Club's miljoenenblunder: het gaat steil bergaf met hem

1296 stemmen
Club's miljoenenblunder: het gaat steil bergaf met hem

Bjorn Meijer, die vorig seizoen herstelde van een buikspierblessure, kampte bij zijn terugkeer met vormverlies. Toch koos Club Brugge ervoor om hem op te stellen, wat leidde tot vraagtekens: waarom moest Maxim De Cuyper plaatsmaken voor een nog niet fitte Meijer? Dit besluit werd volgens Het Laatste Nieuws vanuit het bestuur doorgedrukt, wat coach Ronny Deila ongewild moest accepteren.

Zijn prestaties kelderden, net als zijn marktwaarde, die van 10 miljoen naar 6 miljoen euro daalde. Tot overmaat van ramp liep hij een zware knieblessure op, waardoor verkoopplannen in rook opgingen. Na zes maanden blessureleed is Meijer nu terug. De strijd om de linksbackpositie wordt echter zwaar met concurrenten als De Cuyper, Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Hugo Siquet.

LEES OOK: Spectaculair gerucht: Noa Lang terug naar Club Brugge?

Meijer moest spelen van het Club Brugge-bestuur

Een blessure gooide flink wat roet in het eten voor Bjorn Meijer vorig seizoen. De Nederlander herstelde tijdens de voorbereiding van een blessure aan de buikspieren en kampte daarna met een stevige terugval.

Dit betekende dat hij pas begin oktober weer op het veld verscheen. Bij zijn terugkeer was het duidelijk dat Meijer nog niet op zijn oude niveau was, maar desondanks kreeg hij erg vaak speeltijd en stond hij vaak in de basis in de ploeg van Ronny Deila.

Dit leidde tot terechte vragen over waarom Maxim De Cuyper opeens plaats moest maken voor Meijer. Volgens Het Laatste Nieuws was de inbreng van de herstelde Meijer een evidentie van hogerop, maar was het zeker niet met volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur.

De Nederlander kon zelden tot nooit overtuigen wanneer hij speelde en sommigen twijfelden er zelfs aan of Meijer na zijn blessure nog zijn niveau van vorig seizoen zou kunnen halen.

Het gaat steil bergaf met Meijer

Hoewel Bjorn Meijer nog niet hetzelfde hoge niveau bereikte als voordien, leek hij vorig seizoen goed op weg terug te komen. “Bjorn Meijer, nog altijd maar 20 jaar, heeft het potentieel om op termijn veel geld op te brengen”, schreef Het Laatste Nieuws begin januari.

Nadien maakte de Nederlander een paar grote fouten en verkeek hij zich een paar keer serieus, waardoor het weer bergafwaarts ging met hem.

In de halve finale van de Conference League tussen Fiorentina en Club Brugge bleek Meijer de hele avond een risicopatiënt te zijn. Bij Club Brugge bleef men enigszins op hun honger zitten en dit werd vertaald door zijn dalende marktwaarde met -2 miljoen euro volgens Transfermarkt.com, toen de tweede grootste daler van de Jupiler Pro League.

Aan het einde van het vorige seizoen raakte Meijer op de koop toe zwaar geblesseerd aan de knie. Het plan van Club Brugge om de Nederlander te verkopen in de twee voorbije zomermercato’s vloog daarmee in de prullenbak.

Loodzware concurrentie voor Meijer

Vorige week zat Bjorn Meijer, nog steeds maar 21 jaar, na zijn blessure voor het eerst in bijna zes maanden - meer dan 170 dagen - in de wedstrijdselectie van Club Brugge.

De linksback is volledig hersteld na zijn zware knieblessure en wil zo snel mogelijk zijn basisplaats heroveren. In de bekerwedstrijd tegen Belisia Bilzen maakte hij alvast een sterke start door als invaller twee doelpunten te maken en één assist af te leveren in een halfuur tijd.

In de competitiewedstrijd tegen OH Leuven mocht hij invallen. De concurrentiestrijd op de linksback belooft duidelijk loodzwaar te worden met ook nog Maxim De Cuyper, Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Hugo Siquet.

Meijer had vorig seizoen enkel af te rekenen met De Cuyper, maar nu zijn er met Seys en Sabbe twee stevige concurrenten bijgekomen.

