Club Brugge en Standard verrast: "Spelers voor 1A"

door
Club Brugge en Standard verrast:

Club Brugge en Standard lieten de afgelopen jaren de nodige spelers vertrekken. Beide teams zien twee van hun voormalige jeugdproducten het nu bijzonder goed doen in de Challenger Pro League. Yannick Ferrera ziet hen weldra in de Jupiler Pro League uitkomen. 

LEES OOK: Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

Ziani bekoort bij RWDM

Ferrera is trainer bij RWDM, dat aan de leiding staat in de Belgische tweede klasse. Hij ziet dat twee spelers het zeer goed doen in die reeks. Hij gaf dat aan in La Dernière Heure.

“Ik zou Ilyes Ziani kunnen citeren, onze speler die deze zomer overkwam van Standard. Hij heeft duidelijk het niveau om in eerste klasse te spelen”, opent de trainer. Ziani speelde bij de jeugd van Standard, trok dan naar Union SG en keerde weer terug. In Molenbeek zijn ze zeer tevreden over zijn prestaties.

Hij is nu 21 jaar en bezig aan een voortreffelijk seizoen. Met 4 goals en 5 assists in 8 competitiewedstrijden zijn de cijfers bijzonder goed. Een verkeerde beslissing van de Rouches? 

Vanrafelghem bij Patro

Bij Club Brugge zagen ze weinig graten in Keano Vanrafelghem. Die trok naar Patro Eisden. Na een jaar Sporting Hasselt doet hij het nu zeer goed in Maasmechelen.

 “De redenering is identiek ten aanzien van Kiki Vanrafelghem, nummer tien van Patro Eisden. Er zijn veel van dat soort spelers in onze reeks die een stap hogerop zouden kunnen zetten", vervolgt Ferrera.

Misschien toch maar eens meer in eigen land kijken en nadien pas de ‘witte merels’ uit het buitenland halen? 

Zullen beiden snel in de JPL belanden?

Meest recent

'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

13
13
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

11
11
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

23
23
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

115
115
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

28
28
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

156
156
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

260
260
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

671
671
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

126
126
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

41
41
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

370
370
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

97
97
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

561
561
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

576
576
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

423
423
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

61
61
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1081
1081
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

312
312
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

451
451
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1279
1279
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

118
118
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

238
238
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

371
371
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

127
127

Meer sportnieuws