Club's miljoenenblunder: het gaat steil bergaf met hem

1296
Club's miljoenenblunder: het gaat steil bergaf met hem

Bjorn Meijer, die vorig seizoen herstelde van een buikspierblessure, kampte bij zijn terugkeer met vormverlies. Toch koos Club Brugge ervoor om hem op te stellen, wat leidde tot vraagtekens: waarom moest Maxim De Cuyper plaatsmaken voor een nog niet fitte Meijer? Dit besluit werd volgens Het Laatste Nieuws vanuit het bestuur doorgedrukt, wat coach Ronny Deila ongewild moest accepteren.

Zijn prestaties kelderden, net als zijn marktwaarde, die van 10 miljoen naar 6 miljoen euro daalde. Tot overmaat van ramp liep hij een zware knieblessure op, waardoor verkoopplannen in rook opgingen. Na zes maanden blessureleed is Meijer nu terug. De strijd om de linksbackpositie wordt echter zwaar met concurrenten als De Cuyper, Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Hugo Siquet.

LEES OOK: Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Meijer moest spelen van het Club Brugge-bestuur

Een blessure gooide flink wat roet in het eten voor Bjorn Meijer vorig seizoen. De Nederlander herstelde tijdens de voorbereiding van een blessure aan de buikspieren en kampte daarna met een stevige terugval.

Dit betekende dat hij pas begin oktober weer op het veld verscheen. Bij zijn terugkeer was het duidelijk dat Meijer nog niet op zijn oude niveau was, maar desondanks kreeg hij erg vaak speeltijd en stond hij vaak in de basis in de ploeg van Ronny Deila.

Dit leidde tot terechte vragen over waarom Maxim De Cuyper opeens plaats moest maken voor Meijer. Volgens Het Laatste Nieuws was de inbreng van de herstelde Meijer een evidentie van hogerop, maar was het zeker niet met volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur.

De Nederlander kon zelden tot nooit overtuigen wanneer hij speelde en sommigen twijfelden er zelfs aan of Meijer na zijn blessure nog zijn niveau van vorig seizoen zou kunnen halen.

Het gaat steil bergaf met Meijer

Hoewel Bjorn Meijer nog niet hetzelfde hoge niveau bereikte als voordien, leek hij vorig seizoen goed op weg terug te komen. “Bjorn Meijer, nog altijd maar 20 jaar, heeft het potentieel om op termijn veel geld op te brengen”, schreef Het Laatste Nieuws begin januari.

Nadien maakte de Nederlander een paar grote fouten en verkeek hij zich een paar keer serieus, waardoor het weer bergafwaarts ging met hem.

In de halve finale van de Conference League tussen Fiorentina en Club Brugge bleek Meijer de hele avond een risicopatiënt te zijn. Bij Club Brugge bleef men enigszins op hun honger zitten en dit werd vertaald door zijn dalende marktwaarde met -2 miljoen euro volgens Transfermarkt.com, toen de tweede grootste daler van de Jupiler Pro League.

Aan het einde van het vorige seizoen raakte Meijer op de koop toe zwaar geblesseerd aan de knie. Het plan van Club Brugge om de Nederlander te verkopen in de twee voorbije zomermercato’s vloog daarmee in de prullenbak.

Loodzware concurrentie voor Meijer

Vorige week zat Bjorn Meijer, nog steeds maar 21 jaar, na zijn blessure voor het eerst in bijna zes maanden - meer dan 170 dagen - in de wedstrijdselectie van Club Brugge.

De linksback is volledig hersteld na zijn zware knieblessure en wil zo snel mogelijk zijn basisplaats heroveren. In de bekerwedstrijd tegen Belisia Bilzen maakte hij alvast een sterke start door als invaller twee doelpunten te maken en één assist af te leveren in een halfuur tijd.

In de competitiewedstrijd tegen OH Leuven mocht hij invallen. De concurrentiestrijd op de linksback belooft duidelijk loodzwaar te worden met ook nog Maxim De Cuyper, Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Hugo Siquet.

Meijer had vorig seizoen enkel af te rekenen met De Cuyper, maar nu zijn er met Seys en Sabbe twee stevige concurrenten bijgekomen.

Marktwaarde bijna gehalveerd: 10 miljoen naar 6

Club Brugge hoopt alvast dat Bjorn Meijer zo snel mogelijk zijn beste vorm terugvindt en zijn marktwaarde weer naar een hoogtepunt brengt. Vandaag wordt zijn marktwaarde op 6 miljoen euro geschat, anderhalf jaar geleden bedroeg zijn waardering nog 10 miljoen euro.

Na het seizoen onder Carl Hoefkens, Scott Parker en Rik De Mil maakte Meijer indruk en was hij zelfs een van de genomineerden voor de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer toen op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland.

Makelaar Stijn Francis bevestigde dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler was bij Club Brugge.

Zal Meijer terug de oude worden?

Meest recent

Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

38
38
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

15
15
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

22
22
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

14
14
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

112
112
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

357
357
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

262
262
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

177
177
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

181
181
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

225
225
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

387
387
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

427
427
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

109
109
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

57
57
Hoe Van Gucht met roddels omgaat? "Kijk naar mijn bankrekening"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

69
69
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

510
510
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

258
258
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

438
438
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

108
108
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

1258
1258
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

154
154
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

89
89
‘United neemt drastisch besluit na Lammens-blunder’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

155
155
KRC Genk wint, maar overtuigt niet: "Alles zat mee"

KRC Genk won met 2-1 van Standard. Een zege die deugd deed bij de Limburgers, die het tegen een ...

172
172

Meer sportnieuws