Sensationele transferplot bij AA Gent: na één jaar naar exit

711
Sensationele transferplot bij AA Gent: na één jaar naar exit

Na amper één jaar bij AA Gent gaat Daniel Schmidt op zoek naar een nieuwe club. Na een zwakke wedstrijd tegen Standard vorig seizoen, waarin de Japanner geen goede beurt maakte, verloor hij zijn basisplek aan Davy Roef.

Schmidt, die door ex-STVV coach Bernd Hollerbach als een van de beste keepers in België wordt beschouwd, begon veelbelovend bij Gent met acht wedstrijden als starter, maar kon de vele tegendoelpunten niet voorkomen. Schmidt lijkt dus op weg naar de uitgang, en dat na slechts één jaar bij de Buffalo’s.

LEES OOK: ‘Transferwending Fofana: Rode Duivel draait kar volledig’

AA Gent fixt sportieve én financiële superdeal met Schmidt

Na de zware blessure van Paul Nardi vorige winter had AA Gent enkel Davy Roef over als eerste doelman. In januari ging de club daarom op zoek naar een nieuwe doelman die de wisselvallige Roef kon uitdagen.

Sint-Truiden had een dringende behoefte om Daniel Schmidt van de hand te doen, aangezien zijn zwaar loon al een tijdje van de salarisbudgetten had moeten worden geschrapt.

Om die reden had STVV toen al geanticipeerd op Schmidt's vertrek door de veelbelovende Zion Suzuki aan te trekken als nieuwe eerste doelman. Hierdoor belandde Schmidt als vierde doelman in Limburg en verkommerde hij in de B-kern.

Op deze manier slaagde AA Gent erin om Schmidt transfervrij aan te trekken, aangezien Sint-Truiden instemde met een onderlinge overeenkomst om zijn contract te ontbinden.

Schmidt zet langverwachte stap hogerop

Voor Daniel Schmidt was het wellicht een van zijn laatste kansen om zo'n mooie transfer te maken. In de zomer van 2023 toonde Club Brugge interesse om de Japanse doelman binnen te halen als back-up voor Simon Mignolet.

Club Brugge nam contact op met Sint-Truiden om een transfer te bespreken, maar de vraagprijs bleek toen een probleem te zijn. Bij AA Gent kon Schmidt eindelijk - op 31-jarige leeftijd - zijn langverwachte stap hogerop zetten.

Bernd Hollerbach, ex-coach van Sint-Truiden, stelde dat Schmidt moeiteloos in de Bundesliga zou kunnen meedraaien. “Daniel is een topkeeper, voor mij is hij de meest onderschatte doelman in België”, zei Hollerbach in Het Belang van Limburg.

“Een topkeeper die internationaal wordt onderschat”, zei Hollerbach in een ander interview met BILD.

Schmidt is JPL-topper van Champions League niveau

Daniel Schmidt is een sobere en eenvoudige doelman. Show, spektakel en spectaculaire reddingen zijn helemaal niet aan hem besteed. De Japanner is geen attractieve doelman, maar hij probeert gewoon zijn job te doen en dat is ballen proberen te stoppen.

En dat doet Schmidt goed. Hij gold in de voorbije jaren als een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League. Ex-ploegmaat Christian Brüls vond Schmidt zelfs een betere doelman dan Maarten Vandevoordt.

“Daniel is de meest complete doelman in eerste klasse. Dat heb ik hem trouwens al vaak gezegd. Zijn kwaliteiten zijn van Champions League-niveau.”

Schmidt begon veelbelovend aan zijn periode bij AA Gent. Hij startte acht wedstrijden op rij in het doel, maar hij kon op zijn eentje ook niet de vele tegendoelpunten vermijden.

Schmidt na één jaar alweer weg bij AA Gent?

Daniel Schmidt werd de dupe van de uitwedstrijd bij Standard, toen Hein Vanhaezebrouck met een onuitgegeven defensie begon. De Buffalo’s gingen 4-2 onderuit op Sclessin, onder meer door het foutje te veel van de doelman.

De Japanner betaalde het gelag en Vanhaezebrouck bracht plots weer Davy Roef omdat ze hadden gekeken met welke doelman ze de meeste punten hadden gepakt. “Als Schmidt die pech niet heeft, staat hij nu wellicht nog gewoon in doel”, stelde Wim De Coninck in Het Nieuwsblad.

