Godts en Ajax lachen in Klassieker na gruwelijke blunders

door
Godts en Ajax lachen in Klassieker na gruwelijke blunders

Woensdagavond stond De Klassieker in Nederland op het programma. Feyenoord nam het in De Kuip op tegen Ajax. De wedstrijd werd eerder al uitgesteld door politiestakingen bij onze Noorderburen.

Nu kon de wedstrijd aldus wél van start gaan. Ajax krijgt in Nederland veel kritiek, maar kon wel verrassen door te winnen op het veld van grote rivaal Feyenoord. Het werd uiteindelijk 0-2. Belgisch talent Mika Godts (ex-KRC Genk) speelde 70 minuten terwijl ex-Anderlecht-doelman Timon Wellenreuther een grote rol speelde.

LEES OOK: Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Priske baalt

Ex-Antwerp-coach Brian Priske zag zijn Feyenoord al na vijf minuten op achterstand komen. Wellenreuther (ex-Anderlecht) blunderde ferm en Kenneth Taylor wist de 0-1 tegen de netten te duwen. De 40-jarige doelman aan de overkant, Remko Pasveer, komt in de geschiedenisboeken want hij gaf de assist voor het doelpunt en daarmee is hij de oudste ooit die dat wist te verwezenlijken in De Klassieker

Nog in de eerste helft wist Ajax de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Weer was Wellenreuther de gebeten hond. Jorrel Hato zette de 0-2 op het scorebord nadat de doelman de bal knullig losliet. De voormalige sluitpost van Anderlecht zal niet goed slapen vannacht. Feyenoord kon vervolgens niet veel terugdoen en de wedstrijd eindigde op een verrassende zege voor Ajax dat nu op een tweede plek staat in de Eredivisie.

Ajax is terug

De Amsterdammers krijgen onder Francesco Farioli enorm veel kritiek. De Italiaan zou zich niet aan het DNA van Ajax houden, maar ondertussen staat de club wel weer tweede na een knappe reeks in de Nederlandse hoogste klasse.

Het PSV Eindhoven van Johan Bakayoko kent een perfect parcours met een 30 op 30 en is de autoritaire leider. Ajax telt 22 punten uit negen matchen en moet nog een topper tegen nummer drie FC Utrecht spelen (ook 22pt). Feyenoord staat vierde met 19 punten.

Is Ajax dit seizoen weer een titelkandidaat in Nederland?

Meest recent

‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

7
7
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

28
28
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

24
24
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

61
61
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

115
115
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

50
50
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

139
139
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

129
129
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

209
209
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

85
85
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

94
94
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

47
47
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

309
309
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

220
220
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

275
275
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

375
375
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

160
160
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

317
317
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1266
1266
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

116
116
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

56
56
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

120
120
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

698
698
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

266
266
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

753
753

Meer sportnieuws