Bayat terug aan de macht bij RSCA? Wat heeft Renard in petto?

629
Bayat terug aan de macht bij RSCA? Wat heeft Renard in petto?

De aanstelling van Olivier Renard als sportief directeur bij RSC Anderlecht markeert een keerpunt voor de club. Terwijl Renard bekendstaat om zijn goede banden met ex-makelaar Dejan Veljkovic, heeft hij een explosieve geschiedenis met Mogi Bayat, die jarenlang de macht had bij Anderlecht. Met Renard aan het roer lijkt het voor Bayat onhaalbaar om terug te keren naar de club waar hij ooit zo invloedrijk was.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Anderlecht, Club moet schrappen'

Koning van Anderlecht: Bayat had vingerscan

“Mogi als makelaar, het is alsof dat beroep voor hem is gemaakt”, dixit Herman Van Holsbeeck in Sport/Voetbalmagazine anno 2017. Van Holsbeeck deed nooit geheimzinnig over zijn uitstekende relatie met Mogi Bayat en noemde hem zelfs een vriend.

Ook Bayat nam nooit gas terug over zijn relatie met Van Holsbeeck. Beide heren knuffelden elkaar op een bijna aanstellerige wijze op de eretribune van Anderlecht. De makelaar behoorde tot de groep mensen die Van Holsbeeck gebruikte om goed te verkopen.

Toen Van Holsbeeck technisch directeur was, behoorde Bayat bijna tot het meubilair van RSC Anderlecht. Volgens kwatongen zou hij zelf een eigen kantoor gehad hebben in het oefencomplex in Neerpede, maar dat bleek niet meer dan een gerucht te zijn.

Bij de recordkampioen heb je een vingerscan nodig om de faciliteiten te kunnen betreden, en die zou hij wél gehad hebben. Bayat grapte soms dat hij eigenlijk een vinger zou moeten afkappen om cadeau te doen aan andere makelaars.

Bayat deed alles bij Anderlecht, zelfs het beleid bepalen

Op Anderlecht was Mogi Bayat kind aan huis, soms tot onvrede van het personeel. Die verklaarden aan Het Nieuwsblad: ‘Mogi doet alles. Mogi maakt de papieren, hij neemt de telefoon op. Mogi sluit ’s avonds zelfs de deuren af.’

De macht van de makelaar was grenzeloos in het instituut Anderlecht, Herman Van Holsbeeck weigerde soms zaken te doen met andere makelaars omdat hij Bayat trouw wilde blijven.

Een collega-makelaar stelde eens een speler voor aan Van Holsbeeck, maar hij werd afgewimpeld wegens niet geïnteresseerd. Enkele dagen later zat Bayat met diezelfde speler aan het bureau van Van Holsbeeck…

De invloed van Bayat bij Anderlecht zou zich volgens kwatongen niet alleen beperken tot de spelersselectie van de club. De makelaar zou naar verluidt mee het beleid bepaald hebben bij paars-wit.

Toen René Weiler zijn ontslag kreeg als coach bracht Bayat alles in gereedheid om de Zwitser te vervangen door een cliënt van hem, Hein Vanhaezebrouck.

Renard passeerde Bayat

Als hoofdleverancier was Anderlecht de grootste inkomstenbron van Mogi Bayat. Na de overname van Marc Coucke zag de innemende makelaar zijn paars-witte rijk geleidelijk instorten.

Bayat lonkte vervolgens naar Standard om er huismakelaar te worden, en in 2017 benaderde hij daarom Olivier Renard, de sportief directeur van de Rouches. Bayat stelde de Nigeriaanse middenvelder Uche Agbo voor, een speler op overschot bij Watford, die Bayat probeerde in België te plaatsen.

Bij Standard kon hij wel wat business gebruiken, dus was dit de ideale gelegenheid om zijn waarde bij de Waalse topclub te promoten.

Renard was gecharmeerd door het profiel van Agbo en zocht zelf toenadering tot Watford, waardoor hij Bayat passeerde. Dat viel niet in goede aarde bij de makelaar, die zo zijn commissie zag wegvallen.

Bayat rekende genadeloos af met Renard

“Standard kende de speler niet, ik stelde hem voor aan Renard en ik voerde de onderhandelingen met de directie van Watford. Renard en Bruno Venanzi handelden de deal af, zonder mij, en ik gaf mijn akkoord aan de eigenaar van Watford om de deal toch te laten doorgaan”, vertelde een furieuze Mogi Bayat aan La Dernière Heure.

