Kuyt grijpt drastisch in en onthult reden ommekeer Beerschot

door
Kuyt grijpt drastisch in en onthult reden ommekeer Beerschot

Beerschot was desastreus aan het seizoen begonnen. De afgelopen weken gaat het echter zichtbaar beter op het Kiel. Hoofdtrainer Dirk Kuyt sprak met Het Laatste Nieuws over de situatie.

Beerschot is echter nog steeds de rode lantaarn met vijf punten uit twaalf wedstrijden. De laatste drie matchen werden echter vier van die vijf punten gehaald waaronder een knappe overwinning tegen Anderlecht.

LEES OOK: Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Grote verandering

Zondag ontvangt Beerschot KAA Gent op speeldag 13 van de Jupiler Pro League. Kuyt veranderde van een 3-4-3 naar een 4-4-2. “Natuurlijk speel ik liever aanvallend voetbal, maar ik wil nog veel liever resultaten halen. Ik ben een coach die wil winnen. Dan moet je ook naar je mogelijkheden spelen. Als we resultaten behalen, stijgt het vertrouwen bij de jongens. Daardoor zal het alleen maar in stijgende lijn gaan.”

Kuyt zag dat een aanvallend systeem in de Belgische hoogste klasse tactische zelfmoord was. Na de schrijnende derby tegen Antwerp besloot de Nederlander het roer om te gooien met een compact en defensief blok. De supporters zijn alvast hoopvol voor zondag. “Als we van Anderlecht kunnen winnen, waarom dan ook niet van Gent en Club Brugge?”

Spelers volgen

De spelers van Beerschot volgen de tactische verandering van Kuyt met dribbelaar Thibaud Verlinden voorop. “Hij is de baas en kiest de strategie. Als hij zegt dat we op deze manier (defensiever, compacter, red.) moeten spelen, voeren wij dat uit”, citeert HLN de Beste Speler van de Challenger Pro League van vorig seizoen.

Denk jij dat Beerschot weer zal degraderen naar de CPL?

Meest recent

'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

4
4
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

10
10
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

131
131
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

106
106
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

49
49
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

175
175
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

326
326
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

114
114
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

251
251
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

233
233
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

134
134
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

133
133
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

94
94
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

87
87
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

437
437
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

149
149
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

48
48
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

309
309
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

376
376
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

282
282
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

350
350
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

273
273
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

524
524
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

800
800

Meer sportnieuws