Kuyt grijpt drastisch in en onthult reden ommekeer Beerschot

door
Kuyt grijpt drastisch in en onthult reden ommekeer Beerschot

Beerschot was desastreus aan het seizoen begonnen. De afgelopen weken gaat het echter zichtbaar beter op het Kiel. Hoofdtrainer Dirk Kuyt sprak met Het Laatste Nieuws over de situatie.

Beerschot is echter nog steeds de rode lantaarn met vijf punten uit twaalf wedstrijden. De laatste drie matchen werden echter vier van die vijf punten gehaald waaronder een knappe overwinning tegen Anderlecht.

LEES OOK: 'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Grote verandering

Zondag ontvangt Beerschot KAA Gent op speeldag 13 van de Jupiler Pro League. Kuyt veranderde van een 3-4-3 naar een 4-4-2. “Natuurlijk speel ik liever aanvallend voetbal, maar ik wil nog veel liever resultaten halen. Ik ben een coach die wil winnen. Dan moet je ook naar je mogelijkheden spelen. Als we resultaten behalen, stijgt het vertrouwen bij de jongens. Daardoor zal het alleen maar in stijgende lijn gaan.”

Kuyt zag dat een aanvallend systeem in de Belgische hoogste klasse tactische zelfmoord was. Na de schrijnende derby tegen Antwerp besloot de Nederlander het roer om te gooien met een compact en defensief blok. De supporters zijn alvast hoopvol voor zondag. “Als we van Anderlecht kunnen winnen, waarom dan ook niet van Gent en Club Brugge?”

Spelers volgen

De spelers van Beerschot volgen de tactische verandering van Kuyt met dribbelaar Thibaud Verlinden voorop. “Hij is de baas en kiest de strategie. Als hij zegt dat we op deze manier (defensiever, compacter, red.) moeten spelen, voeren wij dat uit”, citeert HLN de Beste Speler van de Challenger Pro League van vorig seizoen.

Denk jij dat Beerschot weer zal degraderen naar de CPL?

Meest recent

Fink waarschuwt voor drie RSCA-spelers: "Zijn in vorm"

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

22
22
Hasi lyrisch over Genkie: "Voor hem kom je naar het stadion"

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

52
52
Sneijder geeft topfavorieten én smaakmaker WK 2026 prijs

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

45
45
Straffe onthulling De Bruyne: "Spraken in de zomer met KDB"

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

58
58
Luxe voor Hasi: "Zij vielen de laatsten weken goed in"

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

64
64
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

60
60
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

159
159
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

222
222
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

30
30
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

141
141
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

144
144
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

149
149
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

153
153
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

75
75
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

737
737
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

108
108
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

80
80
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

91
91
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

300
300
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

186
186
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

191
191
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

60
60
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

256
256

Meer sportnieuws