Fredberg spreekt na vertrek: "Dat is enige teleurstelling"

537
Fredberg spreekt na vertrek:

Het blijft voor Anderlecht zeer moeilijk om stabiliteit te behouden. De voorbije weken werd er weer gretig met de pionnen geschoven, want op korte tijd werd de Deense connectie helemaal uitgeschakeld. Na het ontslag van trainer Brian Riemer en het vertrek van Academy Manager Mikkel Hemmersam volgde woensdag ook de exit van Jesper Fredberg.

Na net geen twee jaar eindigde de samenwerking met de CEO Sports, naar verluidt in onderling overleg. Anderlecht aarzelde niet om door te schakelen en presenteerde meteen Olivier Renard als nieuwe sportief directeur. Hij sprak woensdagnamiddag samen met voorzitter Wouter Vandenhaute de pers toe.

LEES OOK: Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Fredberg verlaat Anderlecht met opgeheven hoofd

Fredberg was op die persconferentie uiteraard niet aanwezig, maar ook hij reageert een eerste keer op zijn vertrek bij Anderlecht. Dat doet de 43-jarige Deen op de officiële kanalen van Paars-Wit.

"Ik verlaat de club met opgeheven hoofd en veel trots", maakt Fredberg zich sterk. "De club heeft het laatste anderhalf jaar stabiliteit teruggevonden en er liggen stevige fundamenten voor de toekomst. De kern is beter gebalanceerd, met een goede mix tussen jonge talenten en ervaren spelers."

Fans niets kunnen teruggeven

Globaal gezien is Fredberg dus tevreden over zijn werk. "Er heerst een constructieve en positieve sfeer binnen de staf en bij de medewerkers van de club, van de Academy tot de RSCA Women en het eerste elftal. Mijn enige teleurstelling bestaat erin dat we er niet in geslaagd zijn om iets terug te geven aan de fans vorig seizoen. Ik ben de club en zijn fans dankbaar voor de afgelopen jaren en zal RSCA op de voet blijven volgen", besluit hij.

Fredberg is er immers niet in geslaagd om Anderlecht een prijs te bezorgen. Vorig seizoen leek het tot het einde op weg om de titel te veroveren, maar in de laatste twee wedstrijden gaf het die nog uit handen. Het moest uiteindelijk vrede nemen met een derde plaats.

Mag Fredberg tevreden zijn over zijn werk bij Anderlecht?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

30
30
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

25
25
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

53
53
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

87
87
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

242
242
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

77
77
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

68
68
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

166
166
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

43
43
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

162
162
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

706
706
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

60
60
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

100
100
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

70
70
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

358
358
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

166
166
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

98
98
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

192
192
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

234
234
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

174
174
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

122
122
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

231
231
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

44
44
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

149
149

Meer sportnieuws