Vandenhaute verklaart ontslag Fredberg en komst Renard

378 stemmen
Vandenhaute verklaart ontslag Fredberg en komst Renard

Wouter Vandenhaute sprak de afgelopen weken niet in crisismomenten om Brian Riemer of Jesper Fredberg uit de wind te zetten. Dat was al hoogst bizar voor een voorzitter van een club. Vandaag sprak hij wél omwille van het vertrek van Fredberg. De voorzitter, die zwaar onder vuur ligt bij de aanhang, gaf meer uitleg over het vertrek van de Deen en over de komst van Olivier Renard als nieuwe sportief directeur.

LEES OOK: Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Reden vertrek Fredberg

"Er staat heel duidelijk in onderling overleg en dat is ook zo. Dat is een proces geweest van de afgelopen maanden. We vonden samen dat het beter was om afscheid te nemen van elkaar. Ik ben er zeker van dat Jesper snel een goede uitdaging gaat vinden. Met Jesper en Brian werkte ik heel goed samen, want we wisten met hen eindelijk weer eens mee te spelen voor de titel."

"Jesper was CEO Sports, maar we staan als club nu verder en daarom stellen we nu een sportieve directeur aan. De taak van CEO Sports was misschien te allesomvattend voor Jesper. Na het vertrek van Hemmersam heb ik de structuur aangepakt. We gaan de taken beter verdelen. We zochten naar iemand met een achtergrond als speler en iemand die de kleedkamer kent, waarbij we zijn uitgekomen bij Olivier Renard. We zijn er heel van overtuigd dat we grote stappen zetten als club. Het was geen toeval dat we vorig jaar voor de titel meededen. We zijn als club in een evolutie en dat is met hoogtes en laagtes", aldus Vandenhaute.

Renard en Vandenhaute kennen elkaar goed

Fredberg zou dit seizoen zeker vertrekken. "Ik dacht eerder aan het einde van het jaar, maar afgelopen zondag sprak hij mij aan. Dat het beter was om uit elkaar te gaan", aldus Vandenhaute. "Waar het spaak is gelopen? Kijk, het is heus in onderling overleg geweest. De moeilijke mercato heeft zeker druk gezet op de relatie. Die mercato is een gedeelde verantwoordelijkheid, maar het is duidelijk dat die mercato dus druk heeft gezet op de relatie. Dat is een evolutie geweest. Er zijn geen grote ruzies en discussies geweest."

Renard sprak ook. "Er waren ook contacten met andere Belgische clubs en ook in de MLS, maar Anderlecht zorgde meteen voor een 'ja' in mijn hoofd. Het gaat terug beter met de club, inzake structuur en ik heb er heel veel zin om hier te slagen", aldus Renard.

"Wouter en ik kennen elkaar al tien jaar en hadden nog contact toen ik in de MLS zat. We hadden na de match tegen Standard wat contacten", zei Renard.

Vandenhaute sprong in. "Voor België-Frankrijk hadden we contact, maar toen had ik nog geen beslissing genomen over Fredberg. Ik wilde mij wel voorbereiden. Olivier stond open voor Anderlecht en dat maakte het leven gemakkelijker. De laatste weken versnelde alles met Jesper en vorige donderdag sprak ik met hem dat het beter was om uit elkaar te gaan."

Is Renard een goede aanwinst?

Meest recent

De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

0
0
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

80
80
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

170
170
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

87
87
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

187
187
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

600
600
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

372
372
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

125
125
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

681
681
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

217
217
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

146
146
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

232
232
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

152
152
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

55
55
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

51
51
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

79
79
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

157
157
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

130
130
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

565
565
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

104
104
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

190
190
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

378
378
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

72
72
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1103
1103
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

517
517

Meer sportnieuws