Van Der Elst maakt Vandenhaute met grond gelijk: "Wanbeleid"

door
Van Der Elst maakt Vandenhaute met grond gelijk:

Anderlecht voerde zopas nog maar eens een paleisrevolutie door. Jesper Fredberg ruimde plaats voor Olivier Renard als sportieve baas. Behalve de eigen fans heeft ook Franky Van der Elst zijn bedenkingen bij de gang van zaken in het Lotto Park, waar Wouter Vandenhaute alsmaar duidelijker de touwtjes opnieuw strak in handen heeft.

Niet alleen was het de voorzitter die besloot om Fredberg te vervangen door Renard, eerder was het ook al hij die David Hubert aanstelde als opvolger voor Brian Riemer. Geen logische volgorde volgens Van Der Elst, die het ook vreemd vindt dat Renard volgens Vandenhaute louter dankzij een toevallige ontmoeting op diens radar belandde.

LEES OOK: 'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

Wanbeleid van Vandenhaute

"Dus als ik het goed begrijp zat Renard zelfs niet in Wouters hoofd, stond hij geeneens op een lijst. Toch een beetje raar. Net als het feit dat ze eerst een trainer aanstellen en dan pas een sportief directeur. Je zou toch denken dat het omgekeerd moet. Dit kan je wanbeleid noemen", klinkt het streng in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad.

Daar twijfelt Van Der Elst, die van meet af aan evenmin overtuigd was van de Deense invasie in Neerpede, ook of Renard wel de juiste keuze is. Vooral zijn verleden bij Standard dreigt hem tenslotte wel eens parten te kunnen spelen. Bovendien is hij toch al een tijdje weg uit België. "Als ik Wouter was geweest, ik had toch twee keer nagedacht."

Geen cadeau voor Hubert

Te meer omdat Renard tot de wintermercato machteloos moet toekijken en hopen dat de resultaten, waarop hij dus geen invloed heeft, tot dan meevallen om de perceptie rond zijn persoon te keren. Ook voor Hubert is de stoelendans als jonge trainer volgens Van Der Elst geen cadeau. Misschien had Vandenhaute dus toch beter even gewacht.

Ook in de podcast Sjotcast gaf de analist zijn ongezouten mening over de beslissing van het Brusselse bestuur om Fredberg naar de uitgang te begeleiden en Renard in huis te halen. Hoewel hij er wel voorstander van is om voor een Belg als sportief directeur te kiezen bestempelt hij de huidige aanpak in Neerpede toch als regelrecht wanbeleid.

Van Der Elst heeft gelijk

Meest recent

WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

9
9
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

15
15
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

29
29
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

39
39
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

47
47
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

241
241
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

169
169
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

49
49
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

117
117
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

244
244
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

324
324
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

118
118
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

127
127
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

184
184
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

340
340
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

75
75
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

421
421
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

308
308
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

405
405
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

507
507
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

410
410
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

127
127
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

528
528
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

278
278

Meer sportnieuws