Tubize-Braine wil Anderlecht ultieme vernedering bezorgen

293
Tubize-Braine wil Anderlecht ultieme vernedering bezorgen

De crisis bij Anderlecht werd woensdag compleet gemaakt met het vertrek van CEO Sports Jesper Fredberg. Dat komt er enkele dagen na de pijnlijke wijze waarop Paars-Wit weggezet werd in de klassieker op Club Brugge, waardoor het achterblijft met amper twee zeges in de laatste tien competitiewedstrijden.

Daardoor moet Anderlecht vrede nemen met slechts een zesde plaats in de competitie, al op elf punten van leider KRC Genk. Het momenteel zelfs veeleer achterom kijken, want de kloof met de veertiende plaats bedraagt amper drie punten.

Tubize-Braine wil stunten tegen Anderlecht

Donderdag kan Anderlecht even afstand nemen van die perikelen met een bekerwedstrijd tegen Tubize-Braine. Dat kan echter een vergiftigd geschenk worden, want de Brabantse club is met een vierde plaats in eerste nationale dit seizoen in goede doen. Ze dromen ook luidop van een stunt.

"Als we Anderlecht zouden kloppen, zou dat echt gek zijn", klinkt het tegenover RTBF immers bij trainer Drazen Brncic. "Het zou de grootste stunt ooit zijn in de geschiedenis van Tubize en die zou ook voor altijd bijblijven in de geschiedenis van het Belgische voetbal."

Extra speciaal door banden met Paars-Wit

Want wat de match nog specialer maakt voor Tubize-Braine, is dat het Anderlecht toch een beetje als een grote broer ziet. "Sporting is de eersteklasser die het dichtst bij Tubize ligt", beaamt sportief directeur Olivier Langendries. "Verschillende van onze supporters zijn ook fan van Anderlecht. De link tussen de twee clubs is ook bekend, vooral omwille van Thorgan."

Thorgan Hazard speelt momenteel immers voor Anderlecht, maar verder is de familie Hazard vooral verbonden aan Tubize-Brainee. Vader Thierry zit er in het bestuur en jongere broers Kylian en Ethan spelen er dit seizoen in het eerste elftal. In de zomer speelden de twee teams ook al een oefenwedstrijd tegen elkaar. Anderlecht won toen met 1-4. Voor Anderlecht kwamen de goals toen van Amuzu, een own-goal, Degreef en Ure. Voor Tubize-Braine scoorde... gelegenheidsaanvoerder Eden Hazard.

Kan Tubize-Braine stunten tegen Anderlecht?

Meest recent

'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

8
8
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

23
23
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

51
51
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

72
72
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

108
108
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

12
12
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

55
55
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

32
32
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

102
102
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

74
74
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

27
27
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

14
14
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

28
28
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

420
420
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

83
83
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

96
96
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

64
64
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

170
170
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

306
306
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

15
15
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

101
101
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

35
35
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

347
347

Meer sportnieuws