Vandenhaute verklaart ontslag Fredberg en komst Renard

378
Vandenhaute verklaart ontslag Fredberg en komst Renard

Wouter Vandenhaute sprak de afgelopen weken niet in crisismomenten om Brian Riemer of Jesper Fredberg uit de wind te zetten. Dat was al hoogst bizar voor een voorzitter van een club. Vandaag sprak hij wél omwille van het vertrek van Fredberg. De voorzitter, die zwaar onder vuur ligt bij de aanhang, gaf meer uitleg over het vertrek van de Deen en over de komst van Olivier Renard als nieuwe sportief directeur.

LEES OOK: Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Reden vertrek Fredberg

"Er staat heel duidelijk in onderling overleg en dat is ook zo. Dat is een proces geweest van de afgelopen maanden. We vonden samen dat het beter was om afscheid te nemen van elkaar. Ik ben er zeker van dat Jesper snel een goede uitdaging gaat vinden. Met Jesper en Brian werkte ik heel goed samen, want we wisten met hen eindelijk weer eens mee te spelen voor de titel."

"Jesper was CEO Sports, maar we staan als club nu verder en daarom stellen we nu een sportieve directeur aan. De taak van CEO Sports was misschien te allesomvattend voor Jesper. Na het vertrek van Hemmersam heb ik de structuur aangepakt. We gaan de taken beter verdelen. We zochten naar iemand met een achtergrond als speler en iemand die de kleedkamer kent, waarbij we zijn uitgekomen bij Olivier Renard. We zijn er heel van overtuigd dat we grote stappen zetten als club. Het was geen toeval dat we vorig jaar voor de titel meededen. We zijn als club in een evolutie en dat is met hoogtes en laagtes", aldus Vandenhaute.

Renard en Vandenhaute kennen elkaar goed

Fredberg zou dit seizoen zeker vertrekken. "Ik dacht eerder aan het einde van het jaar, maar afgelopen zondag sprak hij mij aan. Dat het beter was om uit elkaar te gaan", aldus Vandenhaute. "Waar het spaak is gelopen? Kijk, het is heus in onderling overleg geweest. De moeilijke mercato heeft zeker druk gezet op de relatie. Die mercato is een gedeelde verantwoordelijkheid, maar het is duidelijk dat die mercato dus druk heeft gezet op de relatie. Dat is een evolutie geweest. Er zijn geen grote ruzies en discussies geweest."

Renard sprak ook. "Er waren ook contacten met andere Belgische clubs en ook in de MLS, maar Anderlecht zorgde meteen voor een 'ja' in mijn hoofd. Het gaat terug beter met de club, inzake structuur en ik heb er heel veel zin om hier te slagen", aldus Renard.

"Wouter en ik kennen elkaar al tien jaar en hadden nog contact toen ik in de MLS zat. We hadden na de match tegen Standard wat contacten", zei Renard.

Vandenhaute sprong in. "Voor België-Frankrijk hadden we contact, maar toen had ik nog geen beslissing genomen over Fredberg. Ik wilde mij wel voorbereiden. Olivier stond open voor Anderlecht en dat maakte het leven gemakkelijker. De laatste weken versnelde alles met Jesper en vorige donderdag sprak ik met hem dat het beter was om uit elkaar te gaan."

Is Renard een goede aanwinst?

Meest recent

Sibierski moet handelen: Neerpede-talent maakt indruk

Neerpede is al vele jaren een kwaliteitslabel in Europa. Er spelen ondertussen tientallen spelers in ...

6
6
'Europese elite kijkt toe: Haaland neemt transferbesluit'

Nu Manchester City gigantisch zware sancties moet vrezen wegens financiële wanpraktijken, ...

11
11
Nieuwe Tzolis-deal? 'Arsenal in actie voor sterkhouder Club'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

26
26
Duivels krijgen enorme EK-troef: "Godsgeschenk Van Bommel"

Mark van Bommel kan momenteel op adem komen van zijn eerste interland-periode aan het roer van de ...

85
85
'Enrique klopt op tafel: PSG-transfer van 70 miljoen'

Paris Saint-Germain won de voorbije twee seizoenen de Champions League, maar de honger in de Franse ...

20
20
Anderlecht benadeeld bij seizoenshervatting: "Niet hetzelfde"

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

274
274
TRANSFERUURTJE: 'Engelse jackpot Club, toptransfer Van Bommel'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

94
94
Brandon Mechele staat voor complete verrassing na interlandluik

Brandon Mechele blijft verbazen. De verdediger van Club Brugge liet zich tijdens het recente ...

113
113
Thorup grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk boekte voor de interlandbreak slechts een negen op 21, en dus moeten de Limburgers dringend ...

113
113
Bruno hakt knopen door: nooddefensie bij Anderlecht?

RSC Anderlecht hervat de competitie straks met een bezoek aan Cercle Brugge. Na de vlotte zege tegen ...

94
94
"Waar liep het verkeerd?"-Van Gucht onthult grote relatiecrisis

Ruben Van Gucht laat in ‘Happy Hour’ iets vallen wat zijn tafelgenoten duidelijk niet ...

42
42
'Club Brugge schrapt toptransfer: exacte reden bekend'

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer ruim 53 miljoen aan vers bloed, maar die teller had nog hoger ...

215
215
Bruno in nesten: blunder Anderlecht breekt zuur op

RSC Anderlecht begint straks tegen Cercle Brugge aan een reeks van vijf uitmatchen op een rij, ...

157
157
De Cat-fiasco: Hoffenheim voelt zich bekocht door Anderlecht

Hoffenheim betaalde een recordbedrag voor Nathan De Cat, maar krijgt er voorlopig bitter weinig voor ...

762
762
Verrassing in de JPL: "Gaan nog progressie maken"

De Jupiler Pro League is acht speeldagen ver en we kunnen toch een aantal voorspellingen doen. Zo ...

61
61
Biancone lyrisch: "Binnen 5 à 10 jaar bij Europese topclub"

Bij RSC Anderlecht draait het steeds beter, al zullen ze dat de komende weken uiteraard verder ...

141
141
Red Flames winnen van Polen, bondscoach ziet één werkpunt

De Red Flames wonnen vrijdagavond met 1-0 van Polen. Daarmee hebben ze een volgende stap richting ...

22
22
Liplezers onthullen alles: bizar onderhoud Messi en scheidsrechter

Lionel Messi speelde deze week zijn afscheidswedstrijd als Argentijns international. Daarbij werd ...

63
63
Twee grote vraagtekens: Bruno puzzelt met basis Anderlecht

RSC Anderlecht begint zaterdagnamiddag aan een behoorlijk ongeziene reeks van vijf opeenvolgende ...

141
141
Surprise in opstelling Genk? Thorup gooit kaarten open

KRC Genk zal zich in de komende weken moeten herpakken na een tegenvallende start van het seizoen. ...

179
179
'De Bruyne schittert met Duivels: Allegri grijpt in bij Napoli'

Na een uiterst lange interlandperiode, staan de Rode Duivels weer klaar om het seizoen te hervatten ...

107
107
‘Abrupt einde dreigt voor Vitor Bruno bij Anderlecht’

Vitor Bruno is amper drie maanden trainer van Anderlecht en spreekt nu al openlijk over zijn eigen ...

408
408
'Club Brugge blijft cashen: toptransfer Carlos Forbs'

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw miljoenen euro's aan transferinkomsten in huis. En ook ...

694
694
Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

67
67
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

92
92

Meer sportnieuws