Hiddink niet verrast door sensatie Antwerp: "Puur voetbal"

163 stemmen
Hiddink niet verrast door sensatie Antwerp:

Om 13u30 staat dé topper van de dertiende speeldag in de Jupiler Pro League op het programma. Daarin neemt leider KRC Genk het op tegen Antwerp. De Great Old ontpopte zich de voorbije weken tot de dichtste achtervolger van de Limburgers met dank aan een unieke mix.

Op de Bosuil kozen ze dit seizoen immers voor een mengeling van zéér jonge spelers met enkele rijpe dertigers. Oude rotten als Toby Alderweireld (35), Denis Odoi (36) en Tjaronn Chery (36) moeten de jonkies bijstaan. Die laatste bleek tot dusver een geweldige aanwinst.

LEES OOK: 'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Hiddink met grote lof voor Chery

Chery kwam in de zomer transfervrij over van Maccabi Haifa en was sindsdien in dertien officiële wedstrijden goed voor maar liefst negen goals en drie assists. Die cijfers zijn echter geen grote verrassing voor Guus Hiddink. De legendarische ex-trainer van onder meer Real Madrid en Chelsea kent Chery namelijk zeer goed.

Hiddink gunde Chery namelijk in 2015 zijn enige selectie voor Oranje. De offensieve middenvelder bleef toen de hele match op de bank in een oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten. "Ik had Tjaronn in het vizier, omdat ik het een heel mooie, maar ook efficiënte speler vond. Een dappere speler die zich volledig liet zien op het veld. In welke omstandigheden ook. Een man waar ik puur voetbal in zag", blikt Hiddink terug in Het Laatste Nieuws.

Stap naar topclub bleef lang uit

De 77-jarige verbaast er zich juist over dat het zo lang duurde eer Chery bij een topclub in de lage landen belandde. Na zijn selectie volgde immers een grillig parcours bij QPR, Guangzhou Hengfeng, Kayserispor, Maccabi Haifa en NEC.

"Hij speelde bij Groningen en ik dacht: ‘Hallo, topclubs? Jullie zitten te slapen!’ Ik dacht dat hij wel naar Ajax, PSV of Feyenoord zou gaan na zijn selectie", aldus Hiddink. "Maar zover kwam het dus niet. Vraag me niet waarom."

Had je verwacht dat Chery zo'n grote meerwaarde zou zijn?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

144
144
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

68
68
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

153
153
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

28
28
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

183
183
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

561
561
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

211
211
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

538
538
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

516
516
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

486
486
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

361
361
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

598
598
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

269
269
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1062
1062
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

673
673
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

487
487
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

155
155

Meer sportnieuws