Miljoenenmachine Renard: Anderlecht's nieuwe transferbaas

door
Miljoenenmachine Renard: Anderlecht's nieuwe transferbaas

Met de aanstelling van Olivier Renard als sportief directeur waait er een frisse wind door Anderlecht. Hoewel fans nog wat terughoudend zijn door zijn verleden bij Standard en de connectie met het dossier Propere Handen, ziet de club vooral potentieel in zijn bewezen strategie: goedkoop inkopen, spelers ontwikkelen en doorverkopen met stevige winst.

Bij clubs als KV Mechelen, Standard, Antwerp en CF Montréal behaalde Renard opvallende successen met deze aanpak. Renard, een sportief directeur van de “oude stempel,” geeft zijn oog voor talent de voorkeur boven data en statistieken. Zijn netwerk reikt ver, van Italië tot Canada, waar hij door slimme investeringen en transfers miljoenen genereerde. Van onbekende spelers bij KV Mechelen tot grote namen bij Standard, hij wist keer op keer waarde toe te voegen.

LEES OOK: Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

Slimme aankopen: het handelsmerk van Renard

De aanstelling van Olivier Renard als sportief directeur doet de gemoederen oplaaien bij Anderlecht. De 45-jarige heeft een geschiedenis als speler en sportief directeur bij aartsrivaal Standard, en hij wordt genoemd in het dossier Propere Handen.

Voor dat laatste wees juridisch advies uit dat er geen problemen waren, en de club heeft proactief een clausule in zijn contract staan bij een eventuele veroordeling. De combinatie van beide zaken zorgt ervoor dat de fans van Anderlecht hem niet met open armen ontvangen.

Toch ligt de sportieve toekomst op korte termijn in de handen van Renard. Bij KV Mechelen, Standard en CF Montréal leverde hij uitstekend werk met beperkte budgetten, en slimme transfers die sportief succes en veel geld opbrachten.

Zijn handelsmerk: gratis of erg goedkoop binnenhalen, met veel winst doorverkopen. Die werkwijze moet Renard nu doortrekken bij Anderlecht.

Renard is D’Onofrio 2.0

Olivier Renard is nog een sportief directeur van de oude stempel: hij geeft de voorkeur aan zijn oog boven data en statistieken. Zijn methode houdt zich niet zo bezig met stats, ook al is hij wel mee met de nieuwe ontwikkelingen.

Hij werkt meer op basis van lijsten met spelers die hij scout, op video of ter plaatse, en vanuit zijn adresboek. Hij was ook zeer aanwezig in de kleedkamer en op het oefenveld.

Renard was actief als speler in Italië bij Udinese, Napoli en Modena, waar hij een groot netwerk heeft opgebouwd. Door zijn ‘ouderwetse’ maar succesvolle aanpak en kan hij vergeleken worden met Luciano D’Onofrio, die hem niet toevallig na zijn periode bij KV Mechelen naar Standard haalde en zijn werk erg waardeerde.

D’Onofrio wilde Renard ook nu graag naar Sclessin halen, hij woonde dit seizoen enkele wedstrijden bij van de Rouches, maar hij koos finaal voor een avontuur bij Anderlecht.

Oog voor onbekend talent

Olivier Renard leerde de kneepjes van het vak bij KV Mechelen onder Fi Vanhoof. Later werd Renard zelf verantwoordelijk voor het transferbeleid van Malinwa, dat de club meerdere successen opleverde.

Hij haalde Sofiane Hanni gratis bij de Turkse tweedeklasser Osmanlispor FK en verkocht hem - via Dejan Veljkovic - twee jaar later aan Anderlecht voor 1,60 miljoen euro.

Dankzij zijn sterke netwerk pikte Renard de clubloze Ivan Obradovic op, die één jaar later - wederom via Veljkovic - aan Anderlecht verkocht werd voor 2,5 miljoen euro. Deze twee spelers kostten KV Mechelen nul euro en leverden de club ruim vier miljoen euro op.

Renard ontdekte ook onbekende talenten zoals Nicolas Verdier bij de tweedeklasser Stade Brest en Milos Kosanovic bij het Poolse Cracovia, die beiden uitgroeiden tot absolute smaakmakers Achter de Kazerne.

Woekerwinsten: verkochte miljoenen lopen hoog op

Begin 2016 werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij Standard. Daniel Van Buyten, zijn vriend en toenmalige adviseur van Bruno Venanzi, lokte hem naar Sclessin.

Bij de Rouches werkte hij met beperkte budgetten, maar boekte hij weer mooie resultaten. Razvan Marin (gekocht voor 4,8 miljoen en verkocht voor 12,5 miljoen), Moussa Djenepo (gekocht voor 50 duizend euro en verkocht voor 15,7 miljoen) en Orlando Sá(gratis gehaald en verkocht voor 4,6 miljoen).

Renard was ook verantwoordelijk voor de geslaagde transfers van Ishak Belfodil (verkocht voor 9 miljoen euro), Christian Luyindama (verkocht voor 8 miljoen euro), Edmilson Junior (verkocht voor 6 miljoen euro), Gojko Cimirot en Kostas Laifis.

Door de komst van Michel Preud’homme eerst als trainer, en later sportieve baas en vicevoorzitter, werd Renard gedegradeerd tot hoofd scouting waarna hij maanden later werd ontslagen.

Renard werd completer bij FC Montréal

In 2019 nam Luciano D’Onofrio Olivier Renard mee naar Antwerp FC, waar hij onder meer de succesvolle Wesley Hoedt (gehuurd) en Martin Hongla (gekocht voor 1,6 miljoen en later verkocht voor 3,7) aantrok.

Zijn passage op de Bosuil duurde amper vier maanden, waarna hij naar MLS-club CF Montréal trok. Renard werkte 4,5 jaar in Canada en zorgde ervoor dat de club groeide.

Renard stelde Thierry Henry aan als coach, zorgde voor verjonging in de ploeg en deed de resultaten in stijgende lijn gaan. Montréal had het kleinste budget, maar werd tweede in hun conference.

Renard probeerde jonge spelers aan te trekken die zich bij de club verder kon ontwikkelen. “Ik ben hier alleszins completer geworden”, zei hij eerder. Renard werd zelfs ondervoorzitter van de club. Door een verschil in visie vertrok hij eerder dit jaar bij Montréal.

Renard zal slagen bij Anderlecht

Meest recent

Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

15
15
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

27
27
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

126
126
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

15
15
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

53
53
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

89
89
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

552
552
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

129
129
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

181
181
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

401
401
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

77
77
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

155
155
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

119
119
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

93
93
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

72
72
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

13
13
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

152
152
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

154
154
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

152
152
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

206
206
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

109
109
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

306
306
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

107
107
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

220
220
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

150
150

Meer sportnieuws