Godts en Ajax lachen in Klassieker na gruwelijke blunders

stemmen
Godts en Ajax lachen in Klassieker na gruwelijke blunders

Woensdagavond stond De Klassieker in Nederland op het programma. Feyenoord nam het in De Kuip op tegen Ajax. De wedstrijd werd eerder al uitgesteld door politiestakingen bij onze Noorderburen.

Nu kon de wedstrijd aldus wél van start gaan. Ajax krijgt in Nederland veel kritiek, maar kon wel verrassen door te winnen op het veld van grote rivaal Feyenoord. Het werd uiteindelijk 0-2. Belgisch talent Mika Godts (ex-KRC Genk) speelde 70 minuten terwijl ex-Anderlecht-doelman Timon Wellenreuther een grote rol speelde.

LEES OOK: Mika Godts spreekt harde taal na WK-deceptie

Priske baalt

Ex-Antwerp-coach Brian Priske zag zijn Feyenoord al na vijf minuten op achterstand komen. Wellenreuther (ex-Anderlecht) blunderde ferm en Kenneth Taylor wist de 0-1 tegen de netten te duwen. De 40-jarige doelman aan de overkant, Remko Pasveer, komt in de geschiedenisboeken want hij gaf de assist voor het doelpunt en daarmee is hij de oudste ooit die dat wist te verwezenlijken in De Klassieker

Nog in de eerste helft wist Ajax de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Weer was Wellenreuther de gebeten hond. Jorrel Hato zette de 0-2 op het scorebord nadat de doelman de bal knullig losliet. De voormalige sluitpost van Anderlecht zal niet goed slapen vannacht. Feyenoord kon vervolgens niet veel terugdoen en de wedstrijd eindigde op een verrassende zege voor Ajax dat nu op een tweede plek staat in de Eredivisie.

Ajax is terug

De Amsterdammers krijgen onder Francesco Farioli enorm veel kritiek. De Italiaan zou zich niet aan het DNA van Ajax houden, maar ondertussen staat de club wel weer tweede na een knappe reeks in de Nederlandse hoogste klasse.

Het PSV Eindhoven van Johan Bakayoko kent een perfect parcours met een 30 op 30 en is de autoritaire leider. Ajax telt 22 punten uit negen matchen en moet nog een topper tegen nummer drie FC Utrecht spelen (ook 22pt). Feyenoord staat vierde met 19 punten.

Is Ajax dit seizoen weer een titelkandidaat in Nederland?

Meest recent

'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

0
0
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

166
166
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

150
150
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

576
576
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

144
144
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

397
397
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

42
42
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

495
495
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

259
259
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

241
241
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

139
139
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1273
1273
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

106
106
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

328
328
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

196
196
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

254
254
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

202
202
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

217
217
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

516
516
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

922
922
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

715
715
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

277
277
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

155
155

Meer sportnieuws