Vandenhaute verklaart ontslag Fredberg en komst Renard

door
Vandenhaute verklaart ontslag Fredberg en komst Renard

Wouter Vandenhaute sprak de afgelopen weken niet in crisismomenten om Brian Riemer of Jesper Fredberg uit de wind te zetten. Dat was al hoogst bizar voor een voorzitter van een club. Vandaag sprak hij wél omwille van het vertrek van Fredberg. De voorzitter, die zwaar onder vuur ligt bij de aanhang, gaf meer uitleg over het vertrek van de Deen en over de komst van Olivier Renard als nieuwe sportief directeur.

LEES OOK: Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

Reden vertrek Fredberg

"Er staat heel duidelijk in onderling overleg en dat is ook zo. Dat is een proces geweest van de afgelopen maanden. We vonden samen dat het beter was om afscheid te nemen van elkaar. Ik ben er zeker van dat Jesper snel een goede uitdaging gaat vinden. Met Jesper en Brian werkte ik heel goed samen, want we wisten met hen eindelijk weer eens mee te spelen voor de titel."

"Jesper was CEO Sports, maar we staan als club nu verder en daarom stellen we nu een sportieve directeur aan. De taak van CEO Sports was misschien te allesomvattend voor Jesper. Na het vertrek van Hemmersam heb ik de structuur aangepakt. We gaan de taken beter verdelen. We zochten naar iemand met een achtergrond als speler en iemand die de kleedkamer kent, waarbij we zijn uitgekomen bij Olivier Renard. We zijn er heel van overtuigd dat we grote stappen zetten als club. Het was geen toeval dat we vorig jaar voor de titel meededen. We zijn als club in een evolutie en dat is met hoogtes en laagtes", aldus Vandenhaute.

Renard en Vandenhaute kennen elkaar goed

Fredberg zou dit seizoen zeker vertrekken. "Ik dacht eerder aan het einde van het jaar, maar afgelopen zondag sprak hij mij aan. Dat het beter was om uit elkaar te gaan", aldus Vandenhaute. "Waar het spaak is gelopen? Kijk, het is heus in onderling overleg geweest. De moeilijke mercato heeft zeker druk gezet op de relatie. Die mercato is een gedeelde verantwoordelijkheid, maar het is duidelijk dat die mercato dus druk heeft gezet op de relatie. Dat is een evolutie geweest. Er zijn geen grote ruzies en discussies geweest."

Renard sprak ook. "Er waren ook contacten met andere Belgische clubs en ook in de MLS, maar Anderlecht zorgde meteen voor een 'ja' in mijn hoofd. Het gaat terug beter met de club, inzake structuur en ik heb er heel veel zin om hier te slagen", aldus Renard.

"Wouter en ik kennen elkaar al tien jaar en hadden nog contact toen ik in de MLS zat. We hadden na de match tegen Standard wat contacten", zei Renard.

Vandenhaute sprong in. "Voor België-Frankrijk hadden we contact, maar toen had ik nog geen beslissing genomen over Fredberg. Ik wilde mij wel voorbereiden. Olivier stond open voor Anderlecht en dat maakte het leven gemakkelijker. De laatste weken versnelde alles met Jesper en vorige donderdag sprak ik met hem dat het beter was om uit elkaar te gaan."

Is Renard een goede aanwinst?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

52
52
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

39
39
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

145
145
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

66
66
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

75
75
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

120
120
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

234
234
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

153
153
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

199
199
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

390
390
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

222
222
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

279
279
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

564
564
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

113
113
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

37
37
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

219
219
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

216
216
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

147
147
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

61
61
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

194
194
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

154
154
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

633
633
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

394
394
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

276
276

Meer sportnieuws