Kanaries pakken bekerzege op Lisp na zwaar bevochten strijd

door
Kanaries pakken bekerzege op Lisp na zwaar bevochten strijd

De clubs uit de Challenger Pro League konden vanavond geen bekerstunt realiseren. Ook Lierse hield lange tijd de spanning in de wedstrijd tegen STVV maar moest finaal toch de zege aan de Kanaries laten. Zo blijft Mazzu het prima doen bij de Limburgers.

Een aardig gevuld Lisp hoopte op een bekerstunt vanavond. Als laatste van de protagonisten trapten thuisploeg Lierse en STVV hun wedstrijd op gang. In de Challenger Pro League kampeerden de Pallieters in de middenmoot, al kende het wel een inktzwarte periode de laatste weken. Mazzu en co rechtten dan weer knap de rug na een zwakke competitiestart.

LEES OOK: Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

Kanaries overvleugelen moedige Pallieters

De thuisploeg begon alvast prima aan de partij. Een eerste mogelijkheid voor Sow leverde echter geen doelpunt op. De Kanaries namen nadien gezwind over en kwamen op slag van rust ook verdiend op voorsprong: Ferrari nam een diepe bal knap op de slof en verschalkte De Smet: 0-1 stond het halfweg op het Lisp.

Ei zo na zorgde STVV na de pauze meteen voor de beslissing. Vanwesemael kwam oog in oog met De Smet maar die laatste toonde zich de sterkste. Lierse probeerde nadien wel om een vuist te maken maar dat lukte amper. De bezoekers controleerden en kregen nog een paar goede kansen. In het slot miste onder meer Nhaili een opgelegde kans. 

In de absolute slotfase had Boone nog even verlengingen aan de voet (knappe redding Coppens), aan de overzijde maakte Dumont het even later helemaal af: 0-2. Zo zijn de Kanaries er ook bij in de volgende ronde.

Scoreverloop:

0-1 (43') Ferrari, 0-2 (90+5') Dumont

Vindt u Mazzu een goede coach?

Meest recent

'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

60
60
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

132
132
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

487
487
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

50
50
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

484
484
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

363
363
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

114
114
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

783
783
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

36
36
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

329
329
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

757
757
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

724
724
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

298
298
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

488
488
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

198
198
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

358
358
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

805
805
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

524
524
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

550
550
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

220
220
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

911
911
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

137
137
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

600
600
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

408
408
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

507
507

Meer sportnieuws