Bayat terug aan de macht bij RSCA? Wat heeft Renard in petto?

629
Bayat terug aan de macht bij RSCA? Wat heeft Renard in petto?

De aanstelling van Olivier Renard als sportief directeur bij RSC Anderlecht markeert een keerpunt voor de club. Terwijl Renard bekendstaat om zijn goede banden met ex-makelaar Dejan Veljkovic, heeft hij een explosieve geschiedenis met Mogi Bayat, die jarenlang de macht had bij Anderlecht. Met Renard aan het roer lijkt het voor Bayat onhaalbaar om terug te keren naar de club waar hij ooit zo invloedrijk was.

LEES OOK: Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Koning van Anderlecht: Bayat had vingerscan

“Mogi als makelaar, het is alsof dat beroep voor hem is gemaakt”, dixit Herman Van Holsbeeck in Sport/Voetbalmagazine anno 2017. Van Holsbeeck deed nooit geheimzinnig over zijn uitstekende relatie met Mogi Bayat en noemde hem zelfs een vriend.

Ook Bayat nam nooit gas terug over zijn relatie met Van Holsbeeck. Beide heren knuffelden elkaar op een bijna aanstellerige wijze op de eretribune van Anderlecht. De makelaar behoorde tot de groep mensen die Van Holsbeeck gebruikte om goed te verkopen.

Toen Van Holsbeeck technisch directeur was, behoorde Bayat bijna tot het meubilair van RSC Anderlecht. Volgens kwatongen zou hij zelf een eigen kantoor gehad hebben in het oefencomplex in Neerpede, maar dat bleek niet meer dan een gerucht te zijn.

Bij de recordkampioen heb je een vingerscan nodig om de faciliteiten te kunnen betreden, en die zou hij wél gehad hebben. Bayat grapte soms dat hij eigenlijk een vinger zou moeten afkappen om cadeau te doen aan andere makelaars.

Bayat deed alles bij Anderlecht, zelfs het beleid bepalen

Op Anderlecht was Mogi Bayat kind aan huis, soms tot onvrede van het personeel. Die verklaarden aan Het Nieuwsblad: ‘Mogi doet alles. Mogi maakt de papieren, hij neemt de telefoon op. Mogi sluit ’s avonds zelfs de deuren af.’

De macht van de makelaar was grenzeloos in het instituut Anderlecht, Herman Van Holsbeeck weigerde soms zaken te doen met andere makelaars omdat hij Bayat trouw wilde blijven.

Een collega-makelaar stelde eens een speler voor aan Van Holsbeeck, maar hij werd afgewimpeld wegens niet geïnteresseerd. Enkele dagen later zat Bayat met diezelfde speler aan het bureau van Van Holsbeeck…

De invloed van Bayat bij Anderlecht zou zich volgens kwatongen niet alleen beperken tot de spelersselectie van de club. De makelaar zou naar verluidt mee het beleid bepaald hebben bij paars-wit.

Toen René Weiler zijn ontslag kreeg als coach bracht Bayat alles in gereedheid om de Zwitser te vervangen door een cliënt van hem, Hein Vanhaezebrouck.

Renard passeerde Bayat

Als hoofdleverancier was Anderlecht de grootste inkomstenbron van Mogi Bayat. Na de overname van Marc Coucke zag de innemende makelaar zijn paars-witte rijk geleidelijk instorten.

Bayat lonkte vervolgens naar Standard om er huismakelaar te worden, en in 2017 benaderde hij daarom Olivier Renard, de sportief directeur van de Rouches. Bayat stelde de Nigeriaanse middenvelder Uche Agbo voor, een speler op overschot bij Watford, die Bayat probeerde in België te plaatsen.

Bij Standard kon hij wel wat business gebruiken, dus was dit de ideale gelegenheid om zijn waarde bij de Waalse topclub te promoten.

Renard was gecharmeerd door het profiel van Agbo en zocht zelf toenadering tot Watford, waardoor hij Bayat passeerde. Dat viel niet in goede aarde bij de makelaar, die zo zijn commissie zag wegvallen.

Bayat rekende genadeloos af met Renard

“Standard kende de speler niet, ik stelde hem voor aan Renard en ik voerde de onderhandelingen met de directie van Watford. Renard en Bruno Venanzi handelden de deal af, zonder mij, en ik gaf mijn akkoord aan de eigenaar van Watford om de deal toch te laten doorgaan”, vertelde een furieuze Mogi Bayat aan La Dernière Heure.

“Mijn relatie met Watford is net zo goed als die met Anderlecht, Charleroi en AA Gent. Renard en Venanzi deden wat zij dachten te moeten doen. De toekomst zal uitwijzen of Renard de goede weg kiest met die methode."

"Als hij binnen twee jaar niet langer sportief directeur is van Standard en in zijn zetel thuiszit, dan heeft hij zich vergist. Als hij dan nog aan de slag is bij Standard en de Rouches staan in de top drie, heeft hij fantastisch werk geleverd.”

Nog geen twee jaar later moest Olivier Renard via de media vernemen dat hij gedegradeerd werd tot hoofd scouting en maanden later werd hij ontslagen. Dat hij niet door één deur kon met Bayat, die in het zog van Michel Preud’homme aan macht had gewonnen, was één reden.

Anderlecht zou Bayat goed kunnen gebruiken om overbodige spelers te lozen

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

25
25
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

19
19
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

40
40
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

69
69
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

211
211
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

69
69
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

61
61
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

153
153
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

39
39
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

153
153
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

700
700
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

56
56
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

99
99
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

68
68
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

349
349
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

161
161
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

97
97
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

188
188
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

233
233
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

121
121
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

228
228
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

144
144

Meer sportnieuws