Club's miljoenenblunder: het gaat steil bergaf met hem

1296
Club's miljoenenblunder: het gaat steil bergaf met hem

Bjorn Meijer, die vorig seizoen herstelde van een buikspierblessure, kampte bij zijn terugkeer met vormverlies. Toch koos Club Brugge ervoor om hem op te stellen, wat leidde tot vraagtekens: waarom moest Maxim De Cuyper plaatsmaken voor een nog niet fitte Meijer? Dit besluit werd volgens Het Laatste Nieuws vanuit het bestuur doorgedrukt, wat coach Ronny Deila ongewild moest accepteren.

Zijn prestaties kelderden, net als zijn marktwaarde, die van 10 miljoen naar 6 miljoen euro daalde. Tot overmaat van ramp liep hij een zware knieblessure op, waardoor verkoopplannen in rook opgingen. Na zes maanden blessureleed is Meijer nu terug. De strijd om de linksbackpositie wordt echter zwaar met concurrenten als De Cuyper, Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Hugo Siquet.

LEES OOK: 'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Meijer moest spelen van het Club Brugge-bestuur

Een blessure gooide flink wat roet in het eten voor Bjorn Meijer vorig seizoen. De Nederlander herstelde tijdens de voorbereiding van een blessure aan de buikspieren en kampte daarna met een stevige terugval.

Dit betekende dat hij pas begin oktober weer op het veld verscheen. Bij zijn terugkeer was het duidelijk dat Meijer nog niet op zijn oude niveau was, maar desondanks kreeg hij erg vaak speeltijd en stond hij vaak in de basis in de ploeg van Ronny Deila.

Dit leidde tot terechte vragen over waarom Maxim De Cuyper opeens plaats moest maken voor Meijer. Volgens Het Laatste Nieuws was de inbreng van de herstelde Meijer een evidentie van hogerop, maar was het zeker niet met volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur.

De Nederlander kon zelden tot nooit overtuigen wanneer hij speelde en sommigen twijfelden er zelfs aan of Meijer na zijn blessure nog zijn niveau van vorig seizoen zou kunnen halen.

Het gaat steil bergaf met Meijer

Hoewel Bjorn Meijer nog niet hetzelfde hoge niveau bereikte als voordien, leek hij vorig seizoen goed op weg terug te komen. “Bjorn Meijer, nog altijd maar 20 jaar, heeft het potentieel om op termijn veel geld op te brengen”, schreef Het Laatste Nieuws begin januari.

Nadien maakte de Nederlander een paar grote fouten en verkeek hij zich een paar keer serieus, waardoor het weer bergafwaarts ging met hem.

In de halve finale van de Conference League tussen Fiorentina en Club Brugge bleek Meijer de hele avond een risicopatiënt te zijn. Bij Club Brugge bleef men enigszins op hun honger zitten en dit werd vertaald door zijn dalende marktwaarde met -2 miljoen euro volgens Transfermarkt.com, toen de tweede grootste daler van de Jupiler Pro League.

Aan het einde van het vorige seizoen raakte Meijer op de koop toe zwaar geblesseerd aan de knie. Het plan van Club Brugge om de Nederlander te verkopen in de twee voorbije zomermercato’s vloog daarmee in de prullenbak.

Loodzware concurrentie voor Meijer

Vorige week zat Bjorn Meijer, nog steeds maar 21 jaar, na zijn blessure voor het eerst in bijna zes maanden - meer dan 170 dagen - in de wedstrijdselectie van Club Brugge.

De linksback is volledig hersteld na zijn zware knieblessure en wil zo snel mogelijk zijn basisplaats heroveren. In de bekerwedstrijd tegen Belisia Bilzen maakte hij alvast een sterke start door als invaller twee doelpunten te maken en één assist af te leveren in een halfuur tijd.

In de competitiewedstrijd tegen OH Leuven mocht hij invallen. De concurrentiestrijd op de linksback belooft duidelijk loodzwaar te worden met ook nog Maxim De Cuyper, Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Hugo Siquet.

Meijer had vorig seizoen enkel af te rekenen met De Cuyper, maar nu zijn er met Seys en Sabbe twee stevige concurrenten bijgekomen.

Marktwaarde bijna gehalveerd: 10 miljoen naar 6

Club Brugge hoopt alvast dat Bjorn Meijer zo snel mogelijk zijn beste vorm terugvindt en zijn marktwaarde weer naar een hoogtepunt brengt. Vandaag wordt zijn marktwaarde op 6 miljoen euro geschat, anderhalf jaar geleden bedroeg zijn waardering nog 10 miljoen euro.

