Miljoenenmachine Renard: Anderlecht's nieuwe transferbaas

495
Miljoenenmachine Renard: Anderlecht's nieuwe transferbaas

Met de aanstelling van Olivier Renard als sportief directeur waait er een frisse wind door Anderlecht. Hoewel fans nog wat terughoudend zijn door zijn verleden bij Standard en de connectie met het dossier Propere Handen, ziet de club vooral potentieel in zijn bewezen strategie: goedkoop inkopen, spelers ontwikkelen en doorverkopen met stevige winst.

Bij clubs als KV Mechelen, Standard, Antwerp en CF Montréal behaalde Renard opvallende successen met deze aanpak. Renard, een sportief directeur van de “oude stempel,” geeft zijn oog voor talent de voorkeur boven data en statistieken. Zijn netwerk reikt ver, van Italië tot Canada, waar hij door slimme investeringen en transfers miljoenen genereerde. Van onbekende spelers bij KV Mechelen tot grote namen bij Standard, hij wist keer op keer waarde toe te voegen.

LEES OOK: 'Grote drukte Anderlecht: ook Stroeykens vertrekt nog'

Slimme aankopen: het handelsmerk van Renard

De aanstelling van Olivier Renard als sportief directeur doet de gemoederen oplaaien bij Anderlecht. De 45-jarige heeft een geschiedenis als speler en sportief directeur bij aartsrivaal Standard, en hij wordt genoemd in het dossier Propere Handen.

Voor dat laatste wees juridisch advies uit dat er geen problemen waren, en de club heeft proactief een clausule in zijn contract staan bij een eventuele veroordeling. De combinatie van beide zaken zorgt ervoor dat de fans van Anderlecht hem niet met open armen ontvangen.

Toch ligt de sportieve toekomst op korte termijn in de handen van Renard. Bij KV Mechelen, Standard en CF Montréal leverde hij uitstekend werk met beperkte budgetten, en slimme transfers die sportief succes en veel geld opbrachten.

Zijn handelsmerk: gratis of erg goedkoop binnenhalen, met veel winst doorverkopen. Die werkwijze moet Renard nu doortrekken bij Anderlecht.

Renard is D’Onofrio 2.0

Olivier Renard is nog een sportief directeur van de oude stempel: hij geeft de voorkeur aan zijn oog boven data en statistieken. Zijn methode houdt zich niet zo bezig met stats, ook al is hij wel mee met de nieuwe ontwikkelingen.

Hij werkt meer op basis van lijsten met spelers die hij scout, op video of ter plaatse, en vanuit zijn adresboek. Hij was ook zeer aanwezig in de kleedkamer en op het oefenveld.

Renard was actief als speler in Italië bij Udinese, Napoli en Modena, waar hij een groot netwerk heeft opgebouwd. Door zijn ‘ouderwetse’ maar succesvolle aanpak en kan hij vergeleken worden met Luciano D’Onofrio, die hem niet toevallig na zijn periode bij KV Mechelen naar Standard haalde en zijn werk erg waardeerde.

D’Onofrio wilde Renard ook nu graag naar Sclessin halen, hij woonde dit seizoen enkele wedstrijden bij van de Rouches, maar hij koos finaal voor een avontuur bij Anderlecht.

Oog voor onbekend talent

Olivier Renard leerde de kneepjes van het vak bij KV Mechelen onder Fi Vanhoof. Later werd Renard zelf verantwoordelijk voor het transferbeleid van Malinwa, dat de club meerdere successen opleverde.

Hij haalde Sofiane Hanni gratis bij de Turkse tweedeklasser Osmanlispor FK en verkocht hem - via Dejan Veljkovic - twee jaar later aan Anderlecht voor 1,60 miljoen euro.

Dankzij zijn sterke netwerk pikte Renard de clubloze Ivan Obradovic op, die één jaar later - wederom via Veljkovic - aan Anderlecht verkocht werd voor 2,5 miljoen euro. Deze twee spelers kostten KV Mechelen nul euro en leverden de club ruim vier miljoen euro op.

Renard ontdekte ook onbekende talenten zoals Nicolas Verdier bij de tweedeklasser Stade Brest en Milos Kosanovic bij het Poolse Cracovia, die beiden uitgroeiden tot absolute smaakmakers Achter de Kazerne.

Woekerwinsten: verkochte miljoenen lopen hoog op

Begin 2016 werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij Standard. Daniel Van Buyten, zijn vriend en toenmalige adviseur van Bruno Venanzi, lokte hem naar Sclessin.

Bij de Rouches werkte hij met beperkte budgetten, maar boekte hij weer mooie resultaten. Razvan Marin (gekocht voor 4,8 miljoen en verkocht voor 12,5 miljoen), Moussa Djenepo (gekocht voor 50 duizend euro en verkocht voor 15,7 miljoen) en Orlando Sá(gratis gehaald en verkocht voor 4,6 miljoen).

Renard was ook verantwoordelijk voor de geslaagde transfers van Ishak Belfodil (verkocht voor 9 miljoen euro), Christian Luyindama (verkocht voor 8 miljoen euro), Edmilson Junior (verkocht voor 6 miljoen euro), Gojko Cimirot en Kostas Laifis.

Door de komst van Michel Preud’homme eerst als trainer, en later sportieve baas en vicevoorzitter, werd Renard gedegradeerd tot hoofd scouting waarna hij maanden later werd ontslagen.

