Degryse ziet meteen enorm risico voor Renard en Vandenhaute

436 stemmen
Degryse ziet meteen enorm risico voor Renard en Vandenhaute

Bij Anderlecht vond woensdag voor de zoveelste keer in de laatste jaren een paleisrevolutie plaats. Na de tegenvallende resultaten van de voorbije maanden werd ook CEO Sports Jesper Fredberg naar de uitgang begeleid. In zijn plaats kwam meteen Olivier Renard als nieuwe sportief directeur.

Die andere titel doet meteen ook uitschijnen dat Renard veel minder macht zal krijgen dan Fredberg. Dat betekent meteen ook dat Wouter Vandenhaute weer meer op het voorplan zal treden. De wissel draagt ook duidelijk de stempel van de voorzitter, die in theorie nochans nog steeds niet-uitvoerend is.

LEES OOK: 'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

Renard zal meteen succes moeten leveren

Marc Degryse vindt de keuze voor Renard op zich niet slecht voor Anderlecht, gezien diens staat van diens bij KV Mechelen, Standard, Antwerp en Montreal. Maar tegelijk ziet de analist er ook een enorm risico in.

"Zijn vermeende aandeel in Propere Handen — ik wil mij daar niet over uitspreken — en zijn verleden bij Standard maken dat hij bij de fans niet met een onbeschreven blad begint", waarschuwt hij bij Het Laatste Nieuws. "Die geluiden kan Renard alleen maar doen verstommen met een goede januari-mercato. Veel marge voor mislukking zal hij alvast niet krijgen van de supporters. Renard zal instant succes moeten leveren."

Vandenhaute komt ook vol in de wind

Het zal er dus meteen op moeten zijn voor de nieuwe sportieve baas. Want anders zal ook Vandenhaute opnieuw onder vuur komen te liggen. De voorzitter ligt nog altijd zeer slecht bij de achterban, maar wordt voorlopig nog de hand boven het hoofd gehouden door zijn mede-aandeelhouders.

""Als dat verhaal wéér mislukt, zal Wouter vol in de wind komen te staan. Deze nieuwe koerswending is zo’n beetje de laatste kans voor Vandenhaute", waarschuwt Degryse echter. "Ik hoor dat zijn relatie met Marc Coucke best wel goed is, maar het geduld van Coucke is ook niet oneindig."

Zal Renard slagen bij Anderlecht?

Meest recent

'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

27
27
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

25
25
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

25
25
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

42
42
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

602
602
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

35
35
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

34
34
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

554
554
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

278
278
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

147
147
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

492
492
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

569
569
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

520
520
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

167
167
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

55
55
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

149
149
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

757
757
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

85
85
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

256
256
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

341
341
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

247
247
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

558
558
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

149
149
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

118
118
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

81
81

Meer sportnieuws