“Mijn relatie met Watford is net zo goed als die met Anderlecht, Charleroi en AA Gent. Renard en Venanzi deden wat zij dachten te moeten doen. De toekomst zal uitwijzen of Renard de goede weg kiest met die methode."

"Als hij binnen twee jaar niet langer sportief directeur is van Standard en in zijn zetel thuiszit, dan heeft hij zich vergist. Als hij dan nog aan de slag is bij Standard en de Rouches staan in de top drie, heeft hij fantastisch werk geleverd.”

Nog geen twee jaar later moest Olivier Renard via de media vernemen dat hij gedegradeerd werd tot hoofd scouting en maanden later werd hij ontslagen. Dat hij niet door één deur kon met Bayat, die in het zog van Michel Preud’homme aan macht had gewonnen, was één reden.

🚀

Anderlecht zou Bayat goed kunnen gebruiken om overbodige spelers te lozen

Meest recent

Allegri doet boekje open over felle discussie met De Bruyne

Club Brugge boekte dinsdagavond dan wel een stuntzege op het veld van Inter, maar de meeste andere ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Anderlecht, Club moet schrappen'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

27
27
Na stunt met Tresoldi: Club Brugge wordt stinkend rijk

Miljoenen euro's zomaar links laten liggen ... het is niet veel Belgische ploegen gegeven. Club ...

164
164
Naast Tresoldi verbazen deze twee Club-uitblinkers de wereld

Club Brugge won met 3-4 op het veld van Internazionale en zorgde zo voor een stunt van formaat in de ...

155
155
Hans Vanaken deelt na Brugse stuntzege emotioneel statement

Hans Vanaken heeft na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge een opvallend emotioneel ...

207
207
Club Brugge hoort verdict na elleboogstoot Mechele

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door met 3-4 te winnen op het veld van Internazionale, de ...

423
423
De Meyer onder vuur? Bazdar geeft stevig signaal

STVV opent donderdag zijn campagne in de Conference League met een duel tegen Iberia. Een haalbare ...

41
41
Luis Enrique heeft héél duidelijke visie over Man City-schandaal

Manchester City en PSG nemen het vanavond op tegen elkaar. Beide ploegen werden groot dankzij de ...

95
95
Siquet looft ploegmaat: "Club slechts een opstapje voor hem"

Wat een avond voor Club Brugge. Deze zege bij Inter zal nog heel nazinderen en zal heel de club een ...

246
246
'Straf gerucht: Anderlecht aast op terugkeer oude bekende'

Gaat RSC Anderlecht zich in januari roeren op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. Volgens ...

631
631
Club Brugge pakt uit met indrukwekkend lijstje

Club Brugge won met 3-4 van Inter. Een prestatie waar nog héél lang zal worden over ...

336
336
Sommer blijkt geheim wapen achter stuntzege: "Ik ken hem"

Club Brugge won na een héérlijke pot voetbal met 3-4 bij Inter. Het mocht daarbij Yann ...

207
207
Man United blijft knoeien: ophef na 'respectloze' uithaal

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

43
43
Alderweireld helemaal verknocht: nieuwe supertransfer Club

De stunt van Club Brugge in Milaan wordt ook door de Belgische analisten langs alle kanten bejubeld. ...

547
547
"Wervelend" - tweede Club-uitblinker krijgt dikke 9 op 10

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

271
271
Kompany niet te spreken: Olise compleet over de schreef

Niet enkel Club Brugge heeft dinsdag voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Debutant ...

288
288
Leko klopt zich op de borst: "Al vanaf dag één zeg ik ..."

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

303
303
'De Jong richting Premier League: miljoenensom onthuld'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

198
198
Monsterstunt Club Brugge: Europese pers gaat helemaal los

In de Champions League heeft Club Brugge dinsdagavond de monden doen openvallen. De Belgische ...

982
982
Rode Duivel volledig afgemaakt in Italië na Club-stunt

Club Brugge won in San Siro, Brugge viert feest en Tresoldi is een held. Maar wie de Italiaanse ...

1271
1271
Club Brugge schrijft geschiedenis: straffe conclusie Vanaken

Onder de ogen van voetbalminnend Europa heeft Club Brugge dinsdagavond voor een stunt van formaat ...

452
452
Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

191
191
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

889
889
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

73
73
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

324
324

Meer sportnieuws