Vandenhaute geeft eindelijk duidelijkheid over mercato

553 stemmen
Vandenhaute geeft eindelijk duidelijkheid over mercato

CEO Sports Jesper Fredberg is weg bij RSC Anderlecht. Zo zijn alle Denen met inspraak weg, wat er al sinds de zomer zat aan te komen. Die geluiden klonken al langer. Voorzitter Wouter Vandenhaute gaf eindelijk tekst en uitleg over de mercato.

We haalden het al eerder aan dat Vandenhaute véél meer had moet communiceren met de media. Het was de eerste keer sinds januari 2023 dat hij openlijk met de media sprak... Het is vreemd dat hij het nooit opnam voor Jesper Fredberg en Brian Riemer na de striemende kritiek. Opvallend.

LEES OOK: 'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

Fredberg moest meer verkopen

We hoorden afgelopen zomer dat Anderlecht geen grote middelen had en dat er moest verkocht worden. Vandenhaute bevestigde dat Fredberg voor meer had moeten verkopen. Dat werd hem zwaar aangerekend.

"Er waren middelen. Er is echter een aan- en verkoopbudget. Een sportieve directeur moet aan- en verkopen. Iedereen weet dat het daar fout is gelopen afgelopen zomer. Het arrest-Diarra heeft daarin meegespeeld. Het plan dat we gemaakt hadden, dat is niet uitgevoerd. Er waren budgetten opgemaakt: in en uit. De laatste vier jaar hebben we voor 52 miljoen euro gekocht en voor 142 miljoen euro verkocht. Daardoor staan we financieel er goed voor en zijn we gezond. We zijn echter geen rijke club. Dat weten de mensen binnen Anderlecht, maar Olivier Renard weet dit ook."

"Op een bepaald moment werd het welles of nietes in de pers (dat had Vandenhaute zélf kunnen ontmantelen als hij had gecommuniceerd, nvdr.). Marc Coucke heeft er eens iets over gezegd (via Instagram, nvdr.). Dat de aandeelhouders geen inspanning wilden doen, klopte niet. We hebben ook geen slechte mercato gehad. Ik had die beter verwacht, maar ik ben het niet eens met de analyse dat de kern veel zwakker is dan vorig seizoen."

Geen stabiliteit onder Vandenhaute

Hij gaf ook uitleg wat de taken zijn voor Renard. "Hij is de sportieve directeur en moet de scouting aansturen. Hij is verantwoordelijk voor de in- en uitgaande transfers en zal samenwerken met de trainer. We willen meedoen voor de titel en minstens plaatsen voor Europees voetbal, daarnaast meedoen op Europees niveau zoals we nu bezig zijn."

Het parcours van Vandenhaute als voorzitter is voorlopig heel bedenkelijk: 4 hoofdtrainers, 3 personen die al aan de top stonden van Neerpede en Renard is de 3de sportief directeur. Dat is geen stabiel beleid in de belangrijkste sector van de club: het sportieve.

"Dat we hem zo snel mogelijk konden aanstellen, is een teken dat de club goed is voorbereid. Kijk, Club Brugge heeft ook vijf jaar nodig gehad om op de juiste plaats te zetten. Toen waren zij een duiventil, en nu zeggen jullie dat over ons. Alle respect voor het werk dat ze daar leveren. Ik ben ervan overtuigd dat we vooruit aan het gaan zijn", aldus Vandenhaute.

Werd die zomermercato Fredberg te zwaar aangerekend?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

70
70
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

27
27
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

117
117
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

260
260
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

96
96
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

373
373
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

129
129
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

256
256
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

389
389
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

43
43
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

584
584
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

635
635
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

669
669
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

477
477
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

91
91
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

413
413
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

97
97
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

123
123
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

571
571
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

81
81
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

562
562
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

623
623
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

107
107
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

330
330
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1763
1763

Meer sportnieuws