Hiddink niet verrast door sensatie Antwerp: "Puur voetbal"

163
Hiddink niet verrast door sensatie Antwerp:

Om 13u30 staat dé topper van de dertiende speeldag in de Jupiler Pro League op het programma. Daarin neemt leider KRC Genk het op tegen Antwerp. De Great Old ontpopte zich de voorbije weken tot de dichtste achtervolger van de Limburgers met dank aan een unieke mix.

Op de Bosuil kozen ze dit seizoen immers voor een mengeling van zéér jonge spelers met enkele rijpe dertigers. Oude rotten als Toby Alderweireld (35), Denis Odoi (36) en Tjaronn Chery (36) moeten de jonkies bijstaan. Die laatste bleek tot dusver een geweldige aanwinst.

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Hiddink met grote lof voor Chery

Chery kwam in de zomer transfervrij over van Maccabi Haifa en was sindsdien in dertien officiële wedstrijden goed voor maar liefst negen goals en drie assists. Die cijfers zijn echter geen grote verrassing voor Guus Hiddink. De legendarische ex-trainer van onder meer Real Madrid en Chelsea kent Chery namelijk zeer goed.

Hiddink gunde Chery namelijk in 2015 zijn enige selectie voor Oranje. De offensieve middenvelder bleef toen de hele match op de bank in een oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten. "Ik had Tjaronn in het vizier, omdat ik het een heel mooie, maar ook efficiënte speler vond. Een dappere speler die zich volledig liet zien op het veld. In welke omstandigheden ook. Een man waar ik puur voetbal in zag", blikt Hiddink terug in Het Laatste Nieuws.

Stap naar topclub bleef lang uit

De 77-jarige verbaast er zich juist over dat het zo lang duurde eer Chery bij een topclub in de lage landen belandde. Na zijn selectie volgde immers een grillig parcours bij QPR, Guangzhou Hengfeng, Kayserispor, Maccabi Haifa en NEC.

"Hij speelde bij Groningen en ik dacht: ‘Hallo, topclubs? Jullie zitten te slapen!’ Ik dacht dat hij wel naar Ajax, PSV of Feyenoord zou gaan na zijn selectie", aldus Hiddink. "Maar zover kwam het dus niet. Vraag me niet waarom."

Had je verwacht dat Chery zo'n grote meerwaarde zou zijn?

Meest recent

Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

16
16
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

13
13
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

63
63
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

145
145
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

23
23
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

180
180
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

170
170
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

93
93
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

141
141
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

19
19
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

64
64
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

37
37
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

106
106
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

88
88
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

33
33
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

476
476
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

84
84
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

109
109
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

70
70
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

178
178
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

319
319

Meer sportnieuws