Croky Cup: Club, Gent, Genk en Union roteren stevig

door
Croky Cup: Club, Gent, Genk en Union roteren stevig

Woensdagavond worden er maar liefst tien wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup afgewerkt. Daarin maken ook de eerste clubs uit de G6 hun intrede. Met name landskampioen Club Brugge, bekerhouder Union, AA Gent en huidig competitieleider KRC Genk komen voor het eerst in aantrede.

Aangezien ze voor hun eerste bekermatch nog geen andere eersteklassers treffen, wordt er bij al die topclubs ook stevig geroteerd. Heel wat bankzitters en jonge talenten krijgen hun kans.

LEES OOK: Witte rook: Anderlecht en Union bereiken opvallend akkoord

Topclubs roteren stevig in beker

Bekerhouder Union gaat op bezoek bij AS Eupen, vorig seizoen nog gedegradeerd vanop het hoogste niveau. Sebastien Pocognoli gunt daarbij op het middenveld een eerste basisplaats aan de jonge Van de Perre. Ook spelers als Leysen en François krijgen nog eens hun kans. Voorin start het duo Rodriguez-Promise.

AA Gent treft dan weer de Waalse eerstenationaler Union Rochefortoise. Met ook nog een druk Europees programma in het vooruitzicht posteert Wouter Vrancken Schmidt eens onder de lat en gunt hij ook basisplaatsen aan Araujo, Vancsa, Varela en Sonko. Onder meer Watanabe, Fadiga en Gandelman ontbreken in de selectie.

Maar liefst 8 wijzigingen bij Club Brugge

KRC Genk trekt naar de Freethiel met een zeer jong elftal. Thorsten Fink brengt onder meer Penders (19), Nkuba (22), Bangoura (20), Karetsas (16) en Adedeji-Sternberg (19) in de ploeg. Aanvoerder Heynen krijgt rust, net als onder meer Van Crombrugge, Sadick en Tolu.

Bij Club Brugge was het ook al duidelijk dat Nicky Hayen tegen Belisia Bilzen zou roteren. In vergelijking met vorig weekend voert hij maar liefst acht wijzigingen door. Enkel Onyedika, Vanaken en Skov Olsen blijven staan. Siquet mag nog eens starten achterin, terwijl op het middenveld Nielsen nog eens zijn kans krijgt.

Trending:

‘Club Brugge keihard afgewezen door toptarget’
‘Club Brugge keihard afgewezen door toptarget’

Vind je dat ze te veel wijzigingen doorvoeren?

Meest recent

Louis van Gaal openhartig over zijn gezondheid

Louis van Gaal (73) wordt gezien als één van de beste hoofdtrainers ooit. De ...

6
6
‘Bakayoko verbaast iedereen met straffe transfereis’

Johan Bakayoko kon een jaar geleden nog voor een astronomisch bedrag naar Saudi-Arabië, maar na ...

25
25
Fans vellen duidelijk oordeel over nieuw shirt Club Brugge

Club Brugge heeft op de officiële kanalen uitgepakt met nieuwe thuisshirts. Blauw-Zwart koos ...

88
88
'Brown hakt transferknoop door: verrassing van formaat'

De transfersage van Archie Brown begon vreemde vormen aan te nemen. De linksback had nog twee opties ...

128
128
Club Brugge lanceert nieuwe shirt: "Voor het eerst ooit"

Club Brugge is al enkele weken aan de bak in de voorbereiding, maar de fans waren in blijde ...

275
275
'Bliksemvertrek Wout Weghorst bij Ajax'

Ajax staat voor een heel belangrijk seizoen. Na drie seizoenen zonder prijs wordt het dringend tijd ...

82
82
Kat Kerkhofs dropt plots bommetje over Dries Mertens

Dries Mertens leek enkele weken geleden zijn afscheid te hebben aangekondigd. Maar is dat ook zo? ...

252
252
'Club op zucht van topaanwinst: zomerrecord in JPL verpulverd'

De zomerstage van Club Brugge zit erop, komende week start de laatste rechte lijn richting de ...

547
547
Spraakmakende opvolger Hasi bij Anderlecht nu al bekend?

RSC Anderlecht besloot ondanks een matig seizoenseinde om toch door te gaan met Besnik Hasi als ...

397
397
Johan Bakayoko weg: 'Bijzonder bedrag voor PSV'

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, is Johan Bakayoko uit beeld verdwenen bij de Rode ...

65
65
Overmars smijt transferplannen Antwerp op tafel

Antwerp FC vertoefde de voorbije dagen op Oostenrijkse bodem voor een oefenkamp. Ook directeur ...

273
273
'Transferclimax bij AA Gent: twéé privéjets staan klaar'

KAA Gent wil zich in de komende weken nog verder versterken. Maar eerst staan de Buffalo's op punt ...

321
321
'Jashari-saga escaleert in oorlog: PL-club moeit zich plots'

Bij Club Brugge zit de zomerstage in Londen erop, zaterdag houdt Blauw-Zwart wel nog een ...

1869
1869
“Topclub is het doel”: Vandenbroeck brandt van ambitie

Zulte Waregem was enkele jaren op rij op de dool. Essevee haalde vorig seizoen Sven Vandenbroeck ...

203
203
Lawal of Van Crombrugge? Fink velt oordeel

KRC Genk won vanavond een oefenpot tegen Hannover '96. Het werd 2-4 voor de Limburgers. Tobias Lawal ...

248
248
Red Flames eervol uit EK na waanzinnige slotfase

Op het EK in Zwitserland speelden de Red Flames hun laatste match. De Belgische dames maakten er een ...

237
237
'D-day bij Club Brugge: nieuwe twist in Jashari-soap'

Ruim een week voor de Supercup wordt Club Brugge geteisterd door transferperikelen. Hoewel het ...

1167
1167
'Transfersoap Brown kent gigantisch straffe plottwist'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga voorlopig nog altijd slechts één nieuwkomer in huis. ...

253
253
'Club Brugge ziet topaanwinst nog door vingers glippen'

Club Brugge haalde tot dusver al twee nieuwkomers in huis, maar daarmee is het huiswerk nog niet af ...

590
590
Overmars speelt open kaart: vertrekken of blijven?

Royal Antwerp FC lijkt in een neerwaartse spiraal te zitten. Na dubbel is het verval veel te groot. ...

521
521
Vrancken heeft 'transfernieuwtje' voor STVV-fans

STVV kent tot op heden een zeer goede voorbereiding. Trainer Wouter Vrancken mag zeer tevreden zijn ...

379
379
Keert Trebel verrassend terug naar JPL?

Er zijn nog heel wat spelers op zoek naar een nieuwe club. Adrien Trebel en Sebastien Bruzzese zijn ...

409
409
Westerlo krijgt bod binnen vanuit Major League Soccer

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent Griffin Yow. Voorlopig was er weinig concreet te ...

225
225
Anderlecht haalt oude succesformule vanonder het stof

RSC Anderlecht haalde met Enric Llansana een nieuwe middenvelder. Hij komt over van Go Ahead Eagles. ...

824
824
‘Janssen drijft Antwerp tot waanzin: chaos bij bestuur’

Het kluwen rond Vincent Janssen zit muurvast. Terwijl Antwerp rekent op zijn vertrek om ruimte ...

1093
1093

Meer sportnieuws