Croky Cup: Club, Gent, Genk en Union roteren stevig

door
Croky Cup: Club, Gent, Genk en Union roteren stevig

Woensdagavond worden er maar liefst tien wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup afgewerkt. Daarin maken ook de eerste clubs uit de G6 hun intrede. Met name landskampioen Club Brugge, bekerhouder Union, AA Gent en huidig competitieleider KRC Genk komen voor het eerst in aantrede.

Aangezien ze voor hun eerste bekermatch nog geen andere eersteklassers treffen, wordt er bij al die topclubs ook stevig geroteerd. Heel wat bankzitters en jonge talenten krijgen hun kans.

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Topclubs roteren stevig in beker

Bekerhouder Union gaat op bezoek bij AS Eupen, vorig seizoen nog gedegradeerd vanop het hoogste niveau. Sebastien Pocognoli gunt daarbij op het middenveld een eerste basisplaats aan de jonge Van de Perre. Ook spelers als Leysen en François krijgen nog eens hun kans. Voorin start het duo Rodriguez-Promise.

AA Gent treft dan weer de Waalse eerstenationaler Union Rochefortoise. Met ook nog een druk Europees programma in het vooruitzicht posteert Wouter Vrancken Schmidt eens onder de lat en gunt hij ook basisplaatsen aan Araujo, Vancsa, Varela en Sonko. Onder meer Watanabe, Fadiga en Gandelman ontbreken in de selectie.

Maar liefst 8 wijzigingen bij Club Brugge

KRC Genk trekt naar de Freethiel met een zeer jong elftal. Thorsten Fink brengt onder meer Penders (19), Nkuba (22), Bangoura (20), Karetsas (16) en Adedeji-Sternberg (19) in de ploeg. Aanvoerder Heynen krijgt rust, net als onder meer Van Crombrugge, Sadick en Tolu.

Bij Club Brugge was het ook al duidelijk dat Nicky Hayen tegen Belisia Bilzen zou roteren. In vergelijking met vorig weekend voert hij maar liefst acht wijzigingen door. Enkel Onyedika, Vanaken en Skov Olsen blijven staan. Siquet mag nog eens starten achterin, terwijl op het middenveld Nielsen nog eens zijn kans krijgt.

Vind je dat ze te veel wijzigingen doorvoeren?

Meest recent

VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

0
0
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

102
102
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

8
8
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

78
78
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

16
16
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

332
332
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

179
179
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

279
279
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

246
246
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

629
629
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

572
572
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

77
77
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

91
91
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

216
216
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

80
80
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

162
162
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

92
92
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

188
188
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

109
109
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

63
63
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

312
312
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

98
98
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

381
381
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

73
73

Meer sportnieuws