Hiddink niet verrast door sensatie Antwerp: "Puur voetbal"

163 stemmen
Hiddink niet verrast door sensatie Antwerp:

Om 13u30 staat dé topper van de dertiende speeldag in de Jupiler Pro League op het programma. Daarin neemt leider KRC Genk het op tegen Antwerp. De Great Old ontpopte zich de voorbije weken tot de dichtste achtervolger van de Limburgers met dank aan een unieke mix.

Op de Bosuil kozen ze dit seizoen immers voor een mengeling van zéér jonge spelers met enkele rijpe dertigers. Oude rotten als Toby Alderweireld (35), Denis Odoi (36) en Tjaronn Chery (36) moeten de jonkies bijstaan. Die laatste bleek tot dusver een geweldige aanwinst.

LEES OOK: 'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Hiddink met grote lof voor Chery

Chery kwam in de zomer transfervrij over van Maccabi Haifa en was sindsdien in dertien officiële wedstrijden goed voor maar liefst negen goals en drie assists. Die cijfers zijn echter geen grote verrassing voor Guus Hiddink. De legendarische ex-trainer van onder meer Real Madrid en Chelsea kent Chery namelijk zeer goed.

Hiddink gunde Chery namelijk in 2015 zijn enige selectie voor Oranje. De offensieve middenvelder bleef toen de hele match op de bank in een oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten. "Ik had Tjaronn in het vizier, omdat ik het een heel mooie, maar ook efficiënte speler vond. Een dappere speler die zich volledig liet zien op het veld. In welke omstandigheden ook. Een man waar ik puur voetbal in zag", blikt Hiddink terug in Het Laatste Nieuws.

Stap naar topclub bleef lang uit

De 77-jarige verbaast er zich juist over dat het zo lang duurde eer Chery bij een topclub in de lage landen belandde. Na zijn selectie volgde immers een grillig parcours bij QPR, Guangzhou Hengfeng, Kayserispor, Maccabi Haifa en NEC.

"Hij speelde bij Groningen en ik dacht: ‘Hallo, topclubs? Jullie zitten te slapen!’ Ik dacht dat hij wel naar Ajax, PSV of Feyenoord zou gaan na zijn selectie", aldus Hiddink. "Maar zover kwam het dus niet. Vraag me niet waarom."

Had je verwacht dat Chery zo'n grote meerwaarde zou zijn?

Meest recent

Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

17
17
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

8
8
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

41
41
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

82
82
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

20
20
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

34
34
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

49
49
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

194
194
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

138
138
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

33
33
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

170
170
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

131
131
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

119
119
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

83
83
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

394
394
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

305
305
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

124
124
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

121
121
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

89
89
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

29
29
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

159
159
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

186
186
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

41
41
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

129
129
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

349
349

Meer sportnieuws