Renard's schimmige Veljkovic-connectie: Anderlecht's grote gok

261
Renard's schimmige Veljkovic-connectie: Anderlecht's grote gok

Olivier Renard is als technisch directeur aangesteld bij Anderlecht, ondanks dat hij genoemd wordt in het dossier Propere Handen. Juridisch advies wees uit dat er geen problemen waren, en de club heeft een clausule in zijn contract bij een eventuele veroordeling.

Spijtoptant Dejan Veljkovic beschuldigde Renard van het ontvangen van 80.000 euro aan zwart geld bij Standard, maar Renard ontkent dit en stelt onschuldig te zijn. Tijdens zijn tijd bij KV Mechelen had Renard wel nauwe banden met Veljkovic, die als invloedrijke makelaar werd gezien.

LEES OOK: Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Genoemd in Propere Handen: geen probleem voor Anderlecht

Anderlecht heeft woensdag Olivier Renard aangesteld als technisch directeur van de club. De laatste vijf jaar was de 45-jarige actief als sportief directeur bij de Canadese MLS-club CF Montreal.

Voordien had Renard veel ervaring in die functie - of als adviseur - in België bij Antwerp FC, Standard en KV Mechelen. Renard wordt ook genoemd in het dossier Propere Handen, maar dat was voor Anderlecht geen probleem.

Wouter Vandenhaute won juridisch advies en daaruit bleek dat er geen rode vlaggen zijn wat Renard betreft.

Renard houdt tot op vandaag zijn onschuld staande en kwam op zijn vraag zelfs met een speciale clausule in zijn contract. Die stelt dat Anderlecht hem stante pede kan ontslaan als hij ooit veroordeeld wordt.

Renard zou zwart geld van Veljkovic ontvangen hebben

Spilfiguur Dejan Veljkovic verklaarde als spijtoptant in het dossier Propere Handen dat Olivier Renard bij Standard 80.000 euro aan zwart geld ontving en zelfs zijn voormalige voorzitter Bruno Venanzi diende daarom klacht tegen hem in, maar hij houdt zijn onschuld staande.

“Ik ben destijds zelf naar de politie gestapt omdat ik werd genoemd. Ik heb bewijzen gegeven dat verschillende zaken die gezegd werden niet klopten”, zei Renard woensdag op de persconferentie.

Renard wordt ervan verdacht zwarte commissies te hebben ontvangen op de transfers van Gojko Cimirot, Aleksandar Jankovic en Filip Mladenovic in zijn periode bij Standard.

Die zou hij gekregen hebben uit handen van Veljkovic, met wie hij ook in zijn periode bij KV Mechelen nauw samenwerkte.

Veljkovic de zonnekoning van Mechelen: Renard zag geen probleem

Dejan Veljkovic kruiste dikwijls de wegen van Olivier Renard toen die actief was als sportief directeur bij KV Mechelen. De macht van de Servische makelaar begon grote proporties aan te nemen.

Jacques Sys, destijds de hoofdredacteur van het ter ziele gegane voetbalweekblad, noemde Veljkovic ‘de zonnekoning’ door zijn verworven macht bij KV Mechelen.

Op dat moment liepen er met Tomé Pačovski, Benjamin Mokulu, Milos Kosanovic en Ivan Obradovic al vier spelers uit zijn portefeuille rond in Mechelen. “De spelers die hij bij ons heeft aangebracht, zijn uitgegroeid tot diegenen met het hoogste prijskaartje”, verdedigde Renard zich toen.

“Die makelaar kan een heel positieve balans voorleggen.” Veljkovic slaagde er zelfs in om op zijn voorspraak zijn cliënt Aleksandar Jankovic tot nieuwe hoofdcoach van KV Mechelen te maken.

Hanni in de armen van Veljkovic geduwd

Dejan Veljkovic zou zelfs een eigen skybox ter beschikking gekregen hebben bij KV Mechelen en de club hielp de makelaar verder ook aan interessante business.

Sofiane Hanni werd aan hem toevertrouwd, toen het duidelijk werd dat de Frans-Algerijnse middenvelder een grote transfer wachtte. De spelmaker werd bijna in de armen van Veljkovic geduwd naarmate die steeds dichterbij kwam.

Hanni had nochtans een Franse makelaar, die zijn cliënt wel zou moeten delen met Veljkovic. Veljkovic effende het pad tussen Mechelen en Anderlecht, waarna hij in 2016 de transfer afleverde.

De oorspronkelijke manager van Hanni, die hem uit de anonimiteit van de Turkse tweede klasse bij Ankaraspor gehaald had, werd evenwel uit de onderhandelingen gehouden.

Renard zal vrijgesproken worden van zijn beschuldigingen

Meest recent

Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

10
10
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

26
26
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

27
27
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

77
77
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

8
8
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

7
7
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

62
62
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

153
153
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

75
75
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

73
73
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

673
673
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

132
132
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

79
79
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

34
34
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

361
361
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

391
391
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

202
202
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

376
376
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

357
357
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

83
83
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

348
348
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

132
132
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

48
48

Meer sportnieuws