Vandenhaute geeft eindelijk duidelijkheid over mercato

553
Vandenhaute geeft eindelijk duidelijkheid over mercato

CEO Sports Jesper Fredberg is weg bij RSC Anderlecht. Zo zijn alle Denen met inspraak weg, wat er al sinds de zomer zat aan te komen. Die geluiden klonken al langer. Voorzitter Wouter Vandenhaute gaf eindelijk tekst en uitleg over de mercato.

We haalden het al eerder aan dat Vandenhaute véél meer had moet communiceren met de media. Het was de eerste keer sinds januari 2023 dat hij openlijk met de media sprak... Het is vreemd dat hij het nooit opnam voor Jesper Fredberg en Brian Riemer na de striemende kritiek. Opvallend.

LEES OOK: Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Fredberg moest meer verkopen

We hoorden afgelopen zomer dat Anderlecht geen grote middelen had en dat er moest verkocht worden. Vandenhaute bevestigde dat Fredberg voor meer had moeten verkopen. Dat werd hem zwaar aangerekend.

"Er waren middelen. Er is echter een aan- en verkoopbudget. Een sportieve directeur moet aan- en verkopen. Iedereen weet dat het daar fout is gelopen afgelopen zomer. Het arrest-Diarra heeft daarin meegespeeld. Het plan dat we gemaakt hadden, dat is niet uitgevoerd. Er waren budgetten opgemaakt: in en uit. De laatste vier jaar hebben we voor 52 miljoen euro gekocht en voor 142 miljoen euro verkocht. Daardoor staan we financieel er goed voor en zijn we gezond. We zijn echter geen rijke club. Dat weten de mensen binnen Anderlecht, maar Olivier Renard weet dit ook."

"Op een bepaald moment werd het welles of nietes in de pers (dat had Vandenhaute zélf kunnen ontmantelen als hij had gecommuniceerd, nvdr.). Marc Coucke heeft er eens iets over gezegd (via Instagram, nvdr.). Dat de aandeelhouders geen inspanning wilden doen, klopte niet. We hebben ook geen slechte mercato gehad. Ik had die beter verwacht, maar ik ben het niet eens met de analyse dat de kern veel zwakker is dan vorig seizoen."

Geen stabiliteit onder Vandenhaute

Hij gaf ook uitleg wat de taken zijn voor Renard. "Hij is de sportieve directeur en moet de scouting aansturen. Hij is verantwoordelijk voor de in- en uitgaande transfers en zal samenwerken met de trainer. We willen meedoen voor de titel en minstens plaatsen voor Europees voetbal, daarnaast meedoen op Europees niveau zoals we nu bezig zijn."

Het parcours van Vandenhaute als voorzitter is voorlopig heel bedenkelijk: 4 hoofdtrainers, 3 personen die al aan de top stonden van Neerpede en Renard is de 3de sportief directeur. Dat is geen stabiel beleid in de belangrijkste sector van de club: het sportieve.

"Dat we hem zo snel mogelijk konden aanstellen, is een teken dat de club goed is voorbereid. Kijk, Club Brugge heeft ook vijf jaar nodig gehad om op de juiste plaats te zetten. Toen waren zij een duiventil, en nu zeggen jullie dat over ons. Alle respect voor het werk dat ze daar leveren. Ik ben ervan overtuigd dat we vooruit aan het gaan zijn", aldus Vandenhaute.

Werd die zomermercato Fredberg te zwaar aangerekend?

Meest recent

Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

2
2
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

10
10
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

10
10
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

32
32
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

73
73
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

29
29
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

71
71
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

46
46
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

209
209
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

36
36
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

125
125
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

296
296
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

91
91
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

168
168
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

102
102
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

276
276
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

37
37
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

41
41
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

351
351
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

380
380
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

191
191
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

262
262
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

284
284
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

278
278

Meer sportnieuws