Sensationele transferplot bij AA Gent: na één jaar naar exit

711
Sensationele transferplot bij AA Gent: na één jaar naar exit

Na amper één jaar bij AA Gent gaat Daniel Schmidt op zoek naar een nieuwe club. Na een zwakke wedstrijd tegen Standard vorig seizoen, waarin de Japanner geen goede beurt maakte, verloor hij zijn basisplek aan Davy Roef.

Schmidt, die door ex-STVV coach Bernd Hollerbach als een van de beste keepers in België wordt beschouwd, begon veelbelovend bij Gent met acht wedstrijden als starter, maar kon de vele tegendoelpunten niet voorkomen. Schmidt lijkt dus op weg naar de uitgang, en dat na slechts één jaar bij de Buffalo’s.

LEES OOK: De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

AA Gent fixt sportieve én financiële superdeal met Schmidt

Na de zware blessure van Paul Nardi vorige winter had AA Gent enkel Davy Roef over als eerste doelman. In januari ging de club daarom op zoek naar een nieuwe doelman die de wisselvallige Roef kon uitdagen.

Sint-Truiden had een dringende behoefte om Daniel Schmidt van de hand te doen, aangezien zijn zwaar loon al een tijdje van de salarisbudgetten had moeten worden geschrapt.

Om die reden had STVV toen al geanticipeerd op Schmidt's vertrek door de veelbelovende Zion Suzuki aan te trekken als nieuwe eerste doelman. Hierdoor belandde Schmidt als vierde doelman in Limburg en verkommerde hij in de B-kern.

Op deze manier slaagde AA Gent erin om Schmidt transfervrij aan te trekken, aangezien Sint-Truiden instemde met een onderlinge overeenkomst om zijn contract te ontbinden.

Schmidt zet langverwachte stap hogerop

Voor Daniel Schmidt was het wellicht een van zijn laatste kansen om zo'n mooie transfer te maken. In de zomer van 2023 toonde Club Brugge interesse om de Japanse doelman binnen te halen als back-up voor Simon Mignolet.

Club Brugge nam contact op met Sint-Truiden om een transfer te bespreken, maar de vraagprijs bleek toen een probleem te zijn. Bij AA Gent kon Schmidt eindelijk - op 31-jarige leeftijd - zijn langverwachte stap hogerop zetten.

Bernd Hollerbach, ex-coach van Sint-Truiden, stelde dat Schmidt moeiteloos in de Bundesliga zou kunnen meedraaien. “Daniel is een topkeeper, voor mij is hij de meest onderschatte doelman in België”, zei Hollerbach in Het Belang van Limburg.

“Een topkeeper die internationaal wordt onderschat”, zei Hollerbach in een ander interview met BILD.

Schmidt is JPL-topper van Champions League niveau

Daniel Schmidt is een sobere en eenvoudige doelman. Show, spektakel en spectaculaire reddingen zijn helemaal niet aan hem besteed. De Japanner is geen attractieve doelman, maar hij probeert gewoon zijn job te doen en dat is ballen proberen te stoppen.

En dat doet Schmidt goed. Hij gold in de voorbije jaren als een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League. Ex-ploegmaat Christian Brüls vond Schmidt zelfs een betere doelman dan Maarten Vandevoordt.

“Daniel is de meest complete doelman in eerste klasse. Dat heb ik hem trouwens al vaak gezegd. Zijn kwaliteiten zijn van Champions League-niveau.”

Schmidt begon veelbelovend aan zijn periode bij AA Gent. Hij startte acht wedstrijden op rij in het doel, maar hij kon op zijn eentje ook niet de vele tegendoelpunten vermijden.

Schmidt na één jaar alweer weg bij AA Gent?

Daniel Schmidt werd de dupe van de uitwedstrijd bij Standard, toen Hein Vanhaezebrouck met een onuitgegeven defensie begon. De Buffalo’s gingen 4-2 onderuit op Sclessin, onder meer door het foutje te veel van de doelman.

De Japanner betaalde het gelag en Vanhaezebrouck bracht plots weer Davy Roef omdat ze hadden gekeken met welke doelman ze de meeste punten hadden gepakt. “Als Schmidt die pech niet heeft, staat hij nu wellicht nog gewoon in doel”, stelde Wim De Coninck in Het Nieuwsblad.

Roef verdween sindsdien niet meer uit het doel en ook onder de nieuwe coach Wouter Vrancken is hij de onbetwiste nummer één. Enkel in de bekermatchen zal Schmidt minuten maken dit seizoen.

De toekomst van de Japanner is dus hoogst onzeker in Gent en Het Laatste Nieuws sluit niet uit dat hij komende winter op zoek gaat naar een andere club. De Buffalo’s bereiden zijn vertrek alvast voor met de interesse in Jonathan Fischer (22, Frederikstad FK).

Verdient Schmidt een nieuwe kans bij AA Gent?

Meest recent

Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

21
21
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

14
14
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

39
39
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

44
44
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

40
40
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

26
26
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

150
150
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

132
132
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

93
93
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

164
164
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

80
80
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

33
33
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

49
49
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

80
80
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

50
50
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

453
453
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

102
102
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

93
93
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

172
172
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

88
88
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

67
67
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

172
172
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

36
36
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

118
118
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

169
169

Meer sportnieuws