Bayat terug aan de macht bij RSCA? Wat heeft Renard in petto?

629
Bayat terug aan de macht bij RSCA? Wat heeft Renard in petto?

De aanstelling van Olivier Renard als sportief directeur bij RSC Anderlecht markeert een keerpunt voor de club. Terwijl Renard bekendstaat om zijn goede banden met ex-makelaar Dejan Veljkovic, heeft hij een explosieve geschiedenis met Mogi Bayat, die jarenlang de macht had bij Anderlecht. Met Renard aan het roer lijkt het voor Bayat onhaalbaar om terug te keren naar de club waar hij ooit zo invloedrijk was.

LEES OOK: Eindelijk proces Propere Handen: nog 33 verdachten over

Koning van Anderlecht: Bayat had vingerscan

“Mogi als makelaar, het is alsof dat beroep voor hem is gemaakt”, dixit Herman Van Holsbeeck in Sport/Voetbalmagazine anno 2017. Van Holsbeeck deed nooit geheimzinnig over zijn uitstekende relatie met Mogi Bayat en noemde hem zelfs een vriend.

Ook Bayat nam nooit gas terug over zijn relatie met Van Holsbeeck. Beide heren knuffelden elkaar op een bijna aanstellerige wijze op de eretribune van Anderlecht. De makelaar behoorde tot de groep mensen die Van Holsbeeck gebruikte om goed te verkopen.

Toen Van Holsbeeck technisch directeur was, behoorde Bayat bijna tot het meubilair van RSC Anderlecht. Volgens kwatongen zou hij zelf een eigen kantoor gehad hebben in het oefencomplex in Neerpede, maar dat bleek niet meer dan een gerucht te zijn.

Bij de recordkampioen heb je een vingerscan nodig om de faciliteiten te kunnen betreden, en die zou hij wél gehad hebben. Bayat grapte soms dat hij eigenlijk een vinger zou moeten afkappen om cadeau te doen aan andere makelaars.

Bayat deed alles bij Anderlecht, zelfs het beleid bepalen

Op Anderlecht was Mogi Bayat kind aan huis, soms tot onvrede van het personeel. Die verklaarden aan Het Nieuwsblad: ‘Mogi doet alles. Mogi maakt de papieren, hij neemt de telefoon op. Mogi sluit ’s avonds zelfs de deuren af.’

De macht van de makelaar was grenzeloos in het instituut Anderlecht, Herman Van Holsbeeck weigerde soms zaken te doen met andere makelaars omdat hij Bayat trouw wilde blijven.

Een collega-makelaar stelde eens een speler voor aan Van Holsbeeck, maar hij werd afgewimpeld wegens niet geïnteresseerd. Enkele dagen later zat Bayat met diezelfde speler aan het bureau van Van Holsbeeck…

De invloed van Bayat bij Anderlecht zou zich volgens kwatongen niet alleen beperken tot de spelersselectie van de club. De makelaar zou naar verluidt mee het beleid bepaald hebben bij paars-wit.

Toen René Weiler zijn ontslag kreeg als coach bracht Bayat alles in gereedheid om de Zwitser te vervangen door een cliënt van hem, Hein Vanhaezebrouck.

Renard passeerde Bayat

Als hoofdleverancier was Anderlecht de grootste inkomstenbron van Mogi Bayat. Na de overname van Marc Coucke zag de innemende makelaar zijn paars-witte rijk geleidelijk instorten.

Bayat lonkte vervolgens naar Standard om er huismakelaar te worden, en in 2017 benaderde hij daarom Olivier Renard, de sportief directeur van de Rouches. Bayat stelde de Nigeriaanse middenvelder Uche Agbo voor, een speler op overschot bij Watford, die Bayat probeerde in België te plaatsen.

Bij Standard kon hij wel wat business gebruiken, dus was dit de ideale gelegenheid om zijn waarde bij de Waalse topclub te promoten.

Renard was gecharmeerd door het profiel van Agbo en zocht zelf toenadering tot Watford, waardoor hij Bayat passeerde. Dat viel niet in goede aarde bij de makelaar, die zo zijn commissie zag wegvallen.

Bayat rekende genadeloos af met Renard

“Standard kende de speler niet, ik stelde hem voor aan Renard en ik voerde de onderhandelingen met de directie van Watford. Renard en Bruno Venanzi handelden de deal af, zonder mij, en ik gaf mijn akkoord aan de eigenaar van Watford om de deal toch te laten doorgaan”, vertelde een furieuze Mogi Bayat aan La Dernière Heure.

“Mijn relatie met Watford is net zo goed als die met Anderlecht, Charleroi en AA Gent. Renard en Venanzi deden wat zij dachten te moeten doen. De toekomst zal uitwijzen of Renard de goede weg kiest met die methode."

"Als hij binnen twee jaar niet langer sportief directeur is van Standard en in zijn zetel thuiszit, dan heeft hij zich vergist. Als hij dan nog aan de slag is bij Standard en de Rouches staan in de top drie, heeft hij fantastisch werk geleverd.”

Nog geen twee jaar later moest Olivier Renard via de media vernemen dat hij gedegradeerd werd tot hoofd scouting en maanden later werd hij ontslagen. Dat hij niet door één deur kon met Bayat, die in het zog van Michel Preud’homme aan macht had gewonnen, was één reden.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie
31

Anderlecht zou Bayat goed kunnen gebruiken om overbodige spelers te lozen

Meest recent

Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

19
19
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

91
91
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

20
20
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

265
265
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

79
79
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

42
42
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

300
300
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

120
120
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

34
34
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

233
233
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

128
128
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

102
102
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

309
309
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

287
287
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

969
969
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

313
313
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

569
569
Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

151
151
Thorup kiest voor type-ploeg; één wissel bij AA Gent

Het ongeslagen AA Gent wil zondagnamiddag zijn leidersplaats heroveren. Maar dan moet het wel als ...

30
30
Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

295
295
Sommer wéér gruwelijk in de fout: Club-doelman compleet afgemaakt

Yann Sommer heeft een absolute rotweek achter de rug in doel bij Club Brugge. Het sluitstuk ging ...

331
331
De Bruyne doet ogen open gaan: Allegri grijpt in bij Napoli

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

514
514
Genk haalt alles uit de kast: publiekslieveling terug voor Gent

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een stevige uitdaging. Zo krijgen de Limburgers het bezoek van ...

125
125
Anderlecht blijft zoekende: afwezige dwingt basisplek af

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

500
500
Zware aderlating Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

375
375

Meer sportnieuws