Vandenhaute: "Dan wordt Renard meteen ontslagen"

610 stemmen
Vandenhaute:

Olivier Renard is sinds vandaag de nieuwe sportief directeur van RSC Anderlecht. Nog maar eens een wijziging binnen de ooit zo fiere Brusselse club. Zijn naam werd, voorlopig onterecht, ook genoemd in 'Operatie Propere Handen'. Wat hadden Wouter Vandenhaute en Olivier Renard daar zelf over te zeggen?

"Ik ben heel open geweest met de voorzitter. Het is logisch dat die vraag komt, ook al is dat vijf jaar later. Ik kan er niet veel meer over zeggen. Het was niet fijn dat bepaalde mensen mijn naam noemden. Belangrijk voor mij is dat ik zelf contact opnam met de politie, maar zelf is er geen onderzoek geweest naar mij. Voorlopig heb ik niks gehoord. Ik ben zeer open geweest", zei Renard.

LEES OOK: 'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Propere Handen

Vandenhaute sprong meteen in. "In het allereerste gesprek heeft Olivier daar meteen over gesproken. Voor mij was dat al ver weg. Ik zit daar zelf totaal niet in. Hij heeft er alles over verteld. Ik heb mij nadien geïnformeerd en de mensen hebben mij het bevestigd dat er geen zorgen zijn om Olivier aan te stellen. We hebben ons juridisch ingewonnen en er is een clausule in het contract dat hij meteen wordt ontslagen als hij toch wordt veroordeeld. Dat is een clausule die hij zelf heeft aangevraagd."

De fans van RSCA hebben wel al kritische bedenkingen, aangezien Renard een groot verleden heeft bij Standard. Hij zal dus heel snel kritisch worden bekeken.

Misnoegde fans

"Dieumerci Mbokani is een goed voorbeeld. Als Renard goede resultaten boekt, dan zullen de fans hem snel in de armen sluiten", vertelde Vandenhaute daar nog over.

Mbokani verliet in het verleden Anderlecht voor Standard en keerde nadien terug. De fans waren toen ook niet over te spreken, aangezien de spits zich in zijn Luikse periode vaak neerbuigend had uitgelaten over RSCA. Mbokani werd echter dé sterspeler en loodste de club naar twee titels. Hij vertrok als een lieveling. Iemand als Steven Defour werd nooit kampioen en kreeg de fans nooit achter zich.

Zal Renard slagen bij RSCA?

Meest recent

"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

7
7
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

63
63
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

4
4
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

96
96
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

66
66
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

610
610
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

308
308
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

388
388
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

44
44
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

332
332
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

299
299
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

219
219
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

105
105
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

104
104
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

290
290
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

82
82
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

183
183
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

476
476
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

166
166
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

106
106
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

226
226
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

259
259

Meer sportnieuws