Degryse ziet meteen enorm risico voor Renard en Vandenhaute

door
Degryse ziet meteen enorm risico voor Renard en Vandenhaute

Bij Anderlecht vond woensdag voor de zoveelste keer in de laatste jaren een paleisrevolutie plaats. Na de tegenvallende resultaten van de voorbije maanden werd ook CEO Sports Jesper Fredberg naar de uitgang begeleid. In zijn plaats kwam meteen Olivier Renard als nieuwe sportief directeur.

Die andere titel doet meteen ook uitschijnen dat Renard veel minder macht zal krijgen dan Fredberg. Dat betekent meteen ook dat Wouter Vandenhaute weer meer op het voorplan zal treden. De wissel draagt ook duidelijk de stempel van de voorzitter, die in theorie nochans nog steeds niet-uitvoerend is.

LEES OOK: Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Renard zal meteen succes moeten leveren

Marc Degryse vindt de keuze voor Renard op zich niet slecht voor Anderlecht, gezien diens staat van diens bij KV Mechelen, Standard, Antwerp en Montreal. Maar tegelijk ziet de analist er ook een enorm risico in.

"Zijn vermeende aandeel in Propere Handen — ik wil mij daar niet over uitspreken — en zijn verleden bij Standard maken dat hij bij de fans niet met een onbeschreven blad begint", waarschuwt hij bij Het Laatste Nieuws. "Die geluiden kan Renard alleen maar doen verstommen met een goede januari-mercato. Veel marge voor mislukking zal hij alvast niet krijgen van de supporters. Renard zal instant succes moeten leveren."

Vandenhaute komt ook vol in de wind

Het zal er dus meteen op moeten zijn voor de nieuwe sportieve baas. Want anders zal ook Vandenhaute opnieuw onder vuur komen te liggen. De voorzitter ligt nog altijd zeer slecht bij de achterban, maar wordt voorlopig nog de hand boven het hoofd gehouden door zijn mede-aandeelhouders.

""Als dat verhaal wéér mislukt, zal Wouter vol in de wind komen te staan. Deze nieuwe koerswending is zo’n beetje de laatste kans voor Vandenhaute", waarschuwt Degryse echter. "Ik hoor dat zijn relatie met Marc Coucke best wel goed is, maar het geduld van Coucke is ook niet oneindig."

Zal Renard slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

44
44
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

119
119
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

55
55
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

340
340
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

65
65
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

79
79
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

184
184
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

155
155
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

120
120
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

84
84
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

477
477
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

528
528
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

139
139
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

84
84
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

314
314
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

231
231
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

47
47
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

758
758
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

79
79
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

313
313
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

94
94
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

232
232
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

298
298
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

571
571

Meer sportnieuws