Miljoenenmachine Renard: Anderlecht's nieuwe transferbaas

495 stemmen
Miljoenenmachine Renard: Anderlecht's nieuwe transferbaas

Met de aanstelling van Olivier Renard als sportief directeur waait er een frisse wind door Anderlecht. Hoewel fans nog wat terughoudend zijn door zijn verleden bij Standard en de connectie met het dossier Propere Handen, ziet de club vooral potentieel in zijn bewezen strategie: goedkoop inkopen, spelers ontwikkelen en doorverkopen met stevige winst.

Bij clubs als KV Mechelen, Standard, Antwerp en CF Montréal behaalde Renard opvallende successen met deze aanpak. Renard, een sportief directeur van de “oude stempel,” geeft zijn oog voor talent de voorkeur boven data en statistieken. Zijn netwerk reikt ver, van Italië tot Canada, waar hij door slimme investeringen en transfers miljoenen genereerde. Van onbekende spelers bij KV Mechelen tot grote namen bij Standard, hij wist keer op keer waarde toe te voegen.

LEES OOK: 'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

Slimme aankopen: het handelsmerk van Renard

De aanstelling van Olivier Renard als sportief directeur doet de gemoederen oplaaien bij Anderlecht. De 45-jarige heeft een geschiedenis als speler en sportief directeur bij aartsrivaal Standard, en hij wordt genoemd in het dossier Propere Handen.

Voor dat laatste wees juridisch advies uit dat er geen problemen waren, en de club heeft proactief een clausule in zijn contract staan bij een eventuele veroordeling. De combinatie van beide zaken zorgt ervoor dat de fans van Anderlecht hem niet met open armen ontvangen.

Toch ligt de sportieve toekomst op korte termijn in de handen van Renard. Bij KV Mechelen, Standard en CF Montréal leverde hij uitstekend werk met beperkte budgetten, en slimme transfers die sportief succes en veel geld opbrachten.

Zijn handelsmerk: gratis of erg goedkoop binnenhalen, met veel winst doorverkopen. Die werkwijze moet Renard nu doortrekken bij Anderlecht.

Renard is D’Onofrio 2.0

Olivier Renard is nog een sportief directeur van de oude stempel: hij geeft de voorkeur aan zijn oog boven data en statistieken. Zijn methode houdt zich niet zo bezig met stats, ook al is hij wel mee met de nieuwe ontwikkelingen.

Hij werkt meer op basis van lijsten met spelers die hij scout, op video of ter plaatse, en vanuit zijn adresboek. Hij was ook zeer aanwezig in de kleedkamer en op het oefenveld.

Renard was actief als speler in Italië bij Udinese, Napoli en Modena, waar hij een groot netwerk heeft opgebouwd. Door zijn ‘ouderwetse’ maar succesvolle aanpak en kan hij vergeleken worden met Luciano D’Onofrio, die hem niet toevallig na zijn periode bij KV Mechelen naar Standard haalde en zijn werk erg waardeerde.

D’Onofrio wilde Renard ook nu graag naar Sclessin halen, hij woonde dit seizoen enkele wedstrijden bij van de Rouches, maar hij koos finaal voor een avontuur bij Anderlecht.

Oog voor onbekend talent

Olivier Renard leerde de kneepjes van het vak bij KV Mechelen onder Fi Vanhoof. Later werd Renard zelf verantwoordelijk voor het transferbeleid van Malinwa, dat de club meerdere successen opleverde.

Hij haalde Sofiane Hanni gratis bij de Turkse tweedeklasser Osmanlispor FK en verkocht hem - via Dejan Veljkovic - twee jaar later aan Anderlecht voor 1,60 miljoen euro.

Dankzij zijn sterke netwerk pikte Renard de clubloze Ivan Obradovic op, die één jaar later - wederom via Veljkovic - aan Anderlecht verkocht werd voor 2,5 miljoen euro. Deze twee spelers kostten KV Mechelen nul euro en leverden de club ruim vier miljoen euro op.

Renard ontdekte ook onbekende talenten zoals Nicolas Verdier bij de tweedeklasser Stade Brest en Milos Kosanovic bij het Poolse Cracovia, die beiden uitgroeiden tot absolute smaakmakers Achter de Kazerne.

Woekerwinsten: verkochte miljoenen lopen hoog op

Begin 2016 werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij Standard. Daniel Van Buyten, zijn vriend en toenmalige adviseur van Bruno Venanzi, lokte hem naar Sclessin.

Bij de Rouches werkte hij met beperkte budgetten, maar boekte hij weer mooie resultaten. Razvan Marin (gekocht voor 4,8 miljoen en verkocht voor 12,5 miljoen), Moussa Djenepo (gekocht voor 50 duizend euro en verkocht voor 15,7 miljoen) en Orlando Sá(gratis gehaald en verkocht voor 4,6 miljoen).

Renard was ook verantwoordelijk voor de geslaagde transfers van Ishak Belfodil (verkocht voor 9 miljoen euro), Christian Luyindama (verkocht voor 8 miljoen euro), Edmilson Junior (verkocht voor 6 miljoen euro), Gojko Cimirot en Kostas Laifis.

Door de komst van Michel Preud’homme eerst als trainer, en later sportieve baas en vicevoorzitter, werd Renard gedegradeerd tot hoofd scouting waarna hij maanden later werd ontslagen.

Renard werd completer bij FC Montréal

In 2019 nam Luciano D’Onofrio Olivier Renard mee naar Antwerp FC, waar hij onder meer de succesvolle Wesley Hoedt (gehuurd) en Martin Hongla (gekocht voor 1,6 miljoen en later verkocht voor 3,7) aantrok.

Zijn passage op de Bosuil duurde amper vier maanden, waarna hij naar MLS-club CF Montréal trok. Renard werkte 4,5 jaar in Canada en zorgde ervoor dat de club groeide.

Renard stelde Thierry Henry aan als coach, zorgde voor verjonging in de ploeg en deed de resultaten in stijgende lijn gaan. Montréal had het kleinste budget, maar werd tweede in hun conference.

Renard probeerde jonge spelers aan te trekken die zich bij de club verder kon ontwikkelen. “Ik ben hier alleszins completer geworden”, zei hij eerder. Renard werd zelfs ondervoorzitter van de club. Door een verschil in visie vertrok hij eerder dit jaar bij Montréal.

Renard zal slagen bij Anderlecht

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

22
22
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

45
45
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

93
93
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

46
46
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

387
387
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

108
108
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

133
133
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

150
150
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

51
51
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

179
179
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

919
919
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

74
74
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

336
336
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

767
767
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

119
119
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

652
652
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

361
361
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

295
295
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

249
249
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

49
49
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

206
206
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

358
358
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

708
708
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

468
468
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

436
436

Meer sportnieuws