Van Der Elst maakt Vandenhaute met grond gelijk: "Wanbeleid"

door
Van Der Elst maakt Vandenhaute met grond gelijk:

Anderlecht voerde zopas nog maar eens een paleisrevolutie door. Jesper Fredberg ruimde plaats voor Olivier Renard als sportieve baas. Behalve de eigen fans heeft ook Franky Van der Elst zijn bedenkingen bij de gang van zaken in het Lotto Park, waar Wouter Vandenhaute alsmaar duidelijker de touwtjes opnieuw strak in handen heeft.

Niet alleen was het de voorzitter die besloot om Fredberg te vervangen door Renard, eerder was het ook al hij die David Hubert aanstelde als opvolger voor Brian Riemer. Geen logische volgorde volgens Van Der Elst, die het ook vreemd vindt dat Renard volgens Vandenhaute louter dankzij een toevallige ontmoeting op diens radar belandde.

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

Wanbeleid van Vandenhaute

"Dus als ik het goed begrijp zat Renard zelfs niet in Wouters hoofd, stond hij geeneens op een lijst. Toch een beetje raar. Net als het feit dat ze eerst een trainer aanstellen en dan pas een sportief directeur. Je zou toch denken dat het omgekeerd moet. Dit kan je wanbeleid noemen", klinkt het streng in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad.

Daar twijfelt Van Der Elst, die van meet af aan evenmin overtuigd was van de Deense invasie in Neerpede, ook of Renard wel de juiste keuze is. Vooral zijn verleden bij Standard dreigt hem tenslotte wel eens parten te kunnen spelen. Bovendien is hij toch al een tijdje weg uit België. "Als ik Wouter was geweest, ik had toch twee keer nagedacht."

Geen cadeau voor Hubert

Te meer omdat Renard tot de wintermercato machteloos moet toekijken en hopen dat de resultaten, waarop hij dus geen invloed heeft, tot dan meevallen om de perceptie rond zijn persoon te keren. Ook voor Hubert is de stoelendans als jonge trainer volgens Van Der Elst geen cadeau. Misschien had Vandenhaute dus toch beter even gewacht.

Ook in de podcast Sjotcast gaf de analist zijn ongezouten mening over de beslissing van het Brusselse bestuur om Fredberg naar de uitgang te begeleiden en Renard in huis te halen. Hoewel hij er wel voorstander van is om voor een Belg als sportief directeur te kiezen bestempelt hij de huidige aanpak in Neerpede toch als regelrecht wanbeleid.

Van Der Elst heeft gelijk

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

63
63
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

79
79
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

49
49
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

133
133
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

51
51
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

86
86
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

92
92
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

216
216
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

73
73
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

50
50
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

55
55
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

66
66
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

506
506
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

138
138
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

390
390
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

536
536
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

604
604
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

124
124
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

335
335
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

306
306
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

325
325

Meer sportnieuws