Croky Cup: Club, Gent, Genk en Union roteren stevig

95 stemmen
Croky Cup: Club, Gent, Genk en Union roteren stevig

Woensdagavond worden er maar liefst tien wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup afgewerkt. Daarin maken ook de eerste clubs uit de G6 hun intrede. Met name landskampioen Club Brugge, bekerhouder Union, AA Gent en huidig competitieleider KRC Genk komen voor het eerst in aantrede.

Aangezien ze voor hun eerste bekermatch nog geen andere eersteklassers treffen, wordt er bij al die topclubs ook stevig geroteerd. Heel wat bankzitters en jonge talenten krijgen hun kans.

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Topclubs roteren stevig in beker

Bekerhouder Union gaat op bezoek bij AS Eupen, vorig seizoen nog gedegradeerd vanop het hoogste niveau. Sebastien Pocognoli gunt daarbij op het middenveld een eerste basisplaats aan de jonge Van de Perre. Ook spelers als Leysen en François krijgen nog eens hun kans. Voorin start het duo Rodriguez-Promise.

AA Gent treft dan weer de Waalse eerstenationaler Union Rochefortoise. Met ook nog een druk Europees programma in het vooruitzicht posteert Wouter Vrancken Schmidt eens onder de lat en gunt hij ook basisplaatsen aan Araujo, Vancsa, Varela en Sonko. Onder meer Watanabe, Fadiga en Gandelman ontbreken in de selectie.

Maar liefst 8 wijzigingen bij Club Brugge

KRC Genk trekt naar de Freethiel met een zeer jong elftal. Thorsten Fink brengt onder meer Penders (19), Nkuba (22), Bangoura (20), Karetsas (16) en Adedeji-Sternberg (19) in de ploeg. Aanvoerder Heynen krijgt rust, net als onder meer Van Crombrugge, Sadick en Tolu.

Bij Club Brugge was het ook al duidelijk dat Nicky Hayen tegen Belisia Bilzen zou roteren. In vergelijking met vorig weekend voert hij maar liefst acht wijzigingen door. Enkel Onyedika, Vanaken en Skov Olsen blijven staan. Siquet mag nog eens starten achterin, terwijl op het middenveld Nielsen nog eens zijn kans krijgt.

Vind je dat ze te veel wijzigingen doorvoeren?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

27
27
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

22
22
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

24
24
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

67
67
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

65
65
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

76
76
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

57
57
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

92
92
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

32
32
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

85
85
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

152
152
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

220
220
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

501
501
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

174
174
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

452
452
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

859
859
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

366
366
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

698
698
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

600
600
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

182
182
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws