Van Der Elst maakt Vandenhaute met grond gelijk: "Wanbeleid"

1038
Van Der Elst maakt Vandenhaute met grond gelijk:

Anderlecht voerde zopas nog maar eens een paleisrevolutie door. Jesper Fredberg ruimde plaats voor Olivier Renard als sportieve baas. Behalve de eigen fans heeft ook Franky Van der Elst zijn bedenkingen bij de gang van zaken in het Lotto Park, waar Wouter Vandenhaute alsmaar duidelijker de touwtjes opnieuw strak in handen heeft.

Niet alleen was het de voorzitter die besloot om Fredberg te vervangen door Renard, eerder was het ook al hij die David Hubert aanstelde als opvolger voor Brian Riemer. Geen logische volgorde volgens Van Der Elst, die het ook vreemd vindt dat Renard volgens Vandenhaute louter dankzij een toevallige ontmoeting op diens radar belandde.

LEES OOK: STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Wanbeleid van Vandenhaute

"Dus als ik het goed begrijp zat Renard zelfs niet in Wouters hoofd, stond hij geeneens op een lijst. Toch een beetje raar. Net als het feit dat ze eerst een trainer aanstellen en dan pas een sportief directeur. Je zou toch denken dat het omgekeerd moet. Dit kan je wanbeleid noemen", klinkt het streng in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad.

Daar twijfelt Van Der Elst, die van meet af aan evenmin overtuigd was van de Deense invasie in Neerpede, ook of Renard wel de juiste keuze is. Vooral zijn verleden bij Standard dreigt hem tenslotte wel eens parten te kunnen spelen. Bovendien is hij toch al een tijdje weg uit België. "Als ik Wouter was geweest, ik had toch twee keer nagedacht."

Geen cadeau voor Hubert

Te meer omdat Renard tot de wintermercato machteloos moet toekijken en hopen dat de resultaten, waarop hij dus geen invloed heeft, tot dan meevallen om de perceptie rond zijn persoon te keren. Ook voor Hubert is de stoelendans als jonge trainer volgens Van Der Elst geen cadeau. Misschien had Vandenhaute dus toch beter even gewacht.

Ook in de podcast Sjotcast gaf de analist zijn ongezouten mening over de beslissing van het Brusselse bestuur om Fredberg naar de uitgang te begeleiden en Renard in huis te halen. Hoewel hij er wel voorstander van is om voor een Belg als sportief directeur te kiezen bestempelt hij de huidige aanpak in Neerpede toch als regelrecht wanbeleid.

Van Der Elst heeft gelijk

Meest recent

José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

71
71
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

82
82
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

42
42
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

235
235
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

28
28
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

244
244
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

240
240
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

376
376
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

199
199
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

31
31
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

82
82
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

480
480
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

65
65
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

65
65
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

411
411
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

344
344
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

379
379
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

255
255
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

252
252
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

135
135
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

90
90
Bruno na stevige kritiek na Union: "Dat zie ik graag"

De 3-0-nederlaag tegen Union kwam hard aan bij RSC Anderlecht. Toch weigert trainer Vitor Bruno om ...

237
237
Dendoncker verrast iedereen met nieuwe club

Leander Dendoncker (31) heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige Rode Duivel zet zijn ...

49
49
Anderlecht heeft er interessante speler bij: "Kan blijven lopen"

RSC Anderlecht is héél actief op de transfermarkt. Met Romeo Amane haalden ze een ...

328
328
Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

264
264

Meer sportnieuws