Club's miljoenenblunder: het gaat steil bergaf met hem

1296
Club's miljoenenblunder: het gaat steil bergaf met hem

Bjorn Meijer, die vorig seizoen herstelde van een buikspierblessure, kampte bij zijn terugkeer met vormverlies. Toch koos Club Brugge ervoor om hem op te stellen, wat leidde tot vraagtekens: waarom moest Maxim De Cuyper plaatsmaken voor een nog niet fitte Meijer? Dit besluit werd volgens Het Laatste Nieuws vanuit het bestuur doorgedrukt, wat coach Ronny Deila ongewild moest accepteren.

Zijn prestaties kelderden, net als zijn marktwaarde, die van 10 miljoen naar 6 miljoen euro daalde. Tot overmaat van ramp liep hij een zware knieblessure op, waardoor verkoopplannen in rook opgingen. Na zes maanden blessureleed is Meijer nu terug. De strijd om de linksbackpositie wordt echter zwaar met concurrenten als De Cuyper, Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Hugo Siquet.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Meijer moest spelen van het Club Brugge-bestuur

Een blessure gooide flink wat roet in het eten voor Bjorn Meijer vorig seizoen. De Nederlander herstelde tijdens de voorbereiding van een blessure aan de buikspieren en kampte daarna met een stevige terugval.

Dit betekende dat hij pas begin oktober weer op het veld verscheen. Bij zijn terugkeer was het duidelijk dat Meijer nog niet op zijn oude niveau was, maar desondanks kreeg hij erg vaak speeltijd en stond hij vaak in de basis in de ploeg van Ronny Deila.

Dit leidde tot terechte vragen over waarom Maxim De Cuyper opeens plaats moest maken voor Meijer. Volgens Het Laatste Nieuws was de inbreng van de herstelde Meijer een evidentie van hogerop, maar was het zeker niet met volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur.

De Nederlander kon zelden tot nooit overtuigen wanneer hij speelde en sommigen twijfelden er zelfs aan of Meijer na zijn blessure nog zijn niveau van vorig seizoen zou kunnen halen.

Het gaat steil bergaf met Meijer

Hoewel Bjorn Meijer nog niet hetzelfde hoge niveau bereikte als voordien, leek hij vorig seizoen goed op weg terug te komen. “Bjorn Meijer, nog altijd maar 20 jaar, heeft het potentieel om op termijn veel geld op te brengen”, schreef Het Laatste Nieuws begin januari.

Nadien maakte de Nederlander een paar grote fouten en verkeek hij zich een paar keer serieus, waardoor het weer bergafwaarts ging met hem.

In de halve finale van de Conference League tussen Fiorentina en Club Brugge bleek Meijer de hele avond een risicopatiënt te zijn. Bij Club Brugge bleef men enigszins op hun honger zitten en dit werd vertaald door zijn dalende marktwaarde met -2 miljoen euro volgens Transfermarkt.com, toen de tweede grootste daler van de Jupiler Pro League.

Aan het einde van het vorige seizoen raakte Meijer op de koop toe zwaar geblesseerd aan de knie. Het plan van Club Brugge om de Nederlander te verkopen in de twee voorbije zomermercato’s vloog daarmee in de prullenbak.

Loodzware concurrentie voor Meijer

Vorige week zat Bjorn Meijer, nog steeds maar 21 jaar, na zijn blessure voor het eerst in bijna zes maanden - meer dan 170 dagen - in de wedstrijdselectie van Club Brugge.

De linksback is volledig hersteld na zijn zware knieblessure en wil zo snel mogelijk zijn basisplaats heroveren. In de bekerwedstrijd tegen Belisia Bilzen maakte hij alvast een sterke start door als invaller twee doelpunten te maken en één assist af te leveren in een halfuur tijd.

In de competitiewedstrijd tegen OH Leuven mocht hij invallen. De concurrentiestrijd op de linksback belooft duidelijk loodzwaar te worden met ook nog Maxim De Cuyper, Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Hugo Siquet.

Meijer had vorig seizoen enkel af te rekenen met De Cuyper, maar nu zijn er met Seys en Sabbe twee stevige concurrenten bijgekomen.

Marktwaarde bijna gehalveerd: 10 miljoen naar 6

Club Brugge hoopt alvast dat Bjorn Meijer zo snel mogelijk zijn beste vorm terugvindt en zijn marktwaarde weer naar een hoogtepunt brengt. Vandaag wordt zijn marktwaarde op 6 miljoen euro geschat, anderhalf jaar geleden bedroeg zijn waardering nog 10 miljoen euro.

Na het seizoen onder Carl Hoefkens, Scott Parker en Rik De Mil maakte Meijer indruk en was hij zelfs een van de genomineerden voor de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer toen op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland.

Makelaar Stijn Francis bevestigde dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler was bij Club Brugge.

Zal Meijer terug de oude worden?

Meest recent

Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

1
1
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

5
5
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

21
21
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

86
86
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

22
22
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

32
32
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

80
80
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

51
51
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

167
167
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

57
57
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

158
158
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

24
24
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

80
80
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

841
841
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

150
150
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

799
799
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

147
147
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

130
130
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

290
290
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

104
104
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

159
159

Meer sportnieuws