Na het seizoen onder Carl Hoefkens, Scott Parker en Rik De Mil maakte Meijer indruk en was hij zelfs een van de genomineerden voor de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer toen op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland.

Makelaar Stijn Francis bevestigde dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler was bij Club Brugge.

Zal Meijer terug de oude worden?

Meest recent

Van held naar 4/10: Doku hard aangepakt na zwak optreden

Jérémy Doku was afgelopen weekend nog de grote uitblinker bij Manchester City. Maar ...

20
20
Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Union SG is sterk begonnen aan zijn campagne in de Europa League. Maar donderdag wacht opnieuw een ...

21
21
UCL: PSG wint op City, enorme comeback Real én afgang Lukaku

In de Champions League heeft Paris Saint-Germain dé affiche van de tweede speeldag gewonnen. ...

52
52
'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Nicolo Tresoldi siert daags na zijn exploot in het Giuseppe Meazza-stadion de Europese headlines. ...

450
450
Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

152
152
Bommetje bij kwakkelend United: Rooney slaat terug

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

63
63
Herrijzenis bij Club: "Belangrijkste speler voor Leko"

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

340
340
Europees voetbal op TV: 'Canal+ onderhandelt met Vlaamse zender'

Dit seizoen is het Europese voetbal in België nog te zien op de vertrouwde zenders van de ...

198
198
UCL: Liverpool wint duel met 9 goals; knappe zege Feyenoord

In de Champions League heeft Liverpool FC stevig uitgehaald. Na onder meer een hattrick van Bradley ...

42
42
Leko lyrisch: Europese toptransfer voor Club Brugge

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

461
461
Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Vier maanden geleden schreef men op een Engelse website dat Maxim De Cuyper niet kon verdedigen. ...

480
480
Real krijgt mokerslag voor Clasico: keihard verdict Vinicius

Real Madrid bleef in de twee vorige seizoenen telkens met lege handen achter en snakt dus naar een ...

60
60
‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Marc Overmars sloeg onlangs de deur bij The Great Old achter zich dicht. De sportief directeur ...

140
140
'Vandenhaute stuurde rivaal wandelen én probeerde bij Duivel'

Wouter Vandenhaute zorgde voor één van de strafste verhalen van de Belgische ...

134
134
Sommer komt daags na stunt met triest nieuws

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een enorme stunt gezorgd door in de Champions League met 3-4 te ...

306
306
Charleroi blijft maar gaan: derde smaakmaker tekent bij

Ook na acht speeldagen blijft Charleroi zeer fraai meedraaien in de kop van het klassement. De ...

9
9
Taravel spreekt over zijn ambities en die van Anderlecht

Anderlecht gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb en dat wordt een speciale ...

117
117
Verhaeghe zorgt voor oorverdovende explosie op sociale media

Bart Verhaeghe kon zijn geluk nauwelijks op na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge ...

384
384
'Tresoldi doet Italianen niet alleen met hattrick bibberen'

Na de sensationele 3-4-overwinning van Club Brugge op het veld van Inter waren alle ogen gericht op ...

107
107
De Mil ziet mogelijk nog sterkhouder afhaken bij AA Gent

AA Gent kende een zeer drukke zomer, want het moest daarin maar liefst drie Europese voorrondes zien ...

137
137
'Club wil in januari bij CL-sensatie gaan shoppen'

Club Brugge maakte de voorbije jaren een stevige opmars op het Belgische en Europese toneel en ...

292
292
Ontslag in de maak? Euvrard spreekt heldere taal

Bij Standard koesterden ze hoge verwachtingen voor dit seizoen, waarbij ze zelfs luidop dromen van ...

270
270
Dendoncker is terug: wordt Ajax het slachtoffer?

Ruim dertig jaar na de vorige ontmoeting staat Ajax opnieuw voor een kolkend Poljud. En mogelijk ...

65
65
Ooit sensatie in JPL, nu tegenstander van Union SG

Union SG neemt het donderdagavond op tegen Real Sociedad. De Spanjaarden zijn de grote favoriet en ...

43
43
Bom barst bij Man Utd: Tielemans en Carrick reageren

De 2-0-nederlaag van Manchester United bij Atlético Madrid heeft niet alleen sportief voor ...

60
60

Meer sportnieuws