Renard's schimmige Veljkovic-connectie: Anderlecht's grote gok

door
Renard's schimmige Veljkovic-connectie: Anderlecht's grote gok

Olivier Renard is als technisch directeur aangesteld bij Anderlecht, ondanks dat hij genoemd wordt in het dossier Propere Handen. Juridisch advies wees uit dat er geen problemen waren, en de club heeft een clausule in zijn contract bij een eventuele veroordeling.

Spijtoptant Dejan Veljkovic beschuldigde Renard van het ontvangen van 80.000 euro aan zwart geld bij Standard, maar Renard ontkent dit en stelt onschuldig te zijn. Tijdens zijn tijd bij KV Mechelen had Renard wel nauwe banden met Veljkovic, die als invloedrijke makelaar werd gezien.

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Genoemd in Propere Handen: geen probleem voor Anderlecht

Anderlecht heeft woensdag Olivier Renard aangesteld als technisch directeur van de club. De laatste vijf jaar was de 45-jarige actief als sportief directeur bij de Canadese MLS-club CF Montreal.

Voordien had Renard veel ervaring in die functie - of als adviseur - in België bij Antwerp FC, Standard en KV Mechelen. Renard wordt ook genoemd in het dossier Propere Handen, maar dat was voor Anderlecht geen probleem.

Wouter Vandenhaute won juridisch advies en daaruit bleek dat er geen rode vlaggen zijn wat Renard betreft.

Renard houdt tot op vandaag zijn onschuld staande en kwam op zijn vraag zelfs met een speciale clausule in zijn contract. Die stelt dat Anderlecht hem stante pede kan ontslaan als hij ooit veroordeeld wordt.

Renard zou zwart geld van Veljkovic ontvangen hebben

Spilfiguur Dejan Veljkovic verklaarde als spijtoptant in het dossier Propere Handen dat Olivier Renard bij Standard 80.000 euro aan zwart geld ontving en zelfs zijn voormalige voorzitter Bruno Venanzi diende daarom klacht tegen hem in, maar hij houdt zijn onschuld staande.

“Ik ben destijds zelf naar de politie gestapt omdat ik werd genoemd. Ik heb bewijzen gegeven dat verschillende zaken die gezegd werden niet klopten”, zei Renard woensdag op de persconferentie.

Renard wordt ervan verdacht zwarte commissies te hebben ontvangen op de transfers van Gojko Cimirot, Aleksandar Jankovic en Filip Mladenovic in zijn periode bij Standard.

Die zou hij gekregen hebben uit handen van Veljkovic, met wie hij ook in zijn periode bij KV Mechelen nauw samenwerkte.

Veljkovic de zonnekoning van Mechelen: Renard zag geen probleem

Dejan Veljkovic kruiste dikwijls de wegen van Olivier Renard toen die actief was als sportief directeur bij KV Mechelen. De macht van de Servische makelaar begon grote proporties aan te nemen.

Jacques Sys, destijds de hoofdredacteur van het ter ziele gegane voetbalweekblad, noemde Veljkovic ‘de zonnekoning’ door zijn verworven macht bij KV Mechelen.

Op dat moment liepen er met Tomé Pačovski, Benjamin Mokulu, Milos Kosanovic en Ivan Obradovic al vier spelers uit zijn portefeuille rond in Mechelen. “De spelers die hij bij ons heeft aangebracht, zijn uitgegroeid tot diegenen met het hoogste prijskaartje”, verdedigde Renard zich toen.

“Die makelaar kan een heel positieve balans voorleggen.” Veljkovic slaagde er zelfs in om op zijn voorspraak zijn cliënt Aleksandar Jankovic tot nieuwe hoofdcoach van KV Mechelen te maken.

Hanni in de armen van Veljkovic geduwd

Dejan Veljkovic zou zelfs een eigen skybox ter beschikking gekregen hebben bij KV Mechelen en de club hielp de makelaar verder ook aan interessante business.

Sofiane Hanni werd aan hem toevertrouwd, toen het duidelijk werd dat de Frans-Algerijnse middenvelder een grote transfer wachtte. De spelmaker werd bijna in de armen van Veljkovic geduwd naarmate die steeds dichterbij kwam.

Hanni had nochtans een Franse makelaar, die zijn cliënt wel zou moeten delen met Veljkovic. Veljkovic effende het pad tussen Mechelen en Anderlecht, waarna hij in 2016 de transfer afleverde.

De oorspronkelijke manager van Hanni, die hem uit de anonimiteit van de Turkse tweede klasse bij Ankaraspor gehaald had, werd evenwel uit de onderhandelingen gehouden.

Renard zal vrijgesproken worden van zijn beschuldigingen

Meest recent

Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

20
20
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

44
44
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

210
210
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

161
161
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

82
82
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

228
228
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

38
38
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

118
118
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

106
106
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

68
68
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

241
241
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

233
233
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

390
390
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

56
56
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

180
180
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

88
88
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

88
88
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

306
306
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

138
138
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

508
508
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

199
199
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

99
99
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

458
458
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

190
190

Meer sportnieuws