Croky Cup: Club, Gent, Genk en Union roteren stevig

95 stemmen
Croky Cup: Club, Gent, Genk en Union roteren stevig

Woensdagavond worden er maar liefst tien wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup afgewerkt. Daarin maken ook de eerste clubs uit de G6 hun intrede. Met name landskampioen Club Brugge, bekerhouder Union, AA Gent en huidig competitieleider KRC Genk komen voor het eerst in aantrede.

Aangezien ze voor hun eerste bekermatch nog geen andere eersteklassers treffen, wordt er bij al die topclubs ook stevig geroteerd. Heel wat bankzitters en jonge talenten krijgen hun kans.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Topclubs roteren stevig in beker

Bekerhouder Union gaat op bezoek bij AS Eupen, vorig seizoen nog gedegradeerd vanop het hoogste niveau. Sebastien Pocognoli gunt daarbij op het middenveld een eerste basisplaats aan de jonge Van de Perre. Ook spelers als Leysen en François krijgen nog eens hun kans. Voorin start het duo Rodriguez-Promise.

AA Gent treft dan weer de Waalse eerstenationaler Union Rochefortoise. Met ook nog een druk Europees programma in het vooruitzicht posteert Wouter Vrancken Schmidt eens onder de lat en gunt hij ook basisplaatsen aan Araujo, Vancsa, Varela en Sonko. Onder meer Watanabe, Fadiga en Gandelman ontbreken in de selectie.

Maar liefst 8 wijzigingen bij Club Brugge

KRC Genk trekt naar de Freethiel met een zeer jong elftal. Thorsten Fink brengt onder meer Penders (19), Nkuba (22), Bangoura (20), Karetsas (16) en Adedeji-Sternberg (19) in de ploeg. Aanvoerder Heynen krijgt rust, net als onder meer Van Crombrugge, Sadick en Tolu.

Bij Club Brugge was het ook al duidelijk dat Nicky Hayen tegen Belisia Bilzen zou roteren. In vergelijking met vorig weekend voert hij maar liefst acht wijzigingen door. Enkel Onyedika, Vanaken en Skov Olsen blijven staan. Siquet mag nog eens starten achterin, terwijl op het middenveld Nielsen nog eens zijn kans krijgt.

Vind je dat ze te veel wijzigingen doorvoeren?

Meest recent

Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

2
2
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

79
79
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

8
8
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

36
36
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

230
230
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

226
226
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

71
71
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

130
130
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

89
89
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

118
118
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

264
264
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

237
237
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

152
152
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

350
350
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

533
533
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

350
350
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

159
159
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

85
85
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

358
358
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

429
429
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

315
315
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

245
245
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

431
431
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

382
382

Meer sportnieuws