Degryse ziet meteen enorm risico voor Renard en Vandenhaute

door
Degryse ziet meteen enorm risico voor Renard en Vandenhaute

Bij Anderlecht vond woensdag voor de zoveelste keer in de laatste jaren een paleisrevolutie plaats. Na de tegenvallende resultaten van de voorbije maanden werd ook CEO Sports Jesper Fredberg naar de uitgang begeleid. In zijn plaats kwam meteen Olivier Renard als nieuwe sportief directeur.

Die andere titel doet meteen ook uitschijnen dat Renard veel minder macht zal krijgen dan Fredberg. Dat betekent meteen ook dat Wouter Vandenhaute weer meer op het voorplan zal treden. De wissel draagt ook duidelijk de stempel van de voorzitter, die in theorie nochans nog steeds niet-uitvoerend is.

LEES OOK: Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Renard zal meteen succes moeten leveren

Marc Degryse vindt de keuze voor Renard op zich niet slecht voor Anderlecht, gezien diens staat van diens bij KV Mechelen, Standard, Antwerp en Montreal. Maar tegelijk ziet de analist er ook een enorm risico in.

"Zijn vermeende aandeel in Propere Handen — ik wil mij daar niet over uitspreken — en zijn verleden bij Standard maken dat hij bij de fans niet met een onbeschreven blad begint", waarschuwt hij bij Het Laatste Nieuws. "Die geluiden kan Renard alleen maar doen verstommen met een goede januari-mercato. Veel marge voor mislukking zal hij alvast niet krijgen van de supporters. Renard zal instant succes moeten leveren."

Vandenhaute komt ook vol in de wind

Het zal er dus meteen op moeten zijn voor de nieuwe sportieve baas. Want anders zal ook Vandenhaute opnieuw onder vuur komen te liggen. De voorzitter ligt nog altijd zeer slecht bij de achterban, maar wordt voorlopig nog de hand boven het hoofd gehouden door zijn mede-aandeelhouders.

""Als dat verhaal wéér mislukt, zal Wouter vol in de wind komen te staan. Deze nieuwe koerswending is zo’n beetje de laatste kans voor Vandenhaute", waarschuwt Degryse echter. "Ik hoor dat zijn relatie met Marc Coucke best wel goed is, maar het geduld van Coucke is ook niet oneindig."

Zal Renard slagen bij Anderlecht?

Meest recent

'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

1
1
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

14
14
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

9
9
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

117
117
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

56
56
Vierde Gouden Schoen op komst? Vanaken tipt opvallende concurrent

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

127
127
'Hayen moet slikken: publiekslieveling plots naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

143
143
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

206
206
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

152
152
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

39
39
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

141
141
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

367
367
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

176
176
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

194
194
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

65
65
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

171
171
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

221
221
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

624
624
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

242
242
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

61
61
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

472
472
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

447
447
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

89
89
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1292
1292
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

684
684

Meer sportnieuws