Vandenhaute: "Dan wordt Renard meteen ontslagen"

610
Vandenhaute:

Olivier Renard is sinds vandaag de nieuwe sportief directeur van RSC Anderlecht. Nog maar eens een wijziging binnen de ooit zo fiere Brusselse club. Zijn naam werd, voorlopig onterecht, ook genoemd in 'Operatie Propere Handen'. Wat hadden Wouter Vandenhaute en Olivier Renard daar zelf over te zeggen?

"Ik ben heel open geweest met de voorzitter. Het is logisch dat die vraag komt, ook al is dat vijf jaar later. Ik kan er niet veel meer over zeggen. Het was niet fijn dat bepaalde mensen mijn naam noemden. Belangrijk voor mij is dat ik zelf contact opnam met de politie, maar zelf is er geen onderzoek geweest naar mij. Voorlopig heb ik niks gehoord. Ik ben zeer open geweest", zei Renard.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Propere Handen

Vandenhaute sprong meteen in. "In het allereerste gesprek heeft Olivier daar meteen over gesproken. Voor mij was dat al ver weg. Ik zit daar zelf totaal niet in. Hij heeft er alles over verteld. Ik heb mij nadien geïnformeerd en de mensen hebben mij het bevestigd dat er geen zorgen zijn om Olivier aan te stellen. We hebben ons juridisch ingewonnen en er is een clausule in het contract dat hij meteen wordt ontslagen als hij toch wordt veroordeeld. Dat is een clausule die hij zelf heeft aangevraagd."

De fans van RSCA hebben wel al kritische bedenkingen, aangezien Renard een groot verleden heeft bij Standard. Hij zal dus heel snel kritisch worden bekeken.

Misnoegde fans

"Dieumerci Mbokani is een goed voorbeeld. Als Renard goede resultaten boekt, dan zullen de fans hem snel in de armen sluiten", vertelde Vandenhaute daar nog over.

Mbokani verliet in het verleden Anderlecht voor Standard en keerde nadien terug. De fans waren toen ook niet over te spreken, aangezien de spits zich in zijn Luikse periode vaak neerbuigend had uitgelaten over RSCA. Mbokani werd echter dé sterspeler en loodste de club naar twee titels. Hij vertrok als een lieveling. Iemand als Steven Defour werd nooit kampioen en kreeg de fans nooit achter zich.

Zal Renard slagen bij RSCA?

Meest recent

'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

6
6
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

25
25
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

23
23
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

193
193
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

36
36
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

46
46
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

206
206
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

217
217
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

175
175
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

142
142
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

93
93
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

186
186
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

181
181
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

237
237
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

109
109
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

132
132
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

214
214
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

160
160
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

238
238
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

390
390
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

107
107
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

483
483
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

715
715

Meer sportnieuws