Sensationele transferplot bij AA Gent: na één jaar naar exit

door
Sensationele transferplot bij AA Gent: na één jaar naar exit

Na amper één jaar bij AA Gent gaat Daniel Schmidt op zoek naar een nieuwe club. Na een zwakke wedstrijd tegen Standard vorig seizoen, waarin de Japanner geen goede beurt maakte, verloor hij zijn basisplek aan Davy Roef.

Schmidt, die door ex-STVV coach Bernd Hollerbach als een van de beste keepers in België wordt beschouwd, begon veelbelovend bij Gent met acht wedstrijden als starter, maar kon de vele tegendoelpunten niet voorkomen. Schmidt lijkt dus op weg naar de uitgang, en dat na slechts één jaar bij de Buffalo’s.

LEES OOK: ‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

AA Gent fixt sportieve én financiële superdeal met Schmidt

Na de zware blessure van Paul Nardi vorige winter had AA Gent enkel Davy Roef over als eerste doelman. In januari ging de club daarom op zoek naar een nieuwe doelman die de wisselvallige Roef kon uitdagen.

Sint-Truiden had een dringende behoefte om Daniel Schmidt van de hand te doen, aangezien zijn zwaar loon al een tijdje van de salarisbudgetten had moeten worden geschrapt.

Om die reden had STVV toen al geanticipeerd op Schmidt's vertrek door de veelbelovende Zion Suzuki aan te trekken als nieuwe eerste doelman. Hierdoor belandde Schmidt als vierde doelman in Limburg en verkommerde hij in de B-kern.

Op deze manier slaagde AA Gent erin om Schmidt transfervrij aan te trekken, aangezien Sint-Truiden instemde met een onderlinge overeenkomst om zijn contract te ontbinden.

Schmidt zet langverwachte stap hogerop

Voor Daniel Schmidt was het wellicht een van zijn laatste kansen om zo'n mooie transfer te maken. In de zomer van 2023 toonde Club Brugge interesse om de Japanse doelman binnen te halen als back-up voor Simon Mignolet.

Club Brugge nam contact op met Sint-Truiden om een transfer te bespreken, maar de vraagprijs bleek toen een probleem te zijn. Bij AA Gent kon Schmidt eindelijk - op 31-jarige leeftijd - zijn langverwachte stap hogerop zetten.

Bernd Hollerbach, ex-coach van Sint-Truiden, stelde dat Schmidt moeiteloos in de Bundesliga zou kunnen meedraaien. “Daniel is een topkeeper, voor mij is hij de meest onderschatte doelman in België”, zei Hollerbach in Het Belang van Limburg.

“Een topkeeper die internationaal wordt onderschat”, zei Hollerbach in een ander interview met BILD.

Schmidt is JPL-topper van Champions League niveau

Daniel Schmidt is een sobere en eenvoudige doelman. Show, spektakel en spectaculaire reddingen zijn helemaal niet aan hem besteed. De Japanner is geen attractieve doelman, maar hij probeert gewoon zijn job te doen en dat is ballen proberen te stoppen.

En dat doet Schmidt goed. Hij gold in de voorbije jaren als een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League. Ex-ploegmaat Christian Brüls vond Schmidt zelfs een betere doelman dan Maarten Vandevoordt.

“Daniel is de meest complete doelman in eerste klasse. Dat heb ik hem trouwens al vaak gezegd. Zijn kwaliteiten zijn van Champions League-niveau.”

Schmidt begon veelbelovend aan zijn periode bij AA Gent. Hij startte acht wedstrijden op rij in het doel, maar hij kon op zijn eentje ook niet de vele tegendoelpunten vermijden.

Schmidt na één jaar alweer weg bij AA Gent?

Daniel Schmidt werd de dupe van de uitwedstrijd bij Standard, toen Hein Vanhaezebrouck met een onuitgegeven defensie begon. De Buffalo’s gingen 4-2 onderuit op Sclessin, onder meer door het foutje te veel van de doelman.

De Japanner betaalde het gelag en Vanhaezebrouck bracht plots weer Davy Roef omdat ze hadden gekeken met welke doelman ze de meeste punten hadden gepakt. “Als Schmidt die pech niet heeft, staat hij nu wellicht nog gewoon in doel”, stelde Wim De Coninck in Het Nieuwsblad.

Roef verdween sindsdien niet meer uit het doel en ook onder de nieuwe coach Wouter Vrancken is hij de onbetwiste nummer één. Enkel in de bekermatchen zal Schmidt minuten maken dit seizoen.

De toekomst van de Japanner is dus hoogst onzeker in Gent en Het Laatste Nieuws sluit niet uit dat hij komende winter op zoek gaat naar een andere club. De Buffalo’s bereiden zijn vertrek alvast voor met de interesse in Jonathan Fischer (22, Frederikstad FK).

Verdient Schmidt een nieuwe kans bij AA Gent?

Meest recent

Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

0
0
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

19
19
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

40
40
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

58
58
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

82
82
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

63
63
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

221
221
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

302
302
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

44
44
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

125
125
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

202
202
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

286
286
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

68
68
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

68
68
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

267
267
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

414
414
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

373
373
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

279
279
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

438
438
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

228
228
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

295
295
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

187
187
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

928
928
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

1303
1303

Meer sportnieuws