Sensationele transferplot bij AA Gent: na één jaar naar exit

door
Sensationele transferplot bij AA Gent: na één jaar naar exit

Na amper één jaar bij AA Gent gaat Daniel Schmidt op zoek naar een nieuwe club. Na een zwakke wedstrijd tegen Standard vorig seizoen, waarin de Japanner geen goede beurt maakte, verloor hij zijn basisplek aan Davy Roef.

Schmidt, die door ex-STVV coach Bernd Hollerbach als een van de beste keepers in België wordt beschouwd, begon veelbelovend bij Gent met acht wedstrijden als starter, maar kon de vele tegendoelpunten niet voorkomen. Schmidt lijkt dus op weg naar de uitgang, en dat na slechts één jaar bij de Buffalo’s.

LEES OOK: ‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

AA Gent fixt sportieve én financiële superdeal met Schmidt

Na de zware blessure van Paul Nardi vorige winter had AA Gent enkel Davy Roef over als eerste doelman. In januari ging de club daarom op zoek naar een nieuwe doelman die de wisselvallige Roef kon uitdagen.

Sint-Truiden had een dringende behoefte om Daniel Schmidt van de hand te doen, aangezien zijn zwaar loon al een tijdje van de salarisbudgetten had moeten worden geschrapt.

Om die reden had STVV toen al geanticipeerd op Schmidt's vertrek door de veelbelovende Zion Suzuki aan te trekken als nieuwe eerste doelman. Hierdoor belandde Schmidt als vierde doelman in Limburg en verkommerde hij in de B-kern.

Op deze manier slaagde AA Gent erin om Schmidt transfervrij aan te trekken, aangezien Sint-Truiden instemde met een onderlinge overeenkomst om zijn contract te ontbinden.

Schmidt zet langverwachte stap hogerop

Voor Daniel Schmidt was het wellicht een van zijn laatste kansen om zo'n mooie transfer te maken. In de zomer van 2023 toonde Club Brugge interesse om de Japanse doelman binnen te halen als back-up voor Simon Mignolet.

Club Brugge nam contact op met Sint-Truiden om een transfer te bespreken, maar de vraagprijs bleek toen een probleem te zijn. Bij AA Gent kon Schmidt eindelijk - op 31-jarige leeftijd - zijn langverwachte stap hogerop zetten.

Bernd Hollerbach, ex-coach van Sint-Truiden, stelde dat Schmidt moeiteloos in de Bundesliga zou kunnen meedraaien. “Daniel is een topkeeper, voor mij is hij de meest onderschatte doelman in België”, zei Hollerbach in Het Belang van Limburg.

“Een topkeeper die internationaal wordt onderschat”, zei Hollerbach in een ander interview met BILD.

Schmidt is JPL-topper van Champions League niveau

Daniel Schmidt is een sobere en eenvoudige doelman. Show, spektakel en spectaculaire reddingen zijn helemaal niet aan hem besteed. De Japanner is geen attractieve doelman, maar hij probeert gewoon zijn job te doen en dat is ballen proberen te stoppen.

En dat doet Schmidt goed. Hij gold in de voorbije jaren als een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League. Ex-ploegmaat Christian Brüls vond Schmidt zelfs een betere doelman dan Maarten Vandevoordt.

“Daniel is de meest complete doelman in eerste klasse. Dat heb ik hem trouwens al vaak gezegd. Zijn kwaliteiten zijn van Champions League-niveau.”

Schmidt begon veelbelovend aan zijn periode bij AA Gent. Hij startte acht wedstrijden op rij in het doel, maar hij kon op zijn eentje ook niet de vele tegendoelpunten vermijden.

Schmidt na één jaar alweer weg bij AA Gent?

Daniel Schmidt werd de dupe van de uitwedstrijd bij Standard, toen Hein Vanhaezebrouck met een onuitgegeven defensie begon. De Buffalo’s gingen 4-2 onderuit op Sclessin, onder meer door het foutje te veel van de doelman.

De Japanner betaalde het gelag en Vanhaezebrouck bracht plots weer Davy Roef omdat ze hadden gekeken met welke doelman ze de meeste punten hadden gepakt. “Als Schmidt die pech niet heeft, staat hij nu wellicht nog gewoon in doel”, stelde Wim De Coninck in Het Nieuwsblad.

Roef verdween sindsdien niet meer uit het doel en ook onder de nieuwe coach Wouter Vrancken is hij de onbetwiste nummer één. Enkel in de bekermatchen zal Schmidt minuten maken dit seizoen.

De toekomst van de Japanner is dus hoogst onzeker in Gent en Het Laatste Nieuws sluit niet uit dat hij komende winter op zoek gaat naar een andere club. De Buffalo’s bereiden zijn vertrek alvast voor met de interesse in Jonathan Fischer (22, Frederikstad FK).

Verdient Schmidt een nieuwe kans bij AA Gent?

Meest recent

Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

18
18
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

195
195
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

53
53
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

237
237
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

399
399
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

64
64
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

48
48
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

32
32
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

282
282
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

415
415
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

224
224
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

80
80
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

67
67
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

364
364
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

195
195
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

298
298
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

192
192
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

128
128
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

186
186
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

105
105
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

227
227
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

96
96
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

152
152
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

124
124

Meer sportnieuws