Fredberg spreekt na vertrek: "Dat is enige teleurstelling"

door
Fredberg spreekt na vertrek:

Het blijft voor Anderlecht zeer moeilijk om stabiliteit te behouden. De voorbije weken werd er weer gretig met de pionnen geschoven, want op korte tijd werd de Deense connectie helemaal uitgeschakeld. Na het ontslag van trainer Brian Riemer en het vertrek van Academy Manager Mikkel Hemmersam volgde woensdag ook de exit van Jesper Fredberg.

Na net geen twee jaar eindigde de samenwerking met de CEO Sports, naar verluidt in onderling overleg. Anderlecht aarzelde niet om door te schakelen en presenteerde meteen Olivier Renard als nieuwe sportief directeur. Hij sprak woensdagnamiddag samen met voorzitter Wouter Vandenhaute de pers toe.

LEES OOK: Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Fredberg verlaat Anderlecht met opgeheven hoofd

Fredberg was op die persconferentie uiteraard niet aanwezig, maar ook hij reageert een eerste keer op zijn vertrek bij Anderlecht. Dat doet de 43-jarige Deen op de officiële kanalen van Paars-Wit.

"Ik verlaat de club met opgeheven hoofd en veel trots", maakt Fredberg zich sterk. "De club heeft het laatste anderhalf jaar stabiliteit teruggevonden en er liggen stevige fundamenten voor de toekomst. De kern is beter gebalanceerd, met een goede mix tussen jonge talenten en ervaren spelers."

Fans niets kunnen teruggeven

Globaal gezien is Fredberg dus tevreden over zijn werk. "Er heerst een constructieve en positieve sfeer binnen de staf en bij de medewerkers van de club, van de Academy tot de RSCA Women en het eerste elftal. Mijn enige teleurstelling bestaat erin dat we er niet in geslaagd zijn om iets terug te geven aan de fans vorig seizoen. Ik ben de club en zijn fans dankbaar voor de afgelopen jaren en zal RSCA op de voet blijven volgen", besluit hij.

Fredberg is er immers niet in geslaagd om Anderlecht een prijs te bezorgen. Vorig seizoen leek het tot het einde op weg om de titel te veroveren, maar in de laatste twee wedstrijden gaf het die nog uit handen. Het moest uiteindelijk vrede nemen met een derde plaats.

Mag Fredberg tevreden zijn over zijn werk bij Anderlecht?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

83
83
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

77
77
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

76
76
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

38
38
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

122
122
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

227
227
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

226
226
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

94
94
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

36
36
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

102
102
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

212
212
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

235
235
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

84
84
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

516
516
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

348
348
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

426
426
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

134
134
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

75
75
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

599
599
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

613
613
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

413
413
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

430
430
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

292
292
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2202
2202
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

149
149

Meer sportnieuws