Turbulente wedstrijd zorgt voor animo en frustraties in Mechelen

door
Turbulente wedstrijd zorgt voor animo en frustraties in Mechelen

Wat een knotsgek einde vandaag in Mechelen! Union leek lange tijd de drie punten te pakken, tot de wedstrijd tijdelijk werd stilgelegd. In de resterende blessuretijd zorgde Malinwa zowaar nog voor de gelijkmaker.

KV Mechelen zat in een geweldige flow en was geruisloos opgeklommen richting de vierde plaats. Vandaag hoopte Malinwa om ook de scalp te pakken van Union. Beide ploegen pakten eerder deze week de overwinning in de Croky Cup, al was dat bij Rood-Geel pas na verlengingen. Hasi verraste door onder meer Raman en Belghali in de ploeg te droppen. Pocognoli bracht dan weer de voordien in ongenade gevallen Lapoussin aan de aftrap.

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Union domineert onherkenbaar Malinwa

Het waren de bezoekers die zeker geen onaardige start namen. Een eerste gevaarlijk standje voor doel werd opgeruimd door Belghali. KV liep in die openingsfase vaak achter een ongrijpbare bal maar kansen puurde Union voorlopig niet uit die dominantie.

Iets voorbij het kwartier hielp Malinwa de bezoekers helemaal in het zadel. Touba zette een oliedomme tackle in richting Ivanovic en het team van Pocognoli kreeg een meer dan terechte strafschop.  Vanaf elf meter zette David de 0-1 op het bord. De thuisploeg toonde ook nadien veel te veel afval in het eigen spel.

Pas op slag van rust kwam er eindelijk een uitstekende Mechelse kans: Belghali pakte een lange bal prima mee, kapte goed maar besloot dan te wild over. Aan de overzijde had De Wolf tot twee maal toe geluk bij pogingen van Ivanovic en David. Halfweg leidde Union en dat was zeker verdiend te noemen

Zinderend slot met staking wedstrijd

Na rust was het opnieuw Union dat de beste start nam en KV nauwelijks in zijn spel liet komen. Deze keer nam Malinwa wel gezwind over, voor het uur liet Raman van dichtbij tot twee maal toe de gelijkmaker liggen. Eerst redde Moris prima, even later haalde Burgess de bal (via de lat) van de lijn.

De thuisploeg liet het momentum liggen en nadien was het weer een pak minder. Op twintig minuten van het einde verloor Hasi met Storm ook nog een belangrijke pion. De flankspeler leek een ogenschijnlijk zware (?) knieblessure op te lopen. In blessuretijd liet Lauberbach nog de misser van de speeldag optekenen, terwijl de Mechelse fans zich van hun slechtste kant lieten zien (voor de tweede week op een rij na het vuurwerkincident), ook Moris deed trouwens zijn (niet fraaie) duit in het zakje.

De wedstrijd werd tijdelijk stilgelegd en zou KV zowaar nog een handje helpen. In de slotseconden werd een hoekschop verlengd naar de tweede paal en daar maakte Touba zijn fout goed door de 1-1 aan te tekenen. Uiteindelijk verdiend na een wedstrijd met twee gezichten.

Scoreverloop:

0-1 (20') David (p), 1-1 (90+4') Touba

Wat vond u van het opmerkelijke moment in het slot?

Meest recent

Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

30
30
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

123
123
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

222
222
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

77
77
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

197
197
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

243
243
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

46
46
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

468
468
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

365
365
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

147
147
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

465
465
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

423
423
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

78
78
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

357
357
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

583
583
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

214
214
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

252
252
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

314
314
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

310
310
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

378
378
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

559
559
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

201
201
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

311
311
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

513
513
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

393
393

Meer sportnieuws