Croky Cup: Club, Gent, Genk en Union roteren stevig

door
Croky Cup: Club, Gent, Genk en Union roteren stevig

Woensdagavond worden er maar liefst tien wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup afgewerkt. Daarin maken ook de eerste clubs uit de G6 hun intrede. Met name landskampioen Club Brugge, bekerhouder Union, AA Gent en huidig competitieleider KRC Genk komen voor het eerst in aantrede.

Aangezien ze voor hun eerste bekermatch nog geen andere eersteklassers treffen, wordt er bij al die topclubs ook stevig geroteerd. Heel wat bankzitters en jonge talenten krijgen hun kans.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Topclubs roteren stevig in beker

Bekerhouder Union gaat op bezoek bij AS Eupen, vorig seizoen nog gedegradeerd vanop het hoogste niveau. Sebastien Pocognoli gunt daarbij op het middenveld een eerste basisplaats aan de jonge Van de Perre. Ook spelers als Leysen en François krijgen nog eens hun kans. Voorin start het duo Rodriguez-Promise.

AA Gent treft dan weer de Waalse eerstenationaler Union Rochefortoise. Met ook nog een druk Europees programma in het vooruitzicht posteert Wouter Vrancken Schmidt eens onder de lat en gunt hij ook basisplaatsen aan Araujo, Vancsa, Varela en Sonko. Onder meer Watanabe, Fadiga en Gandelman ontbreken in de selectie.

Maar liefst 8 wijzigingen bij Club Brugge

KRC Genk trekt naar de Freethiel met een zeer jong elftal. Thorsten Fink brengt onder meer Penders (19), Nkuba (22), Bangoura (20), Karetsas (16) en Adedeji-Sternberg (19) in de ploeg. Aanvoerder Heynen krijgt rust, net als onder meer Van Crombrugge, Sadick en Tolu.

Bij Club Brugge was het ook al duidelijk dat Nicky Hayen tegen Belisia Bilzen zou roteren. In vergelijking met vorig weekend voert hij maar liefst acht wijzigingen door. Enkel Onyedika, Vanaken en Skov Olsen blijven staan. Siquet mag nog eens starten achterin, terwijl op het middenveld Nielsen nog eens zijn kans krijgt.

Vind je dat ze te veel wijzigingen doorvoeren?

Meest recent

Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

8
8
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

55
55
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

94
94
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

44
44
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

50
50
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

82
82
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

85
85
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

382
382
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

137
137
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

211
211
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

90
90
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

550
550
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

530
530
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

269
269
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

603
603
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

83
83
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

71
71
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

72
72
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

44
44
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

249
249
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

77
77
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

159
159
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

224
224
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

446
446
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

135
135

Meer sportnieuws