Jürgen Klopp onthult Courtois-nachtmerries: “Hoe?!”

door
Jürgen Klopp onthult Courtois-nachtmerries: “Hoe?!”

Jürgen Klopp nam afscheid bij Liverpool om er even tussenuit te gaan. Men dacht dat de Duitser een tijdje uit de voetbalwereld zou verdwijnen, maar plots werd hij aangekondigd als Head of Global Soccer bij Red Bull.

Klopp werd onder meer benaderd door de nationale ploeg van de Verenigde Staten, maar de Duitse succescoach wilde geen job als hoofdtrainer aannemen. Uiteindelijk tekende hij een contract bij Red Bull en dat schoot in het verkeerde keelgat bij velen.

LEES OOK: 'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Kritiek hakt er zwaar in

Klopp kreeg veel kritiek op zijn keuze om voor Red Bull te kiezen. De organisatie heeft verschillende clubs in de portefeuille en ligt niet in de bovenste schuif van de traditieclubs. “Ik wilde niemand kwetsen, helemaal niet. Ik hou van al mijn voormalige clubs. Ik weet echt niet wat ik had kunnen om iedereen tevreden te houden”, begon Klopp zijn betoog in de podcast Einfach mal Luppen.

De Duitser was dan wel helemaal op na zijn periode bij Liverpool, stilzitten is niets voor Klopp. “Ik kan niet niets doen, dat was al wel heel duidelijk. Toen kwam Red Bull op de proppen en dat was persoonlijk een schitterende optie, daar ben ik heel eerlijk over. Ik ben in principe gewoon een adviseur”, verdedigde Klopp zijn nieuwe uitdaging.

Rust brengen

Klopp zei in de podcast van Toni Kroos en diens broer Felix wat zijn opdrachten vooral zullen zijn. “Ik hoop rust te brengen op verschillende manieren en ik zal de coaches ook helpen om situaties correct te beoordelen. Ik wil enkel ondersteunen, ik ga me niet bemoeien want ik weet dat dat storend kan zijn. Ik wil mijn ervaring en werk doorgeven in de wereld die mij nauw aan het hart ligt”, slaat Klopp terug op de kritiek.

Nachtmerries van Courtois

Klopp liet zich ook uit over de wonderlijke prestatie van Thibaut Courtois in de Champions League finale tussen Liverpool en Real Madrid. “De finale van 2022? Zijn handschoenen waren gloeiend heet. Ik zal het in mijn leven nooit kunnen uitleggen. Hoe hebben we daar kunnen verliezen?!” Courtois werd Man van de Match en legde een ongelooflijke prestatie op de mat als doelman.

Vind jij Courtois de beste doelman ter wereld?

Meest recent

Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

11
11
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

142
142
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

138
138
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

130
130
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

488
488
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

127
127
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

166
166
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

161
161
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

160
160
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

440
440
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

198
198
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

127
127
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

829
829
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

968
968
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

455
455
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

426
426
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

767
767
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

145
145
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

751
751
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

202
202
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

206
206
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

461
461
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

222
222
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

377
377
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

455
455

Meer sportnieuws