Hiddink niet verrast door sensatie Antwerp: "Puur voetbal"

163 stemmen
Hiddink niet verrast door sensatie Antwerp:

Om 13u30 staat dé topper van de dertiende speeldag in de Jupiler Pro League op het programma. Daarin neemt leider KRC Genk het op tegen Antwerp. De Great Old ontpopte zich de voorbije weken tot de dichtste achtervolger van de Limburgers met dank aan een unieke mix.

Op de Bosuil kozen ze dit seizoen immers voor een mengeling van zéér jonge spelers met enkele rijpe dertigers. Oude rotten als Toby Alderweireld (35), Denis Odoi (36) en Tjaronn Chery (36) moeten de jonkies bijstaan. Die laatste bleek tot dusver een geweldige aanwinst.

LEES OOK: 'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hiddink met grote lof voor Chery

Chery kwam in de zomer transfervrij over van Maccabi Haifa en was sindsdien in dertien officiële wedstrijden goed voor maar liefst negen goals en drie assists. Die cijfers zijn echter geen grote verrassing voor Guus Hiddink. De legendarische ex-trainer van onder meer Real Madrid en Chelsea kent Chery namelijk zeer goed.

Hiddink gunde Chery namelijk in 2015 zijn enige selectie voor Oranje. De offensieve middenvelder bleef toen de hele match op de bank in een oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten. "Ik had Tjaronn in het vizier, omdat ik het een heel mooie, maar ook efficiënte speler vond. Een dappere speler die zich volledig liet zien op het veld. In welke omstandigheden ook. Een man waar ik puur voetbal in zag", blikt Hiddink terug in Het Laatste Nieuws.

Stap naar topclub bleef lang uit

De 77-jarige verbaast er zich juist over dat het zo lang duurde eer Chery bij een topclub in de lage landen belandde. Na zijn selectie volgde immers een grillig parcours bij QPR, Guangzhou Hengfeng, Kayserispor, Maccabi Haifa en NEC.

"Hij speelde bij Groningen en ik dacht: ‘Hallo, topclubs? Jullie zitten te slapen!’ Ik dacht dat hij wel naar Ajax, PSV of Feyenoord zou gaan na zijn selectie", aldus Hiddink. "Maar zover kwam het dus niet. Vraag me niet waarom."

Had je verwacht dat Chery zo'n grote meerwaarde zou zijn?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

93
93
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

24
24
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

82
82
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

75
75
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

112
112
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

145
145
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

118
118
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

163
163
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

373
373
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

242
242
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

776
776
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

493
493
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

522
522
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

693
693
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

342
342
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

526
526
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2195
2195
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

187
187

Meer sportnieuws