Van Der Elst maakt Vandenhaute met grond gelijk: "Wanbeleid"

door
Van Der Elst maakt Vandenhaute met grond gelijk:

Anderlecht voerde zopas nog maar eens een paleisrevolutie door. Jesper Fredberg ruimde plaats voor Olivier Renard als sportieve baas. Behalve de eigen fans heeft ook Franky Van der Elst zijn bedenkingen bij de gang van zaken in het Lotto Park, waar Wouter Vandenhaute alsmaar duidelijker de touwtjes opnieuw strak in handen heeft.

Niet alleen was het de voorzitter die besloot om Fredberg te vervangen door Renard, eerder was het ook al hij die David Hubert aanstelde als opvolger voor Brian Riemer. Geen logische volgorde volgens Van Der Elst, die het ook vreemd vindt dat Renard volgens Vandenhaute louter dankzij een toevallige ontmoeting op diens radar belandde.

LEES OOK: Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Wanbeleid van Vandenhaute

"Dus als ik het goed begrijp zat Renard zelfs niet in Wouters hoofd, stond hij geeneens op een lijst. Toch een beetje raar. Net als het feit dat ze eerst een trainer aanstellen en dan pas een sportief directeur. Je zou toch denken dat het omgekeerd moet. Dit kan je wanbeleid noemen", klinkt het streng in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad.

Daar twijfelt Van Der Elst, die van meet af aan evenmin overtuigd was van de Deense invasie in Neerpede, ook of Renard wel de juiste keuze is. Vooral zijn verleden bij Standard dreigt hem tenslotte wel eens parten te kunnen spelen. Bovendien is hij toch al een tijdje weg uit België. "Als ik Wouter was geweest, ik had toch twee keer nagedacht."

Geen cadeau voor Hubert

Te meer omdat Renard tot de wintermercato machteloos moet toekijken en hopen dat de resultaten, waarop hij dus geen invloed heeft, tot dan meevallen om de perceptie rond zijn persoon te keren. Ook voor Hubert is de stoelendans als jonge trainer volgens Van Der Elst geen cadeau. Misschien had Vandenhaute dus toch beter even gewacht.

Ook in de podcast Sjotcast gaf de analist zijn ongezouten mening over de beslissing van het Brusselse bestuur om Fredberg naar de uitgang te begeleiden en Renard in huis te halen. Hoewel hij er wel voorstander van is om voor een Belg als sportief directeur te kiezen bestempelt hij de huidige aanpak in Neerpede toch als regelrecht wanbeleid.

Van Der Elst heeft gelijk

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

25
25
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

194
194
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

60
60
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

71
71
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

169
169
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

49
49
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

189
189
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

31
31
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

46
46
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

210
210
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

165
165
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

100
100
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

167
167
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

244
244
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

143
143
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

181
181
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

311
311
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

219
219
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

577
577
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

320
320
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

349
349
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

309
309
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

357
357
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

169
169

Meer sportnieuws