Club's miljoenenblunder: het gaat steil bergaf met hem

door
Club's miljoenenblunder: het gaat steil bergaf met hem

Bjorn Meijer, die vorig seizoen herstelde van een buikspierblessure, kampte bij zijn terugkeer met vormverlies. Toch koos Club Brugge ervoor om hem op te stellen, wat leidde tot vraagtekens: waarom moest Maxim De Cuyper plaatsmaken voor een nog niet fitte Meijer? Dit besluit werd volgens Het Laatste Nieuws vanuit het bestuur doorgedrukt, wat coach Ronny Deila ongewild moest accepteren.

Zijn prestaties kelderden, net als zijn marktwaarde, die van 10 miljoen naar 6 miljoen euro daalde. Tot overmaat van ramp liep hij een zware knieblessure op, waardoor verkoopplannen in rook opgingen. Na zes maanden blessureleed is Meijer nu terug. De strijd om de linksbackpositie wordt echter zwaar met concurrenten als De Cuyper, Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Hugo Siquet.

LEES OOK: Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Meijer moest spelen van het Club Brugge-bestuur

Een blessure gooide flink wat roet in het eten voor Bjorn Meijer vorig seizoen. De Nederlander herstelde tijdens de voorbereiding van een blessure aan de buikspieren en kampte daarna met een stevige terugval.

Dit betekende dat hij pas begin oktober weer op het veld verscheen. Bij zijn terugkeer was het duidelijk dat Meijer nog niet op zijn oude niveau was, maar desondanks kreeg hij erg vaak speeltijd en stond hij vaak in de basis in de ploeg van Ronny Deila.

Dit leidde tot terechte vragen over waarom Maxim De Cuyper opeens plaats moest maken voor Meijer. Volgens Het Laatste Nieuws was de inbreng van de herstelde Meijer een evidentie van hogerop, maar was het zeker niet met volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur.

De Nederlander kon zelden tot nooit overtuigen wanneer hij speelde en sommigen twijfelden er zelfs aan of Meijer na zijn blessure nog zijn niveau van vorig seizoen zou kunnen halen.

Het gaat steil bergaf met Meijer

Hoewel Bjorn Meijer nog niet hetzelfde hoge niveau bereikte als voordien, leek hij vorig seizoen goed op weg terug te komen. “Bjorn Meijer, nog altijd maar 20 jaar, heeft het potentieel om op termijn veel geld op te brengen”, schreef Het Laatste Nieuws begin januari.

Nadien maakte de Nederlander een paar grote fouten en verkeek hij zich een paar keer serieus, waardoor het weer bergafwaarts ging met hem.

In de halve finale van de Conference League tussen Fiorentina en Club Brugge bleek Meijer de hele avond een risicopatiënt te zijn. Bij Club Brugge bleef men enigszins op hun honger zitten en dit werd vertaald door zijn dalende marktwaarde met -2 miljoen euro volgens Transfermarkt.com, toen de tweede grootste daler van de Jupiler Pro League.

Aan het einde van het vorige seizoen raakte Meijer op de koop toe zwaar geblesseerd aan de knie. Het plan van Club Brugge om de Nederlander te verkopen in de twee voorbije zomermercato’s vloog daarmee in de prullenbak.

Loodzware concurrentie voor Meijer

Vorige week zat Bjorn Meijer, nog steeds maar 21 jaar, na zijn blessure voor het eerst in bijna zes maanden - meer dan 170 dagen - in de wedstrijdselectie van Club Brugge.

De linksback is volledig hersteld na zijn zware knieblessure en wil zo snel mogelijk zijn basisplaats heroveren. In de bekerwedstrijd tegen Belisia Bilzen maakte hij alvast een sterke start door als invaller twee doelpunten te maken en één assist af te leveren in een halfuur tijd.

In de competitiewedstrijd tegen OH Leuven mocht hij invallen. De concurrentiestrijd op de linksback belooft duidelijk loodzwaar te worden met ook nog Maxim De Cuyper, Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Hugo Siquet.

Meijer had vorig seizoen enkel af te rekenen met De Cuyper, maar nu zijn er met Seys en Sabbe twee stevige concurrenten bijgekomen.

Marktwaarde bijna gehalveerd: 10 miljoen naar 6

Club Brugge hoopt alvast dat Bjorn Meijer zo snel mogelijk zijn beste vorm terugvindt en zijn marktwaarde weer naar een hoogtepunt brengt. Vandaag wordt zijn marktwaarde op 6 miljoen euro geschat, anderhalf jaar geleden bedroeg zijn waardering nog 10 miljoen euro.

Na het seizoen onder Carl Hoefkens, Scott Parker en Rik De Mil maakte Meijer indruk en was hij zelfs een van de genomineerden voor de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer toen op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland.

Makelaar Stijn Francis bevestigde dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler was bij Club Brugge.

Zal Meijer terug de oude worden?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

103
103
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

51
51
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

259
259
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

94
94
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

199
199
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

132
132
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

157
157
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

359
359
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

241
241
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

123
123
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

275
275
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

62
62
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

153
153
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

143
143
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

269
269
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

270
270
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

424
424
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

338
338
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

154
154
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

557
557

Meer sportnieuws