Roef verdween sindsdien niet meer uit het doel en ook onder de nieuwe coach Wouter Vrancken is hij de onbetwiste nummer één. Enkel in de bekermatchen zal Schmidt minuten maken dit seizoen.

De toekomst van de Japanner is dus hoogst onzeker in Gent en Het Laatste Nieuws sluit niet uit dat hij komende winter op zoek gaat naar een andere club. De Buffalo’s bereiden zijn vertrek alvast voor met de interesse in Jonathan Fischer (22, Frederikstad FK).

🚀

Verdient Schmidt een nieuwe kans bij AA Gent?

Meest recent

Club pakt serieus uit: publiekslieveling terug voor derby

Club Brugge wil zondagavond de leidersplaats in de Jupiler Pro League heroveren. Daarvoor moet het ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute jackpot Club, opdoffer Tielemans'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

121
121
Lichtpuntje KRC Genk staat op ondanks zware dobber

KRC Genk stond 1-4 voor op de Bosuil, maar Royal Antwerp FC vocht terug en maakte nog 4-4. De ...

62
62
Mo Messoudi maakt Beerschot-spelers af na zeperd

Beerschot is dit seizoen de grote favoriet in de Challenger Pro League, maar vroeg in het seizoen ...

69
69
Stijn Stijnen compleet door het lint: zware straf?

Stijn Stijnen pakte vorig seizoen al een recordaantal kaarten voor een coach en dit seizoen lijkt ...

167
167
Croky Cup davert: club Vannieuwkerke met enorme verrassing

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

124
124
KRC Genk briest na ongeziene comeback Antwerp

KRC Genk gaf een 1-4 voorsprong tegen Royal Antwerp FC weg. De Limburgers leken op weg naar een ...

271
271
De Bruyne zorgt voor grote rel in Italië: “Ergste dingen ooit”

Kevin De Bruyne is terug. De middenvelder viel bij Napoli in en was meteen belangrijk tegen Genoa. ...

185
185
Nieuwe smaakmaker Standard: Vurige Stede in vuur en vlam

Standard had in principe altijd met een zes op zes aan het seizoen moeten beginnen. Tegen Cercle ...

147
147
Grote zorgen voor Coucke: ondernemer opnieuw slachtoffer

Marc Coucke heeft al vaker voor hete vuren gestaan, maar de voorbije dagen lijken de zorgen opnieuw ...

137
137
'Totale wending Ordoñez: monstersom voor Club Brugge'

Door zijn blessure leek een toptransfer van Joel Ordoñez tijdens de huidige mercato van de ...

424
424
Anderlecht weer terug? Pfaff waagt zich aan voorspelling

Jean-Marie Pfaff is een van de beste doelmannen die België ooit heeft gehad. Hij sprak met De ...

324
324
'Leko dreigt kampioenenmaker te dumpen: Club Brugge beeft'

Club Brugge staat plots voor een opvallend luxeprobleem. Ivan Leko krijgt er met Jan Virgili een ...

575
575
Compper kijkt zijn ogen uit: "Dat is echt straf"

Antwerp en Genk hebben zaterdagavond voor hét spektakelstuk van het weekend gezorgd. Ze ...

451
451
Onverwachte held bezorgt Mourinho winnende rentree bij Real

Het vernieuwde Real Madrid is zijn seizoen in LaLiga begonnen met een overwinning, zij het pas op de ...

242
242
Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld

Dit weekend is ook in Spanje het nieuwe seizoen op gang getrapt. Dat gebeurt ook met de nodige ...

290
290
De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heel wat grote buitenlandse competities worden dit weekend afgetrapt en daarbij eisen enkele Rode ...

94
94
Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

394
394
Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Het seizoen is goed begonnen voor Vincent Kompany en Bayern München. De eerste officiële ...

165
165
Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

152
152
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

288
288
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

32
32
Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

110
110
9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Sporting Charleroi blijft voorlopig maar winnen in het prille seizoen. De Carolo's staan momenteel ...

54
54
‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Club Brugge trekt met veel vertrouwen naar de Brugse derby, maar Ivan Leko dreigt één ...

814
814

Meer sportnieuws