Godts en Ajax lachen in Klassieker na gruwelijke blunders

99
Godts en Ajax lachen in Klassieker na gruwelijke blunders

Woensdagavond stond De Klassieker in Nederland op het programma. Feyenoord nam het in De Kuip op tegen Ajax. De wedstrijd werd eerder al uitgesteld door politiestakingen bij onze Noorderburen.

Nu kon de wedstrijd aldus wél van start gaan. Ajax krijgt in Nederland veel kritiek, maar kon wel verrassen door te winnen op het veld van grote rivaal Feyenoord. Het werd uiteindelijk 0-2. Belgisch talent Mika Godts (ex-KRC Genk) speelde 70 minuten terwijl ex-Anderlecht-doelman Timon Wellenreuther een grote rol speelde.

LEES OOK: Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Priske baalt

Ex-Antwerp-coach Brian Priske zag zijn Feyenoord al na vijf minuten op achterstand komen. Wellenreuther (ex-Anderlecht) blunderde ferm en Kenneth Taylor wist de 0-1 tegen de netten te duwen. De 40-jarige doelman aan de overkant, Remko Pasveer, komt in de geschiedenisboeken want hij gaf de assist voor het doelpunt en daarmee is hij de oudste ooit die dat wist te verwezenlijken in De Klassieker. 

Nog in de eerste helft wist Ajax de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Weer was Wellenreuther de gebeten hond. Jorrel Hato zette de 0-2 op het scorebord nadat de doelman de bal knullig losliet. De voormalige sluitpost van Anderlecht zal niet goed slapen vannacht. Feyenoord kon vervolgens niet veel terugdoen en de wedstrijd eindigde op een verrassende zege voor Ajax dat nu op een tweede plek staat in de Eredivisie.

Ajax is terug

De Amsterdammers krijgen onder Francesco Farioli enorm veel kritiek. De Italiaan zou zich niet aan het DNA van Ajax houden, maar ondertussen staat de club wel weer tweede na een knappe reeks in de Nederlandse hoogste klasse.

Het PSV Eindhoven van Johan Bakayoko kent een perfect parcours met een 30 op 30 en is de autoritaire leider. Ajax telt 22 punten uit negen matchen en moet nog een topper tegen nummer drie FC Utrecht spelen (ook 22pt). Feyenoord staat vierde met 19 punten.

Is Ajax dit seizoen weer een titelkandidaat in Nederland?

Meest recent

Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

11
11
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

15
15
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

36
36
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

52
52
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

61
61
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

51
51
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

28
28
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

143
143
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

87
87
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

49
49
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

56
56
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

25
25
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

241
241
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

68
68
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

122
122
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

96
96
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

110
110
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

103
103
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

334
334
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

66
66
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

354
354
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

308
308
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

245
245

Meer sportnieuws