Boskamp viseert Coucke en Vandenhaute: "Slaat nergens op"

286
Boskamp viseert Coucke en Vandenhaute:

De afgelopen dagen is er veel geschreven geweest over de zoveelste interne strijd die er binnen RSC Anderlecht is geweest het afgelopen half jaar. De Deense connectie werd een voor een aan de deur gezet. Wouter Vandenhaute heeft terug de macht gegrepen. Johan Boskamp begrijpt er niets meer van.

Anderlecht blijft een heel onstabiele topclub, waardoor het moeilijk is om succes te boeken. Vandenhaute maakt op sportief vlak voorlopig heel weinig indruk met tal van vreemde keuzes. Hij zet het beleid van zijn voorganger, als voorzitter, Marc Coucke gewoon verder. Een duiventil pur sang.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Vandenhaute en Coucke

Boskamp is zeer kritisch voor zijn ex-club. "Ik ben de tel al lang kwijt joh. Het is daar pure comedy capers sinds de overname van Marc Coucke in 2018. Het slaat echt nergens meer op. Hoeveel sportief directeurs hebben ze in die zes jaar al versleten? Zeven? Er is totaal geen stabiliteit binnen die club. Ze blijven maar zoeken, maar naar wat?", verklaart hij.

De afgelopen jaren kregen mensen als Vincent Kompany, Brian Riemer en Jesper Fredberg vaak de volle laag. Zij trotseerden dan ook de media. Achter hen vertoefden Wouter Vandenhaute en Marc Coucke vaak in de schaduw. Communiceren doen ze officieel zelden. Bizar. Boskamp is ook daar kritisch voor. 

Verstoppertje spelen

"Als het slecht gaat met een club, dan zijn de bobo’s verantwoordelijk. Vandenhaute is de voorzitter, maar ik geloof echt niet dat Coucke niet betrokken wordt bij de belangrijke beslissingen. Hij moet zijn zegen geven. Wouter was trouwens toch een niet-uitvoerende voorzitter? Wie beslist er dan wel? Hij blijft zich maar verstoppen achter andere figuren. Dat spelletje speelt hij nu al meer dan zes jaar", zegt de Rotterdammer.

De fans zijn het grondig beu. De zoveelste stoelendans was de druppe te veel. Fredberg lag bij het grootste deel van de fans, niet afgaan op enkele tweets op X, niet echt onder vuur. Hij stelde een veel betere kern samen dan degene die er twee jaar geleden stond toen hij overnam. Olivier Renard zal die moeten aanvallen met extra kwaliteit. 

Is de voetbalkennis van Coucke en Vandenhaute te beperkt?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

61
61
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

59
59
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

16
16
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

158
158
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

141
141
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

310
310
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

287
287
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

224
224
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

188
188
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

257
257
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

315
315
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

217
217
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

258
258
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

1000
1000

Meer sportnieuws