Hiddink niet verrast door sensatie Antwerp: "Puur voetbal"

163
Hiddink niet verrast door sensatie Antwerp:

Om 13u30 staat dé topper van de dertiende speeldag in de Jupiler Pro League op het programma. Daarin neemt leider KRC Genk het op tegen Antwerp. De Great Old ontpopte zich de voorbije weken tot de dichtste achtervolger van de Limburgers met dank aan een unieke mix.

Op de Bosuil kozen ze dit seizoen immers voor een mengeling van zéér jonge spelers met enkele rijpe dertigers. Oude rotten als Toby Alderweireld (35), Denis Odoi (36) en Tjaronn Chery (36) moeten de jonkies bijstaan. Die laatste bleek tot dusver een geweldige aanwinst.

LEES OOK: Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Hiddink met grote lof voor Chery

Chery kwam in de zomer transfervrij over van Maccabi Haifa en was sindsdien in dertien officiële wedstrijden goed voor maar liefst negen goals en drie assists. Die cijfers zijn echter geen grote verrassing voor Guus Hiddink. De legendarische ex-trainer van onder meer Real Madrid en Chelsea kent Chery namelijk zeer goed.

Hiddink gunde Chery namelijk in 2015 zijn enige selectie voor Oranje. De offensieve middenvelder bleef toen de hele match op de bank in een oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten. "Ik had Tjaronn in het vizier, omdat ik het een heel mooie, maar ook efficiënte speler vond. Een dappere speler die zich volledig liet zien op het veld. In welke omstandigheden ook. Een man waar ik puur voetbal in zag", blikt Hiddink terug in Het Laatste Nieuws.

Stap naar topclub bleef lang uit

De 77-jarige verbaast er zich juist over dat het zo lang duurde eer Chery bij een topclub in de lage landen belandde. Na zijn selectie volgde immers een grillig parcours bij QPR, Guangzhou Hengfeng, Kayserispor, Maccabi Haifa en NEC.

"Hij speelde bij Groningen en ik dacht: ‘Hallo, topclubs? Jullie zitten te slapen!’ Ik dacht dat hij wel naar Ajax, PSV of Feyenoord zou gaan na zijn selectie", aldus Hiddink. "Maar zover kwam het dus niet. Vraag me niet waarom."

Had je verwacht dat Chery zo'n grote meerwaarde zou zijn?

Meest recent

Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

57
57
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

18
18
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

109
109
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

19
19
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

30
30
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

311
311
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

39
39
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

188
188
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

19
19
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

505
505
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

241
241
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

725
725
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

219
219
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

849
849
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

772
772
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

455
455
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

294
294
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

156
156
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

506
506
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

208
208
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

102
102
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

34
34
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

129
129
Grote favoriet in Challenger Pro League: “Vol voor titel”

In de Challenger Pro League strijden de tweedeklassers voor een ticket naar de Jupiler Pro League. ...

179
179

Meer sportnieuws