Degryse ziet meteen enorm risico voor Renard en Vandenhaute

door
Degryse ziet meteen enorm risico voor Renard en Vandenhaute

Bij Anderlecht vond woensdag voor de zoveelste keer in de laatste jaren een paleisrevolutie plaats. Na de tegenvallende resultaten van de voorbije maanden werd ook CEO Sports Jesper Fredberg naar de uitgang begeleid. In zijn plaats kwam meteen Olivier Renard als nieuwe sportief directeur.

Die andere titel doet meteen ook uitschijnen dat Renard veel minder macht zal krijgen dan Fredberg. Dat betekent meteen ook dat Wouter Vandenhaute weer meer op het voorplan zal treden. De wissel draagt ook duidelijk de stempel van de voorzitter, die in theorie nochans nog steeds niet-uitvoerend is.

LEES OOK: Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Renard zal meteen succes moeten leveren

Marc Degryse vindt de keuze voor Renard op zich niet slecht voor Anderlecht, gezien diens staat van diens bij KV Mechelen, Standard, Antwerp en Montreal. Maar tegelijk ziet de analist er ook een enorm risico in.

"Zijn vermeende aandeel in Propere Handen — ik wil mij daar niet over uitspreken — en zijn verleden bij Standard maken dat hij bij de fans niet met een onbeschreven blad begint", waarschuwt hij bij Het Laatste Nieuws. "Die geluiden kan Renard alleen maar doen verstommen met een goede januari-mercato. Veel marge voor mislukking zal hij alvast niet krijgen van de supporters. Renard zal instant succes moeten leveren."

Vandenhaute komt ook vol in de wind

Het zal er dus meteen op moeten zijn voor de nieuwe sportieve baas. Want anders zal ook Vandenhaute opnieuw onder vuur komen te liggen. De voorzitter ligt nog altijd zeer slecht bij de achterban, maar wordt voorlopig nog de hand boven het hoofd gehouden door zijn mede-aandeelhouders.

""Als dat verhaal wéér mislukt, zal Wouter vol in de wind komen te staan. Deze nieuwe koerswending is zo’n beetje de laatste kans voor Vandenhaute", waarschuwt Degryse echter. "Ik hoor dat zijn relatie met Marc Coucke best wel goed is, maar het geduld van Coucke is ook niet oneindig."

Zal Renard slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

49
49
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

75
75
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

169
169
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

146
146
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

225
225
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

243
243
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

58
58
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

420
420
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

260
260
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

79
79
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

61
61
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

154
154
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

529
529
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

269
269
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

63
63
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

93
93
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

66
66
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

38
38
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

434
434
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

357
357
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

135
135
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

31
31
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

215
215
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

136
136
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

78
78

Meer sportnieuws