Marktwaarde bijna gehalveerd: 10 miljoen naar 6

Club Brugge hoopt alvast dat Bjorn Meijer zo snel mogelijk zijn beste vorm terugvindt en zijn marktwaarde weer naar een hoogtepunt brengt. Vandaag wordt zijn marktwaarde op 6 miljoen euro geschat, anderhalf jaar geleden bedroeg zijn waardering nog 10 miljoen euro.

Na het seizoen onder Carl Hoefkens, Scott Parker en Rik De Mil maakte Meijer indruk en was hij zelfs een van de genomineerden voor de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer toen op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland.

Makelaar Stijn Francis bevestigde dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler was bij Club Brugge.

Zal Meijer terug de oude worden?

Meest recent

Sensatie in Miami! Engeland pakt brons na spektakel met 10 goals

Engeland heeft beslag gelegd op de bronzen medaille op het WK 2026. In de troostfinale liepen de ...

31
31
'De Cat meteen genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht verlaten. De middenvelder waagt zich op zijn 18de aan een nieuw ...

100
100
'Olise-nieuws schokt Kompany: Bayern maakt zich sterk'

Zijn WK werd er eentje met ups en downs, maar over het algemeen kan Michael Olise terugblikken op ...

70
70
Vandenhaute krijgt direct waarschuwing na Antwerp-overname

Antwerp FC kan beginnen aan een nieuw hoofdstuk. Vrijdagavond werd de overname van de Great Old ...

126
126
Vlaamse overheid grijpt in: groot nieuws voor voetbalkijkers

De soap ronde wedstrijdbeelden in het Belgische voetbal deden afgelopen seizoen heel wat stof ...

348
348
Troostfinale WK 26: Tuchel en Deschamps gooien ploeg overhoop

Engeland en Frankrijk grepen uiteindelijk net naast een plekje in de WK-finale, maar hun toernooi ...

41
41
Spectaculair gerucht: Noa Lang terug naar Club Brugge?

Club Brugge gaat eerstdaags het nationale transferrecord verbreken. Zo is Christos Tzolis goed op ...

924
924
'Dortmund verslikt zich: grote twist rond Karetsas'

KRC Genk bereidt zich momenteel voor op de competitieopener tegen Zulte Waregem. Of coach Jess ...

523
523
Ruben Van Gucht zorgt voor heel wat ophef in Gent

Waar hij de voorbije weken ook verschijnt, hij trekt meteen de aandacht. Op televisie, op sociale ...

84
84
'Premier League davert: Chelsea kaapt megadeal met 137 mil'

Nu het WK er nagenoeg opzit, kan de zomermercato helemaal losbarsten. Dat is in de Premier League ...

129
129
KBVB aan zet: nieuwe bondscoach in aantocht?

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

438
438
Grote zorgen om WK-finale, Spanje nu al getroffen

Zondagavond strijden Spanje en Argentinië in New Jersey om de wereldtitel. Maar daags voor de ...

234
234
Anderlecht panikeert: Wat flikt Sibierski nu op de mercato?

Antoine Sibierski zorgt met zijn nieuwste transferpiste meteen voor discussie bij Anderlecht. ...

697
697
'Onyedika heeft akkoord: openingsbod doet Club schrikken'

Nu de verkoop van Christos Tzolis zo goed als afgerond is, kan Club Brugge zich gaan toeleggen op ...

975
975
Wesley Sonck diep geraakt door harde woorden over zoon

De weg naar de top loopt zelden in een rechte lijn. Kritiek, twijfels en teleurstellingen horen er ...

144
144
Oefenduels: Union slikt doelpuntenkermis, Genk gaat onderuit

Nog minder dan een maand te gaan en de Jupiler Pro League trekt zich weer op gang. De eersteklassers ...

678
678
'PSG zet talentvolle basispion van Club Brugge op shortlist'

Paris Saint-Germain houdt de ontwikkelingen rond Kyriane Sabbe nauwlettend in de gaten. De 20-jarige ...

266
266
'Union SG stuurt twee 'floptransfers' door'

Union SG deed al waanzinnig veel goede transfers, maar er zaten ook al wat miscasts tussen. Twee ...

110
110
'Zulte Waregem drukt door voor nieuwe smaakmaker'

Zulte Waregem is zeker van plan zich nog te roeren op de transfermarkt. Essevee heeft volgens ...

457
457
Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Wouter Vandenhaute heeft met een groep mensen Royal Antwerp FC overgenomen. Sommigen halen aan dat ...

573
573
'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

223
223
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

312
312
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

131
131
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

208
208
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

893
893

Meer sportnieuws