Kuyt grijpt drastisch in en onthult reden ommekeer Beerschot

door
Kuyt grijpt drastisch in en onthult reden ommekeer Beerschot

Beerschot was desastreus aan het seizoen begonnen. De afgelopen weken gaat het echter zichtbaar beter op het Kiel. Hoofdtrainer Dirk Kuyt sprak met Het Laatste Nieuws over de situatie.

Beerschot is echter nog steeds de rode lantaarn met vijf punten uit twaalf wedstrijden. De laatste drie matchen werden echter vier van die vijf punten gehaald waaronder een knappe overwinning tegen Anderlecht.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Grote verandering

Zondag ontvangt Beerschot KAA Gent op speeldag 13 van de Jupiler Pro League. Kuyt veranderde van een 3-4-3 naar een 4-4-2. “Natuurlijk speel ik liever aanvallend voetbal, maar ik wil nog veel liever resultaten halen. Ik ben een coach die wil winnen. Dan moet je ook naar je mogelijkheden spelen. Als we resultaten behalen, stijgt het vertrouwen bij de jongens. Daardoor zal het alleen maar in stijgende lijn gaan.”

Kuyt zag dat een aanvallend systeem in de Belgische hoogste klasse tactische zelfmoord was. Na de schrijnende derby tegen Antwerp besloot de Nederlander het roer om te gooien met een compact en defensief blok. De supporters zijn alvast hoopvol voor zondag. “Als we van Anderlecht kunnen winnen, waarom dan ook niet van Gent en Club Brugge?”

Spelers volgen

De spelers van Beerschot volgen de tactische verandering van Kuyt met dribbelaar Thibaud Verlinden voorop. “Hij is de baas en kiest de strategie. Als hij zegt dat we op deze manier (defensiever, compacter, red.) moeten spelen, voeren wij dat uit”, citeert HLN de Beste Speler van de Challenger Pro League van vorig seizoen.

Denk jij dat Beerschot weer zal degraderen naar de CPL?

Meest recent

Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

5
5
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

11
11
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

60
60
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

206
206
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

135
135
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

91
91
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

253
253
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

147
147
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

271
271
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

141
141
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

78
78
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

584
584
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

261
261
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

654
654
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

453
453
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

291
291
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

173
173
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

132
132
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

101
101
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

72
72
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

175
175
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

188
188
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

404
404
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

122
122

Meer sportnieuws