Vandenhaute geeft eindelijk duidelijkheid over mercato

door
Vandenhaute geeft eindelijk duidelijkheid over mercato

CEO Sports Jesper Fredberg is weg bij RSC Anderlecht. Zo zijn alle Denen met inspraak weg, wat er al sinds de zomer zat aan te komen. Die geluiden klonken al langer. Voorzitter Wouter Vandenhaute gaf eindelijk tekst en uitleg over de mercato.

We haalden het al eerder aan dat Vandenhaute véél meer had moet communiceren met de media. Het was de eerste keer sinds januari 2023 dat hij openlijk met de media sprak... Het is vreemd dat hij het nooit opnam voor Jesper Fredberg en Brian Riemer na de striemende kritiek. Opvallend.

LEES OOK: Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

Fredberg moest meer verkopen

We hoorden afgelopen zomer dat Anderlecht geen grote middelen had en dat er moest verkocht worden. Vandenhaute bevestigde dat Fredberg voor meer had moeten verkopen. Dat werd hem zwaar aangerekend.

"Er waren middelen. Er is echter een aan- en verkoopbudget. Een sportieve directeur moet aan- en verkopen. Iedereen weet dat het daar fout is gelopen afgelopen zomer. Het arrest-Diarra heeft daarin meegespeeld. Het plan dat we gemaakt hadden, dat is niet uitgevoerd. Er waren budgetten opgemaakt: in en uit. De laatste vier jaar hebben we voor 52 miljoen euro gekocht en voor 142 miljoen euro verkocht. Daardoor staan we financieel er goed voor en zijn we gezond. We zijn echter geen rijke club. Dat weten de mensen binnen Anderlecht, maar Olivier Renard weet dit ook."

"Op een bepaald moment werd het welles of nietes in de pers (dat had Vandenhaute zélf kunnen ontmantelen als hij had gecommuniceerd, nvdr.). Marc Coucke heeft er eens iets over gezegd (via Instagram, nvdr.). Dat de aandeelhouders geen inspanning wilden doen, klopte niet. We hebben ook geen slechte mercato gehad. Ik had die beter verwacht, maar ik ben het niet eens met de analyse dat de kern veel zwakker is dan vorig seizoen."

Geen stabiliteit onder Vandenhaute

Hij gaf ook uitleg wat de taken zijn voor Renard. "Hij is de sportieve directeur en moet de scouting aansturen. Hij is verantwoordelijk voor de in- en uitgaande transfers en zal samenwerken met de trainer. We willen meedoen voor de titel en minstens plaatsen voor Europees voetbal, daarnaast meedoen op Europees niveau zoals we nu bezig zijn."

Het parcours van Vandenhaute als voorzitter is voorlopig heel bedenkelijk: 4 hoofdtrainers, 3 personen die al aan de top stonden van Neerpede en Renard is de 3de sportief directeur. Dat is geen stabiel beleid in de belangrijkste sector van de club: het sportieve.

"Dat we hem zo snel mogelijk konden aanstellen, is een teken dat de club goed is voorbereid. Kijk, Club Brugge heeft ook vijf jaar nodig gehad om op de juiste plaats te zetten. Toen waren zij een duiventil, en nu zeggen jullie dat over ons. Alle respect voor het werk dat ze daar leveren. Ik ben ervan overtuigd dat we vooruit aan het gaan zijn", aldus Vandenhaute.

Werd die zomermercato Fredberg te zwaar aangerekend?

Meest recent

Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

4
4
'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

188
188
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

188
188
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

249
249
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

109
109
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

218
218
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

44
44
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

257
257
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

206
206
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

452
452
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

94
94
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

634
634
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1110
1110
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

418
418
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

322
322
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

344
344
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

480
480
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

503
503
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

227
227
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

444
444
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

237
237
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1015
1015
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

236
236
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

56
56

Meer sportnieuws