Renard's schimmige Veljkovic-connectie: Anderlecht's grote gok

261
Renard's schimmige Veljkovic-connectie: Anderlecht's grote gok

Olivier Renard is als technisch directeur aangesteld bij Anderlecht, ondanks dat hij genoemd wordt in het dossier Propere Handen. Juridisch advies wees uit dat er geen problemen waren, en de club heeft een clausule in zijn contract bij een eventuele veroordeling.

Spijtoptant Dejan Veljkovic beschuldigde Renard van het ontvangen van 80.000 euro aan zwart geld bij Standard, maar Renard ontkent dit en stelt onschuldig te zijn. Tijdens zijn tijd bij KV Mechelen had Renard wel nauwe banden met Veljkovic, die als invloedrijke makelaar werd gezien.

LEES OOK: Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Genoemd in Propere Handen: geen probleem voor Anderlecht

Anderlecht heeft woensdag Olivier Renard aangesteld als technisch directeur van de club. De laatste vijf jaar was de 45-jarige actief als sportief directeur bij de Canadese MLS-club CF Montreal.

Voordien had Renard veel ervaring in die functie - of als adviseur - in België bij Antwerp FC, Standard en KV Mechelen. Renard wordt ook genoemd in het dossier Propere Handen, maar dat was voor Anderlecht geen probleem.

Wouter Vandenhaute won juridisch advies en daaruit bleek dat er geen rode vlaggen zijn wat Renard betreft.

Renard houdt tot op vandaag zijn onschuld staande en kwam op zijn vraag zelfs met een speciale clausule in zijn contract. Die stelt dat Anderlecht hem stante pede kan ontslaan als hij ooit veroordeeld wordt.

Renard zou zwart geld van Veljkovic ontvangen hebben

Spilfiguur Dejan Veljkovic verklaarde als spijtoptant in het dossier Propere Handen dat Olivier Renard bij Standard 80.000 euro aan zwart geld ontving en zelfs zijn voormalige voorzitter Bruno Venanzi diende daarom klacht tegen hem in, maar hij houdt zijn onschuld staande.

“Ik ben destijds zelf naar de politie gestapt omdat ik werd genoemd. Ik heb bewijzen gegeven dat verschillende zaken die gezegd werden niet klopten”, zei Renard woensdag op de persconferentie.

Renard wordt ervan verdacht zwarte commissies te hebben ontvangen op de transfers van Gojko Cimirot, Aleksandar Jankovic en Filip Mladenovic in zijn periode bij Standard.

Die zou hij gekregen hebben uit handen van Veljkovic, met wie hij ook in zijn periode bij KV Mechelen nauw samenwerkte.

Veljkovic de zonnekoning van Mechelen: Renard zag geen probleem

Dejan Veljkovic kruiste dikwijls de wegen van Olivier Renard toen die actief was als sportief directeur bij KV Mechelen. De macht van de Servische makelaar begon grote proporties aan te nemen.

Jacques Sys, destijds de hoofdredacteur van het ter ziele gegane voetbalweekblad, noemde Veljkovic ‘de zonnekoning’ door zijn verworven macht bij KV Mechelen.

Op dat moment liepen er met Tomé Pačovski, Benjamin Mokulu, Milos Kosanovic en Ivan Obradovic al vier spelers uit zijn portefeuille rond in Mechelen. “De spelers die hij bij ons heeft aangebracht, zijn uitgegroeid tot diegenen met het hoogste prijskaartje”, verdedigde Renard zich toen.

“Die makelaar kan een heel positieve balans voorleggen.” Veljkovic slaagde er zelfs in om op zijn voorspraak zijn cliënt Aleksandar Jankovic tot nieuwe hoofdcoach van KV Mechelen te maken.

Hanni in de armen van Veljkovic geduwd

Dejan Veljkovic zou zelfs een eigen skybox ter beschikking gekregen hebben bij KV Mechelen en de club hielp de makelaar verder ook aan interessante business.

Sofiane Hanni werd aan hem toevertrouwd, toen het duidelijk werd dat de Frans-Algerijnse middenvelder een grote transfer wachtte. De spelmaker werd bijna in de armen van Veljkovic geduwd naarmate die steeds dichterbij kwam.

Hanni had nochtans een Franse makelaar, die zijn cliënt wel zou moeten delen met Veljkovic. Veljkovic effende het pad tussen Mechelen en Anderlecht, waarna hij in 2016 de transfer afleverde.

De oorspronkelijke manager van Hanni, die hem uit de anonimiteit van de Turkse tweede klasse bij Ankaraspor gehaald had, werd evenwel uit de onderhandelingen gehouden.

Renard zal vrijgesproken worden van zijn beschuldigingen

Meest recent

Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

18
18
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

15
15
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

68
68
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

114
114
Drie goals, twee rode kaarten: Genk wint na hoofdrol Epolo

KRC Genk heeft zondagmiddag een belangrijke thuisoverwinning geboekt: 2-1. Tegen Standard speelden ...

102
102
Leko geeft signaal met wissel, rotaties in basiself STVV

De Belgische deelnemers aan de Europese competities is geen moment rust gegund. Club Brugge en STVV ...

70
70
Heftige beelden! Neymar compleet door het lint na bizar rood

Neymar Jr. verdedigt momenteel nog steeds de kleuren van het Braziliaanse Santos. Maar daar kwam hij ...

28
28
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

55
55
Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

161
161
Hoog bezoek op Jan Breydel: Club Brugge-chouchou in vizier

Slechts enkele dagen na het Europese duel tegen RC Lens moet Club Brugge alweer aan de bank in de ...

302
302
Commotie voor El Clasico: Courtois zorgt spectaculaire twist

Zondagavond wordt de eerste El Clasico van het seizoen afgewerkt. In aanloop naar die clash met FC ...

181
181
Zulte Waregem incasseert mokerslag: "Ik excuseer me"

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

215
215
Thorup maakt heldere keuze; vier wissels bij Standard

Zondag staan in de Jupiler Pro League heel wat fraai duels op het programma. Het is de klassieker ...

37
37
Verrassende move bij Anderlecht: twee grote 'slachtoffers'

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

415
415
TRANSFERUURTJE: 'JPL-toptransfer Ementa, comeback Noa Lang'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

160
160
Mirisola onthult pijnlijke KRC Genk-klap: “Traantje gelaten”

Robin Mirisola heeft de ban gebroken bij OHL. De huurling van KRC Genk scoorde tegen Lommel zijn ...

115
115
Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

Royal Antwerp FC verloor vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League, maar zaterdag won The ...

116
116
Daan Heymans slaat hard terug op kritiek KRC Genk

Daan Heymans moest onder Jess Thorup lang genoegen nemen met een reserverol, maar de middenvelder ...

84
84
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

237
237
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

194
194
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

187
187
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

33
33
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

141
141
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

70
70
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

491
491

Meer sportnieuws