Van Der Elst maakt Vandenhaute met grond gelijk: "Wanbeleid"

1038 stemmen
Van Der Elst maakt Vandenhaute met grond gelijk:

Anderlecht voerde zopas nog maar eens een paleisrevolutie door. Jesper Fredberg ruimde plaats voor Olivier Renard als sportieve baas. Behalve de eigen fans heeft ook Franky Van der Elst zijn bedenkingen bij de gang van zaken in het Lotto Park, waar Wouter Vandenhaute alsmaar duidelijker de touwtjes opnieuw strak in handen heeft.

Niet alleen was het de voorzitter die besloot om Fredberg te vervangen door Renard, eerder was het ook al hij die David Hubert aanstelde als opvolger voor Brian Riemer. Geen logische volgorde volgens Van Der Elst, die het ook vreemd vindt dat Renard volgens Vandenhaute louter dankzij een toevallige ontmoeting op diens radar belandde.

LEES OOK: Club-aanwinst imponeert: "Geweldig hem hier te hebben"

Wanbeleid van Vandenhaute

"Dus als ik het goed begrijp zat Renard zelfs niet in Wouters hoofd, stond hij geeneens op een lijst. Toch een beetje raar. Net als het feit dat ze eerst een trainer aanstellen en dan pas een sportief directeur. Je zou toch denken dat het omgekeerd moet. Dit kan je wanbeleid noemen", klinkt het streng in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad.

Daar twijfelt Van Der Elst, die van meet af aan evenmin overtuigd was van de Deense invasie in Neerpede, ook of Renard wel de juiste keuze is. Vooral zijn verleden bij Standard dreigt hem tenslotte wel eens parten te kunnen spelen. Bovendien is hij toch al een tijdje weg uit België. "Als ik Wouter was geweest, ik had toch twee keer nagedacht."

Geen cadeau voor Hubert

Te meer omdat Renard tot de wintermercato machteloos moet toekijken en hopen dat de resultaten, waarop hij dus geen invloed heeft, tot dan meevallen om de perceptie rond zijn persoon te keren. Ook voor Hubert is de stoelendans als jonge trainer volgens Van Der Elst geen cadeau. Misschien had Vandenhaute dus toch beter even gewacht.

Ook in de podcast Sjotcast gaf de analist zijn ongezouten mening over de beslissing van het Brusselse bestuur om Fredberg naar de uitgang te begeleiden en Renard in huis te halen. Hoewel hij er wel voorstander van is om voor een Belg als sportief directeur te kiezen bestempelt hij de huidige aanpak in Neerpede toch als regelrecht wanbeleid.

Van Der Elst heeft gelijk

Meest recent

'Genk zet zich schrap voor nieuw Karetsas-offensief'

KRC Genk haalde deze zomer al stevig uit op de transfermarkt door 10,5 miljoen euro neer te tellen ...

14
14
'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Er blijkt bij Club Brugge nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen, want van zijn ...

117
117
Standard slaagt er niet in te stunten tegen Juventus

Standard werkte zaterdagavond de galawedstrijd van zijn voorbereiding af. Op Sclessin kregen de ...

61
61
Thibaut Courtois trekt aandacht met mysterieuze foto

Alsof een trouwfeest nog niet genoeg was, trok Thibaut Courtois later op de avond naar een van de ...

48
48
'Union heeft volgende uitgaande knaltransfer beet'

Union lijkt een week voor de start van zijn seizoen klaar voor de dienst. Het zette in zijn laatste ...

53
53
'Real haalt meteen weer keihard uit: persoonlijk akkoord'

Bij Real Madrid pakten ze deze zomer al uit met een stevig transferoffensief, want na twee jaar ...

46
46
Henry komt met zéér straffe uitspraak over Tzolis

Christos Tzolis heeft deze week eindelijk zijn droomtransfer afgerond. De Griekse winger trok na ...

88
88
Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

75
75
'Real dropt weer transferbom: akkoord over Rodri'

Na twee tegenvallende seizoenen zonder prijs is het Real Madrid menens om straks weer met succes aan ...

74
74
'Union neemt afscheid van zeldzame flop'

Union maakte de voorbije seizoenen indruk met de consistentie in zijn prestaties, ondanks dat het ...

22
22
Week voor Supercup: Club verliest wéér, knappe zege Union

Binnen iets minder dan een week gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen alweer van start met de ...

187
187
Club Brugge plant stuntdeal met Braziliaanse dribbelkoning

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor versterking. Blauw-zwart heeft miljoenen klaar voor een ...

767
767
'Naar Antwerp? Stengs heeft nieuwe club gekozen'

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

217
217
"Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Mark van Bommel tekende voor amper twee jaar bij de Belgische bond. Niet echt een project voor de ...

105
105
'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Cercle Brugge beseft dat het nood heeft aan versterking. De Bruggelingen hebben daarom besloten om ...

104
104
Haalt Anderlecht nog ex-spelers terug in huis?

Bij RSC Anderlecht haalde Tim Borguet Guillaume Gillet terug naar Neerpede. Hij werd er trainer van ...

414
414
Extra optie voor Van Bommel? Belgische parel maakt indruk

Olympique Lyon heeft mogelijk een uitstekende zaak gedaan op de transfermarkt. Zij haalden Julien ...

180
180
Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. Cercle Brugge, Zulte Waregem, KV ...

62
62
'Club Brugge verliest Onyedika: clubs vinden akkoord'

Club Brugge gaat nog een sterkhouder verliezen. Raphael Onyedika trekt weldra de deur achter zich ...

645
645
'Rol Vandenhaute bekend, Alderweireld moét kiezen'

Wouter Vandenhaute is de hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp FC, Toby Alderweireld stapt ook mee ...

869
869
Kana ziet goede evolutie: "Dàt is Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde verdienstelijk in en tegen Hammarby. Maar meer ook niet. Marco Kana kijkt al ...

276
276
'STVV dreigt volgende sterkhouder te verliezen'

STVV lijkt zich mogelijk op te maken voor een mogelijke wissel onder de lat. Hoewel er nog geen ...

146
146
Lierse SK klaar op de transfermarkt? Van den Abbeel oordeelt

Lierse SK is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club uit de Challenger Pro ...

70
70
Rondje België: 'Rigaux in gesprek, Okereke terug naar JPL'

Dévy Rigaux gaat de kern van Feyenoord flink moeten uitdunnen. Er zijn véél te ...

183
183
Terug van mislukte passage bij Standard: "Euvrard was geen fan"

Bij Standard mogen al een aantal zomeraanwinsten van een jaar geleden weg. Een teken dat de ...

137
137

Meer sportnieuws