap hogerop zetten.

Bernd Hollerbach, ex-coach van Sint-Truiden, stelde dat Schmidt moeiteloos in de Bundesliga zou kunnen meedraaien. “Daniel is een topkeeper, voor mij is hij de meest onderschatte doelman in België”, zei Hollerbach in Het Belang van Limburg.

“Een topkeeper die internationaal wordt onderschat”, zei Hollerbach in een ander interview met BILD.

Schmidt is JPL-topper van Champions League niveau

Daniel Schmidt is een sobere en eenvoudige doelman. Show, spektakel en spectaculaire reddingen zijn helemaal niet aan hem besteed. De Japanner is geen attractieve doelman, maar hij probeert gewoon zijn job te doen en dat is ballen proberen te stoppen.

En dat doet Schmidt goed. Hij gold in de voorbije jaren als een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League. Ex-ploegmaat Christian Brüls vond Schmidt zelfs een betere doelman dan Maarten Vandevoordt.

“Daniel is de meest complete doelman in eerste klasse. Dat heb ik hem trouwens al vaak gezegd. Zijn kwaliteiten zijn van Champions League-niveau.”

Schmidt begon veelbelovend aan zijn periode bij AA Gent. Hij startte acht wedstrijden op rij in het doel, maar hij kon op zijn eentje ook niet de vele tegendoelpunten vermijden.

Schmidt na één jaar alweer weg bij AA Gent?

Daniel Schmidt werd de dupe van de uitwedstrijd bij Standard, toen Hein Vanhaezebrouck met een onuitgegeven defensie begon. De Buffalo’s gingen 4-2 onderuit op Sclessin, onder meer door het foutje te veel van de doelman.

De Japanner betaalde het gelag en Vanhaezebrouck bracht plots weer Davy Roef omdat ze hadden gekeken met welke doelman ze de meeste punten hadden gepakt. “Als Schmidt die pech niet heeft, staat hij nu wellicht nog gewoon in doel”, stelde Wim De Coninck in Het Nieuwsblad.

Roef verdween sindsdien niet meer uit het doel en ook onder de nieuwe coach Wouter Vrancken is hij de onbetwiste nummer één. Enkel in de bekermatchen zal Schmidt minuten maken dit seizoen.

De toekomst van de Japanner is dus hoogst onzeker in Gent en Het Laatste Nieuws sluit niet uit dat hij komende winter op zoek gaat naar een andere club. De Buffalo’s bereiden zijn vertrek alvast voor met de interesse in Jonathan Fischer (22, Frederikstad FK).

Verdient Schmidt een nieuwe kans bij AA Gent?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

2
2
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

50
50
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

38
38
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

204
204
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

13
13
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

232
232
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

134
134
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

481
481
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

129
129
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

94
94
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

228
228
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

336
336
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

105
105
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

625
625
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

430
430
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

75
75
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

134
134
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

266
266
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

81
81
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

299
299
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

39
39
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

55
55
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

231
231
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

184
184

Meer sportnieuws