Kanaries pakken bekerzege op Lisp na zwaar bevochten strijd

67 stemmen
Kanaries pakken bekerzege op Lisp na zwaar bevochten strijd

De clubs uit de Challenger Pro League konden vanavond geen bekerstunt realiseren. Ook Lierse hield lange tijd de spanning in de wedstrijd tegen STVV maar moest finaal toch de zege aan de Kanaries laten. Zo blijft Mazzu het prima doen bij de Limburgers.

Een aardig gevuld Lisp hoopte op een bekerstunt vanavond. Als laatste van de protagonisten trapten thuisploeg Lierse en STVV hun wedstrijd op gang. In de Challenger Pro League kampeerden de Pallieters in de middenmoot, al kende het wel een inktzwarte periode de laatste weken. Mazzu en co rechtten dan weer knap de rug na een zwakke competitiestart.

LEES OOK: Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

Kanaries overvleugelen moedige Pallieters

De thuisploeg begon alvast prima aan de partij. Een eerste mogelijkheid voor Sow leverde echter geen doelpunt op. De Kanaries namen nadien gezwind over en kwamen op slag van rust ook verdiend op voorsprong: Ferrari nam een diepe bal knap op de slof en verschalkte De Smet: 0-1 stond het halfweg op het Lisp.

Ei zo na zorgde STVV na de pauze meteen voor de beslissing. Vanwesemael kwam oog in oog met De Smet maar die laatste toonde zich de sterkste. Lierse probeerde nadien wel om een vuist te maken maar dat lukte amper. De bezoekers controleerden en kregen nog een paar goede kansen. In het slot miste onder meer Nhaili een opgelegde kans. 

In de absolute slotfase had Boone nog even verlengingen aan de voet (knappe redding Coppens), aan de overzijde maakte Dumont het even later helemaal af: 0-2. Zo zijn de Kanaries er ook bij in de volgende ronde.

Scoreverloop:

0-1 (43') Ferrari, 0-2 (90+5') Dumont

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"
405

Vindt u Mazzu een goede coach?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

17
17
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

28
28
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

11
11
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

31
31
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

84
84
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

262
262
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

107
107
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

289
289
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

371
371
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

30
30
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1029
1029
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

106
106
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

405
405
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

152
152
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

168
168
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

81
81
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

117
117
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

69
69
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

254
254
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

149
149
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

48
48

Meer sportnieuws