Fredberg spreekt na vertrek: "Dat is enige teleurstelling"

door
Fredberg spreekt na vertrek:

Het blijft voor Anderlecht zeer moeilijk om stabiliteit te behouden. De voorbije weken werd er weer gretig met de pionnen geschoven, want op korte tijd werd de Deense connectie helemaal uitgeschakeld. Na het ontslag van trainer Brian Riemer en het vertrek van Academy Manager Mikkel Hemmersam volgde woensdag ook de exit van Jesper Fredberg.

Na net geen twee jaar eindigde de samenwerking met de CEO Sports, naar verluidt in onderling overleg. Anderlecht aarzelde niet om door te schakelen en presenteerde meteen Olivier Renard als nieuwe sportief directeur. Hij sprak woensdagnamiddag samen met voorzitter Wouter Vandenhaute de pers toe.

LEES OOK: Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

Fredberg verlaat Anderlecht met opgeheven hoofd

Fredberg was op die persconferentie uiteraard niet aanwezig, maar ook hij reageert een eerste keer op zijn vertrek bij Anderlecht. Dat doet de 43-jarige Deen op de officiële kanalen van Paars-Wit.

"Ik verlaat de club met opgeheven hoofd en veel trots", maakt Fredberg zich sterk. "De club heeft het laatste anderhalf jaar stabiliteit teruggevonden en er liggen stevige fundamenten voor de toekomst. De kern is beter gebalanceerd, met een goede mix tussen jonge talenten en ervaren spelers."

Fans niets kunnen teruggeven

Globaal gezien is Fredberg dus tevreden over zijn werk. "Er heerst een constructieve en positieve sfeer binnen de staf en bij de medewerkers van de club, van de Academy tot de RSCA Women en het eerste elftal. Mijn enige teleurstelling bestaat erin dat we er niet in geslaagd zijn om iets terug te geven aan de fans vorig seizoen. Ik ben de club en zijn fans dankbaar voor de afgelopen jaren en zal RSCA op de voet blijven volgen", besluit hij.

Fredberg is er immers niet in geslaagd om Anderlecht een prijs te bezorgen. Vorig seizoen leek het tot het einde op weg om de titel te veroveren, maar in de laatste twee wedstrijden gaf het die nog uit handen. Het moest uiteindelijk vrede nemen met een derde plaats.

Mag Fredberg tevreden zijn over zijn werk bij Anderlecht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

51
51
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

13
13
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

98
98
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

45
45
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

62
62
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

111
111
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

222
222
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

142
142
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

187
187
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

383
383
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

211
211
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

278
278
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

551
551
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

107
107
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

34
34
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

209
209
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

208
208
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

141
141
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

58
58
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

191
191
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

151
151
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

625
625
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

389
389
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

273
273

Meer sportnieuws