Renard werd completer bij FC Montréal

In 2019 nam Luciano D’Onofrio Olivier Renard mee naar Antwerp FC, waar hij onder meer de succesvolle Wesley Hoedt (gehuurd) en Martin Hongla (gekocht voor 1,6 miljoen en later verkocht voor 3,7) aantrok.

Zijn passage op de Bosuil duurde amper vier maanden, waarna hij naar MLS-club CF Montréal trok. Renard werkte 4,5 jaar in Canada en zorgde ervoor dat de club groeide.

Renard stelde Thierry Henry aan als coach, zorgde voor verjonging in de ploeg en deed de resultaten in stijgende lijn gaan. Montréal had het kleinste budget, maar werd tweede in hun conference.

Renard probeerde jonge spelers aan te trekken die zich bij de club verder kon ontwikkelen. “Ik ben hier alleszins completer geworden”, zei hij eerder. Renard werd zelfs ondervoorzitter van de club. Door een verschil in visie vertrok hij eerder dit jaar bij Montréal.

Renard zal slagen bij Anderlecht

Meest recent

'Grote drukte Anderlecht: ook Stroeykens vertrekt nog'

Het slot van de mercato belooft nog zeer druk te worden voor Anderlecht. Dat maakt volop werk van de ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Topbod op Vermant, transferbom bij Genk'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

88
88
Ruben Van Gucht gooit gigantische bom in Miss België-circus

Ruben Van Gucht haalt stevig uit naar de mensen die volgens hem misbruik maken van zijn relatie met ...

22
22
‘Anderlecht zoekt oplossing: drie clubs strijden om Bertaccini’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Adriano Bertaccini. Onder Vitor Bruno is de ...

156
156
‘Brughmans richting Liverpool: Genk vangt wéér recordbedrag’

Het gaat plots snel voor Lucca Brughmans. De 18-jarige doelman brak vorig seizoen pas door bij KRC ...

257
257
'Westerlo slaat toe met transfer in de Serie A'

Westerlo heeft een nieuwe versterking beet, dat vernam onze redactie via buitenlandse bronnen. De ...

32
32
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

84
84
Vandenbempt bijzonder hard voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Een zeer verdiende zege, maar de score was inzake ...

242
242
'Westerlo en Fenerbahçe op zucht van akkoord'

Bij KVC Westerlo gaat een van de jonge talenten mogelijk nog een toptransfer versieren. ...

42
42
Lommel SK baalt: "Jammer dat hij vertrekt"

Lommel SK is zeer goed begonnen aan het seizoen en boekte een zeven op twaalf. De club zag dit ...

45
45
'Anderlecht biedt tot 6 miljoen voor twee spelers'

RSC Anderlecht roert zich nadrukkelijk op de transfermarkt. De Brusselaars hebben een betere ploeg ...

530
530
Degryse scherp voor dure Club-aankoop: "Loopt er maar tussen"

Club Brugge speelde voor de tweede week op rij matig. Tegen Cercle Brugge werd nog gewonnen, tegen ...

486
486
'KV Kortrijk duwt door, twee clubs mengen zich in de strijd'

KV Kortrijk gaat de komende dagen zeker nog versterking halen. Dat is ook nog heel erg nodig, want ...

150
150
'Transferschok bij Barça: nieuwe spits uit Premier League'

FC Barcelona wil zondagavond zijn perfecte competitiestart doortrekken tegen Rayo Vallecano. ...

93
93
'Huur plus aankoopoptie: Club bereikt transferakkoord'

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

344
344
Nieuwe beelden: Burgess haalt bloed onder Brugse nagels

AA Gent boekte zondagmiddag een prestigieuze zege tegen rivaal Club Brugge. Daar droeg Christian ...

487
487
Coucke zorgt voor chaos in Knokke: volkswoede raakt hard

Marc Coucke is wel wat gewoon als het om ondernemerschap gaat, maar in Knokke zorgt een recente ...

173
173
Ruime zege United: Engelse pers pakt Tielemans onder de loep

Manchester United heeft zijn eerste zege van het seizoen beet. Zondag dreigde het tegen Ipswich Town ...

270
270
'Twee last-minute transfers Club, één groot vraagteken'

De laatste dagen van de zomerse transferperiode zijn aangebroken. Bij de meeste ploegen uit de ...

811
811
‘Anderlecht slaat grote slag met Ligue 1-recordhouder’

Anderlecht heeft een opvallende Ligue 1-recordhouder in het vizier. De middenvelder liet vorig ...

635
635
'Genk richting nieuwe jackpot: Bayern en Real op de loer'

Met de recordverkoop van Konstaninos Karetsas bewees KRC Genk deze zomer nogmaals hoe lucratief de ...

328
328
Kranten messcherp: 'babbelaar' bij Anderlecht krijgt 4 op 10

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. In de eerste grote test van het seizoen, ...

440
440
Grote zondebok bij Club Brugge: "Dat doe je bij de U16"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

425
425
Van der Brempt rondt transfer binnen Serie A af

De carrière van Ignace Van der Brempt kende al een zeer opvallend verloop. De rechtsachter ...

41
41
'Deze som vangt Anderlecht nog voor Hatenboer'

Bij Anderlecht beweegt er ook nog behoorlijk wat in het slot van de mercato. Paars-Witt hoopt onder ...

349
349

Meer sportnieuws