Degryse ziet meteen enorm risico voor Renard en Vandenhaute

door
Degryse ziet meteen enorm risico voor Renard en Vandenhaute

Bij Anderlecht vond woensdag voor de zoveelste keer in de laatste jaren een paleisrevolutie plaats. Na de tegenvallende resultaten van de voorbije maanden werd ook CEO Sports Jesper Fredberg naar de uitgang begeleid. In zijn plaats kwam meteen Olivier Renard als nieuwe sportief directeur.

Die andere titel doet meteen ook uitschijnen dat Renard veel minder macht zal krijgen dan Fredberg. Dat betekent meteen ook dat Wouter Vandenhaute weer meer op het voorplan zal treden. De wissel draagt ook duidelijk de stempel van de voorzitter, die in theorie nochans nog steeds niet-uitvoerend is.

LEES OOK: ‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Renard zal meteen succes moeten leveren

Marc Degryse vindt de keuze voor Renard op zich niet slecht voor Anderlecht, gezien diens staat van diens bij KV Mechelen, Standard, Antwerp en Montreal. Maar tegelijk ziet de analist er ook een enorm risico in.

"Zijn vermeende aandeel in Propere Handen — ik wil mij daar niet over uitspreken — en zijn verleden bij Standard maken dat hij bij de fans niet met een onbeschreven blad begint", waarschuwt hij bij Het Laatste Nieuws. "Die geluiden kan Renard alleen maar doen verstommen met een goede januari-mercato. Veel marge voor mislukking zal hij alvast niet krijgen van de supporters. Renard zal instant succes moeten leveren."

Vandenhaute komt ook vol in de wind

Het zal er dus meteen op moeten zijn voor de nieuwe sportieve baas. Want anders zal ook Vandenhaute opnieuw onder vuur komen te liggen. De voorzitter ligt nog altijd zeer slecht bij de achterban, maar wordt voorlopig nog de hand boven het hoofd gehouden door zijn mede-aandeelhouders.

""Als dat verhaal wéér mislukt, zal Wouter vol in de wind komen te staan. Deze nieuwe koerswending is zo’n beetje de laatste kans voor Vandenhaute", waarschuwt Degryse echter. "Ik hoor dat zijn relatie met Marc Coucke best wel goed is, maar het geduld van Coucke is ook niet oneindig."

Zal Renard slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

5
5
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

12
12
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

145
145
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

73
73
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

33
33
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

52
52
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

317
317
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

124
124
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

25
25
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

54
54
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

275
275
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

329
329
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

96
96
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

271
271
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

347
347
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

442
442
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

337
337
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

119
119
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

639
639
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

764
764
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

246
246
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

330
330
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

74
74
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

135
135

Meer sportnieuws