Vandenhaute verklaart ontslag Fredberg en komst Renard

378
Vandenhaute verklaart ontslag Fredberg en komst Renard

Wouter Vandenhaute sprak de afgelopen weken niet in crisismomenten om Brian Riemer of Jesper Fredberg uit de wind te zetten. Dat was al hoogst bizar voor een voorzitter van een club. Vandaag sprak hij wél omwille van het vertrek van Fredberg. De voorzitter, die zwaar onder vuur ligt bij de aanhang, gaf meer uitleg over het vertrek van de Deen en over de komst van Olivier Renard als nieuwe sportief directeur.

LEES OOK: 'Cashbom bij Antwerp: waanzinnig prijskaartje bekend'

Reden vertrek Fredberg

"Er staat heel duidelijk in onderling overleg en dat is ook zo. Dat is een proces geweest van de afgelopen maanden. We vonden samen dat het beter was om afscheid te nemen van elkaar. Ik ben er zeker van dat Jesper snel een goede uitdaging gaat vinden. Met Jesper en Brian werkte ik heel goed samen, want we wisten met hen eindelijk weer eens mee te spelen voor de titel."

"Jesper was CEO Sports, maar we staan als club nu verder en daarom stellen we nu een sportieve directeur aan. De taak van CEO Sports was misschien te allesomvattend voor Jesper. Na het vertrek van Hemmersam heb ik de structuur aangepakt. We gaan de taken beter verdelen. We zochten naar iemand met een achtergrond als speler en iemand die de kleedkamer kent, waarbij we zijn uitgekomen bij Olivier Renard. We zijn er heel van overtuigd dat we grote stappen zetten als club. Het was geen toeval dat we vorig jaar voor de titel meededen. We zijn als club in een evolutie en dat is met hoogtes en laagtes", aldus Vandenhaute.

Renard en Vandenhaute kennen elkaar goed

Fredberg zou dit seizoen zeker vertrekken. "Ik dacht eerder aan het einde van het jaar, maar afgelopen zondag sprak hij mij aan. Dat het beter was om uit elkaar te gaan", aldus Vandenhaute. "Waar het spaak is gelopen? Kijk, het is heus in onderling overleg geweest. De moeilijke mercato heeft zeker druk gezet op de relatie. Die mercato is een gedeelde verantwoordelijkheid, maar het is duidelijk dat die mercato dus druk heeft gezet op de relatie. Dat is een evolutie geweest. Er zijn geen grote ruzies en discussies geweest."

Renard sprak ook. "Er waren ook contacten met andere Belgische clubs en ook in de MLS, maar Anderlecht zorgde meteen voor een 'ja' in mijn hoofd. Het gaat terug beter met de club, inzake structuur en ik heb er heel veel zin om hier te slagen", aldus Renard.

"Wouter en ik kennen elkaar al tien jaar en hadden nog contact toen ik in de MLS zat. We hadden na de match tegen Standard wat contacten", zei Renard.

Vandenhaute sprong in. "Voor België-Frankrijk hadden we contact, maar toen had ik nog geen beslissing genomen over Fredberg. Ik wilde mij wel voorbereiden. Olivier stond open voor Anderlecht en dat maakte het leven gemakkelijker. De laatste weken versnelde alles met Jesper en vorige donderdag sprak ik met hem dat het beter was om uit elkaar te gaan."

Is Renard een goede aanwinst?

Meest recent

Compper kijkt zijn ogen uit: "Dat is echt straf"

Antwerp en Genk hebben zaterdagavond voor hét spektakelstuk van het weekend gezorgd. Ze ...

170
170
Onverwachte held bezorgt Mourinho winnende rentree bij Real

Het vernieuwde Real Madrid is zijn seizoen in LaLiga begonnen met een overwinning, zij het pas op de ...

83
83
Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld

Dit weekend is ook in Spanje het nieuwe seizoen op gang getrapt. Dat gebeurt ook met de nodige ...

111
111
De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heel wat grote buitenlandse competities worden dit weekend afgetrapt en daarbij eisen enkele Rode ...

40
40
Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

225
225
Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Het seizoen is goed begonnen voor Vincent Kompany en Bayern München. De eerste officiële ...

87
87
Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

99
99
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

135
135
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

17
17
Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

95
95
9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Sporting Charleroi blijft voorlopig maar winnen in het prille seizoen. De Carolo's staan momenteel ...

41
41
‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Club Brugge trekt met veel vertrouwen naar de Brugse derby, maar Ivan Leko dreigt één ...

654
654
Drie wissels bij Antwerp, Thorup maakt statement met basiself

Antwerp FC is met een perfect rapport aan het nieuwe seizoen begonnen, maar staat zaterdagavond voor ...

110
110
Zulte Waregem mee aan kop: "De perfecte wedstrijd"

Of het lang zal duren valt te betwijfelen, maar momenteel is het Zulte Waregem dat aan de leiding ...

86
86
CPL: Club Nxt goed uit startblokken, eerste nederlaag Beerschot

De beloften van Club Brugge zijn goed aan hun seizoen in de Challenger Pro League begonnen. Zo won ...

105
105
'Saliba krijgt transfer niet cadeau: forse eis Anderlecht'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

590
590
IJskoude douche Sels; De Cat toont zich bij debuut

Matz Sels heeft niet te veel plezier beleefd aan de openingsspeeldag in de Premier League. Zijn ...

93
93
Leko maakt selectie bekend: basisdebutant tegen Cercle?

Club Brugge wil zondagavond zijn perfecte competitiestart tot dusver bevestigen. Dan moet het in de ...

422
422
Zulte Waregem haalt hakbijl boven: Beveren krijgt pandoering

Zulte Waregem heeft zaterdagnamiddag flink indruk gemaakt. Op eigen veld maakte Essevee brandhout ...

132
132
Meteen blamage United: Engelsen fileren Lammens en Tielemans

De eerste speeldag van de Premier League heeft meteen een heuse verrassing opgeleverd. Zo won ...

825
825
Thorup bekent kleur: definitieve beslissing in basiself

KRC Genk staat zaterdagavond voor de lastige verplaatsing naar Antwerp FC. Het wordt uitkijken naar ...

373
373
Hugo Broos komt met pikant De Bilde-verhaal: "Halfzat..."

Hugo Broos heeft in een pittig interview teruggeblikt op een oude en blijkbaar nooit helemaal ...

629
629
Friis dik tevreden: Cercle met extra wapen tegen Club

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

394
394
'Extra toptransfer Barça: wereldkampioen vlak voor deadline'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

259
259
Extra troeven voor KRC Genk: Thorup onder indruk

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

573
573

Meer sportnieuws