Vandenhaute verklaart ontslag Fredberg en komst Renard

door
Vandenhaute verklaart ontslag Fredberg en komst Renard

Wouter Vandenhaute sprak de afgelopen weken niet in crisismomenten om Brian Riemer of Jesper Fredberg uit de wind te zetten. Dat was al hoogst bizar voor een voorzitter van een club. Vandaag sprak hij wél omwille van het vertrek van Fredberg. De voorzitter, die zwaar onder vuur ligt bij de aanhang, gaf meer uitleg over het vertrek van de Deen en over de komst van Olivier Renard als nieuwe sportief directeur.

LEES OOK: Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Reden vertrek Fredberg

"Er staat heel duidelijk in onderling overleg en dat is ook zo. Dat is een proces geweest van de afgelopen maanden. We vonden samen dat het beter was om afscheid te nemen van elkaar. Ik ben er zeker van dat Jesper snel een goede uitdaging gaat vinden. Met Jesper en Brian werkte ik heel goed samen, want we wisten met hen eindelijk weer eens mee te spelen voor de titel."

"Jesper was CEO Sports, maar we staan als club nu verder en daarom stellen we nu een sportieve directeur aan. De taak van CEO Sports was misschien te allesomvattend voor Jesper. Na het vertrek van Hemmersam heb ik de structuur aangepakt. We gaan de taken beter verdelen. We zochten naar iemand met een achtergrond als speler en iemand die de kleedkamer kent, waarbij we zijn uitgekomen bij Olivier Renard. We zijn er heel van overtuigd dat we grote stappen zetten als club. Het was geen toeval dat we vorig jaar voor de titel meededen. We zijn als club in een evolutie en dat is met hoogtes en laagtes", aldus Vandenhaute.

Renard en Vandenhaute kennen elkaar goed

Fredberg zou dit seizoen zeker vertrekken. "Ik dacht eerder aan het einde van het jaar, maar afgelopen zondag sprak hij mij aan. Dat het beter was om uit elkaar te gaan", aldus Vandenhaute. "Waar het spaak is gelopen? Kijk, het is heus in onderling overleg geweest. De moeilijke mercato heeft zeker druk gezet op de relatie. Die mercato is een gedeelde verantwoordelijkheid, maar het is duidelijk dat die mercato dus druk heeft gezet op de relatie. Dat is een evolutie geweest. Er zijn geen grote ruzies en discussies geweest."

Renard sprak ook. "Er waren ook contacten met andere Belgische clubs en ook in de MLS, maar Anderlecht zorgde meteen voor een 'ja' in mijn hoofd. Het gaat terug beter met de club, inzake structuur en ik heb er heel veel zin om hier te slagen", aldus Renard.

"Wouter en ik kennen elkaar al tien jaar en hadden nog contact toen ik in de MLS zat. We hadden na de match tegen Standard wat contacten", zei Renard.

Vandenhaute sprong in. "Voor België-Frankrijk hadden we contact, maar toen had ik nog geen beslissing genomen over Fredberg. Ik wilde mij wel voorbereiden. Olivier stond open voor Anderlecht en dat maakte het leven gemakkelijker. De laatste weken versnelde alles met Jesper en vorige donderdag sprak ik met hem dat het beter was om uit elkaar te gaan."

Is Renard een goede aanwinst?

Meest recent

Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

4
4
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

11
11
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

36
36
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

264
264
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

70
70
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

26
26
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

26
26
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

216
216
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

203
203
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

108
108
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

335
335
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

301
301
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

179
179
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

63
63
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

327
327
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

112
112
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

67
67
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

233
233
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

352
352
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

398
398
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

313
313
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

373
373
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

152
152
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

399
399

Meer sportnieuws