Vandenhaute geeft eindelijk duidelijkheid over mercato

door
Vandenhaute geeft eindelijk duidelijkheid over mercato

CEO Sports Jesper Fredberg is weg bij RSC Anderlecht. Zo zijn alle Denen met inspraak weg, wat er al sinds de zomer zat aan te komen. Die geluiden klonken al langer. Voorzitter Wouter Vandenhaute gaf eindelijk tekst en uitleg over de mercato.

We haalden het al eerder aan dat Vandenhaute véél meer had moet communiceren met de media. Het was de eerste keer sinds januari 2023 dat hij openlijk met de media sprak... Het is vreemd dat hij het nooit opnam voor Jesper Fredberg en Brian Riemer na de striemende kritiek. Opvallend.

LEES OOK: Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Fredberg moest meer verkopen

We hoorden afgelopen zomer dat Anderlecht geen grote middelen had en dat er moest verkocht worden. Vandenhaute bevestigde dat Fredberg voor meer had moeten verkopen. Dat werd hem zwaar aangerekend.

"Er waren middelen. Er is echter een aan- en verkoopbudget. Een sportieve directeur moet aan- en verkopen. Iedereen weet dat het daar fout is gelopen afgelopen zomer. Het arrest-Diarra heeft daarin meegespeeld. Het plan dat we gemaakt hadden, dat is niet uitgevoerd. Er waren budgetten opgemaakt: in en uit. De laatste vier jaar hebben we voor 52 miljoen euro gekocht en voor 142 miljoen euro verkocht. Daardoor staan we financieel er goed voor en zijn we gezond. We zijn echter geen rijke club. Dat weten de mensen binnen Anderlecht, maar Olivier Renard weet dit ook."

"Op een bepaald moment werd het welles of nietes in de pers (dat had Vandenhaute zélf kunnen ontmantelen als hij had gecommuniceerd, nvdr.). Marc Coucke heeft er eens iets over gezegd (via Instagram, nvdr.). Dat de aandeelhouders geen inspanning wilden doen, klopte niet. We hebben ook geen slechte mercato gehad. Ik had die beter verwacht, maar ik ben het niet eens met de analyse dat de kern veel zwakker is dan vorig seizoen."

Geen stabiliteit onder Vandenhaute

Hij gaf ook uitleg wat de taken zijn voor Renard. "Hij is de sportieve directeur en moet de scouting aansturen. Hij is verantwoordelijk voor de in- en uitgaande transfers en zal samenwerken met de trainer. We willen meedoen voor de titel en minstens plaatsen voor Europees voetbal, daarnaast meedoen op Europees niveau zoals we nu bezig zijn."

Het parcours van Vandenhaute als voorzitter is voorlopig heel bedenkelijk: 4 hoofdtrainers, 3 personen die al aan de top stonden van Neerpede en Renard is de 3de sportief directeur. Dat is geen stabiel beleid in de belangrijkste sector van de club: het sportieve.

"Dat we hem zo snel mogelijk konden aanstellen, is een teken dat de club goed is voorbereid. Kijk, Club Brugge heeft ook vijf jaar nodig gehad om op de juiste plaats te zetten. Toen waren zij een duiventil, en nu zeggen jullie dat over ons. Alle respect voor het werk dat ze daar leveren. Ik ben ervan overtuigd dat we vooruit aan het gaan zijn", aldus Vandenhaute.

Werd die zomermercato Fredberg te zwaar aangerekend?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

76
76
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

106
106
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

147
147
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

257
257
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

458
458
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

191
191
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

241
241
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

293
293
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

144
144
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

360
360
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

233
233
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

329
329
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

604
604
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

422
422
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

142
142
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

167
167
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

867
867
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

364
364
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

79
79
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

353
353
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

616
616
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

143
143
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

282
282

Meer sportnieuws