Fredberg spreekt na vertrek: "Dat is enige teleurstelling"

door
Fredberg spreekt na vertrek:

Het blijft voor Anderlecht zeer moeilijk om stabiliteit te behouden. De voorbije weken werd er weer gretig met de pionnen geschoven, want op korte tijd werd de Deense connectie helemaal uitgeschakeld. Na het ontslag van trainer Brian Riemer en het vertrek van Academy Manager Mikkel Hemmersam volgde woensdag ook de exit van Jesper Fredberg.

Na net geen twee jaar eindigde de samenwerking met de CEO Sports, naar verluidt in onderling overleg. Anderlecht aarzelde niet om door te schakelen en presenteerde meteen Olivier Renard als nieuwe sportief directeur. Hij sprak woensdagnamiddag samen met voorzitter Wouter Vandenhaute de pers toe.

LEES OOK: Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Fredberg verlaat Anderlecht met opgeheven hoofd

Fredberg was op die persconferentie uiteraard niet aanwezig, maar ook hij reageert een eerste keer op zijn vertrek bij Anderlecht. Dat doet de 43-jarige Deen op de officiële kanalen van Paars-Wit.

"Ik verlaat de club met opgeheven hoofd en veel trots", maakt Fredberg zich sterk. "De club heeft het laatste anderhalf jaar stabiliteit teruggevonden en er liggen stevige fundamenten voor de toekomst. De kern is beter gebalanceerd, met een goede mix tussen jonge talenten en ervaren spelers."

Fans niets kunnen teruggeven

Globaal gezien is Fredberg dus tevreden over zijn werk. "Er heerst een constructieve en positieve sfeer binnen de staf en bij de medewerkers van de club, van de Academy tot de RSCA Women en het eerste elftal. Mijn enige teleurstelling bestaat erin dat we er niet in geslaagd zijn om iets terug te geven aan de fans vorig seizoen. Ik ben de club en zijn fans dankbaar voor de afgelopen jaren en zal RSCA op de voet blijven volgen", besluit hij.

Fredberg is er immers niet in geslaagd om Anderlecht een prijs te bezorgen. Vorig seizoen leek het tot het einde op weg om de titel te veroveren, maar in de laatste twee wedstrijden gaf het die nog uit handen. Het moest uiteindelijk vrede nemen met een derde plaats.

Mag Fredberg tevreden zijn over zijn werk bij Anderlecht?

Meest recent

Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

4
4
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

22
22
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

43
43
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

33
33
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

149
149
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

157
157
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

321
321
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

42
42
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

140
140
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

73
73
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

72
72
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

221
221
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

118
118
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

438
438
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

174
174
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

85
85
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

415
415
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

17
17
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

177
177
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

691
691
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

68
68
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

91
91
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

317
317
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

237
237

Meer sportnieuws