De Roeck geeft dé oorzaak voor nederlaag bij KRC Genk

535 stemmen
De Roeck geeft dé oorzaak voor nederlaag bij KRC Genk

Royal Antwerp FC verloor met 2-0 van een beter KRC Genk. De Great Old is zo zijn tweede plaats kwijt aan Club Brugge. Trainer Jonas De Roeck vertelde na de nederlaag in Limburg waarom zijn ploeg de herfstkampioen weinig in de weg kon leggen.

"We gingen met 1-0 de rust in en dat was eigenlijk niet nodig. Dat was een kantelmoment in de wedstrijd. We hebben vandaag vooral zelf onze momenten niet genomen. Je weet dat je hier maar drie à vier kansen zal krijgen en we hebben die niet benut", zei De Roeck bij Sporza

LEES OOK: 'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Te weinig kwaliteit bij Antwerp

"Zelfs bij de 2-0-achterstand hadden we een kans om terug te komen tot 2-1. Scoor je daar, dan heb je nog de mogelijkheid om hier misschien iets te rapen. Bij ons was niet iedereen op niveau, we misten wat scherpte die je nodig hebt om in deze wedstrijden het verschil te maken", verklaarde hij nog.

Hij zag dat er wel mogelijkheden lagen. " Er waren genoeg momenten om de ruimtes te benutten, maar we maakten niet de juiste beslissingen of de kwaliteit van uitvoering was niet goed. We hadden hier zeker een punt kunnen pakken, we moeten nog stappen zetten in dit soort wedstrijden", besloot de trainer.

Haalbaar programma

Antwerp telt nu acht punten minder dan KRC Genk en één puntje minder dan Club Brugge. De komende weken krijgen ze met KV Kortrijk en FCV Dender twee 'haalbare' kaarten voorgeschoteld. Daar zullen ze de rug moeten rechten.

AA Gent en RSC Anderlecht spelen vanavond nog en kunnen tot op respectievelijk twee en drie punten komen.

Speelt Antwerp meer voor de titel?

Meest recent

'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

14
14
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

116
116
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

29
29
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

67
67
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

13
13
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

133
133
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

45
45
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

24
24
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

461
461
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

402
402
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

59
59
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

247
247
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

132
132
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

264
264
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

140
140
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

177
177
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

107
107
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

71
71
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

77
77
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

550
550
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

254
254
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

321
321
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

321
321
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

82
82

Meer sportnieuws