Extra troef voor Club Brugge: eerste 90 minuten dit seizoen

404 stemmen
Extra troef voor Club Brugge: eerste 90 minuten dit seizoen

Club Brugge zal woensdag op zijn best moeten zijn om in de Champions League iets te kunnen rapen tegen Aston Villa. Nicky Hayen zit echter met wat kopzorgen, want er zijn de voorbije dagen wel enkele potentiële titularissen in de ziekenboeg beland.

Zo kon hij in Leuven opnieuw geen beroep doen op Joaquin Seys, Gustaf Nilsson en Hugo Vetlesen. Die eerste twee waren de voorbije maanden vaste titularissen, terwijl Vetlesen de beoogde vervanger was van de geschorste Raphael Onyedika. Maar anderzijds kreeg Hayen er ook enkele troeven bij.

LEES OOK: Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Sabbe speelt voor het eerst 90 minuten

Zo maakte tegen Belisia Bilzen Bjorn Meijer zijn rentree en is ook Kyriani Sabbe helemaal terug. De jonge rechtsachter had al gescoord tegen AC Milan, maar maakte zaterdag in Leuven voor het eerst dit seizoen ook de 90 minuten vol.

"Zelf ben ik blij dat ik weer kon spelen en voor het eerst zelfs 90 minuten", toonde hij zich dan ook tevreden bij Het Nieuwsblad. "Ik voel me weer goed en wil zoveel mogelijk minuten maken. Maar het wordt knokken voor de plaatsen. We zijn met vier, vijf goede wingbacks, maar kunnen zo mekaar ook beter maken."

Via Champions League naar Rode Duivels?

Sabbe wil dus weer een basisplaats veroveren. In dat geval zouden ook de Rode Duivels snel kunnen volgen, want Domenico Tedesco liet de naam van de 19-jarige al eens vallen en de spoeling op de rechtsachter is dun. Daarvoor zullen topprestaties in de Champions League helpen.

Al waren ze daar bij Club zaterdag nog niet mee bezig. "Nee, we waren vandaag zeker niet teveel bezig met de Champions League", verzekerde Sabbe. "De competitie is ook belangrijk want we willen weer kampioen worden."

Zal Sabbe snel een vaste waarde worden bij Club?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

34
34
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

25
25
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

29
29
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

79
79
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

75
75
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

82
82
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

67
67
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

97
97
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

87
87
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

158
158
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

512
512
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

63
63
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

177
177
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

474
474
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

866
866
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

124
124
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

374
374
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

179
179
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

710
710
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

606
606
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

185
185
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

378
378

Meer sportnieuws