Vandenhaute: "Dan wordt Renard meteen ontslagen"

door
Vandenhaute:

Olivier Renard is sinds vandaag de nieuwe sportief directeur van RSC Anderlecht. Nog maar eens een wijziging binnen de ooit zo fiere Brusselse club. Zijn naam werd, voorlopig onterecht, ook genoemd in 'Operatie Propere Handen'. Wat hadden Wouter Vandenhaute en Olivier Renard daar zelf over te zeggen?

"Ik ben heel open geweest met de voorzitter. Het is logisch dat die vraag komt, ook al is dat vijf jaar later. Ik kan er niet veel meer over zeggen. Het was niet fijn dat bepaalde mensen mijn naam noemden. Belangrijk voor mij is dat ik zelf contact opnam met de politie, maar zelf is er geen onderzoek geweest naar mij. Voorlopig heb ik niks gehoord. Ik ben zeer open geweest", zei Renard.

LEES OOK: 'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Propere Handen

Vandenhaute sprong meteen in. "In het allereerste gesprek heeft Olivier daar meteen over gesproken. Voor mij was dat al ver weg. Ik zit daar zelf totaal niet in. Hij heeft er alles over verteld. Ik heb mij nadien geïnformeerd en de mensen hebben mij het bevestigd dat er geen zorgen zijn om Olivier aan te stellen. We hebben ons juridisch ingewonnen en er is een clausule in het contract dat hij meteen wordt ontslagen als hij toch wordt veroordeeld. Dat is een clausule die hij zelf heeft aangevraagd."

De fans van RSCA hebben wel al kritische bedenkingen, aangezien Renard een groot verleden heeft bij Standard. Hij zal dus heel snel kritisch worden bekeken.

Misnoegde fans

"Dieumerci Mbokani is een goed voorbeeld. Als Renard goede resultaten boekt, dan zullen de fans hem snel in de armen sluiten", vertelde Vandenhaute daar nog over.

Mbokani verliet in het verleden Anderlecht voor Standard en keerde nadien terug. De fans waren toen ook niet over te spreken, aangezien de spits zich in zijn Luikse periode vaak neerbuigend had uitgelaten over RSCA. Mbokani werd echter dé sterspeler en loodste de club naar twee titels. Hij vertrok als een lieveling. Iemand als Steven Defour werd nooit kampioen en kreeg de fans nooit achter zich.

Zal Renard slagen bij RSCA?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

89
89
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

39
39
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

56
56
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

57
57
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

86
86
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

245
245
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

198
198
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

324
324
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

56
56
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

374
374
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

100
100
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

162
162
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

155
155
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

122
122
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

300
300
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

976
976
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

399
399
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

296
296
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

809
809
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

230
230
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

761
761
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

502
502
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1078
1078

Meer sportnieuws