Renard's schimmige Veljkovic-connectie: Anderlecht's grote gok

door
Renard's schimmige Veljkovic-connectie: Anderlecht's grote gok

Olivier Renard is als technisch directeur aangesteld bij Anderlecht, ondanks dat hij genoemd wordt in het dossier Propere Handen. Juridisch advies wees uit dat er geen problemen waren, en de club heeft een clausule in zijn contract bij een eventuele veroordeling.

Spijtoptant Dejan Veljkovic beschuldigde Renard van het ontvangen van 80.000 euro aan zwart geld bij Standard, maar Renard ontkent dit en stelt onschuldig te zijn. Tijdens zijn tijd bij KV Mechelen had Renard wel nauwe banden met Veljkovic, die als invloedrijke makelaar werd gezien.

LEES OOK: ‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

Genoemd in Propere Handen: geen probleem voor Anderlecht

Anderlecht heeft woensdag Olivier Renard aangesteld als technisch directeur van de club. De laatste vijf jaar was de 45-jarige actief als sportief directeur bij de Canadese MLS-club CF Montreal.

Voordien had Renard veel ervaring in die functie - of als adviseur - in België bij Antwerp FC, Standard en KV Mechelen. Renard wordt ook genoemd in het dossier Propere Handen, maar dat was voor Anderlecht geen probleem.

Wouter Vandenhaute won juridisch advies en daaruit bleek dat er geen rode vlaggen zijn wat Renard betreft.

Renard houdt tot op vandaag zijn onschuld staande en kwam op zijn vraag zelfs met een speciale clausule in zijn contract. Die stelt dat Anderlecht hem stante pede kan ontslaan als hij ooit veroordeeld wordt.

Renard zou zwart geld van Veljkovic ontvangen hebben

Spilfiguur Dejan Veljkovic verklaarde als spijtoptant in het dossier Propere Handen dat Olivier Renard bij Standard 80.000 euro aan zwart geld ontving en zelfs zijn voormalige voorzitter Bruno Venanzi diende daarom klacht tegen hem in, maar hij houdt zijn onschuld staande.

“Ik ben destijds zelf naar de politie gestapt omdat ik werd genoemd. Ik heb bewijzen gegeven dat verschillende zaken die gezegd werden niet klopten”, zei Renard woensdag op de persconferentie.

Renard wordt ervan verdacht zwarte commissies te hebben ontvangen op de transfers van Gojko Cimirot, Aleksandar Jankovic en Filip Mladenovic in zijn periode bij Standard.

Die zou hij gekregen hebben uit handen van Veljkovic, met wie hij ook in zijn periode bij KV Mechelen nauw samenwerkte.

Veljkovic de zonnekoning van Mechelen: Renard zag geen probleem

Dejan Veljkovic kruiste dikwijls de wegen van Olivier Renard toen die actief was als sportief directeur bij KV Mechelen. De macht van de Servische makelaar begon grote proporties aan te nemen.

Jacques Sys, destijds de hoofdredacteur van het ter ziele gegane voetbalweekblad, noemde Veljkovic ‘de zonnekoning’ door zijn verworven macht bij KV Mechelen.

Op dat moment liepen er met Tomé Pačovski, Benjamin Mokulu, Milos Kosanovic en Ivan Obradovic al vier spelers uit zijn portefeuille rond in Mechelen. “De spelers die hij bij ons heeft aangebracht, zijn uitgegroeid tot diegenen met het hoogste prijskaartje”, verdedigde Renard zich toen.

“Die makelaar kan een heel positieve balans voorleggen.” Veljkovic slaagde er zelfs in om op zijn voorspraak zijn cliënt Aleksandar Jankovic tot nieuwe hoofdcoach van KV Mechelen te maken.

Hanni in de armen van Veljkovic geduwd

Dejan Veljkovic zou zelfs een eigen skybox ter beschikking gekregen hebben bij KV Mechelen en de club hielp de makelaar verder ook aan interessante business.

Sofiane Hanni werd aan hem toevertrouwd, toen het duidelijk werd dat de Frans-Algerijnse middenvelder een grote transfer wachtte. De spelmaker werd bijna in de armen van Veljkovic geduwd naarmate die steeds dichterbij kwam.

Hanni had nochtans een Franse makelaar, die zijn cliënt wel zou moeten delen met Veljkovic. Veljkovic effende het pad tussen Mechelen en Anderlecht, waarna hij in 2016 de transfer afleverde.

De oorspronkelijke manager van Hanni, die hem uit de anonimiteit van de Turkse tweede klasse bij Ankaraspor gehaald had, werd evenwel uit de onderhandelingen gehouden.

Renard zal vrijgesproken worden van zijn beschuldigingen

Meest recent

Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

96
96
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

61
61
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

14
14
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

253
253
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

139
139
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

87
87
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

21
21
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

34
34
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

63
63
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

230
230
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

159
159
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

98
98
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

358
358
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

109
109
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

216
216
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

109
109
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

98
98
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

80
80
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

66
66
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

256
256
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

134
134
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

135
135
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

41
41
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

384
384
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

195
195

Meer sportnieuws